Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (Tüm Sürüm)

Tüm forumlar >> [Taşınabilir Bilgisayarlar] >> Notebook - DizüstüMesaj


WinPeAcE -> Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (28 Aralık 2006; 21:25:37)

Vestel, Avrupa'nın Tek Dizüstü Bilgisayar Fabrikasında Üretilen Dizüstü Bilgisayarlarını İlk 4 Ayda Teknik Bir Arıza Çıkması Durumunda Ürünü Tamir Etmek Yerine Aynı Modelde Başka Bir Ürün ile Değiştiriyor.


Vestel, Manisa Vestel City’de bulunan Avrupa’nın tek dizüstü bilgisayar fabrikasında ürettiği dizüstü bilgisayar modellerini Vestel Satış Noktaları’nda satışa sundu. Orta ve üst segment kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilen Vestel dizüstü bilgisayarlar teknik özelliklerinin yanı sıra renkli tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Vestel’den alınan dizüstü bilgisayarlar satın aldıktan sonraki dört ayda tüketici hatası ve yazılım kaynaklı olmayan bir arıza oluştuğunda Vestel arızalı ürünü birebir aynı özelliklerdeki yeni bir dizüstü bilgisayar ile değiştiriyor. Kullanıcının bilgisayarının sabit diskinde bulunan veriler de yeni bilgisayarına aktarılıyor. Vestel’in Türkiye geneline yayılmış dizüstü bilgisayar onarımında uzman 11 onarım merkezi ve 100’ü aşkın teknik servisi de Vestel’in satış sonrası desteğe verdiğinin bir göstergesi.

Satışa sunulan tüm Vestel dizüstü bilgisayar modelleri Intel’in taşınabilir bilgisayarlar için tasarladığı en gelişmiş ürünü olan çift çekirdekli Intel Core Duo işlemciye sahip. Bilgisayar kullanma konforunu artıran parlak LCD ekran, Bluetooth ve Web kamerasının standart olduğu Vestel dizüstü bilgisayar modelleri, kullanıcıların ihtiyaç duydukları performansı ve donanımları sağlıyor. 12”, 14”, 15” seçenekleri olan dizüstü bilgisayarların kasası klasik siyah ve grinin yanı sıra farklı olarak pembe, yeşil ve beyaz renklerden oluşuyor.

Örnek olarak, Intel Core Duo T7200 GHZ işlemci, 2 GB DDRII RAM, 128 MB Nvdia GeForce Go 7400 ekran kartı, 120 GB hard disk, Bluetooth, dahili kamera, DVD Dual sürücü, kablosuz network, 15.4 parlak LCD ekran ve Windows MCE işletim sistemine sahip Vestel 154NP-T72 -TD5M'in perakende fiyatı KDV dahil 2.695 YTL
GREvV -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (28 Aralık 2006; 22:02:10)

avrupada laptop üreten baska bir firma bulunmuyormu yani?

tevion ve medion var diye biliyorum
MHMN -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (28 Aralık 2006; 22:06:26)

hayırlı olsun...
BAy Ciddi -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (28 Aralık 2006; 22:18:31)

Daha ucuz ve dünyaya üretim yapan bir marka olur inşallah.

Bu vesile ile belki yeni teknolojiler daha erken Ülkemize gelir
mustafaaydin79 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (28 Aralık 2006; 22:43:27)

teşekkürler vestel[:'(]En azından çaba gösteriyorlar...[:'(]
Ömer -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 2:42:38)

##Vestel, Manisa'da diz üstü bilgisayar üretiyor##Avrupa'nın tek diz üstü bilgisayar üreticisi olduğu belirtilen Vestel, Manisa'daki fabrikasında kişiye özel diz üstü bilgisayar üretimine başladı

İsteyen kullanıcının 2 megapiksel büyüklükteki bir dijital fotoğrafını gönderip, diz üstü bilgisayarının üst kapağına özel tasarım yaptırabiliyor. Vestel'de üretilen bir model diz üstü bilgisayar da açılış kapanış komutlarını parmak izinden alıp, sahibinden başkasına bilgi vermiyor.

Vestel'in Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın tek diz üstü bilgisayar fabrikası Manisa Vestel City'de üretime başladı. Fabrika bir gezi ile basına tanıtıldı. Aylık 50 bin diz üstü bilgisayar üretim kapasitesiyle kurulan Vestel Digital fabrikasının 2007 yılında 500 bin üretim ve 400 bin ihracata ulaşması hedeflendiği belirtildi. 600 kişinin çalıştığı, 38 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu diz üstü bilgisayar fabrikasının aylık kapasitesinin 50 bin olduğu belirtildi. Fabrikanın 40 milyon dolar yatırımla gerçekleştiği dile getirildi.

Türkiye'nin ev elektroniği alanındaki en büyük firması Vestel, 2006 yılında hizmete soktuğu diz üstü bilgisayar fabrikasıyla bilgi teknolojileri alanındaki iddiasını daha da artırdı. Türkiye'nin ilk, Avrupa bölgesinde ise tek diz üstü bilgisayar fabrikasını Vestel City'de kuran Vestel, bu fabrikada tasarlanarak üretilen ilk modellerini Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük ev elektroniği fuarı IFA ve geçen hafta İstanbul'da düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia fuarlarında tanıttı.

