Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
440.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EURO CIVIC kullanıcıları paylaşım ve bilgi kulübü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 14 Ekim 2011; 0:08:58 >

• bende burdayım buyurun.
  • Selamlar...
    Bende 97 Euro Civic kullanıcısıım. Aracım duz vites 160 km. de ama hala motorda tek bir tık bile yok..
    Arac ozellikle cok konforlu ve ic malzeme kalitesi 97 - 2000 arası turkiyede uretilen civiclerden cok daha kaliteli.. Aracım sehir ici ortalama 190 -200 Sehirdısı 150 kurus. Bazen arabamı satip yeni bir model mi alsam diye dusunuyorum ama sırf su ekonomik yakıtı yuzunden arabayı elimden cıkaramıyorum. Aracım 1400 cc olan modelden. Ama 95 beygir guc uretiyor.
    Sizlerden ricam sizin Euro Civic leriniz ortalama ne kadar yakıt tuketiyor..

Arabanın en sevmedigim yonu farları cok kotu. Iyi bir ampul taktırmama ragmen hala gorus cok kotu. Artık uzunları kullanıyorum. Ne gariptir kimsede uzun kullandıgımı anlamıyor..
  • quote:

cchacalls

--------------------------------------------------------------------------------

Selamlar...
    Bende 97 Euro Civic kullanıcısıım. Aracım duz vites 160 km. de ama hala motorda tek bir tık bile yok..
    Arac ozellikle cok konforlu ve ic malzeme kalitesi 97 - 2000 arası turkiyede uretilen civiclerden cok daha kaliteli.. Aracım sehir ici ortalama 190 -200 Sehirdısı 150 kurus. Bazen arabamı satip yeni bir model mi alsam diye dusunuyorum ama sırf su ekonomik yakıtı yuzunden arabayı elimden cıkaramıyorum. Aracım 1400 cc olan modelden. Ama 95 beygir guc uretiyor.
    Sizlerden ricam sizin Euro Civic leriniz ortalama ne kadar yakıt tuketiyor..

Arabanın en sevmedigim yonu farları cok kotu. Iyi bir ampul taktırmama ragmen hala gorus cok kotu. Artık uzunları kullanıyorum. Ne gariptir kimsede uzun kullandıgımı anlamıyor..

1.6 ils otomatik
    yakıt gercekten iyi
    ş.d. 6.3 lt
    1.4 lerin daha ekonomik oldugunu
    biliyorum.full depo 850-900 km yapıyor.
    ben de ise 770 km.

iç diyayn hala 2001-2003 rover 45 lerde
    kullanılıyor.
    cizgileri hala eskimedi.

ama motor sesinden illallah geldi.
    yol tutus yerliden iyi ama 35mm yayla
    daha da geliştirilebilinir.

far 100 w rolesiz kullanıyorum cok iyi.
    ama rolesiz kullanma.xenon düsünebilirsin.
  • Tekrar merhaba...
    Ben şehirdışında 6 litre değerini yakalıyorum.
    Şehir içi ise 8-8,5 u buluyor.

EuroCivic'lerin aydınlatma ve far benzin ışığı problemi zaten meşurdur.
    ricardozonta arkadaşımızın dediği gibi ben de 100 wattlık ampüllere geçeceğim.
    Şu ana kadar yolda kalmadım(benzin ışığı yüzünden benzin bitmesi hariç)
    En büyük yaşadığım sorun ise sağ ön amortisörümün patlamasıydı.
    O da çok çok büyük bir sorun değil zaten.

Lütfen sizler de tecrübeleriniz anlatın.

Işık ve sevgiyle...
  • arkadaşlar,babamda 1996 euro civic var.ama bizim bir problemimiz var.aracın beyin kodları sorunlu.değişmek gerekiyor.yenisine güç yetmiyor.acaba çıkma beyin bulabilirmiyim ve nekadara mal olur.
  • Geçmiş olsun sevgili orecikii.
    İlk kez bir elektronik sorun duyorum Honda'da.
    Tam olarak nasıl bir sorunuz var.
    Gerçi sorunun beyinde olduğunu söylüyorsanız muhakkak servis söylemiştir bunu size.
    Tavsiyem, aracı başka yerlere de göstermeniz.
    Eğer gerçekten beyin değişecekse nereden temin edilebilir bilmiyorum.
    Eğer İstanbul'da iseniz Topkapı'da falan bulanabilir belki.

Aracın tam olarak nasıl bir problemi olduğunu yazarsanız tartışabiliriz belki.

Işık ve sevgiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 8 Ocak 2007; 11:27:36 >
  • Arkadaşlar herkes slm bir sorum olacak, 96 model bir eurocivic var bende, kaloriferin ısıtmasından memnun değilim, daha önce radyatörü değiştirmeme rağmen hala istediğim şekilde ısıtmıyor, yani ısınıyor ama öyle çok sıcak değil, acaba bu modellerde böyle bir durummu var, yoksa benim arabayı bir göstermem mi gerekiyor, bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden tşk ediyorum, herkese iyi günler diliyorum.
  • Merhaba sevgili lastrealhandsome...
    Sanırım senin ısıtma devrende bir sorun var.
    Çünkü ben kaloriferi en fazla ikinci kamedeye kadar alabiliyorum.
    Çok sıcak oluyor çünkü.
    Acaba orta konsoldaki üfleç mavi konumunda mı?
    Onun beyazda olması lazım.(Yanlış anlamayın, belki bilgi sahibi değilsinizdir diye söylüyorum)

