Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TV de PVR – DTS – 3D – Çifte Ekran – için……
    Aktive edilmesi için Swprofile.bin dosyasında değişiklik yapma işlemi : mb100 anakart için….
    Tv deki mb100_Swprofile.bin dosyasının Tv den çekilmesi ve editlenerek tekrar geri yüklenmesi gerekir.. Bunun için:
    1- Ekte gönderilen downloadprofile.mb100 dosyasını fat32 de formatlanan boş bir flashbellek diske kopyalayın….
    2- Flashbellek i Tv de herhangi bir usb yuvasına yerleştirin..
    3- Tv de menü tuşuna basın ve ardından 4725 i tuşlayın.
    4- Servis menusünde “usb operations” üzerine gidip ok. Tuşuna basın…
    5- Böylece Tv nizden editlenecek dosya Flashbellek e indirilmiş olur…

Flash belleğe yüklenen mb100_swprofile.bin dosyasının editlenme işlemi için…. Ekte gönderilen Swprofile BİN_Pathcer prg. kullanılacak…

6- Flashbellek i Pc ye takın… Swprofile BİN_Pathcer prg.nı çalıştır…..
    7- Program da Swprofile BİN tuşuna basarak flash daki mb100_swprofile.bin dosyasını seç ,editleme işlemi için prg.a yükle……
    8- Aşağıda belirtilen değişiklikleri yap.. Yani boş kutuları tikle…..
    9- Dikkat… Bu değişiklikler yalnız mb100 içindir…
    Örnek: 9300 ve 9400 model Tv de………… mb100_swprofile dosyası…..

Orijinal hali………………………………………………….Editlenmiş hali

AUDİO

PvrFunctions

SUBTİTLE-EPG – MENÜ

EXTRAS

SatelitteProvider
    Bu menude değişiklik yapmasanız da olur… Eğer Digitürk veya dsmart menulerini kullanan varsa, onların da eklenmesini isteyenler tikleyebilir…

10- Editleme bitince… programda Patch tuşuna basınız… yapılan değişiklikler yeni dosyaya kayıt olur… Oluşan yeni profile dosyasının .bin den sonraki uzantısını silin… ( mb100_swprofile.bin.patcher ) ….. .patcher silinecek….!!
    11- Orijinal .. mb100_swprofile.bin dosyanın mutlaka saklanması özellikle tavsiye ediliyor…. Ki … bir problemde.. aynen geri yüklenmesi için…
    12- Bu yeni oluşan dosyayı .. örnek… : mb100_swprofile.bin dosyasını fat32 de formatlanan boş bir flaşh bellek içinde oluşturacağınız profile isimli klasörün içine kopyalayın…
    13- Flash belleği tv ye takınız… Yine aynı şekilde kumandadan menü + 4725 i tuşlayın..
    14- Not: TV de scart kablo takılı ise mutlaka yuvasından çıkarın.. Problem olabiliyor..
    15- Servis menüsünde “Usb operations” üzerine gelin ve ok tuşuna basınız..
    16- Böylece flash bellekteki yeni profil dosyası tv ye yüklenir.
    17- Tv kapatılır ve tekrar açıldığında yeni özellikler açılacaktır…

Böylece ;
    • PVR ( Yani kayıt özelliği eklenmiş oldu.. Harici diske kayıt yapacağınız filmleri aynı zamanda PC de de izleyebilirsiniz…)
    • Çifte Ekran özelliği eklenmiş oldu… ( Ama bunun için ayrıca çifte ekran gözlüklerine ihtiyacınız olacak… 30TL civarında .. iki adet gözlük.. ve ayrıca bu özellik için ikinci bir kaynağa ihtiyaç var.. PC veya kablo tv.. gibi.. HDMI ile bağlanarak…)
    • DTS ses özelliği eklenmiş oldu.. İşlem bitince netten DTS li bir film indirerek ses testi yapabilirsiniz..… TV de sesi duyuyorsanız işlem tamamdır…
    • Bende..3D özelliği zaten aktifti… Aktif olmayanda ne olur..? Bilemiyorum..

