Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır Makinası Seçim Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
5.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kurutmalı çamaşır makinası seçimi için sizlerden yardım rica ediyorum.

Kurutma özelliğini özellikle kış aylarında kullanacağız, ve yer konusunda da sıkıntılarımız olduğu için kurutmalı çamaşır makinası almak istiyoruz.

1. Bosh, Elektrolüx, Samsung ve LG markalarından fiyat, makina performansı, servis kalitesi açısından hangisini tercih etmeliyiz?

Genel olarak Bosh ve elektrolüx arasındayım ama önerilerinize de açığım.

2.Bosch WVH28440 ve Elektrolüx EWW1696HDW den hangisini önerirsiniz?

Bosch WVH28440 kampanyası ile 2750 TL , Elektrolüx EWW1696HDW 2650 TL civarında.

3. Bu iki markada koku sıkıntısı yaşar mıyız? Yaptığım araştırmalara göre koku nedeni kazan malzemesindeki plastik veya plastik bazlı malzeme. Satıcılara sorduğumda hepsi kazanları için çelik diyor. Detay bilgilere sahip değiller. Elektrolüx "Carboran" kazan bilgisine ulaştım. Bosh için ise satıcılar çelik kazan diyor.

Diğer markalardaki kazanlar ise elmas kazan olarka biliyorum. Hangi tip kazanlar daha iyidir?

4. Bosh daki "Hava yoğunlaştırma teknolojisi" ile ısı pompası sistemi aynı mıdır?
    Bu sistem diğer markalarda da var mı?

5. Çamaşırların yıpranması ve kırıştırma açısından hangi markayı tercih edersiniz.

Öneri ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riprap -- 22 Kasım 2015; 0:47:02 >

• 2 sini ayrı ayrı alın. En iyi çözüm budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru söylüyorsunuz ama yerimiz müsait değil o yüzden en verimli makinayı almaya çalışıyorum.

Teşekkürler.
  • Üst üste koyarsanız kurutmayi üste koymanizda sakinca yok benim bildigim

• Yer sıkıntısı yan yana ve üst üste dahil çözülebilecek durumda değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riprap

Merhabalar,

Kurutma özelliğini özellikle kış aylarında kullanacağız, ve yer konusunda da sıkıntılarımız olduğu için kurutmalı çamaşır makinası almak istiyoruz.

1. Bosh, Elektrolüx, Samsung ve LG markalarından fiyat, makina performansı, servis kalitesi açısından hangisini tercih etmeliyiz?

Bosch WVH28440 kampanyası ile 2750 TL , Elektrolüx EWW1696HDW 2650 TL civarında.

3. Bu iki markada koku sıkıntısı yaşar mıyız? Yaptığım araştırmalara göre koku nedeni kazan malzemesindeki plastik veya plastik bazlı malzeme. Satıcılara sorduğumda hepsi kazanları için çelik diyor. Detay bilgilere sahip değiller. Elektrolüx "Carboran" kazan bilgisine ulaştım. Bosh için ise satıcılar çelik kazan diyor.

Diğer markalardaki kazanlar ise elmas kazan olarka biliyorum. Hangi tip kazanlar daha iyidir?

4. Bosh daki "Hava yoğunlaştırma teknolojisi" ile ısı pompası sistemi aynı mıdır?

5. Çamaşırların yıpranması ve kırıştırma açısından hangi markayı tercih edersiniz.

Selamlar.

Satıcılar tambur ile kazan terimlerini birbirine çok karıştırıyor.

Tambur içeride dönen delikli haznedir, kazan ise onu dıştan saran haznedir.

Miele haricindeki piyasadaki tüm kurutmalı çamaşır makineleri plastik esaslı bir kazan kullanır. Tambur ise çeliktir. Kurutmalı çamaşır makinelerinde koku kaçınılmazdır. Çünkü cihaz 100 derece civarına kadar ısınır.

Hava yoğuşması kurutma esnasında oluşan buharı hava aracılığı ile soğutup yoğuşturur, diğer cihazlar ise su ile yoğuşturur.

Isı pompası bambaşka bir şeydir. Kurutma için ısıtıcı yerine kompresör motoru kullanılır, çok daha verimli bir sistemdir. Bu sistemi dünyada bildiğim kadarıyla sadece AEG kullanıyor ve o da ülkemizde yok.

