Şimdi Ara

LPG uyumlu 55-60.000 tl aralığında araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes c sınıfı yazmış da, mevcut araç c sınıfı, aile büyük denilmiş. bence D sınıfı daha mantıklı olur.

lpg'li avensis daha konforlu, geniş ve ihtiyaçları karşılayacaktır.

veya C-max gibi araçlar tercih edilebilir. 4kişilik aile için astra küçük geliyorsa c sınıfı bakılmamalı.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-cooook-yemiz-c-max-dizel-x-paket-239671279/detay
  • Citroën c5, peugeot 508, latitude

Örnek:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tamamina-kredi-2012-latitude-2.0-dci-privilege-175-hp-otomatik-234635909/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Respectformuslims -- 31 Ekim 2015; 17:37:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

2004 model astra'mı hem artık eskimesi hem de ailemizin büyümesi nedeniyle değiştirmeye karar verdik. 8 sene önce Astra'yı alırken de buradan yorum ve tavsiye istemiştim. Neticede astra'ya 150.000km bindim ve genel olarak memnun kaldım.

Gelelim günümüze;

yukarda da belirttim. Ailemiz büyüdü( 2 yetişkin, 2 çocuk). astra küçük gelmeye başladı. tabi eskidi de.

yeni araç için kriterlerim şöyle;

- 55/60.000 aralığında
    - 2. el
    - LPG uygulanabilir, ( fiyatı uygun olursa dizel)
    - en az orta donanım
    - sağlamlık ( testlerde 5 yıldız )
    - sessizlik ve kaliteli ses sistemi
    - 2012+ model

bu aralıkta hangi arabalar seçilebilir sizce?

kriterleriniz direkt olarak Garantili LPG'li Honda Civic'i işaret ediyor.

• siz civic arıyorsunuz.. lpg donanımlı sıfır modelleri de var ama o fiyata uygun bir ikinci el bulunur
  • Akla ilk gelen civic ve corolla forumdaki birinin arkadaşı 2012,yada 2013 modeldi lgp li olanını 60a almıştı
  • 2004 model astra'mı hem artık eskimesi hem de ailemizin büyümesi nedeniyle değiştirmeye karar verdik. 8 sene önce Astra'yı alırken de buradan yorum ve tavsiye istemiştim. Neticede astra'ya 150.000km bindim ve genel olarak memnun kaldım.

Gelelim günümüze;

yukarda da belirttim. Ailemiz büyüdü( 2 yetişkin, 2 çocuk). astra küçük gelmeye başladı. tabi eskidi de.

yeni araç için kriterlerim şöyle;

- 55/60.000 aralığında
    - 2. el
    - LPG uygulanabilir, ( fiyatı uygun olursa dizel)
    - en az orta donanım
    - sağlamlık ( testlerde 5 yıldız )
    - sessizlik ve kaliteli ses sistemi
    - 2012+ model

bu aralıkta hangi arabalar seçilebilir sizce?

• Tekrar Astra 1.4 T lpg düşünebilirsiniz. İnsignia da olabilir.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    bu motorun LPG uyumu var mı?

@Daerohn ;

verso tip olarak hoşuma gitmiyor ama avensis'ler güzel.
  • 2013 Avensis elegant extra var bende. Lpg ile 22000 bin km yol yaptım aldığımdan beri. 1.6 132 hp atmosferik. Lpg'ye çok uyumlu diyebilirim. Şehir içi 11lt/100 km, şehir dışı 9 lt/100 km lpg tüketimim var son 15 ayda. Manuel oluşu sorun değilse düşünebilirsiniz. 200000 km lpg ile yol yapan Avensisler mevcut. 60 bin civarına 2012-2013 modelleri alınabiliyor.
  • Otomatik vites dizel peugeot 508 dolu bir active donanım veya denk gelirse full allure donanım bence güzel olur.
  • C5 alın pişman olcanızı sanmıyorum ses sistemi hariç klasik fransız sorunu.
  • 2012 Toyota Corolla dizel + otomatik,düşük km bulabilirsiniz. Geçen ay arkadaşa aldık 53 bine araç 12 binde henüz. Tek kötü yanı bir önceki kasa,ama geniş ve güzel araç.

Peugeot 5008 lerede bakabilirsiniz,dizel+otomatik,7 kişilik güzel araçlar,tabi ayrıntılı incelemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 31 Ekim 2015; 21:25:23 >
  • Sizinle benzer durumdaydım. Aracım hb olduğu ve 2 çocuk olduğu için bagajı büyük daha kaliteli bir araç gerekti ve avensis aldım. Alır almaz lpg uygulattım. Sonuca gelirsek çok ama çok memnunum.
    C sınıfı parasına D sınıfı ağzına kadar dolu bir avensis elegant extra alabilirsiniz. (2013 civarı makyajlı kasa)
    Avantajlarına gelince,
    D sınıfı
    Donanım çok iyi
    Güvenlik ve güvende olma hissi çok iyi
    Lpg uyumu tam ve sorunsuz
    Geniş iç hacim ve bagaj
    Çok iyi yol tutuşu
    Piyasa aracı olmadığı için ikinci elleri temiz ve düşük km lerde.
    İçi gayet kaliteli ve rahat
    Model prestiji iyi

Dezavantajları
    Otomatiği yok
    Uzun vites oranları ve atmosferik motor sebebiyle düşük devirlerde çekiş orta düzeyde
    İkinci eli çok iyi değil (zaten bu sebeple alırkende hakettiğinden ucuza alıyorsunuz)
    Hızı belli etmediği ve yol tutuşu iyi olduğu için yavaş gitmek zor :)

Sorunuz olursa yanıtlarım.

• 508 dizel aldım. 4 aydır kullanıyorum yakıt ekonomisi gerçekten iyi. Okadar para verip lpg falan uğraşmayın derim.
  • muratt45 kullanıcısına yanıt
    Opel'in en uyumlu motoru. Küçük bir araştırmayla uyumunu öğrenebilirsiniz
  • Focus trend x 1.6 :) ben aldım herkese de tavsiye ediyorum.
  • Civic alırım kafam rahat olur.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    zahmet edip yazmasaydın yorulmuşsundur birde bunun için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.