• Ayrıca Dsmart veya Digitürk kullananların ilk yüklemede bunlardan birini seçebilmesi sağlandı.

editlemek için gerekli programıhttp://deploy.gokirmak.gen.tr/ adresinden indirin ve kurun.

tüm arkadaşlar yoğun mesaj atınca paylaşmak durumunda kaldım ben kendi tv de yaptım PVR inanılmaz harika bir özellik TRT4K ile çektiğim dosyayı bilgisayarım oynatmakta zorlandı :)
    aldığınız ürünün tüm gücünü ve imkanlarını kullanınn iyi günler. iyalniz kusura bakma mail atmıştın ama paylaşmak zorunda kaldım aynı mağduriyeti yaşayan onca arkadaş olunca.
    DOsyaların ve konunun telif hakkı varmıdır bilemiyorum ama bilgi paylaştıkça çoğalır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reberudum -- 8 Mayıs 2016; 14:50:20 >
  • Merhabalar,

Teknosa üzerinden Vestel 48UA9300 Televizyonu forumdaki bazı arkadaşlardan bilgi alarak aldım. Bilgilendirmelerinden dolayı teşekkür ederim.

Vestel 9300 serisili tvlerin 2 farklı anakarta sahiptir. MB100 ile MB120 Servis menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Televizyonuz için güncel yazılımlarıhttps://forum.donanimhaber.com/m_120847911/tm.htm
    Adresinden temin edebilirsiniz.

Vestel 48UA9300 Teknik Özelikleri;
    http://www.vestel.com.tr/vestel-4k-3d-smart-48ua9300-122-ekran-led-tv

Yukarıdaki linkten TV bilgilerine kontrol edebilirsiniz.

+ Televizyonda 4k 60p hevc desteği mevcut kullanım kılavuzunda yer alıyor ama site teknik bilgilerde yer almıyor.
    + Hdmi 2.0 mevcut.
    + 2 adet usb 3.0 ve 1 adet usb 2.0 mevcut.
    + Optik sesi çıkışı mevcut.
    + VGA üzerinden 1080p destekliyor. HDMI üzerinden 3840 ve 4096 (2160p) 24,25,30,50 ve 60 hz desteklemektedir.
    ( 2160p çözünürlüğü PC de bulunan ekran kartınız desteklemesi gerekmektedir.)
    - DTS Desteği yok. ( lakin açılabiliyor.)
    - PVR Servis menüsünden kapalı. (lakin açılabiliyor.)
    - Netflix destekliyor.

- Air Kumanda kullanışlı değil.

- Servis geldiğinde cihazınızın güncelleştirmeyi unutmayın. (Eski yazılımlarında donma vb zorunlar mevcut.)

- Servis Menüsü girişi için kumanda üzerinden "Menu + 4725" yaparak girebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    - 4K 60p ybrcr 4:4:4 için
    DIKKAT ONEMLI

Daha onceki mesajimda tv (40ua9300) nin HDMI dan 4k60hz de sadece ybrcr 4:2:0 verebildigini yazmistim benim bu tv ile ilgili en buyuk sorunumda bu konuydu.

Az once oylesine menuyu kurcalarken kaynaklar isimli bir menu dikkatimi cekti, ben sadece slotlari acip kapadigini saniyordum ama pcnin bagli oldugu HDMI 1 slotunu duzenli den gelismis e getirdikten sonra nvidia oanelindeki butun secenekler acildi (rgp full, ybrcr 4:4:4 vs)

HDMI slotlari fabrika ayarlarinda default olarak kisitlanmis ayarlardan.

Eger en cok kullandiginiz cihazin oldugu hdmi slotunu gelismise getirirseniz bant genisligi arttiriliyor ve butun renk secenekleri aciliyor.

Vestele bu fiyata bu tvyi gercekten iyi yapmis.. Cogu 4k tv hdmi 2.0 dan sadece ybrcr 4:2:0 verebiliyor..

Edit: Full range rgb ye ayarlayinca ten renklerinde sararma yada kirmizilik kayboldu..

Bu bilgiler için @JakX için teşekkür ederiz.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

TV'nin input lag değerleri crt mönitörle test edildiğinde normal mod da 100 ms, Oyun modunda ise 20-30ms arasındadır.(@ailkem Teşekkür ederiz.)
    (http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114314271 ve http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114315099

Ürün hakkında gelen yorumum şu şekildedir;

4K performansı çok güzel sorunsuz.
    HD performansı güzel, 4k ile hd yayın farkını detaylarda fark edebiliyorsunuz.
    SD performansı kanaldan kanala fark gösteriyor boyutuna göre normal.