Bosch ile Electrolux arasında ben Electrolux'ü öncelikli tavsiye ederim. Electrolux'ün avantajı tamburu 10lt daha büyük, kapasite daha fazla. Bu da kırışıklığı azaltan bir etmen. Aynı zamanda süre esnekliği konusunda da Electrolux daha avantajlı. Bosch'ta pamuklu ve hassas kurutma seçenekleri var, Electrolux'te pamuklu, sentetik ve yünlüler için ayrı kurutma programları var. Yünlü yıkama ve kurutması Woolmark sertifikalı. Yani hassas kıyafetlerin de kurutulmasına uygun. Ben olsam öncelikli olarak AEG L87695WD ya da EWW1697MDW modellerini tercih ederdim şahsen. Bu modellerde ekstradan su püskürtmeli yıkama özelliği mevcut.

Bosch WVH28440TR modelini de epey uygun fiyata bulmuşsunuz.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan merhaba,
    Dün İstanbul bilişimden önermiş olduğunuz AEG L87695WD ürününü aldım.
    İnternetteki ürün tanıtımlarında 9+7 yazarken makine üzerinde 9+6 yazıyordu.
    Ürün kitapçığını incelediğimde ise ürün AEG L87695WD2 olduğunu farkettim.
    Aradım İstanbul bilişimi nerden benim 1kg'lık kurutma özelliğim diye. Karşımdaki kişi böyle bir ürünlerinin (9+6) olmadığını söyledi :)
    Neyse size sorum bu 9+6 yani AEG L87695WD2 ile ilgili bilginiz var mı?
    Ben bunun güncellenmiş son ürün olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: riprap

Merhabalar,

Selamlar.

Satıcılar tambur ile kazan terimlerini birbirine çok karıştırıyor.

Tambur içeride dönen delikli haznedir, kazan ise onu dıştan saran haznedir.

Miele haricindeki piyasadaki tüm kurutmalı çamaşır makineleri plastik esaslı bir kazan kullanır. Tambur ise çeliktir. Kurutmalı çamaşır makinelerinde koku kaçınılmazdır. Çünkü cihaz 100 derece civarına kadar ısınır.

Hava yoğuşması kurutma esnasında oluşan buharı hava aracılığı ile soğutup yoğuşturur, diğer cihazlar ise su ile yoğuşturur.

Isı pompası bambaşka bir şeydir. Kurutma için ısıtıcı yerine kompresör motoru kullanılır, çok daha verimli bir sistemdir. Bu sistemi dünyada bildiğim kadarıyla sadece AEG kullanıyor ve o da ülkemizde yok.

Bosch ile Electrolux arasında ben Electrolux'ü öncelikli tavsiye ederim. Electrolux'ün avantajı tamburu 10lt daha büyük, kapasite daha fazla. Bu da kırışıklığı azaltan bir etmen. Aynı zamanda süre esnekliği konusunda da Electrolux daha avantajlı. Bosch'ta pamuklu ve hassas kurutma seçenekleri var, Electrolux'te pamuklu, sentetik ve yünlüler için ayrı kurutma programları var. Yünlü yıkama ve kurutması Woolmark sertifikalı. Yani hassas kıyafetlerin de kurutulmasına uygun. Ben olsam öncelikli olarak AEG L87695WD ya da EWW1697MDW modellerini tercih ederdim şahsen. Bu modellerde ekstradan su püskürtmeli yıkama özelliği mevcut.

Bosch WVH28440TR modelini de epey uygun fiyata bulmuşsunuz.

Candoğan Bey,

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu koku olayı zamanla azalabilir mi?

Kurutma seçeneklerine göre koku olmadan kullanım olabilir mi?

Selamlar.

• Hoover WDMT 4138AH A Enerji Sınıfı 13 Kg Yıkama 8 Kg Kurutma 1400 Devir Çamaşır Makinesi

http://www.hepsiburada.com/hoover-wdmt-4138ah-a-enerji-sinifi-13-kg-yikama-8-kg-kurutma-1400-devir-camasir-makinesi-p-MTHOOVWDMT4138AH
  • Fiyatı çok tuzlu olsa da Alman malı Miele dünyada bir numara.

