Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
39
Favori
269.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlık bana çok yardımcı oldu.Bende elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
    Kendi çektiğim ve Sony Vegas ile montajladığım amotör bir filmi,"Rahat Adam"ı, sizlerle paylaşıyorum.Montaj ile ilgili sorunuz olursa beklerim.

Youtube
    Rahat Adam part 1 (HQ)
    Rahat Adam part 2 (HQ)

Ayrıca filmde montaj ile ilgili veya herhangi bir konuda eleştrileri ve yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mystrious_man -- 20 Aralık 2009; 22:20:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Exocoetidae

quote:

Orijinalden alıntı: burakdogrul20

arkadaşlar elinde vegas 12 eğitim videosu olan yada bana yardımcı olabilecek kişiler mesaj atabilir mi?

Merhaba, hocam eğitim videosu buldunuz mu?

bende merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpKhanate

quote:

Orijinalden alıntı: teknobomb

Hazır Şablona çift tıklayıp açılınca indirdiğim şablonlarda .veg ile bitenleri açıyorum yanlış bir şey mi yapıyorum yardımcı olun

sony vegas 11'de warning an error occurred while loading the project file

Diye bir hata geliyor Lütfen yardımcı olun

Bende de vegas 13te geliyor bu hata. Daha önce çok basit bir şekilde çözmüştüm gene başıma geldi. Yardım edin lütfen.

Çözümü videoları "HandBrake" ile convert etmek. Youtube'da daha detaylı anlatım mevcut hocam, bakarsanız bulursunuz.

Bu arada Saphire Fx eklentisi elinde olan yada edinebileceğim bir yer bilen acil pm atabilir mi? S_shake efektini kullanacağım.

• Bu program hakkında soruları ve bilgileri olan arkadaşlar buradan takip edebiliriz. Elinde eğitim videoların olanlar buradan paylaşsınlar. Bilenler ve merak edenler buraya...

"Tek konu açmak daha mantıklı geldi"

Ben vegas hakkında bildiklerimi paylaşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABACAN11221122 -- 25 Aralık 2006; 22:44:19 >

• Vegas hakkında sorsak oluyor mu peki:)
  • beni de şaşırttın ha! Vegas premiere ne ki? Adobe premiere mi demek istedin?
  • Evet" Adobe Premiere" "Sony Vegas" Yani herkes aklına takılanı sorsun kendimiz geliştirelim. Ben sorarım siz sorarsınız herkes birşeyler kazanır...
  • Bence şahane bir fikir!

İlk soruyu ben sormuş olayım o halde: vegas 5 veya 7 ile ilgili.
    Hani daha çok reklamlarda gördüğümüz bir hareket var. Hareket hızlanıyor, sonra birden yavaşlıyor, ağır çekim gibi oluyor, sonra gene hızlanıyor...
    Vegas 7 ile bu elde edilebiliyor mu?
    Cevap evet ise, nasıl?

Teşekkürler.
  • Vegasa attığınız videonun üzerine sağ tıklayın ve oradan velocity seçeneğini seçerek istediğiniz hareketi verebilirsiniz
  • insert / remove envelope
    velocity
    kutucuğu işaretledim.
    ya sonrası? nasıl hızlandırıp yavaşlatabileceğim?
  • ortada bir çizgi çıkıyor.
    onu aşağı veya yukarı oynatınca hızı değişiyor.

diyelim 90 saniyelik video

ilk 40 saniye hızlı
    10 saniye yavaş
    40 saniye gene hızlı

bunu nasıl yapabiliyorum?
  • O çizgiye tıkla 2 defa kutucuklar çıkacak oradan istedğin gibi yapabilirsin
  • Vay adiler yaaa.... neler yapmışlar ha!

Sana çok teşekkür ederim arkadaşım! Ne zamandır kendimi böyle iyi hissetmemiştim! Bu iş, yani bunu nasıl yapılıyor böyle diye, uzun zamandır kafamı meşgul edip duruyordu!

Eğer bir gün bi "edit grup" falan kurarsak, başkanı sen ol mutlaka.

Nedense kendimi bu foruma ve sana acayip borçlu hissettim! Umarım ben de bir gün birilerine yardımcı olup borcumu öderim...

Tekrar teşekkürler.
  • Evet küçük ayrıntılar çok şey değiştiriyor. Önemli değil herzaman bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım...
  • V E G A S : S O R U 2

Hareketi dondurmak...

O zamanlarhttp://www.sonymediasoftware.com/forums/ShowMessage.asp?ForumID=4&MessageID=471969 buraya sormuştum.
    Gelen cevaplardan, "turn off looping" i anlayıp uygulayabilmiştim.
    Diğerleri çok karışık gelmişti. Hala daha karmaşık gelmekte.
    O zamanlar şu duyguya kapılmıştım: 1- cehalet ne kötü bi şey ya Rabbim! 2- insanın kafasının basmaması daha da kötü bir şey!

Back to Vegas - Video

Subject: Freezing the last frame of a video?
    Posted by: OGUL
    Date: 7/24/2006 11:11:12 PM

Who does not remember the end of Butch Cassidy & the Sundance Kid?
    Is it possible to freeze the end of a video with Vegas 5?

If yes, how?

Thanks.
    Reply | Report Abuse

Subject: RE: Freezing the last frame of a video?
    Reply by: johnmeyer
    Date: 7/24/2006 11:18:01 PM

Use a velocity envelope. Go to the frame you want to freeze. Set two points: one at 100%, and a second one just after it at 0%. Move the 0% point directly under the 100% point.