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 18 Ocak 2007; 21:14:35 >
  • ben de dün 98 model 130 binde 1.6 aldım araç gayet iyi gidiyor. ruhsatta 160 hp yazıyo bunların 160 hp versiyonları geldi mi türkiyeye..bir de benim de kalorifer çok az üflüyo...4 e alsam bile çok az hava veriyo..
    bi de bu araçta dikkat edilmesi gerekenler neler ...ilk defa honda kullanıyorum da
  • Merhaba, ilk Honda'nız hayırlı olsun.
    Bu konu başlığı EuroCivic'ler için açılmıştı.
    Eğer aldığınız araç EuroCivic ise, 1,6 160 beygirlik olanları yok Türkiye'de.
    1,6 EuroCivicler 120 beygir gücü civarıdır.
    Sedanların 1,6 Vti motora sahip olanları var, belki de satın aldığınız araç budur.

Kalorifer konusuna gelince, polen filtresini kontrol et(tir)menizi tavsiye ederim.
    Honda'lar sorunsuz araçlardır. Öyle aşırı dikkat edilecek husular söz konusu değildir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Işık ve sevgiyle...
  • araç euro civic de ruhsata yanlış yazmışlar o zaman...kalorifere de baktırdıktan sonra bi de ön cam silecek suyu çalışmıyo başka da bir sorunu yok gibi...frenlerinde falan sorun çıkar mı bu modellerin..bi de okuduklarıma göre çabuk amortisör patlatıyomuş bu modeller...
  • Frenlerde yedek parça kullanımı çok önemli, lakin aracın frenleri tatminkar düzeydedir.
    Amörtisör patlama olayı tanıdğım Euro Civic sahipleri arasında sadece benim başıma geldi.
    O da yüksek hızda kötü bir çukura girmekden kaynaklandı.
    150.000 km deki bir araç için çıkabilecek sorunlar bunlar.
    Nihayetinde sarf malzeme denebilir.
    Amörtisörlerin tanesi 70-100 YTL arasındadır. (Monroe marka)

Işık ve sevgiyle
  • merhaba aranıza yeni katılıyorum.yeni 97 model euro civic aldım.biraz ucuza aldım ama motor yağ yakıyor.bu sorun için ustalar sekman atmanın kesin olarak çözüm olmadığını hatta sekman atmak için motoru açmanın tehlikeli olduğunu söylüyor.japon arabalarda galiba sekman atmak pek kurtarmıyormuşdurumu. bu konu hakkında tecrübesi ile yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı??ve maliyetler hakkında bilgi verebilecek?
  • Merhabalar.
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Şimdiye kadar bahsettiğiniz sorunla karşılaşmadım, karşılaşını da görmedim.
    Bence herhangi bir motor ustasıyla değil de, özel bir Honda servisiyle görüşün.
    Yetkili servisle de görüşebilirsiniz ama, biraz tuzlu fiyat verebilirler.
    Eğer Kocaeli'nde iseniz yardımcı olabilirim.
    Beni MSN listenize ekleyebilirsiniz.

fatih_sicakyuz@hotmail.com

Bu arada araç 1,4 mü 1,6 mı. Ve de kaç kilometrede ki yağ yakacak hale gelmiş.

Işık ve sevgiyle...
  • Araba 1.4 ve 135000 de. Benden önceki sahibi hararet yaptırmış o yüzden sorun. Fiyat olarak 1500, 2000 YTL masraf çıkartabilir dediler.Kocaeli de tanıdık özel servis varmı ve bana kaç liraya mal olur?arabayı yeni aldım ve para bittide bütçeyide fazla zorlamak istemem.
  • Merhabalar sevgili Tolun1903

Beni MSN listenize eklemişsiniz ama denk gelemedik bir türlü.
    İzmit Yeni Gölcük Yolu'nda (Volkswagen yetkili satıcısının karşısı, Sanayi sitesinin arkda yolu) "Honda Ali" adlı özel bir servis var.
    Ali Al adlı bir makine mühendisi tarafından işletiliyor.
    Kendisi Honda tarafından düzenlenen teknik yarışmasında Türkiye birincisidir.
    Honda Türkiye A.Ş. tarafından düzenlenen kurslardan sertifikalıdır.
    Bu arada kendisi de bir Euro Civic kullanıcısıdır.

Kendisiyle görüşürseniz yardımcı olacaktır.
    Telefon: 0 532 240 39 61
    işyeri : 0 262 349 41 31

Bize de durum hakkında bilgi verirseniz seviniriz.
    Bir de aracı ne kadara satın aldığınızı belirtirseniz memnun olurum.

Işık ve sevgiyle
  • baba sagol yaaa iyiki kesfettım burayııı.ben arayayım bı bakalım ne dıyecek.arabayı 8500 e aldım.ınsallh kurtarır sekman.
  • fatih bu arkadasa senin ismini versem kolaylık yaparmı???
  • 1996 honda euro civic in jant offset ve bijon mesafesinibilen varmı 195/45/16 jant ve lastık takmayı dusunuyorum görsellıgın yanında tabıkı bu işin artıları eksılerı nelerdir orjınal jant 178/65/14 jant degıstıgınde yol tutuş benzin tuketımı konfor da cok degısıklık olurmu tabi alacagım jant ve lastık az kullanılmıs ıkıncı el olursa yapacagım sıfırı bıraz kastırabılır benı :) yardımcı olabılecek bılgı verebılecek arkadaslara sımdıden tesekkur ederım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.