Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
696.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HERKESE SELAM ARKADAŞLAR (2005 ELANTRA)

CD ÇALAR PROBLEMİM VAR. BİRDEN CD DEN RADYOYA GEÇİYOR VE
    CD Yİ VERMİYOR. CD İÇİNDE KALIYOR. BAŞINA GELEN VARSA YA DA
    TAVSİYESİ OLAN YARDIM ... ???
  • a.s ay345306 arkadaşım böyle problemler olduğunu hatırlıyorum forumda yazıyor tavsiye olarak teybin fişini çekip tekrar takmayı önermişlerdi ama bu çok zahmetli bi iş bende teyibnin sigortasının çıkarılıp tekrar takılmasının aynı sonucu vereceğini söyledim ama işe yararmı bilmiyorum...

ztyfnp arkadaşım doğrudur benim aracım manuel benim araçta 1,5 sene önce ilk taktırdığımda 300 krş yaktı ama sonra düştü, kurum bağlayınca seninkide düşecektir. buji ve hava filtresini değiştir biraz sabret sonra gaz ayarına tekrar götür mutlaka düşecektir... benim gazcımda enjektör ayar makinası var belli bir zaman sonra enjektörleri söküp tek tek makinaya bağlayıp ayar yapıyo ama bu makina çok az kişide varmış... ank de gaz sanırım 1750 ile 2000 arasında değişiyor... birde senin usta nasıl bi ustaymış anlamadım gazcılar genelde buji, buji kablosu, hava filtresini değiştirmeyi tavsiye ediyor senin usta neden sormadı ilginç km az buji kablosu daha sonra ama buji ve buji kablolarını tavsiye etmeliydi...

• zekai arkadasım sadece buji ve hava fil. deişeyim sence yoksa buji kablosunada gerek varmı? bujide gittim sordum ngk standart ve ngk v-line buji var ikiside 20 tl. vline alırım heralde sen ne dersin? bide kodları var onların. sanırım benm alacağım ngk vline 33. kablolarada 30 tl dedi kore malı...
  • buji ve hava filtresi tamam ama buji kablolarına daha erken diyorum şampiyon ve ngk olur ama ngk en iiisi bizim araçlara ama vline çeşidini bilmiyorum ama emin ol pişman olmazsın değiştir...
  • kesinlikle ngk alırım. şampiyonla işim olmaz. büyük ihtimallede v line 33 alırım. aklında olsun elantralara onlar takılıomuş ki sitesindede var zaten. hava filtresinide 1000 km sonra 15000 km olunca bakıma gircem. yağ yağ filtresi hava filtresi değişir. zekai arkadasım 15.000 bakımında komple ne yapılıo ve kaça patlar bilgin varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztyfnp

kesinlikle ngk alırım. şampiyonla işim olmaz. büyük ihtimallede v line 33 alırım. aklında olsun elantralara onlar takılıomuş ki sitesindede var zaten. hava filtresinide 1000 km sonra 15000 km olunca bakıma gircem. yağ yağ filtresi hava filtresi değişir. zekai arkadasım 15.000 bakımında komple ne yapılıo ve kaça patlar bilgin varmı?