TV ilk kontrol ettiğimde 4k maç izlediğimde top arkasında az gölge yaparak gidiyordu ama şu anda göremiyorum.
    ekranda ışıklar kapalı iken ışık sızması kontrol ettiğimde sağ ve sol al köşede görünüyor ama gece yada gündüz izlemerinde hiç rahatsız etmiyor beni.

Daha detaylı fotoğraf paylaşımıda bulunacağım.

sormak istediğiniz bir konu olursa cevap vermeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdur -- 15 Aralık 2016; 12:51:14 >

• Beyler 93x serisi sanırım 2016 olarak da devam edecek veya 94x serisi çıkabilir ama "aynısı" olacaktır! F/P olarak biraz daha öne çıkacak hatta piysanın en iyi F/P paneli olmaya da adaydır
    "yazılım" kısmında bir keleklik çıkmazsa daha da iyi hale gelecektir ama bizim piyasa da abuk işler olur bu durum dışarı da tam tersi olur,okuyun şimd ne olduğunu;

bir panel veya cihaz v.s diyelim buna piyasa da çok tutuldumu başlar piyasa atraksiyonlar yapmaya ve fiyatı da yukarıya doğru tetiklenir veya uzun zaman hiç fiyatı düşmez
    gibi çakallıklar olur,dışarı da tam tersi olur,bilakis fiyatı ciddi iner herifler malları kısa sürede bitirirler,biz de ise kasarlar da kasarlar

ben geçmiş te bazı böyle panelleri çok iyi biliyorum! şimdi marka adı vermiyorum bir seri vardı x üreticisinde neredeyse hiç satılamıyordu,bir elimi attım önce kendimiz aldık
    en az bir kaç ay test ettik,sonra meşhur laf tır "patladı gitti" oldu ama fiyatı arttı veya çok uzun süre düşmedi sonra hala fiyatı arttı v.s normal düşmesi gereken seviyelere de bir daha hiç düşmeden
    panel sonunda kısa sürede bitti,satanlar ve üretici bile şaşırmıştı bu duruma,bütün TR DH yi izliyor çünkü

sanırım uyandınız ne demek istediğime!!

CA9500 içinde hala haber bekliyorum sizlerden görüp görenler v.s varsa anlatsınlar gördüklerini

yaw adamlar işi bilmiyor gerçekten,gidip KORE lilerden "marketing" dersleri almaları gerekiyor veya bana da gelebilirler,beleş ders veririm onlara,TÜRK olmaları yeter!
    elin çekik-gözlü uyanığı kazanıyorsa o zaman benim adamım daha çok kazansın yaw!!
  • Yanlış anlaşılmasın ama bu panel işini feci abarttığınızı düşünüyorum.
    Ya panel tip televizyon almadan önce TFT LCD panel yapısı ile özellikle görsele de dayanan bir araştırma yapın, ya da bana kalırsa canınızı sıkıp sinirlerinizi bozmamak adına panel tip (LCD) televizyon almayın. Veya imkanınız var ise almayı düşündüğünü markanın yetkili servisine gidin, ürünün içini görmek istediğinizi söyleyin. Veya isterseniz bir panel parçalayayım size ve burada kare kare resimlerini paylaşayım (ciddiyim) sonuçta aman aman ahım şahım bir teknoloji değil ki kusursuzluk bekleyesiniz.
    Burada birbirinizden de çok etkilendiğiniz kanaatindeyim. Mesela yukarıda arkadaşım yazmış ''servisi çağır hemen değiştirirler'' demiş, değiştirmezler. Servis olduğum dönemde bunun gibi yüzlerce ürüne ret raporu yazdım. Bu panelleri üretirken uluslar arası standartlarda kabul edilen bir sapma düzeyi var. Üretimindeki teknoloji nedeniyle belli oranda sehim, belli oranda ışık sızması, belli oranda dengesiz karartı zaten temelinde var bu üretimin. Hele ki panel boyutu büyüdükçe daha da bu belirginlik ortaya çıkar. Bana göre yukarıda paylaşılan resim gayet normal, kabul edilir düzeyde. ama mikron tarzı hesap yapmaya kalkarsanız marka model farketmez aradığınızı bulamazsınız.
    ışık sızması ve karartı derdi ile uğraşmak istemiyorsanız PDP veya OLED tercih edeceksiniz bu kadar basit.
    Sanki fazla abartıldı bu LCD paneller gibi geliyor bana, beklemeyin öyle çok üst performanslar bu meretlerden :)
  • Tartışma gerçekten gereksiz olmuş zira aslında hem her iki arkadaşımızda doğru söylüyor, hem de her iki arkadaşımız da yanlış söylüyor.

