Şimdi Ara

z3 ten z5 e geçmeye gerek var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SONY i marka olarak seviyorum. 90 larda Wolkmanle tanıştım kalite ve dayanıklılığı beni hayran bırakmıştı. sonrasında yine ses kayıt cihazları playstationlar filan hayatımda önemli bir yer etmiş. 2000 lerde bile millet nokıayı kullanırken ben yandan ufak manuel tekerleği olan sony cep tel kullanıyordum ( sony ericson değil ) bundan 4 yıl önce yine xperi S aldım 3 yıl kullandım. sonra z3 aldım yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. açıkçası kamerasından çok memnun değilim onun haricinde memnunum. tabi yeni bişey çıkınca insan heves ediyor. Parmak izi filan. xperia s de çok bekledim şu anki z 5 bir türlü gelmedi. şimdi geldi Z3 ü satıp Z5 alma konusunda kararsızım.

1- Parmak izi var ancak ince düşündüğümde sürekli telefonu aç kapa yapan biri olarak belki de dez avantaj . zaman kaybettirir mi

2- kamerası gerçekten iphonu yakalarmı . yani bas çek olması lazım ( evde İphone plus var. İşletim sistemi bana uygun değil ama foto iyi çekiyor.)

3 manyetik şarz kullanıyorum açıkcası hoşuma gidiyor akşam tak sabah çıkar. öldürsen şarz bitmiyor zaten.

4 ömrü z3 ten fazla olabilir mi yoksa yakın süreler mi olur. ( xperia s i neredeyse öldürmüştüm şarzı 1 saat gitmiyordu )

Çıkana kadar çok hevesliydim ama şimdi biraz kararsız kaldım. görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

• zinedya Z kullanıcısına yanıt
    1. Bence hayır aksine gayet seri çalışıyor sony nin parmak izi sensör konusunda ilk modeli olmasına rağmen.

2. Manuel modda şuan en iyisi olarak gösteriliyor Auto modda hâlâ sıkıntılar var ama z3 e göre bariz fark var.

3. Artık manyetik şarja takmaya gerek yok zaten şarj yeri açık ve Quick Charger 2.0 ı destekliyor yani hızlı şarj.

4. Z3 de 3100 MAh pil var z5 de ise 2900 MAh pil bence aynı süreleri yakalar gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parmak izi önemli hocam ama şuanda da telefonunu herhangi bi kilitle desen pin vs kullanmıyosan önüne gelen senin telefonu açabilirse gerek yok tabi parmak iz eziyet olur sana

• salvatore18 kullanıcısına yanıt
    parmak izi nasıl çalışıyor merak ediyordum. olumlu bilgi
  • Acun_Ilıcalı kullanıcısına yanıt
    aynen öyle tel kimseye vermem ama kaybedersek sıkıntı. onun içinde uzaktan kilitleme ve silmeye güveniyorum. kaspersky profosyonel kullanıyorum.
  • z3 plustan z5 premimumu düşünüyorum tabi ısınmıyor ve şarjı iyiyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedya

SONY i marka olarak seviyorum. 90 larda Wolkmanle tanıştım kalite ve dayanıklılığı beni hayran bırakmıştı. sonrasında yine ses kayıt cihazları playstationlar filan hayatımda önemli bir yer etmiş. 2000 lerde bile millet nokıayı kullanırken ben yandan ufak manuel tekerleği olan sony cep tel kullanıyordum ( sony ericson değil ) bundan 4 yıl önce yine xperi S aldım 3 yıl kullandım. sonra z3 aldım yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. açıkçası kamerasından çok memnun değilim onun haricinde memnunum. tabi yeni bişey çıkınca insan heves ediyor. Parmak izi filan. xperia s de çok bekledim şu anki z 5 bir türlü gelmedi. şimdi geldi Z3 ü satıp Z5 alma konusunda kararsızım.

1- Parmak izi var ancak ince düşündüğümde sürekli telefonu aç kapa yapan biri olarak belki de dez avantaj . zaman kaybettirir mi

2- kamerası gerçekten iphonu yakalarmı . yani bas çek olması lazım ( evde İphone plus var. İşletim sistemi bana uygun değil ama foto iyi çekiyor.)

3 manyetik şarz kullanıyorum açıkcası hoşuma gidiyor akşam tak sabah çıkar. öldürsen şarz bitmiyor zaten.

