Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Topic bu aralar cansız, arka sayfalara kadar düşmüş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tbdz

Motor fan açma sıcaklığına gelince radyatör kapağını havasını alarak yavaşça aç. Dikkat et elini yüzünü yakma. Su radyatörden dışarı kabarıyorsa conta yanık demektir. Bu arada biraz gaz verip bırakabilirsin. Gaz verdikçe su daha fazla fışkırmaya başlar.

Yardımcı olabildiysem geri döner misin?..
    quote:

Orjinalden alıntı: askemo61

arkadaslar motorun conta yaktıgını nasıl anlarım.?? bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim...

sagol bu yorum için tbdz

daha onceden yazdıgım gibi arabada bir hırıltılı calısma vardıı gecen gunde radyator kapagından buharlar cıkmaya basladı (sıkılıyken).
    bende aracı birkac ustaya gosterdim.. biri motor conta yakmıs dedi ve conta için orjimnaline(115 ytl) + işcilik 300 ytl istedi.. başka birine goturdum bujilerden kablolarından kaynaklanıyordur filan dedi.. bende emin olmak için size sormak istedim.. artık yarın birde yetkili servise goturup fiyat alacagımm.. sizin tanıdıgınız daha ucuza yapacak bir usta varsa orayada gostereyim arabayı...

• bizim arbanın da teybi bozuldu ya orijinal sony teyp. çalmıyo zaten bi türlü kavrayamamıştım mantığını. üzerinde off tuşu var on tuşu yok rastgele açıyodum şansıma. geçenlerde bi baktım hiç açılmıyo artık. verdik bi yere yaparlar inş.
  • HOŞ BULDUK ÇAVUŞ BEN BU SALI GÜNÜ İKİTELLİDEKİ HURDALIGA GİDECEGİM SAG ÖN DAVLUMBAZ İÇİN İHTİYACI OLAN ARKADAŞLARIN İHTİYAÇLARINI SORMAYA ÇALIŞIRIM VARSA İHTİYACI OLANLAR .ÜÇ SENEDİR ÖN TAKIM ARIZASINDAN BAŞKA ARIZAYLA UGRAŞMADIM ŞEYTAN KULAGINA YENİOTAMATİK CAM KİRKO DİŞLİLERİ SIYIRDI ONLARADA TORNADA DİŞ ATTIRIYORUM ,YENİSİ 550 YTL BÜTÜN TORNACILAR ATIYOR. HERKESE HAYIRLI SÜRÜŞLER.
  • SAHAHAT hoş geldin aramıza.

LPG var mı aracında??
  • arkadaşlar benim arabanın şofor koltuğundaki camı kapattıığım zaman durmuyor tak tak die camı halen iteklio ne yapcam hiç bi sorun yoktu uzun yolda oldu kapanıp açılıyordu ama birden tak tak ses gelmeye başladı ve kapanması durmuyo kapının içini aççam ama bilinçsizce açmak istemiyorum açınca ne yapcağımı bilsem iyi olur sorunuma yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkano79 -- 3 Kasım 2007; 19:26:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkano79

arkadaşlar benim arabanın şofor koltuğundaki camı kapattıığım zaman durmuyor tak tak die camı halen iteklio ne yapcam hiç bi sorun yoktu uzun yolda oldu kapanıp açılıyordu ama birden tak tak ses gelmeye başladı ve kapanması durmuyo kapının içini aççam ama bilinçsizce açmak istemiyorum açınca ne yapcağımı bilsem iyi olur sorunuma yardımcı olursanız sevinirim