Panel üretimi ve stoklama konusu biraz sıkıntılıdır bu nedenle firmalar üretim esnasında bir model için TAMAMI IPS veya TAMAMI VA vaadinde PEK bulunmazlar.

Bu nedenle model aynı olmasına rağmen bazı ürünlerde aktif bazılarında pasif 3D gözlük olur zaten.

Bu ilk defa yaşanan bir durum değildir zira CRT teknolojisinde kullanılan tüplerde de TV modeli aynı olmasına rağmen (Mesela ZETA72) içinde kullanılan tüp CHUNGWA veya PHILIPS olabilirdi, marka değişince saptırma bobini değerleri değişir bu nedenle şase üzerindeki DİAGNOSTİK bobinlerinin ohms değerleri değişirdi (Farklı olurdu) vs.

Günümüzde de durum farklı değil, LED tv üretirken, konu başlığındaki ürün modelinden hareketle örnek verecek olursak eğer, UA9300 model olmasına karşın bu üretimlerin iş emirleri farklıdır (muhtemel 2 farklı iş emri, bazen 3 de olabilir) her iş emri farkı, donanımsal bir değişikliğin işaretidir zaten. Şöyle ki üretim planlama aşamasında bu modelden 10.000 adet üretim kararı alınmıştır ancak, depoda 10.000 adet IPS panel yoktur, veya 10.000 adet SAMSUNG panel yoktur, diyelim ki 6800 adet var, o zaman UA9300 model olmasına rağmen 6800 adet SAMSUNG IPS panel ile üretilmişken kalan 3200 adet LGP VA panel ile üretilmiş olabiliyor. hatta 3200 tane yok diyelim ki 2800 tane var, kalan 400 adet de AU marka TN panel de olabilir. O nedenle üründe kullanılan panel yapısının MODEL BAZLI tespiti doğru bir yaklaşım değildir. Gerçek üretim bilgileri üründe seri numarasında gömülü olan iş merinde gizlidir.

Bir arkadaşımıza 6 denk gelmiş
    diğer arkadaşımıza 9 denk gelmiş

diyelim konu tatlıya bağlansın

• sahildeki kral kullanıcısına yanıt
    Bu olay benim de çok canımı sıkıyor.

Aynı model TV; biri puhu tv, blu tv falan alıyor, diğeri yok. Yine birinde HDR güncellemeyle geliyor, diğerinde yok. Sonraki TV'mde Vestel düşünmeyeceğim.
  • dün 9300 modelini bir teknoloji markette inceledim.

yanyana olarak en az 10 tv vardı ve aynı film fragmanı oynuyordu.

10 tv arasında 4k model olmasına rağmen 9300 modelinde bir pus vardı görüntü sanki sisli gibiydi.

full hd modeller sanki 4k gibiydi.

bunu açıklayabilecek birisi var mı?

çalışanlar ayarları ile oynadılar ama bir türlü düzelmedi.
  • "TFT-LCD" paneller kenarlar dan izlenmezki! veya tepeden bakarak veya yere yatarak veya yandan kanapeye yatarak v.s

Panellerin verdiği(düşme olmadan)AÇI oldukça dar dır! bunları geçmişte örnekler vererek hem IPS tip hem de VA tip panelleri çok anlatmıştım
    bu paneller normal de 5derece de düşme yapmaya başlar ama insan gözü limitleri bu kadar hassas olmadığı için bu düşmeleri göremiyor!
    ancak açı 15/20derece lere gelince düşme dediğimiz renklerin solması,contrast azalması,ışık düşmesi v.s gibi oluşumlar çıkmaya başlayacaktır!

Sadece Samy nin bir tekniği var(ama bunu artık kullanmıyor)bu teknik de max.açı 35derece dir düşme olmadan!! sizde buna göre artık hesap ediverin
    ne kadar açı veriyor diye!