Çalışmalarına 2005 yılında dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel işbirliğiyle başlanan Vestel City'deki Vestel Digital Fabrikası'nın test için üretilen ilk ürünleri şubat ayında banttan çıktı. Testlerde sağlanan başarının ardından ilk seri üretime nisan ayında başlandı. Fabrikada bugüne kadar 20 bin diz üstü bilgisayar üretildiği belirtildi.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, Vestel Digital Fabrikası için Intel ile birlikte çok verimli bir işbirliği sergilediklerini söyledi. Yüngül, "Intel bize diz üstü bilgisayarlar konusunda ihtiyaç duyduğumuz know-how'ı aktardı. İlk modellerin tasarımlarını da Intel ile birlikte gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada artık bir diz üstü bilgisayarın ana kart, gövde tasarımı ve diğer modüllerinin tüm tasarım ve üretimini Vestel bünyesinde gerçekleştirebiliyoruz" dedi.

500 BİN ÜRETİM, 400 BİN İHRACAT HEDEFİ

Aylık 50 bin üretim kapasitesine sahip olan Vestel Digital Fabrikası'nın kapasitesinin 2007 yılında yıllık 500 bine yükseltileceği belirtildi. Vestel'in diğer tüm iş modellerinde olduğu gibi ihracat odaklı bir iş modeli kurduklarını belirten Vestel Dijital Genel Müdürü Hayrettin Çelikhisar, şunları söyledi:

"Dizüstü üretiminde de üretimimizin yüzde 80'ini ihraç etmeyi planlıyoruz. Notebook üretimi ile yurt dışında yeni bir müşteri portföyü oluşturuyoruz. Intel'in de desteği ile çok sayıda toptancı ve dağıtıcı ile bağlantı sağladık ve sevkiyata başladık. Ayrıca ev elektroniği müşterilerimize de diz üstü ihracatı yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Vestel Digital Fabrikası'nda 40 Ar-Ge mühendisinin diz üstü bilgisayar tasarımı üzerine çalıştığı belirtildi. Bugüne kadar bu ekiple 8 modelin tasarlanarak üretimi gerçekleşen fabrikada diz üstü bilgisayarların ana kart tasarım ve baskısının yanı sıra, kasa tasarımı ve üretiminin de gerçekleştirildiği anlatıldı. Daha sonra Türkiye'de üretimi olmayan LCD ekran, DVD sürücü, multimedya kart okuyucu ve diğer modüllerin entegrasyonu yapılarak diz üstü bilgisayarın banttan çıktığı, Vestel'in yurt dışındaki müşterilerinin de işlemci, hafıza ve sabit disk monte ederek ürünü satışa sunduğu kaydedildi.

UZAKDOĞU'YLA REKABET EDECEKLER

Vestel, bilgi güvenliğine önem veren kullanıcılar için ürettiği D141Ng diz üstü bilgisayar modelini de tanıttı. Ürünün parmak izinizi tanıdığı, çalınmaya ve unutulmaya karşı alarm özelliğine sahip olduğu belirtildi. Vestel diz üstü bilgisayarlarında isteyen kullanıcılar, gönderecekleri 2 megapiksellik bir dijital fotoğraf ya da görsel unsurun bilgisayarın kapağında yer almasını sağlayabildiği dile getirildi. Vestel yetkilileri, Uzakdoğu ile rekabet edebileceklerini, oradaki ucuz işçiliğin, Uzakdoğu Avrupa arasındaki nakliye ücretiyle tolere edileceğini belirtti. Yetkililer, Uzakdoğu'dan daha önce Avrupa'ya yeni modellerin Türkiye'den gitmesinin avantaj olduğunu sözlerine ekledi.basturkemin -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 2:51:03)

yuh iyiymiş, umarım hafif, güzel tasarımlı, hoş özellikli laptoplar üretirlerde bizde gurulanır tavsiye ederiz.
kkvan -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 9:02:40)

Gurur verici gerçekten. Yurtiçi için yıllık 100.000 adet satış öngörmüşler ama zor gibi görünüyor şu an.
baysafran -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 9:10:45)

Vestel mi? Keşke...Kendilerine pek guvenmiyorum inşallah oyle olur
aydinunlu -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 11:50:32)Bu konu daha öncede acılmıstı, bir cok kişi ülkemize yararı olur falan demişti, kalan bir cok kişide vestel' e asla güvenmiyoruz tarzı seyler yazmıstı.

Bence teknolojiyi üretmek lazım, var olan bi teknolojiyi sunmak cokta abartılacak birsey gibi gelmiyor bana.

Ayrıca bu kadar önemli birseyse bu avrupalılar neden bu kadar senedir 1 tane fabrika dikemedi ozaman ??? Araştırmak lazım bence, bu fabrikanın mesela cevreye verdiği zarar nasıl, veya neden gelip buraya yapıyorlar :) biraz paranoyak bi yazı oldu [;)]

Olumlu yanları varmı peki var tabiki bir cok insana iş imkanı cıkacak.

gunescan -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 12:47:26)

teknoloji üretiliyor mu sizce? yoksa uzak dogudan gelen parcalar mı birlestiriliyor? birisi bana söylesin.. vestel uydu alıcım var ve öyle dandik ki.. laptop'a mı güveneceğiz de satın alacaz?
aydinunlu -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 14:02:28)Teknoloji üretmek şöyle olur bence, ne zaman vestel kendi bir HDD, veya optik okuyucu veya ram üretirse ozaman. Yani bir magazaya girdiniz, bir sey alırken ben vestel marka HDD alacam hemde 10000 devirli diyebildiğimiz zaman teknoloji üretmiş oluruz. Ama sen git seagate den HDD, kingston dan RAM, Asustan Anakart gibi parcaları al, sonra kendi dandik kasanda bir araya koy, üzerinede jan janlı bi vestel logosu koy al sana teknoloji diye bir sey olamaz. (asus anakart, kinston ram falan kafamdan yazdım belki onlar bile değildir )