Sen açma pek anlamıosan bence anlayan birine götür. İçinin açılması gerek büyük ihtimalle
  • ya ben acmıştım daha önce içinde hoporlor takılırmı falan die ama açması kolayda takarken baya sorlanmıştım açınca herşey ortada ama ozaman pek incelememişdim götürceğim tamircinin anlıyacağğınıda sanmıyorum öle bakcak sonra bozuk dicek parca değişdircek basit bişeyi varsada el cabukluğuyla bir sürü paramı alcak yolda giderken olduğundan sarsıntıdan bu pencerenin durmasını sağlıyan bi şeyin vidasının gevşediğini ne biliyim ayarımı kaçtı artık öle şeyler düşünüom pek sorun çıkartcak bir şey olcağını sanmıyorum pencere sorunsuz açılıp kalkıyı çünkü hem ben severim böle şeyleri kurcalamayı ama işte araba hakkında pek bilgim yok
  • Hoşbulduk.
    quote:

Orjinalden alıntı: MGMuhammet

SAHAHAT hoş geldin aramıza.

LPG var mı aracında??

• arkadaşım kormana gerek yok bir elektirikçiye git kapıyı söktür otomatikkirko dişlisi sıyırmıştır tornacıya 10 lira ver kaynak yaptır aynısını geri taktır. Ayrıca Muhammet arkadaşıma cevap `;bnim araçta lpg yok ,saygılarla
    quote:

Orjinalden alıntı: volkano79

arkadaşlar benim arabanın şofor koltuğundaki camı kapattıığım zaman durmuyor tak tak die camı halen iteklio ne yapcam hiç bi sorun yoktu uzun yolda oldu kapanıp açılıyordu ama birden tak tak ses gelmeye başladı ve kapanması durmuyo kapının içini aççam ama bilinçsizce açmak istemiyorum açınca ne yapcağımı bilsem iyi olur sorunuma yardımcı olursanız sevinirim
  • SELAM ARKADAŞLAR
    çoktan beri siteyi takip etsemde yeni üye oldum bende yaklaşık 2 yıldır 96 1.4 euro civic kullanıyorum hemen hemen her arkadaşın bahsettiği konular benim de başıma geldi en önemliside hararet meselesi hatta bu konuda FATİH SICAKYÜZ isimli arkadaş ile bilgi alış verişimiz oldu ama sonunda silindir kapak contasını değiştirerek kurtuldum. şehirler arası yollarda veya seri gidilecek şehiriçi yollarda hiç bir sorun olmuyor ancak trafiğin yoğun olduğu yollarda veya uzun yoldan gelip şehir içine trafiğe girdiğinde hararet cıkıyordu. sonunda contayı değiştirip kurtulduk sanırım çözümde bu olsa gerek . ayrıca far sorunu bende de var ama idare ediyoruz bunun haricinde LPG yi 2006 temuzda takdırdım hiç bir sorun görmedim maddi olarak çok fayadsını gördüm tavsye ederim 68.00 ytl gaz ile ankara iskenderun arası gidiyorum ortalama hız 100- 110 mesafe ( 600 Km)
    herkese kazasız belasısız iyi sürüşler

• arkadaşlar 96 cıvıgim var sag ön kapı iç kilidi degişmesigerekiyor.sadece serviste varmış oda 200 ytl başka bir önerisi olan varmı.bana yardımcı olun.
  • bu arada izmir deyim istanbul veya ankadan yardımcı olacaklar varsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kurt31542

SELAM ARKADAŞLAR
    çoktan beri siteyi takip etsemde yeni üye oldum bende yaklaşık 2 yıldır 96 1.4 euro civic kullanıyorum hemen hemen her arkadaşın bahsettiği konular benim de başıma geldi en önemliside hararet meselesi hatta bu konuda FATİH SICAKYÜZ isimli arkadaş ile bilgi alış verişimiz oldu ama sonunda silindir kapak contasını değiştirerek kurtuldum. şehirler arası yollarda veya seri gidilecek şehiriçi yollarda hiç bir sorun olmuyor ancak trafiğin yoğun olduğu yollarda veya uzun yoldan gelip şehir içine trafiğe girdiğinde hararet cıkıyordu. sonunda contayı değiştirip kurtulduk sanırım çözümde bu olsa gerek . ayrıca far sorunu bende de var ama idare ediyoruz bunun haricinde LPG yi 2006 temuzda takdırdım hiç bir sorun görmedim maddi olarak çok fayadsını gördüm tavsye ederim 68.00 ytl gaz ile ankara iskenderun arası gidiyorum ortalama hız 100- 110 mesafe ( 600 Km)