TFT-LCD ler de ortalama açı verme(max.) Modülün+filtering sisteminin tip ve yapısına göre 15-25derece olarak alabilirsiniz,bazı gözler bunu farketmiyor
    veya anlamıyor v.s ama düşme 15/20derece de başlar!!

IPS ler de her ne kadar açı daha fazla olsa bile her IP de illaki böyle değildir!
    VA lar da ise açı verme biraz daha düşüktür!

diğer teknik sebebleri geçiyorum zira bir sürü etken vardır,tavsiyem "sıfır" derecedir ama bu açı pratik de pek mümkün olamıyor,koltukların konuşlanması
    veya izleyici sayısı arttıkça mecburen açılara geçiliyor gibi...

>>Contrast durumu;TFT-LCD ler de CR değerleri çok düşüktür veya çok kötüdür bir diğer ifadeyle,örneğin panelin ebatına bağlı olarak(ebat büyüdükçe CR değeri de azalır!)
    max.2000-3200;1 dir(Native olarak) ancak çoğu panel de bu değer ortalama 2200/2600;1 gibidir,IPS de ise CR değeri çok daha düşük olup max.900-1200;1 dir!!
    ama çoğunlukla 650-800;1 gibidir!

kısaca bunlar çok boktan değerler dir laf aramız da

Not;sadece "PDP" ler de CR değerleri çok yüksektir veya süperdir v.s ama LGE nin dandik PDP lerin de değil tabiki veya Vestel dahil diğer PDP ler de bu konuda dandiktir!
    (bahsettiğim çok yüksek Cr ler sadece Pio/Pany ve Samy dir ve diğer bazı PDP lerdir) bunların CR değerleri 5bin;1 den başlar 15bin;1 lere kadar çıkar

"FILM" bunda izlenir

ve daha da önemlisi PDP ler de AÇI sorunu OLMAZ,kafana göre istediğin yerden oturur mis gibi izlersin

Not;açılı izleme de bahsettiğim "düşme" dediğimiz durum teknik olarak CR nin fiziki düşmesi değildir!! düşen insan gözü algılama ve hassasiyet v.s sorunudur!
    yani panelin CR değeri 1000;1 ise yine bu değer hep aynıdır ama siz açıyı arttırdıkça "algılama" değeri düşmektedir!

>>Renk-tonlama;CR düştükçe haliyle bunlar da düşer ve bahsettiğiniz "soluklaşma" giderek artar!

>>Black&White dengesi;bunlar da beyaz tonları-siyah tonları gibi ayrışarak resmin olması gereken tonlamalarından düşer!

>>Baclit sistemi(ışık kaynağı) TFT-LCD ler büyük çoğunlukla EDGE-LED yapı da olduğu için;bu da açı arttıkça düşer ve dengesiz homojeniteye sebeb olarak
    resmi bozar veya ışık kaynağının düzensiz olmasıyla birlikte solar v.s v.s

Sonuç olarak bu paneller de AÇI verme olayı falsoludur karşısına geçip öyle izleyeceksiniz!
    aynı durum özellikle 3D efektin de böyledir!

hadi iyi seyirler şimdi++
  • Beyler 93x için 40/48/55 güncel fiyatları yazın?? veya tatlı fiyatlar olan yerleri ?? seri gördüğüm kadarıyla F/P olarak epeyi hızlandı satışlar da
  • 2-3 gündür kullanıyorum ve genel olarak memnunum.
    Görüntü gayet güzel. HD kanallarda iyi, SD kanalların da rahat gideri var. Ama siyah rengi genel olarak iyi değil. Bazen, 'siyahı çok lacivert' gibi görünüyor. Çoğunlukla doğal modda izliyorum ama hepsinde denedim. (Bu kıyaslar 6-7 senedir kullandığım FullHD LG ile yapılıyor.)
    Kanal geçişleri normal bana göre önceki kullandığım 150 TL lik dandik uydu alıcısından çok farklı değil.
    İlk defa Smart TV kullanıyorum. Bi kaç kere donma oldu. Youtube sorunsuz. Pek bi şey yok aslında smart olayında. Tek kıyasım Apple TV. Hız ve kullanılabilirlik olarak onun da yanına yaklaşamıyor tabi.
    3D yi Youtube'dan denedim. Bir iki kısa videodan sonra dondu. Bir de film izleyip bakmak lazım ama pek güzel gelmedi.
    Ses olayı oldukça iyi. Tabi Subwoofer açık olması gerekiyor. Zaten o kapalıyken sesi normal bir TV den çok kötü yapmışlar.
    USB den avi film izledim. Arada bir iki kere takılma oldu. Hatta takılmadan sonra altyazı senkronunda bozulma oldu. İleri geri yapınca düzeldi.
    DVD player dan bir film izledim. Görüntü çok kötüydü ve cızırtı geliyordu. Servisle konuştum, altın skart aldım düzeldi.