O yüzden parca burdada üretilse, mars tan da gelse bişey farketmiyor bence.

bruisedankle -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 15:58:47)

Bu modelin manisada üretileceğini duydum nekadar doğru bilmiyorum ama performans süper görünüyo...[:(]
MARKA: VESTEL
Ek Bilgiler : 1.3 mega pixel dahili kamera
Ürün Kodu : VESTEL NB 154NP-T72-(TD5M)
İşlemci Türü : Intel Core 2 Duo T7200
İşlemci Hızı : 2.0 GHz
Önbellek : 2 MB
Hafıza (RAM) Türü : 2048 MB DDR-2 (533 Mhz)
Maksimum Hafıza (RAM) : 2 GB
Hafıza (RAM) Slotları : 2
Sabit Disk : 120 GB
Ekran Türü : 15.4"
Çözünürlük : 1280x800 WXGA
Ekran Kartı : 128Mb Nvdia GeForce Go 7400 ( Turbo Cache 256 Mb kadar destekler)
Ekran Kartı Paylaşımlı : Evet
Ses Kartı : Onboard
Optik Sürücü : DVD-RW (+/-)
Faks Modem : 56K
Ağ Kartı : 10/100 Mbps
Kızılötesi : Yok
Kablosuz Ağ : IEEE802A/B/G)
Bluetooth : Var
İşletim Sistemi : Windows XP Media Center Tr
MHMN -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 17:13:01)

kapak tasarımı çok iyi olmuş ya..
diamondmonster -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 21:41:34)

Reklamın içeriği yanlış aktarılıyor.

Bizlere Aktarılan
Avrupa'nın tek laptop fabrikası Vestel

Evet tek laptop fabrikası Vestel ama üretimin yapılmayıp sadece parça birleştirme işlemlerinin halledildiği bir fabrika bu.

Avrupa'da parça birleştirmenin yanı sıra laptop üreten fabrikalar da var.İsteyen araştırabilir.
baysafran -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (29 Aralık 2006; 23:36:00)

+1[:'(]
ak_onair -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (29 Aralık 2006; 23:39:04)

VESTEL'in bu zamana kadar çıkarttığı hangi makina iyiki? Berbat kasalar yapıyorlar
JSPci -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (29 Aralık 2006; 23:49:33)

Neden Türkiye diye sormak lazım..
Daha ucuza işçi çalıştıran avrupada başka ülke varmı?[sm=s17.gif]
burakakb1 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (30 Aralık 2006; 0:14:31)

türkiye için iyi bir gelişme fiyat olarak uygun notebooklar olacagını düşünüyorum
WinPeAcE -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (30 Aralık 2006; 23:41:30)


quote:

Orjinalden alıntı: burakakb1

türkiye için iyi bir gelişme fiyat olarak uygun notebooklar olacagını düşünüyorum

keşke olsada vestel alabilsek
BAy Ciddi -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (31 Aralık 2006; 1:18:11)

Ya arkadaşlar çoğumuzunaldığı makinalrın parçaları AYNI

Geriye ergonomi kalıyor

Çoğu marka adi kasalar yüzünden kaybediyor alacağınız makineye dokunuyorsunuz sonuçta insanı tatmin etmesi lazım

VESTEl in KASA yı güçlendirmesi lazım kaliteli KASA yapmalı makinalara

Bakalım fiyatlar ne ne olcak
zzzzz -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (31 Aralık 2006; 1:56:49)

ya ben bu reklamı goremedim hala [:)]
naten -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (31 Aralık 2006; 13:13:52)

Montaj ofisi orası yahu...

egulova -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (31 Aralık 2006; 14:40:30)

benim bildiğim t7200 işlemcilerin önbelleği 4 mb ya neyse

quote:

Orjinalden alıntı: bruisedankle

Bu modelin manisada üretileceğini duydum nekadar doğru bilmiyorum ama performans süper görünüyo...[:(]
MARKA: VESTEL
Ek Bilgiler : 1.3 mega pixel dahili kamera
Ürün Kodu : VESTEL NB 154NP-T72-(TD5M)
İşlemci Türü : Intel Core 2 Duo T7200
İşlemci Hızı : 2.0 GHz
Önbellek : 2 MB
Hafıza (RAM) Türü : 2048 MB DDR-2 (533 Mhz)
Maksimum Hafıza (RAM) : 2 GB
Hafıza (RAM) Slotları : 2
Sabit Disk : 120 GB
Ekran Türü : 15.4"
Çözünürlük : 1280x800 WXGA
Ekran Kartı : 128Mb Nvdia GeForce Go 7400 ( Turbo Cache 256 Mb kadar destekler)
Ekran Kartı Paylaşımlı : Evet
Ses Kartı : Onboard
Optik Sürücü : DVD-RW (+/-)
Faks Modem : 56K
Ağ Kartı : 10/100 Mbps
Kızılötesi : Yok
Kablosuz Ağ : IEEE802A/B/G)
Bluetooth : Var
İşletim Sistemi : Windows XP Media Center Tr


Cronic -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (31 Aralık 2006; 15:50:56)

MOntaj hadisesi. Fakat motajını bile yapabiliyor olmak iyi.
VTS* -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (31 Aralık 2006; 20:10:35)

Şu anda hiçbir Türk markasını dizüstü almayı düşünen yakınlarıma tavsiye etmem.Hele dell,hp,acer gibi markaların çok daha kaliteleri ürünleri dururken (hem de vestel'den çok daha ucuza).
Ama Vestel bu fabrikada hem göze hem de cebe hitap eden dizüstü bilgisayarlar üretirse de desteklerim.Tabii teknik destek konusunda da çok yol almaları gerek.
YUSUFM -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 9:16:59)

Montaj yazan arkadaşlara biraz araştırmalarını öneririm.
Morgoth -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 11:36:50)

quote:

Bugün geldiğimiz noktada artık bir diz üstü bilgisayarın ana kart, gövde tasarımı ve diğer modüllerinin tüm tasarım ve üretimini Vestel bünyesinde gerçekleştirebiliyoruz" dedi.