Hoşgeldin aramıza.. LPG ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum. Aracının performansında LPG takıldıktan sonra düşüş oldu mu?? LPG den sonra aracın bakım ihtiyaçları arttı mı yoksa yine aynı mı?? Kışın aracı çalıştırırken falan bi problem oluyo mu?? Ben de taktırmak istiyorum ama pişman olmamak istiyorum. Bir arkadaş Opel Vectra 1.6 sına sıralı sistem taktırdı geçen sene şimdi çok pişman. Kışın araç çok zor çalışıyor tavsiye etmem taktırma diyo. Bi de euro civic kullanıcısından öprenmek istiyorum bunları..

• quote:

Orjinalden alıntı: baryum

bu arada izmir deyim istanbul veya ankadan yardımcı olacaklar varsa sevinirim

Ankarada ya da İstanbulda bulabilirsin belki ama araştırmak lazım bi tanıdığın falan varsa bu şehirlerde sordur bence
  • merhaba arkadaşlar.
    ilk önce özür dilerim internete girmek için zamanım olmadığı için geç cevap vermek zorunda kaldım . sorularına şöyle cevap vereyim. elbetteki performans konusunda benzinli gibi olmuyor. ancak benzinlide %100 olan cekim lpg de % 80-85-90 gibi olyor yani %10 veya 15 lik bir düşüş söz konusu bence de bu çok normal.
    bakım konusunda normal bakımın harcinde hiç bir şey yaptırmadım. ben ankarada ikamet ediyorm. kışları soğuktur. buna rağmen çalıştırmada hiç bir sorunla karşılaşmadım. bende lpg konusunde taktırırken çok teredüdlüydüm ancak lpg yi takan arkadaş bu konuda beni ikna etti ve ben sıralı sistem taktıracaktım bana normal lpg beyin taktı 3 yıl içerisnde lpgden olşucak bir arızadan dolayı sorumluluğu üzerine aldı. ve şunu söyledi sırala veya normal hangisini takarsam ben senden para alacağım sıralı takarsam o gün için 1.800 ytl , normal takarsam 750 ytl alacağım ancak sana yazık olur hiç korkma normal takalım sorumluluk bana ait diye garanti verdi yukarda belirttiğm gibi lpg den dolaya araçta hiç bir hasar vaya bakım ihtiyacı olmadı. bilakis maddi yönden çok faydası oldu . benim taktırdığım cihaz OMVL diye bir marka emülatörü ile TAkılyor. araştırdığımda en iyisinin bu olduğunu söylüyorlar ancak tabi herkesin görüşü farklıdır. ama taktırırsan pişman olmazsın ben olmadım . 2006 temmuzda ankara iskenderun arası gidiş geliş 200 , 225 ytl benzin yakaren 2007 ekim ayında ( bayramda ) 135 ytl gaz ile gittim geldim. ancak şunuda belirtmek isterim azda olsa zaman zaman benzin ile çalıştırırım yani işe giderken vaya şehirler arası yolcılukta 10-15 km gibi bir mesafe . buna yapmamı honda serviste çalışan bir arkadaş söyledi motor için iyi olacağını belirtmişti. merkak ettiğiniz konularda sorabilirsiniz cevaplayabilirim.
    SON BİR NOT: Gazı hep aynı marka kullanıyorum ( aygaz euro Lpg veya Shell) ikisi de iyi diğerleri bunlara rağmen birez daha kuru geliyor. bunlar daha iyi zaten diğerlerin koyana kadar araç belli ediyor.
    hoşca kalın

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kurt31542

SELAM ARKADAŞLAR

Hoşgeldin aramıza.. LPG ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum. Aracının performansında LPG takıldıktan sonra düşüş oldu mu?? LPG den sonra aracın bakım ihtiyaçları arttı mı yoksa yine aynı mı?? Kışın aracı çalıştırırken falan bi problem oluyo mu?? Ben de taktırmak istiyorum ama pişman olmamak istiyorum. Bir arkadaş Opel Vectra 1.6 sına sıralı sistem taktırdı geçen sene şimdi çok pişman. Kışın araç çok zor çalışıyor tavsiye etmem taktırma diyo. Bi de euro civic kullanıcısından öprenmek istiyorum bunları..