Şu an en büyük sıkıntım Apple TV yi görmüyor. Cihazın bozuk olma ihtimaline karşı Apple servisine de gösterdim ama sorun yok. Hatta serviste Vestel'in Hi-level TV si vardı şak diye açtı. Servis gelip bakıcak. Bu bile TV yi iade sebebi olabilir bence.
    Birde TV nin 3 köşesinde ki ışıma ve ilk kullandığım gece gördüğüm yaklaşık 1400 dakika açık kalma süresi. Test yapılmıştır diyorlar ama o kadar uzun süreli test olacağını zannetmiyorum.

Bakıcaz artık, hayırlısı..
  • arkadaşlar gereksiz tartışmalara girmeseniz iyi olur. herkes fikrini söylemekte serbesttir. Beğenip beğenmemekten ziyade herkes tarafsız ve nötr bi şekilde tv hakkında fikrini beyan etmelidir. Kimse kimsenin zevkini yargılamamalı. Kimisi canlı parlak renklerden hoşlanır kimisi doğal renklerden. Bende ilk iki gün alışmakta zorlandım. Şimdi ise 48" teki renkelerdeki doğal görüntü daha hoşuma gitmeye başladı. Sinema filmi havasını çok güzel veriyor. Daha iyisi yok mu muhakkak var ancak 2000 tl ye bundan daha iyi bi ürün ben bulamadım. Ne kadar para o kadar köfte . Şimdi bu gereksiz tartışmaları bırakalım art niyetli olmamak ve kasti bi şekilde insanları etkilememek amaçlı olarak fikrimizi beyan edelim ve ASIL OLAN BİZ KULLANICILAR İÇİN KARŞILAŞTIĞIMIZ GÜNCELLEME VS. GİBİ problemlere daha çok yer verelim. Enginem sende art niyetli değilsin bence doğrusunu da yanlışını da kendince belirtmişsin. Ancak ürünü iade ettiysen hala bu başlıkta neden tartışmalara giriyorsun. yoksa pişmanmısın ya da aldığın karardan emin değilmişsin gibi bi durum çıkıyor ortaya. Herkese iyi günler...
  • yaw beyler abartmayın bazı şeyleri,bu mereti ben F/P olarak Kasım da açıklamıştım hatta 92x leri de aynen böyle yaptım ama bugün itibarıyla
    cazibesini de kaybediyor gibi 93x ler! o zamna da yazdım panel uçan-kaçan bir şey değil yaw fiyatı o zaman eğeyi cazipti, buna karşın
    resim kalitesi iyice idi ama bazı kişilerin sorun yaşaması da çok doğaldır,Pio almadı kimse ben hangi paneli ne kadarı çuvallıyor ve sorun çıkarıyor
    çok iyi biliyorum ve 93x bu anlamda iyi bir yerdedir! teknik olarak baclit sorunu var bunuda yazmıştım,ucuz olursa alnır bir paneldir hepsi bu

yaw biz millet olarak acaip abartmaya meraklıyız

sorun çıkarma oranı+servis v.s olarak panel yine iyi bir yerdedir,sorun çıkan önce Vestele değil şansına küssün yaw ülen hangi markayı alsanız hepsi ayın bu konuda
    Samy yıkılıyor sorunlardan,Sony de öyle,tam tersi en kötüsü LGE/Phil bile yinede iyi sayılır bunların yanın da gibi abuk bir durum vardır panel işinde artık!