Yukarıda adam yazmış, yazıyı bile okumadan ahkam kesiyorsunuz.Montaj Atölyesi falan diye!!!
Bu ön yargı niye!!!
erci541 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 12:21:13)

En kral notebookları yapan Sony,toshiba,hp gibi firmalar bile içindeki parçaların kaç tanesini kendi üretiyor sanıyorsunuz?1 veya 2.Yani bilgisayar tek başına bütün parçalarıyla bir firmanın üretebileceği bir cihaz değildir.İşlemci için intel ve amd'ye;ekran kartı için nvidia veya ati'ye vs mahkumsunuz.

Bu denli sert eleştirmeyelim.En azından bir başlangıç olarak görelim.İlerisi gelecektir.
JackDaniels -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 12:35:05)

acaba satışına başlandımı

JackDaniels -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 12:39:57)

yaw yukarda denilen modele baktım ama

hiçde ilanlardakiyle alakası yok

acayip pahalı ürünleri

güya bize ucuz olcaktı

şu fiyata baksanıza

piyasada zaten bu para

http://www.vestel.com.t...TR/Urunler/20642951.htm
ioz -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 12:56:38)

yani bilen bilmeyen bir şeyler yazmış

teknoloji üretmek ar-ge yapmak demek

vestel olsun yada en iyi bildiğiniz bir marka olsun HP olsun Datron olsun yada mosterr falan ne olursa olsun hepsi toplamadır. Bu gün intel ntebooklarında toplama bilgisaayrlar gibi seçime bağlı sistemler için çeşitli şekillerde piyasaya mal sürmek üzere

ama vesteli beğenin beğenmeyin adamların yaptığı küçümsenecek bir şey değil

bir çok şuursuz gibi 40 milyon doları türkiyede devlet tahviiline koysan yılda %21 net getirir iken adamların yaptıklarını beğenmemek bir yana birde yok toplamaymış falan gibi sanki diğer markaların toplama olmadığını ima etmek ahmaklık olsa gerek

adamlar faize yatırmamışlar parayı insan çalıştıracak fabrika kurmuşlar kötümü ?

ayrıca türkiyenin avrupadaki en düşük işçi gelirine sahip olduğu iddiasına gelince inananın bu fabrika Bulgaristanda daha ucuza kurulur ve işçi ücretlerinin de daha düşük olduğu göz önüne alınırsa Türkiye tek alternatif değil

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın kulaktan dolma yapılmaz bu işler

Son olarak dolma güzelce annelerrinizin elinden çıkarsa güzeldir. [;)]
bilgin_yener -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 18:59:24)

cok okuayn degıl cok gezen bılırmıs......
arkadaşlar vestel cıty de kalıt e kontrol labaratuvarlarında supervısıor oalrak 3 yıl gorewv yaptım
pc ve loptap üretmi yılalrdır var manısa sehrınde ama tek bır fark ilee....
bu fark eskiden elınde bulundurdugu teknolajıler ıle yuzde 68 lık bır payını kendı uretım dıger parcaları ve bılesenlerı yansanayılerden ve tedarıkcı fırmalardan alınırdı(yutdısından malezya cın japonya basta)

ama artık cpu hardısk ram ve tft panel hartıc tum bu bılesenlerı destekleyen kartlarıda maın bordlarıda vestel kendı sahasında ozel havalandırmalarla kusatılmıs bır fabrıkada uretmeye bu yıl tam kapasıte ıle basladı......bu buyuk bır ılk vestel sadece kendıne degıl benzer fabrıkaşlarada tedarıkcı fırma olarak hızmet verıyor markaları burda saymıyorum ters bır durum olmasın....

onuda bırkın uretılen modele gore bord uzerındekı verı yollarının ve kompanentlerın yerını degıstırerek farklı uretımler yapabılecek kadar ıyı bır argeye ve ıyı bır sısteme sahıple
bırkac ıstısna ınsan harıc tum bu grubun arkasında turk muhendıslerı ve teknıkerlerı var
pekı daha da onemlısı be arkadaşlar

bu fabrıkda o teknolajıyı uretecek kadar egıtım almıs ve egıtım alarak fabrıka catısında calısdırılan ınsanların tamammı bızlerın kardeslerı abılerı babalar annelerı
18 45 yas arası izmir basta olmak uzere manısa ve akhısar dan servıslertle gelen ınsanşar turk
yanı yuzde yuz turk yapımı ıscılı ıle malzemesı ve beyın gucuyle....

sadece laptop sektorunde degıl
tv fabrıkası bu temelın ılk hazınesıydı
ve plazma ve lcd fabrıkası yabana atılmıyac ak kadar buyuk teknolojıler ıle calısıyor.vestelın iç pıyasına sunmadıgı yuzlerce farklı modelı ve teknolojısı var
suan dvb t dedıklerı turkıyey 2008 de gelıcek olan karasal uydu sıstemıne aıt receıver ve dvd oynatıcı sıstemlerı uretmekte ve ıthal etmektee....
daha neler neler
vestel dedınmı dusunmıyeceksın adamalar yapıyor...vestelın kendı sıtesıne gırıp bakın
avrupanın en buyul kapalı üretım kompleksi hala vestel cıty dır...