15000 bakımı yoktur. 20000 km bakımı var. yağ,yağ filtresi, hava filtresi,polen filtresi değişimi ve genel kontrol yapılır. serviste 150-200 arası, sanayide maximum 100tl tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 23 Şubat 2010; 16:06:36 >
  • ftamirci arkadaşım gayet güzel açıklamış ancak serviste o kadar tutacağını sanmıyorum belkide uzun zamandır gitmediğim için piyasayı bilmiyorum... aracının sanırım garantisi dvam ettiği için periyodik bakımını serviste yaptırmalısın ve bujileride ngk istiyorum diye belirt bence...
  • 15000 bakımı olmadığını biliorum ama arabayı aldığım bayan 6.900 km de bakıma sokmuş. bi sonraki bakım 16.900 yazıo haliyle bende 15.000 de yaptırayım dedim. hem düz olur hem daha sağlıklı olur die...
    bujiyide ben kendimmi alıp versem onlara yoksa sölesemmi ngk v-line 33 istiyorum die...
  • Garantili araçlarda endüksiyona zarar verir diye çoğu servis bu tip farklı tip bujileri kabul etmiyor.
  • ztyfnp arkadaşım pardon söylemeyi unuttum aracına tüp taktırdığın için araç zaten garanti dışı yani bu bakımları dışarıda da yaptırabilirsin... daha ucuza maal olur bu tür bakımlar sorun olmaz hemde en iyi malzemeleri taktırısın büyük bi sorun olduğunda servise gidersin benim tavsiyem...
  • Evet, sanayide yedek parçalar çok uygun.Örnek vermek gerekirse, yağ filtresi 5 TL, hava filtresi 10 tl, polen filtresi 10 tl, yakıt filtresi 35 tl vs. Bu tür parçalar çok uygun.
    En pahalı yağ sanırım :)
  • mobil in 4 lt sini 35 e alıyorum ben...
  • Herkese selamlar arkadaşlar...
    Sigortaların olduğu ksımda cd çalarn sigortası hangisi ya da sigorta üzerinde
    yazı olarak ne yazıyor bilen varmı yardım???
  • a.s ay345306 arkadaşım senin aradığın sigorta direksiyonun sol tarafındaki küçük cebin arkasında onu yerinden çıkarmalısın, çıkardığın parçanın arkasında yazıyor hangisinin ne olduğu....

arkadaşlar sizlerle paylaşmak istedim bugünki ölçümlerimde aracımla 239 km yol gittim ve 39,65 tl gaz aldım yani 165 ykrş ye geliyor aracım düz vites sadece paylaşmak istedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekai06

a.s ay345306 arkadaşım senin aradığın sigorta direksiyonun sol tarafındaki küçük cebin arkasında onu yerinden çıkarmalısın, çıkardığın parçanın arkasında yazıyor hangisinin ne olduğu....

arkadaşlar sizlerle paylaşmak istedim bugünki ölçümlerimde aracımla 239 km yol gittim ve 39,65 tl gaz aldım yani 165 ykrş ye geliyor aracım düz vites sadece paylaşmak istedim...

senın araba hakkatten az yakıoo ya dedıgın gıbı ıse dizel olmasın senınki

• gaz aldım yazdım oraya görmüşsündür heralde dizel değil elantralarında dizeli yok bildiğin gibi gazıda 1780 tl den aldım...
  • istanbulda olsan 193 krş olcakmış lpg: 2.08 tl. ama o rakamda iyi benm için...
  • yağ filtersi
    polen filtresi
    hava filtresi
    yakıt filtresi
    YAĞ (HANGİ MARKA NE TAVSİYE EDERSİNİZ)
    zekai ve diğer arkadaslarım bunları kendim alsam ne tutar ve hangi yağı önerirsiniz
    2005 oto. elantra 1.6 gls
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztyfnp

yağ filtersi
    polen filtresi
    hava filtresi
    yakıt filtresi
    YAĞ (HANGİ MARKA NE TAVSİYE EDERSİNİZ)
    zekai ve diğer arkadaslarım bunları kendim alsam ne tutar ve hangi yağı önerirsiniz
    2005 oto. elantra 1.6 gls

Sayın ztyfnp arkadaşım; Sanayide, Elantra yağ filtresi 5 tl, polen filtresi 10 tl, hava filtresi 10 tl, yakıt filtresi 35 tl, Yağ ise kalitesine ve markasına göre değişmekte, en pahalı tutan yağ zaten.

Ve tüm bunların işçiliği ise ustasına göre 20 ile 40 TL arasında değişiyo.

Yetkili servisle yaklaşık olarak %40-45 daha uyguna gelir.
  • hackersun arkadaşıma aynen katılıyorum fiyatlar konusunda yanlız yakıt filtresini bilmiyorum yağ mobil tavsiye ederim ben toptancısından 35 tl ye alıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.