Şimdi Ara

Victor Gaming Machine (Clevo) Bios Güncelleme Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
5.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Aynı flasha atmayın. Ayrı ayrı yapın bence. Eğer aynı isimde dosya yoksa klasörlerde yapabilirsiniz sıkıntı olmaz sanırım.

Ec'yi de güncelledim. Bios u da yükledim yine değişmedi. Çakıldı kaldı anasını sattımın prima mod u keşke hiç bulaşmasaymışım Mafyadan bile kurtuluş var bu prima mod dan kurtuluş yok. Her şeyi denedim. Yapacak bir şey kalmadı. 2015 sürüm driver olarak kullanmaya devam kartı.
    Ekran kartı yerinden oynamış desem hiç görmezdi değil mi? Söküp bir daha mı taksam acaba? Bi o kaldı denemediğim
    Kafayı yedim.
    Yardımların için teşekkürler kardeş olmayacak herhalde.

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Siz şu hata kodunu tekrar yazar mısınız? Ben merak ettim yarın bi araştırayım.
    43'tü sanırım kod. Mantıklı bi yorum buldum nette. Bazen pinlerdeki sıkıntıdan dolayı yeterli enerjiyi alamıyormuş kart. Bu yüzden kod 43 hatası alınıyormuş. Kartı komple söküp (eğer onboard ise sadece bağlantı kablosunu söküp) temizleyip tekrar takarak çözen var. Deneyin bi isterseniz.
  • quote:

43'tü sanırım kod. Mantıklı bi yorum buldum nette. Bazen pinlerdeki sıkıntıdan dolayı yeterli enerjiyi alamıyormuş kart. Bu yüzden kod 43 hatası alınıyormuş. Kartı komple söküp (eğer onboard ise sadece bağlantı kablosunu söküp) temizleyip tekrar takarak çözen var. Deneyin bi isterseniz.

Sorunun o olduğunu da pek zannetmiyorum. Çünkü 2015 8. ay nvidia sürümünü yükleyince sorun çözülüyor. Yani kartta pinlerden dolayı enerji sorunu olsa 2015 sürüm ekran kartı sürümünü de görmezdi. Yine de deneyeceğim. Bu akşamlık yoruldum yarın akşam denerim dediğini sağol kardeş yardımların için. Düzeltebilirsem seni bilgilendiririm. İyi akşamlar.

Yani yazılımsal bi sorun olsa format atınca düzelir en kötü ihtimalle. Ya bios ile alakalı bi uyumsuzluk var ya da donanım sorunu var. Eski driver az enerji tüketiyordur belki. O yüzden sıkıntı olmuyordur.
  • quote:

Yani yazılımsal bi sorun olsa format atınca düzelir en kötü ihtimalle. Ya bios ile alakalı bi uyumsuzluk var ya da donanım sorunu var. Eski driver az enerji tüketiyordur belki. O yüzden sıkıntı olmuyordur.

Olabilir. Onları da deneyip ondan sonra vazgeçerim artık
  • quote:

Ekran kartımı sökmedim daha önce sadece bakır boruyu kaldırıp termal macun sürmüştüm. Yani ekran kartı takılı. Daha önce ikinci işletim sistemi (yine windows 10) kurmuştum onda da 2015 nvidia driver ı hariç çalışmıyor yani o driver hariç güncellemeyi kabul etmiyordu.
    Bios'u prema bios tan kurtaramıyorum. Vbios güncellemesi desen onu da bulamadım benim ki gtx 970m 6 gb. Ne yapacağımı şaşırdım
    Bilgisayarcıya götürsem benden ve sizlerden daha iyi bildiklerini zannetmiyorum zaten ben bios güncellemesini yapamadıysam onlar nasıl yapacak?
    Bios yüklerken videoya çektim herhalde yanlış bir şey yok.

" allowfullscreen onload="frameLoaded(129279692)">

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 7 Ekim 2017; 15:15:58 >

Video gözükmüyor.

Bir de cihazın içinin fotoğrafını atma şansınız var mı?
  • quote:

Kardeş video yükleyemedim Youtube a koydum. Acaba bios güncellemesinde sıkıntı mı oluyor?
    https://www.youtube.com/watch?v=kEA6KtL8db0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 7 Ekim 2017; 15:43:56 >
    Buradan pek anlaşılmıyor. Baştan sona tüm işlemi çekebilirseniz bi hata var mı yok mu daha net anlaşılır. Bir de mevcut bios ana ekran görüntüsü de atar mısınız?
  • quote:

Buradan pek anlaşılmıyor. Baştan sona tüm işlemi çekebilirseniz bi hata var mı yok mu daha net anlaşılır. Bir de mevcut bios ana ekran görüntüsü de atar mısınız?

Tamam bir de öyle yaparım.
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=XO4GtHhlpCw

videoda bios bilgileri de var. Kardeş keşke yüklemeseymişim bu prema mod u. Sakız gibi yapıştı kurtulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Laptopu satmayı bile düşündüm Satacağım adam da bu sorunu çözemez bana söver o yüzden satamıyorum da.

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

videoda bios bilgileri de var. Kardeş keşke yüklemeseymişim bu prema mod u. Sakız gibi yapıştı kurtulamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Laptopu satmayı bile düşündüm Satacağım adam da bu sorunu çözemez bana söver o yüzden satamıyorum da.

Hata veriyor. Yukarıda 4- Error şeklinde başlayan bi yazı var. Orada bu bios'un uyumsuz olduğu yazıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Hata veriyor. Yukarıda 4- Error şeklinde başlayan bi yazı var. Orada bu bios'un uyumsuz olduğu yazıyor.

Kardeş uyumlu olanı kuruyorum? LAptop'um clevo p150sm-a modeli

https://repo.palkeo.com/clevo-mirror/P1xxSM-A/ buradan indirdim kardeş indirdiğim versiyon da

BIOS 04/30/2015
    1. System BIOS for P15xSM-A only.

2. Add NV GPS control.

3. Refer to readme.txt to update firmware.
    1.03.11 P15xSMA_B0311.zip
    Bu. Neden hata veriyor ki? Önceki versiyonları da indirmiştim. Prema mod orijinal dosyaları kabul ettirmiyor olabilir mi?

Yani ben en az 3-4 kez prema'dan orijinale döndüm hiç sıkıntı yaşamadım. Bilmiyorum ki.
  • quote:

Yani ben en az 3-4 kez prema'dan orijinale döndüm hiç sıkıntı yaşamadım. Bilmiyorum ki.

KArdeş indirdiğim dosyalar da mı sıkıntı var nerede yanlış yapıyorum. Videomu izledin bios yükleme yöntemim yanlış değil. Dosyalar da sıkıntı varsa sıkıntı olmayan dosyayı nereden bulacağım?
    Yani inanın bilmiyorum. Belki monster ile iletişime geçerseniz onlar size yardımcı olabilir.
  • quote:

Kardeş orijinal bios u nereden bulurum. Aida64 programına girdim. Bios güncelle deyince BIOSAgentPlus diye bir programa yönlendiriyor. Program ile bios güncellemesi yapılıyor mu? 29 dolar verip kazıklanmayalım sonra :(
  • quote:

Yani inanın bilmiyorum. Belki monster ile iletişime geçerseniz onlar size yardımcı olabilir.

Monster , victor kullanıcılarının suratına telefonu kapatıyormuş. Bir nevi intikam yani. Neden bizden değil de victordan aldınız hesabı yani.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.