tüm çalışma arkadaşlarıma kolay gelsin....................


ozgurfeci -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 19:45:15)


quote:

Orjinalden alıntı: bilgin_yener

cok okuayn degıl cok gezen bılırmıs......
arkadaşlar vestel cıty de kalıt e kontrol labaratuvarlarında supervısıor oalrak 3 yıl gorewv yaptım
pc ve loptap üretmi yılalrdır var manısa sehrınde ama tek bır fark ilee....
bu fark eskiden elınde bulundurdugu teknolajıler ıle yuzde 68 lık bır payını kendı uretım dıger parcaları ve bılesenlerı yansanayılerden ve tedarıkcı fırmalardan alınırdı(yutdısından malezya cın japonya basta)

ama artık cpu hardısk ram ve tft panel hartıc tum bu bılesenlerı destekleyen kartlarıda maın bordlarıda vestel kendı sahasında ozel havalandırmalarla kusatılmıs bır fabrıkada uretmeye bu yıl tam kapasıte ıle basladı......bu buyuk bır ılk vestel sadece kendıne degıl benzer fabrıkaşlarada tedarıkcı fırma olarak hızmet verıyor markaları burda saymıyorum ters bır durum olmasın....

onuda bırkın uretılen modele gore bord uzerındekı verı yollarının ve kompanentlerın yerını degıstırerek farklı uretımler yapabılecek kadar ıyı bır argeye ve ıyı bır sısteme sahıple
bırkac ıstısna ınsan harıc tum bu grubun arkasında turk muhendıslerı ve teknıkerlerı var
pekı daha da onemlısı be arkadaşlar

bu fabrıkda o teknolajıyı uretecek kadar egıtım almıs ve egıtım alarak fabrıka catısında calısdırılan ınsanların tamammı bızlerın kardeslerı abılerı babalar annelerı
18 45 yas arası izmir basta olmak uzere manısa ve akhısar dan servıslertle gelen ınsanşar turk
yanı yuzde yuz turk yapımı ıscılı ıle malzemesı ve beyın gucuyle....

sadece laptop sektorunde degıl
tv fabrıkası bu temelın ılk hazınesıydı
ve plazma ve lcd fabrıkası yabana atılmıyac ak kadar buyuk teknolojıler ıle calısıyor.vestelın iç pıyasına sunmadıgı yuzlerce farklı modelı ve teknolojısı var
suan dvb t dedıklerı turkıyey 2008 de gelıcek olan karasal uydu sıstemıne aıt receıver ve dvd oynatıcı sıstemlerı uretmekte ve ıthal etmektee....
daha neler neler
vestel dedınmı dusunmıyeceksın adamalar yapıyor...vestelın kendı sıtesıne gırıp bakın
avrupanın en buyul kapalı üretım kompleksi hala vestel cıty dır...

tüm çalışma arkadaşlarıma kolay gelsin....................

VESTEL'i [:(] tebrik ederek alkışlayacağımız ve destekleyeceğimiz yerde herzamanki gibi köstek olmaya çalışıyoruz. [sm=s20.gif][sm=s20.gif][sm=s20.gif] Daha sonrada Türkiye'de niçin yapılmıyor acaba diyerek hayıflanıyoruz. Ne zaman çalışana destek verildi ki ülkemizde genede bu düşüncedeki insanlarla ayakta durduğumuza şükretmemiz lazım. Direk olarak VESTEL'i karalayan arkadaşlara Koca bir [:-][:-][:-]
Mellkor -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (3 Ocak 2007; 22:29:10)

Bir turk firmasi olmasi tabiki gurur verici ama...

ilki avrupada tek degil almanyada bazi ureticiler var en azindan chipler icin tasarim yapiyorlar

Tamamen burda uretim degil kasayi kendi yapiyor ekrani klavyeyi kendi yapiyor ama digeri uzak dogudan toplama olacak burda bunu ureticek teknoloji var olsa bile bilgi birikimi var benim bildigim aselsan disinda turkiyede chip ureten firma yok

Alirsak teknik destek ne kaar vericekler nede olsa yeni urun bir suru sorunu olucak tvdaki yazilimlarinda bile hatalar olusuyor kaldiki bu disustu daha kompleks

Bekleyelim gorelim
YUSUFM -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 9:03:50)

tebrik ederim. çok iyi tanımlamışsınız.

quote:

Orjinalden alıntı: bilgin_yener

cok okuayn degıl cok gezen bılırmıs......
arkadaşlar vestel cıty de kalıt e kontrol labaratuvarlarında supervısıor oalrak 3 yıl gorewv yaptım
pc ve loptap üretmi yılalrdır var manısa sehrınde ama tek bır fark ilee....
bu fark eskiden elınde bulundurdugu teknolajıler ıle yuzde 68 lık bır payını kendı uretım dıger parcaları ve bılesenlerı yansanayılerden ve tedarıkcı fırmalardan alınırdı(yutdısından malezya cın japonya basta)

ama artık cpu hardısk ram ve tft panel hartıc tum bu bılesenlerı destekleyen kartlarıda maın bordlarıda vestel kendı sahasında ozel havalandırmalarla kusatılmıs bır fabrıkada uretmeye bu yıl tam kapasıte ıle basladı......bu buyuk bır ılk vestel sadece kendıne degıl benzer fabrıkaşlarada tedarıkcı fırma olarak hızmet verıyor markaları burda saymıyorum ters bır durum olmasın....

