DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
TIRNAK İŞARETİ
1
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      250 Mesaj
      23 Aralık 2006 16:43:50
      Sonunda sistemimi kurdum radeon x1650 canavarlar gibi çalışıyor... kernelimi update ettim, onu yaptım bunu yaptım derken...
      Şimdi tırnak işareti sorunu baş gösterdi :)
      Ne diyor bu adam diyeceksiniz...
      Şöyle açıklayayım,
      bahsi geçen tırnak işareti öncelikle şu "xxxx" (bir metinden copy-paste yaparak aldım)

normalde klavyede 1 tuşunun yanında oluyor bu tırnak işareti..
      os x kurulumunda TURKISH-QWERTY-PC yi seçtim. sorun olmayacağını düşünüyordum klavyenin...
      ama şimdi o 1 tuşunun yanındaki tuşa basınca < çıkıyor. shiftle basınca > oluyor... klavyede bu tuşlar için olan tuş ise işlevsiz.
      Böyle olunca input menu den keyboard viewer ı açtım.
      Script olarak unicode gözüküyor. sanırım sorunum da bu.
      Klavye de <> işaretlerinin çıkması gereken yeri şu anki yeri olarak gösteriyor. tırnak işareti için ise ctrl+i yapmam salık veriliyor ama yaptığımda bir şey olmuyor.. hata sesi veriyor.

Evet ne düşünüyorsunuz bu ilginç sorun hakkında...? :)

not : her şeye rağmen 1600 *1200 ve stabil bir şekilde os x ime kavuştuğum için mutluyum. asıl sınavı pazartesi final cut pro yu kullandığımda verecek gerçi...
      deneyimleri burada paylaşacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keep clubbin -- 23 Aralık 2006; 16:44:26 >

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

GAMERTAG: keepclubbin

• Onbaşı
      32 Mesaj
      24 Aralık 2006 15:36:35
      shift tuşu ve windows tuşu kullanarak yada ikisini kombine ederek klavyedeki tuşları bir dene. ben o şekilde bulmuştum şu an tam yolu hatırlamıyorum. kolay gelsin

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.