++

Gelelim 2016 Model 94x serisine,bugün iyice inceledim ve hiç beğenmedim!
    zaten panel IPS+3D si de FPR(kimisi FPR sever ona bir şey diyemem) ama kötü örnek bir IPS panel olmuş,tutmadım,fıyatına zaten hiç girmiyorum bile,şimdi gelsin yeni bir
    VA lı serisi diyorum

CA95x OK dir hala(ama "özel durumu" vardır,zaten 2014 Model dir ama en iyi paneli de budur!)
  • @yazılımcı

dediğin veya çoğu kişinen de bahsettiği gibi veya uyandığı gibi bu söyledikleriniz çok doğru ama üreticiler de çakalın en önde gidenleri yaw,bunu atlıyorsunuz her zaman

bu bahsettiğiniz ıvır-zıvır dediğiniz işleri yapan cihazlar ki bunları da Çin li üretiyor,HW kalitesi diye zaten bir şey yok! maliyeti üç-kuruş bunun,SW olarak ortada bir şeyler ama
    bununda maliyeti beş-kuruş gibi toparlarsam ortada maliyet diye laf aramızda $ 20/30 gibi bir rakam söz konusudur!! $ 50 bile değildir varın gerisini siz anlayın gari,kısaca
    ortada maliyet tutacak bir oplay da yok!

Çin li zaten bunları yapıp olayı aşmış ve para kesiyor yaw Android-TV diye ittiri moktan teneke kutularıyla her türlü atraksiyonları yapabiliyor $ 50-300 arasında bunları
    şakır şakır satıyor herifler!

Panel üreticilerine gelirsem asıl çakal bunlar,Çin linin zaten işi bu ve ben çakalım diyor ama diğer capon/koreli diye kendisini ağır satan tipler ise Çin linin de önünden gidiyor
    ve asıl parsayı bunlar topluyor,sizlere bilmem ne özellikleri var diye her tarafı sorun içinde olan özellikle Androlu TV leri "yeni teknoloji" diye fahiş rakamlardan kakalıyor
    insanlar da bu kadar cahil/bilgisiz ve de bilinçsiz olunca ve böyle panellere de balıklama atlayınca,panel fiyatları çok yüksekten uçuyor! Çin li ise ancak "uyananlara" bu box larını
    satabiliyor,gerçi o da acaip para kazanıyor zira maliyeti $ 10/20 olan malını min.$ 50/60 kağıtdan satabiliyor,sürümden kazanıyor uyanık

++

yazılımca senin bahsettiğin olayı ise panelciler yapmaz,maliyeti arttırır!! bunu geçmişte sadece prof.alnam da bir tek Pio yapmıştı bazı PDP serilerinde(2202/3-2007 aralarında)
    MediaBox türü ext.bir cihaz ile ki bana göre en doğrusu ve süper bir uygulamaydı bunu en son Samy nin bazı Tizen HiEnd serilerinde gördük ama bunlar kısaca "dandik" kutular oldu
    Pio ile alakası yok bu örneklerin!

>bağlantı ise HDMI dan olmaz farklı ve üreticinin kendisinin dizeyn ettiği ve uyguladığı flex cable türü ve çoklu bağlantılı özel bir kablodur bunlar ve sadece o panele/seriye ait olur!
    benzer MediaBox uygulamasının en son ve en süper olanını ise Tosh yapmıştı 2010 ZL1 de ama bu MB cihazı bir alemdi,en baba PC bunun yanında hikaye kalıyordu(1080p ve resim/film v.s
    işlemesinde)yani Tosh öyle bir abartmıştıki gören şaşırıp kalıyordu ülen bu ne yaw diye

şimdiki çakal üreticiler böyle şeyler bulmak-geliştirmek yerine çok basit uygulamaları dandik paneller de kullanarak bir çuval paraya güyya teknoloji satıyorlar

>bu BOX lar sisteme entegre olmazlar çünkü sistem zaten bunun içinde hocam ama bunu becermek de ayrı bir sistem bilgisi v.s gerektiriyor!

bu arada panelin içindeki "audio katı" dandiktir!! zaten adamların da işi bu değildir! ses hastası olan veya meraklısı v.s zaten bu işleri "AVR+Speaker" sistemi kurarak external olarak
    yapar veya yapıyor zaten sonuçta herkes işini yapmalıdır all-in-one diye olan uygulamalar her zaman sakattır ve zaten iyide olmaz ve sürekli sorun çıkarır böyle compact sistemler!