onuda bırkın uretılen modele gore bord uzerındekı verı yollarının ve kompanentlerın yerını degıstırerek farklı uretımler yapabılecek kadar ıyı bır argeye ve ıyı bır sısteme sahıple
bırkac ıstısna ınsan harıc tum bu grubun arkasında turk muhendıslerı ve teknıkerlerı var
pekı daha da onemlısı be arkadaşlar

bu fabrıkda o teknolajıyı uretecek kadar egıtım almıs ve egıtım alarak fabrıka catısında calısdırılan ınsanların tamammı bızlerın kardeslerı abılerı babalar annelerı
18 45 yas arası izmir basta olmak uzere manısa ve akhısar dan servıslertle gelen ınsanşar turk
yanı yuzde yuz turk yapımı ıscılı ıle malzemesı ve beyın gucuyle....

sadece laptop sektorunde degıl
tv fabrıkası bu temelın ılk hazınesıydı
ve plazma ve lcd fabrıkası yabana atılmıyac ak kadar buyuk teknolojıler ıle calısıyor.vestelın iç pıyasına sunmadıgı yuzlerce farklı modelı ve teknolojısı var
suan dvb t dedıklerı turkıyey 2008 de gelıcek olan karasal uydu sıstemıne aıt receıver ve dvd oynatıcı sıstemlerı uretmekte ve ıthal etmektee....
daha neler neler
vestel dedınmı dusunmıyeceksın adamalar yapıyor...vestelın kendı sıtesıne gırıp bakın
avrupanın en buyul kapalı üretım kompleksi hala vestel cıty dır...

tüm çalışma arkadaşlarıma kolay gelsin....................
PurliN -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 9:50:28)

Vestel Çok iyi gidiyor bence böyle giderse bir çok firmayı geride bırakacak.

Önceden asla güvenmezdim ki hala pek güvendiğim söylenemezde şimdi daha iyi durumdalar bence[:(]
neroman -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 11:14:40)

adamlar kendileri demişler; kasayı yapıyoruz ve board'u basıyoruz diye. bu da bişeydir. entegre ya da chip üretecek teknoloji yok henüz ama bitmiş board da almıyor, kendi basıyor.
onun dışında diğer arkadaşların dediği gibi bazı malzemelerde mecbursun ithal etmeye. vga, memory, işlemci, hdd, wireless, bluetooth vs.
burada önemli olan amacın ne olduğu. şu anda kullanılan malzemelerin %10'u yerli, ben bunu 10 sene sonra %51 yapmak istiyorum dersen sonuna kadar arkasındayım. reklamları da üretim yapıyorum diye yapacak, montaj bile yapsa.
reklam konusuna gelince; halkımızın çoğu bu konuda cahil arkadaşlar, bilmem kaçta kaçını dışardan alıyorum, chip'i ithal ediyorum ama board'u ben basıyorum, işlemci ve memory'yi zaten ürettiğim adamlar takıyor diyerek reklam yapamazlar, üretiyorum diyecek.

HErşey iyi de Vestel deyince aklımda bir sürü şüphe var;
- Asil Nadir'den Zorlu'ya nasıl geçti?
- Avrupa tüplü TV işinden çıktı, eski teknolojiyi Vestel üretmeye başladı, sonra da ortalıkta bas bas bağırıyorlar "%60'nı üretiyoruz diye". Yılların markaları CRT TV üretmeyip Vestel'e ürettirecek kadar salak mı, üstelik hali hazırda kurulu fabrikaları ve üretim bantları varken?
- Geleceğin teknolojisi LCD TV, Vestel'in bu konuda çalışmaları var mı? Şu an hazır panel alıp üretiyorlar ama bir gün panel kesecekler mi? Bu sahada dünyanın %10'nu alsınlar CRT'deki %90'dan iyidir.

Bu arada yerli malı desteklerim, evdeki çamaşır makinem ve buzdolabım Vestel. Buzdolabı 3 ayda bir servis ister ama çamaşır makinesı tık demedi, Vestel'e nötr'üm o yüzden...

bscol -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 12:35:51)

vestel elektornikte iyide beyaz eşyada biraz zayıf gibi geliyor ama hiç kimse mükemmel değil ama söyle bi geçmişe bakınca vestel olsun diğer yerli markalar olsun baya bir yol aştlar kendilerini geliştirdiler....
YUSUFM -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 13:17:47)

Bugüne kadar vestelden 4 adet TV, 2 adet buzdolabı, 1 adet çamaşır makinası, 1 adet bulaşık makinası, 1 adet Fırın, 1 adet Klima, 1 Adet DVD oynatıcı, 1 adet uydu cihazı aldım. Sadece 1 adet TV yüksek gerilimden dolayı bozuldu, vestel servisi geldi aldı ve hazarın büyük olduğu raporunu verdi ve cihaz yenisi ile değiştirildi.
Vestel ve diğer yerli markalar desteklenmeli ve ürünleri alınmalıdır, çünkü bu bir şekilde bize geri dönüyor. Gerek yarattıkları ekonomik değer, gerekse yaygın servisleri sebebiyle biz tüketicilerin tercihi yerliden yana olmalıdır diye düşünüyorum.
aymaviolsa -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (4 Ocak 2007; 13:26:40)