• quote:

merhaba arkadaşlar.
    ilk önce özür dilerim internete girmek için zamanım olmadığı için geç cevap vermek zorunda kaldım . sorularına şöyle cevap vereyim. elbetteki performans konusunda benzinli gibi olmuyor. ancak benzinlide %100 olan cekim lpg de % 80-85-90 gibi olyor yani %10 veya 15 lik bir düşüş söz konusu bence de bu çok normal.
    bakım konusunda normal bakımın harcinde hiç bir şey yaptırmadım. ben ankarada ikamet ediyorm. kışları soğuktur. buna rağmen çalıştırmada hiç bir sorunla karşılaşmadım. bende lpg konusunde taktırırken çok teredüdlüydüm ancak lpg yi takan arkadaş bu konuda beni ikna etti ve ben sıralı sistem taktıracaktım bana normal lpg beyin taktı 3 yıl içerisnde lpgden olşucak bir arızadan dolayı sorumluluğu üzerine aldı. ve şunu söyledi sırala veya normal hangisini takarsam ben senden para alacağım sıralı takarsam o gün için 1.800 ytl , normal takarsam 750 ytl alacağım ancak sana yazık olur hiç korkma normal takalım sorumluluk bana ait diye garanti verdi yukarda belirttiğm gibi lpg den dolaya araçta hiç bir hasar vaya bakım ihtiyacı olmadı. bilakis maddi yönden çok faydası oldu . benim taktırdığım cihaz OMVL diye bir marka emülatörü ile TAkılyor. araştırdığımda en iyisinin bu olduğunu söylüyorlar ancak tabi herkesin görüşü farklıdır. ama taktırırsan pişman olmazsın ben olmadım . 2006 temmuzda ankara iskenderun arası gidiş geliş 200 , 225 ytl benzin yakaren 2007 ekim ayında ( bayramda ) 135 ytl gaz ile gittim geldim. ancak şunuda belirtmek isterim azda olsa zaman zaman benzin ile çalıştırırım yani işe giderken vaya şehirler arası yolcılukta 10-15 km gibi bir mesafe . buna yapmamı honda serviste çalışan bir arkadaş söyledi motor için iyi olacağını belirtmişti. merkak ettiğiniz konularda sorabilirsiniz cevaplayabilirim.
    SON BİR NOT: Gazı hep aynı marka kullanıyorum ( aygaz euro Lpg veya Shell) ikisi de iyi diğerleri bunlara rağmen birez daha kuru geliyor. bunlar daha iyi zaten diğerlerin koyana kadar araç belli ediyor.
    hoşca kalın

• Vakit ayırdığınız ve cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler benim için çok yararlı oldu. Ama eğer performans düşecekse taktırmak istemiyorum. Onun için sıralı sistemi merak ediyordum.
    Bu arada dün ilk defa depoyu fulleyip aldığım benzinle km ortalamasının hesabını yapıp aracın normal kullanımda ne kadar yaktığını hesapladım. Yaklaşık 40 litre benzinle 740 km yaptım. bu da km de 160.000 eski türk lirasına denk geliyo. Böle olunca sevindim. Baya az yakıyo araç eğer hep böle normal kullanırsam.
    Bu durumda LPG den biraz vazgeçtim diyebilirim. Bu ay yine bir ölçüm yapıcam duruma göre karırımı vericem.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_18769698/mpage_2/tm.htm

Osram ın bahsedilen yeni ürününü(ampül) bizim arabalarda kullanan oldumu, faydası oluyormu..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.