şimdi panellere bakıyorum içinde yok-yok ama bir tane de adam gibi iş yapan özelliği de yok gibi sayılır! herifler habire FW çıkararak vaziyeti kurtarmaya bakıyorlar,zaten 1 sene
    geçtimi model de eskiyor ve FW filan da çıkmaz,zaten üretici bunlarla uğraşmaz sallar geçer yenisine bakar ama o da her zaman sorunlu oluyor...

sen şimdi panele hangi ext.cihazları bağlıyorsun??? veya hiç bir ext.cihazın yoksa video&audio için bu sorduğun şeylerin de bazılarını zaten yapamazsın!

benim tavsiyem böyle atraksyonlar için daima ext.cihazlar kullanın!
  • 55UA9300 modeli yaklaşık 2.500 TL'ye mal oluyor. Sizce almalı mıyım? Evleneceğim, alacak fiyat/performans oranı yüksek başka TV bulamadım. Bu gün içinde cevap vemenizi ya da başka bir TV tavsiyesinde bulunmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Edit: Aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürek -- 5 Şubat 2016; 0:09:46 >
  • Youtubede 4k videoları hiç takılmadan sonuna kadar oynatıyor....film izlemeye siteye giriyorsun(bicaps yada unutulmazfilmler.co...v.b) donuyor takılıyor hatta dışarı atıyor.. yuh yani...şimdi bu durumda tv de suç bulamayız..reklam sayfaları bağlantı sorunları falan filan.En iyisi filmleri torrent sitelerinden bulup indirmek...temiz. Hem fiilmin kopyası her zaman taşınabilir harddiskinde durur eşe dosta izlettirirsin..Yasaktır falan dersen harddiski sobaya atarsın olur biter...
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    http://www.vesteldriver.com/TV_MB100.html burada anlatılıyor vestel in kendi sitesi
  • tgezer kullanıcısına yanıt
    Adı geçen televizyon ise 2 anakart değil 3 anakart kullanıldı bu üründe. ilk kullanılan anakart MB92 daha sonra 100 dana sonra 120 kullandılar.
    Kaldı ki bu uygulama sadece bu modelde yok. Firma satış yaparken özellikleri içerisine hangi anakartı kullandığını yazmadığına göre özelliklerden feragat etmemek şartıyla istediği değişikliği yapabilir. Enteresandır ki gelişmeye yönelik bu girişimi eleştiriyorsunuz. MB92 ile üretildiği dönemlerde henüz TRT 4K uydu değişikliği yapılmamış eski codec olan H264 ile yayın yapar haldeydi. Daha sonra uydu değişikliği olup TRT 4K H265 HEVC uygulamasına geçince 4K yayınları bu codec üzerinden alabilmek adına daha gelişmiş olan MB100 anakarta geçtiler. Şimdi de böyle uygun görüp MB120 ye geçmişler ki bunda anormal bir durum yok keşke yabancı markalarda bunu yapabilse.
  • 48"9300 modelini alalı nerdeyse 2 ay oldu...4k dan başka bir şey izleyemiyoum...Bu nasıl bi görüntüdür ya...youtube den 4k görüntüleri indirp harici hard diskimden izliyorum..Önüne masa kurup sanki gerçek bir manzara karşısında kahvaltı yapıyorum..bi de hafif bi esinti ve kokusu gelse offffffffffffffffff
  • Öncelikle burada bizlere desteğini her zaman sağlayan Adem beyin (Ado) daha sonra tüm forum arkadaşlarımızın mübarek ramazan bayramını kutlar. Sevdikleri ile birlikte şeker tadında bayramlar dilerim.
  • 23korg23 2 kullanıcısına yanıt
    TELEVİZYONU YENİ ALAN ARKADAŞLAR ÖNCEDEN VERİLEN BU AYARLARI YAPSINLAR. GERÇEKTEN GÖRÜNTÜ ÇOK GÜZEL OLUYOR... ARKADAŞIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .

kontrast:80
    parlaklik:57
    keskinlik:90 veya 100 yapabilirsiniz
    renk:63
    enerji tasarrufu:kapali
    arka isik:85
    sonra gelismis ayarlara geliyoruz
    dinamik kontrast:kapali
    gurultu azaltma:kapali
    renk sicakligi:normal
    renk kaydirma: yesile dogru 13-15 tiklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulfu_kartal -- 21 Temmuz 2016; 21:10:00 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.