öncelikle her ne olursa olsun vesteli tebrik etmek lazım. sonuçta tüm markalar çogu bileşeni topluyor.

ben (beyaz eşya hariç) tv, uydu alıcısı ve müzik sistemimi vestelden aldım. hiç bir poblemim yok3,5 sendir. bu sebepten dizüstünde de başarılı olacagı kanısındayım. ancak daha önceden vestelin dizüstünü kullanan arkadaşlar bizlere yardımcı olursa, degerlendirmede bulunurlarsa çok iyi olacak. şu an bir dizüstü alma arafesindeyim. vesteli hiç düşünmemiştim. ama aynı fiyatta olsa yada az bi fark da olsa, vede aynı verimi alacaksam VESTEL i tercih edecegim. vestel dizüstü kullanan arkadaşların yorumları bizler için önemli.
extremeenvy -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (5 Ocak 2007; 0:56:51)

helal olsun vestel e diyorum.[:'(]
elle tutulacak hale gelsin bakalım şu laptoplar.asus hp dell varken pek cazip gelmiyo almak ama fiyat bakımından uygun olursa biçok kullanıcıyı kendisine çekecektir.
erdalö -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (5 Ocak 2007; 8:19:44)

eski vestel laptoplar ithal olduğundan pek bir anlam ifade etmeyecektir. Önemli olan yeni üretimden alıp kullanıp fikir beyan etmektir. Bir arkadaşım kullanıyor ondan yazmasını isteyeceğim
peacefire -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (5 Ocak 2007; 11:26:22)

güzel bir gelişme gerçekten umarım bu bizede iyi bir şekilde yansır fiyat konusunda :)
yoksa fiyatı gene aynı olduktan sonra gider tanıdığım bildiğim bi markayı alırım.
serpantin -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (5 Ocak 2007; 11:46:34)

Reklamda laptopu herkes piyano niyetine kullanıyor, ordan da anlaşılacağı üzere PİYANO dan başka bi işe yaramaz KESİNLİKLE almayın derim.[>:]
YUSUFM -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (5 Ocak 2007; 12:49:23)

hangi tespitinize göre bu fikri yazıyorsunuz? detaylandırırsanız anlamış oluruz.

quote:

Orjinalden alıntı: serpantin

Reklamda laptopu herkes piyano niyetine kullanıyor, ordan da anlaşılacağı üzere PİYANO dan başka bi işe yaramaz KESİNLİKLE almayın derim.[>:]

Tolunay35 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 13:06:37)

Dünyada tek olsa ne yazar. Vestel'in hangi ürününü satın aldıysam pişman oldum (2 tv ve 2 klima). Adam gibi Tv yapmayı beceremeyen zihniyet notebook hiç yapamaz. Vestel notebook sahibi olmak demek dert sahibi olmak demek bence. Dünya'da son notebook markası vestel kalsa yine de almam.
andan44 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 14:27:53)

Vestel servis konusunda da baya iddalı.Donanımsal arıza ilk dört ayda değişim,sonraki aylarda da servis süresince kullanıcıya başka bir notebook temin edeceklermiş.
tcebeci -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 14:41:23)

Teknolojinin karşısında daima saygıyla eğilirim. Firmamıza başarılar dilerim.
bahahakan -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 17:34:15)

vestel bu laptopları türkiyede vestel markası altında satacak da peki acaba ihraç ettiği ürünler dünyada hangi markaların adı altında satılacak.
vestel eğer toshibaya, hp ye falan üretim yapacaksa o zaman şahane olur.

ayrıca vestelin yaptığı işleri küçümsemeyin bundan 10 yıl önce türkiyede başta avrupaya dünyaya beyaz eşya ve bilgisayar satan bir firma olacak deselerdi kümse inanmazdı. kim bilir belki 10-20 yıl sonra işlemci veya ekran kartı da üretip satarız.

göreceksiniz ileride özellikle vestel ve beko küresel ölçekte söz sahibi çok uluslu firmalar haline gelecek. [:'(]
tolgasrc -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 19:54:50)

Sadece montaj olduğunu düşünenler yanılıyor... Tıpkı diğer laptop üreticileri gibi çalışıyorlar.
niyatovic -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (5 Ocak 2007; 23:23:14)

arkadaşlar elektronik ürünlerin nasıl üretildiğini bilmeden lütfen fikirlerinizi kendinize saklayın ve önerilerde bulunmayın gerçekten çok komik oluyor.
işin içine girdiğinizde sadece oynanan oyunları seyredip gülüyorsunuz. aynı fabrikada aynı bantta üretilen, elektronik kısmı birebir aynı olan ürünler farklı kasalara değişik markaların isimleri ile paketleniyorlar. bazıları 1 kuruşa bazıları 5 kuruşa kim kaça satabilirse....hep kötülediğiniz vestel, arçelik ve beko fabrikalarında nelerin üretildiğini bir bilseniz...
adam beko lcd tv aldım çok kötü ... diyor, bir başkası ben 2 katını verip tanıdığım güvendiğim XXX marka lcd tvyi aldım çok memnunum öneririm... diyor. Aynı bantta üretildiğini bilse ne düşünür acaba?

bu arada sadece bekoda 50 den fazla marka üretiliyor bilgilerinize...
erdalö -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL TÜRKİYE DE KURULDU !!! (6 Ocak 2007; 8:18:26)

VESTEL DE 106 ülkeye 150 nin üzerinde markaya üretim yapıyor. Başlıca markalar toshiba, jvc, hitachi...

quote:

Orjinalden alıntı: niyatovic

arkadaşlar elektronik ürünlerin nasıl üretildiğini bilmeden lütfen fikirlerinizi kendinize saklayın ve önerilerde bulunmayın gerçekten çok komik oluyor.
işin içine girdiğinizde sadece oynanan oyunları seyredip gülüyorsunuz. aynı fabrikada aynı bantta üretilen, elektronik kısmı birebir aynı olan ürünler farklı kasalara değişik markaların isimleri ile paketleniyorlar. bazıları 1 kuruşa bazıları 5 kuruşa kim kaça satabilirse....hep kötülediğiniz vestel, arçelik ve beko fabrikalarında nelerin üretildiğini bir bilseniz...
adam beko lcd tv aldım çok kötü ... diyor, bir başkası ben 2 katını verip tanıdığım güvendiğim XXX marka lcd tvyi aldım çok memnunum öneririm... diyor. Aynı bantta üretildiğini bilse ne düşünür acaba?

bu arada sadece bekoda 50 den fazla marka üretiliyor bilgilerinize...

BAy Ciddi -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 9:53:46)

Saçma yav


Si bu davranışlar içn para mı alıyorsunuz.Yani bu kadar abuk yorumları ilk defa bu toipikte okuyorum N:eden VESTEl i kötülüyorsunuz anlamadım


Biz de aldık VESTEl TV 7 sene oldu tık demedi valla
quote:

Orjinalden alıntı: serpantin

Reklamda laptopu herkes piyano niyetine kullanıyor, ordan da anlaşılacağı üzere PİYANO dan başka bi işe yaramaz KESİNLİKLE almayın derim.[>:]

YUSUFM -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 12:44:05)

Herhalde en kolay şey ekran başında sallamak. Eğer bir problem varsa gidersin yargıya kanıtlarsın haklılığını yoksa kullanmadan bilmeden çamur atarak olmaz bu işler..

quote:

Orjinalden alıntı: BAy Ciddi

Saçma yav


Si bu davranışlar içn para mı alıyorsunuz.Yani bu kadar abuk yorumları ilk defa bu toipikte okuyorum N:eden VESTEl i kötülüyorsunuz anlamadım


Biz de aldık VESTEl TV 7 sene oldu tık demedi vallaturklucky -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 12:54:23)

arkadaşlar

Allahınızı severseniz Vestel neyi doğru yapmışki laptop yapacak[8|] Uydu alıcısı mı, monitör mü, bilgisayar mı??? hiçbiri. Türkiye'de en çok arızaya yol açan firmaların başında Vestel geliyor. İlk önce doğru düzgün Türkiye'ye hizmet versin de sonra Avrupaya açılsın. Avrupa'da dandik bir türk firması olarak imaj çizecek başka bi şey değil[:-][:-]
gallagher2001 -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 13:37:20)

yafff arkadaslar bole bi girisimde bulunmasi bile bence vestel icin guzel biisy en azindan biisy yapmaya calisiyorlar..kendilerini gelistirirlermi parca uretmeye baslayabilirlermi bilmiyorum acikccasi yapabiliceklerini bende pek sanmiyorum..avrupanin tek laptop fabrikasi diyorlar reklamlarinda ama bu ovunulecek biisy diilki ...isgucu nerde ucuzsa orda kuruyo millet fabrikayi...sanki avrupa devletlerinden daha ilerideymisiz gibi gosteriyorlar ya bir de[8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D]

birde bana su anda satista bulunan laptoplar pahali gibi geldi biraz bilmiyorum sizler ne dusunuyorsunuz!!!!!!!!

sonuc olarak girisim olarak iyi ama insallah devamini getirebilirler ama pek guvenemiyorum acikcasi vestele....alinir olabilmesi icin fiyat acsindan daha avantajli olmasi gerek[:'(][:'(][:'(][:'(]
esenkoylu -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 15:06:24)

vestelin laptopu 500 ytl olsa yine almam. önce gitsinlerde doğru düzgün beyaz eşya üretsinler. bu işler öyle kolay olsaydı koç ve sabancı gibi devler üretirdi. vestel adını duyduğum yerden geçmem ben. bide laptop üretmiş miş peh peh. valla sitesine giripte bakmam bile, okadar para vereceğim salakmıyım ben dandik bi markaya yatırcam
chileeek -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 16:50:09)

arkadaşlar bu yeni üretim bilgisayarların kataloğu falan yokmu kimsede bir bakalım nasıllarmış. dün vestele gittim 2 tane renkli model vardı. kasaları pek sağlam gözükmüyodu. özelliklerini falanda tam bilmiyolar. tam olarak satışa ne zaman geçecek bu vestel yok mu bilgisi olan?
kkvan -> Cevap: Avrupanın tek laptop fabrikası VESTEL kuruldu !! (6 Ocak 2007; 19:50:16)


quote:

Orjinalden alıntı: turklucky

arkadaşlar

Allahınızı severseniz Vestel neyi doğru yapmışki laptop yapacak[8|] Uydu alıcısı mı, monitör mü, bilgisayar mı??? hiçbiri. Türkiye'de en çok arızaya yol açan firmaların başında Vestel geliyor. İlk önce doğru düzgün Türkiye'ye hizmet versin de sonra Avrupaya açılsın. Avrupa'da dandik bir türk firması olarak imaj çizecek başka bi şey değil[:-][:-]


Vestel'in TV ve monitörleri baya başarılı bence. Sony ile falan karşılaştırıp da kötü denmemesi gerekir. fiyat uçurumu var çünkü arada.
Sayfa: [1] 3      >>

Valid CSS!
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET
0.2441406