• Belki deneyimlerim birilerine seçim yaparken yardımcı olur diye bende yazayım.
    AEG L87695WD2 modelini 1.5 aydir kullanıyoruz. Uzun araştırmalar sonucunda ve candogan beyin yorumlari sonucunda bu ürüne karar verdim.
    Ürünün kurutma performansi dogru çamaşırları bir arada atınca cok iyi. Zaten kullandıkça hangi kiyafeti hangisiyle atacağını ogreniyorsun. Program olarak tatminkar bir makina.
    Kurutma isleminden sonra hiç koku birakmadi bende makina bazi kisiler kokudan sikayetci oluyor ama ben bu problemi yaşamadım. Kurutmadan sonraki sıkıntıları kirışık cikarmasi ve yuksek isilara çıktığı icin camasirlarin rengini agartmasi.bu sıkıntı içinde kurutma programini degistirdik bakalim onda sonuc nasil olacak. Sanki birazda cekme yapiyor çamaşırlar.
    Elektrik faturasini bekledim yorum yazmak icin. Elektrik faturalarinda 12-17 lira su faturasinda 6-7 lira gibi bi farklilik oluşturdu makina ama bunun elektrikle olan kısmının daha fazla lamba kullandigimdan kaynaklandigini düşünüyorum. Tum yikamalarimiz kurutmali oluyor ve gunde veya 2gunde 1 kez kesin makina çalışıyor. Bu bağlamda cokda faturada artış olmadı. Ürün oldukca sessiz çalışıyor buda güzel yönlerinden.

Ev 1+1 ve balkonsuz olunca üstüne de bebek gelince evde camasir kurutmaya yer kalmıyor ve böyle bir çözüm bulmak zorunda kalıyoruz.

Alacak kişilere oneririm. Ürün kullanim olarak gayet tatminkar. Fiyati ben ceklerle vs 2200 liraya mal ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MmN20 -- 30 Mart 2016; 22:57:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MmN20

Belki deneyimlerim birilerine seçim yaparken yardımcı olur diye bende yazayım.
    AEG L87695WD2 modelini 1.5 aydir kullanıyoruz. Uzun araştırmalar sonucunda ve candogan beyin yorumlari sonucunda bu ürüne karar verdim.
    Ürünün kurutma performansi dogru çamaşırları bir arada atınca cok iyi. Zaten kullandıkça hangi kiyafeti hangisiyle atacağını ogreniyorsun. Program olarak tatminkar bir makina.
    Kurutma isleminden sonra hiç koku birakmadi bende makina bazi kisiler kokudan sikayetci oluyor ama ben bu problemi yaşamadım. Kurutmadan sonraki sıkıntıları kirışık cikarmasi ve yuksek isilara çıktığı icin camasirlarin rengini agartmasi.bu sıkıntı içinde kurutma programini degistirdik bakalim onda sonuc nasil olacak. Sanki birazda cekme yapiyor çamaşırlar.
    Elektrik faturasini bekledim yorum yazmak icin. Elektrik faturalarinda 12-17 lira su faturasinda 6-7 lira gibi bi farklilik oluşturdu makina ama bunun elektrikle olan kısmının daha fazla lamba kullandigimdan kaynaklandigini düşünüyorum. Tum yikamalarimiz kurutmali oluyor ve gunde veya 2gunde 1 kez kesin makina çalışıyor. Bu bağlamda cokda faturada artış olmadı. Ürün oldukca sessiz çalışıyor buda güzel yönlerinden.

Ev 1+1 ve balkonsuz olunca üstüne de bebek gelince evde camasir kurutmaya yer kalmıyor ve böyle bir çözüm bulmak zorunda kalıyoruz.

Alacak kişilere oneririm. Ürün kullanim olarak gayet tatminkar. Fiyati ben ceklerle vs 2200 liraya mal ettim.

hocam bu ürün 1650 tl ye alınır mı şu an sizce, aeg den memnun musunuz bu makinadan?

• Doc_tor kullanıcısına yanıt
    Fiyat gercekten cok iyi. İhtiyacınız varsa öneririm. Suan yaz olduğu icin kurutmasini kullanmiyoruz ama kışın cok işimizi gördü.

Fiyat gercekten iyiymiş.

• MmN20 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
    Dostum selam,
    Bu fiyatı nerede gördün?
  • huseyinsarioglu kullanıcısına yanıt
    ikitelli teknosada idi o zamanlar artık yoktur muhtemelen
    anladım, teşekkürler. Çok iyi fiyatmış.
  • bosch u kurutmalı makinesini tavsiye etmem. berbat bir makina. mahvediyor çamaşırları. boyama. yıpratma hatta yırtma..... servisi falan da kötü. bosch eski kalitesinde değil malesef...
  • konuyla ilgili yeni bilgiler gelmesi ihtimali için takip :)

birkaç gün önce, yenilenecek beyaz eşyalarımız için arçeliği ziyaret ettim. ankastre dahil tüm beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletlerinde başarılı indirimler vardı. bilgilerinize.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.