4 ömrü z3 ten fazla olabilir mi yoksa yakın süreler mi olur. ( xperia s i neredeyse öldürmüştüm şarzı 1 saat gitmiyordu )

Çıkana kadar çok hevesliydim ama şimdi biraz kararsız kaldım. görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

O bahsettiğiniz telefonun ilk modelini ben de kullandım ve zamanına göre harika bir cihazdı,
    Sony CD5 modeliydi benim kullandığım, menü de ve rehberde o yandaki tekerlek sayesinde
    çok hızlı gezebiliyordum,
    Güzel günlerdi, nostalji oldu :)

• katkın için teşekkür ederim modelini unutmuştum. şimdi nete girdim bir baktım aynen onu kullandım gri olanı. daha sonrasında yine antensiz bir model kullanmıştım. ama yazdığın esas aklımda kaldı kullanması çok keyifliydi. üstün bir kalite vardı.hey gidi günler drob testleri neki arkadaşla hangi tel sağlam diye en uzağa fırlatma yarışı yapmıştık. çocukluk işte bir bozulsa alcak para yok
     z3 ten z5 e geçmeye gerek var mı ?

• aliss A kullanıcısına yanıt
    geçme nedenlerini yazar mısın ısınmaması yeterli mi. sanırım o hacimde şarz aynı gibi olur
  • Maddi sıkıntı yoksa beden olmasın.

• Illa geçmek istiyorsanız geçin ama şu an hâla z1 kullanılabiliyor z3 te uzun ömürlü bir cihaz.Ben olsam devam ederdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence gereksiz bir değişiklik olur. Sokağa atacak kadar çok paran varsa git al o ayrı. Ya da sokağa atacak para değil de, en çok ilgi duyduğun şey tek masrafın akıllı telefon ise al.
  • Z5 premium dersen amenna ama normal versiyon sana ekstra hiçbir yenilik getirmez. Parmak izi belki gerekli olabilir ama kesinlikle z3 ile devam derim ben z6 - 7 olursa birdaha görüşelim

• Teşekkürler arkadaşlar hani alma durumum var ama ortalama 1200-1300 fark vermem gerekir tahmini herhalde. Fiyat performans hakkını verirmi. O nedenle tereddütteyim. Mesela xperia s ten z3 e geçmek keyifliydi resmen uçuştu.tabi z5 i elime almadım henüz o hissiyat olur mu bilemiyorum

• Hocam aynı işlemci aynı gpu aynı ekran mikron saniye boyutunda hız farkı olur. Isınma biraz daha tutarlı olur kamera biraz spekülatif bir konu beğenen kadar beğenmedim diyende çok ensteyn nin bir lafı var aynı şartlar ve aynı koşullar altında aynı testi yapıp farlı sonuc beklemek ahmaklıktır diyor. Bence z6 yada z5 premium bunları bekle

• quote:

Teşekkürler arkadaşlar hani alma durumum var ama ortalama 1200-1300 fark vermem gerekir tahmini herhalde. Fiyat performans hakkını verirmi. O nedenle tereddütteyim. Mesela xperia s ten z3 e geçmek keyifliydi resmen uçuştu.tabi z5 i elime almadım henüz o hissiyat olur mu bilemiyorum

Tamamen maddi durumun ve ihtiyaçlarına göre vereceğin karar.

Bende Acro S'ten Z3c'a geçtiğimde değiştirdiğimi hissettim.

Eğer ihtiyaçların Z5 yönündeyse (yeni tasarım ,hızlı otofocus, güncel işlemci, parmak izi) ve maddiyat sorun değilse geçebilirsin.
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar hani alma durumum var ama ortalama 1200-1300 fark vermem gerekir tahmini herhalde. Fiyat performans hakkını verirmi. O nedenle tereddütteyim. Mesela xperia s ten z3 e geçmek keyifliydi resmen uçuştu.tabi z5 i elime almadım henüz o hissiyat olur mu bilemiyorum

Yani vereceği his s den z3 geçiş gibi olmayacaktır ben olsam geçmezdim xperia z bile android 5.0 almıştı.Hâla dediğim gibi z1 alınıp kullanılıyor.

S den z3e geçişteki hissi yaşamak için z8 falan almak gerek.Hâla güçlü ve stabil.

Yani anlayacağınız telefonu haşat etmezseniz ve sürekli problem çıkarmıyorsa o his asla oluşmayacaktır :)

Z6 çıkarsa seneye zenfone 5 den geçeceğim hayırlısıyla.

• Gecme telefon yazilim destegi kesilince gecersin baska telefona , bahsettigin ozelliklerde pek fark yaratmaz

• Geç içinde kalmasın ölümlü dünya,z7 yi görmeye garantin mi var ?
  • MrHS kullanıcısına yanıt
    Tam seneye bıraktım diyordum duraksadım. Yorumun tahrik edici

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.