You can see this in action with my sports clock VEG:

Count Up/Down Sports Clock

Reply | Report Abuse

Reply by: David Jimerson
    Date: 7/24/2006 11:19:33 PM

Two possibilities:

1) Export the frame as a still using the floppy disc icon above the preview window. Export using .png format.

2) Use a velocity envelope. Put a node on the frame before you want to freeze, and on the frame you want to freeze. Right-click on the node and choose "Set to . . . " Then enter 0.
    Reply | Report Abuse

Reply by: Chienworks
    Date: 7/25/2006 4:15:54 AM

Absolutely simplest way, if it really is the last frame of the video clip, is to go into the clip's properties and turn off looping. Then drag the end of the event out as long as you want and it will repeat the last frame.
    Reply | Report Abuse

Reply by: DJPadre
    Date: 7/25/2006 6:49:59 AM

i would be wary of turning the velocity down to zero if working with interlaced material.
    What chien says works well, but i think the most flexible is to export the image as a still then transition it with a "flash"

Theres also a photosnapshot script which works quite well and u can do this at teh press of a button..
    Reply | Report Abuse

Reply by: vicmilt
    Date: 7/25/2006 8:51:21 PM

I love freezing last frames and have done it a lot in Vegas.

The problem with using the last frame of the clip and turning off "loop" is that if it's NOT the exact last frame - or if you change your mind - you either have to create a subclip or use some other method.

The problem with the Zero Velocity is if you also have other velocity issues (like a ramp down or variable velocities) if/when you change ANYTHING in the velocity keys, the last frame will not be the original you chose.

So - for me - the easiest way to do the freeze is to go to it in the preview window, then click the little Disc Icon and save the freeze frame. I usually make a special folder called FreezeFrames, where I store these shots. I personally save them as JPEG's.

I then immediately can access them from the Medai Manager, or from the FreezeFrame folder or from the Project Media.

That way, everything accessible and no matter how I jerk around the velocity in the "action" clip, I still always end up on the best freeze frame.

Hope this helps.
    Reply | Report Abuse

Reply by: kentwolf
    Date: 7/26/2006 12:07:08 AM

I've done both (frame grab, velocity envelope.)

If you're messing around with crop/pan, the velocity envelope can be the best.

I done ton's of the frame grabs though too.

I just had a project and had to do a bunch of these. For that case, velocity envelope to 0 worked just fine. It's very seemless.

• Selam bu sorunun 2 cevabı var...

1- Velocity ile ; İlkönce durmak istediğiniz kareye gelin ve velocity kutucuğunun çift tıklayarak çıkarın ve 100 de olmasına dikkat edin. Sonra biraz ileride bir kutucuk daha çıkarın(yeri farketmez) ve onu 100 olarak seçtiğiniz velocity nin altına yerleştiriniz ve sağ tuş set to seçeneğinden 0 yapın.

Daha sonra tekrar devam etmesini istediğiniz yere de bir kutucuk yapın ve hemen set to seçeneğini işaretleyip 0 değerini verin(böylece şeklimiz "L" şekini aldı) Yukarıdaki gibi ileride bir kutucuk işaretleyin tekrar ve bunu "0" ın üzerine getirin ve set to seçeneğinden tekrar 100 yapın.(şekimiz diktörtgen oldu)

2- Durdurmak istediğiniz kareye gelin ve görüntüyü keserek 2 ye bölün.sağ alt köşe görüntüleri izlediğinzi yerin üzerinde bir disket işareti var onu tıklayıp o anki resmi png olarak kaydetin. Sonra o resmi kestiğiniz yere atın istediğiniz olacaktır.

• Harika! Şimdi olayı daha iyi anladım işte... Teşekkürler.
  • o zaman problem yok...
  • Selamlar,

SORU : 3

Fotoğraflarla çalışırken:

eğer fotoğraflar yatay ise, sorun yok, ama eğer dikey ise benim için sorun var!
    Sorun şu ki timeline da iki ayrı mpeg dosyayı açıp da bunları küçülttüğümde, kenarlarda bir şekilde, diğer dosyadaki görüntüyü kesen siyah alanlar kalıyor. (Ya da iyice küçültmeye mecbur kalıyorum)
    Bu kenardaki siyahlıkları yok etmeyi bilemedim!

Soru : A bu siyahlıkları yok etme imkanı var mı?

Ben de çözüm olarak, her ne yaparsam, bütün fotoları "yatay" hale getiriyorum, mpeg yaptıktan sonra da 90 derece döndürüyorum.
    üç ayrı yatay 16:9 dosyası yaptım. Bunları çevirip dikey (normal) hale getirdim.
    Yeni bir 16:9 dosyası açtım. Bunlar, dikey halde çok güzel uydular ekrana. Oturdular yani. Ancak bu üçünü birden yanyana, düzgün bir şekilde koyması baya uğraştıran bir iş.

Soru B: bu üç ayrı mpeg dosyasını şıp diye istediğim yere yerleştirmenin daha kolay bir yolu yok mu?

Tekrar teşekkürler.

• İlkönce sizin de bildiğiniz gibi mpeg formatı görüntü dosya biçimidir. Ama sorunuzu anladığın kadarı ile siz resim dosyasının etrafınadaki siyahlıklardan şikayetçisiniz.

Bunları resim dosyasını vegasa attığınızda sağ tarafta 3 tane seçeneğiniz oluyor en altta artı işareti ortada kare işareti var. Kareye tıklayarak resmi croplayabilirsiniz...

Eğer çözüme ulaşamdıysanız soruyu biraz daha değiştirip yada resimlerini koyarak sorabilirseniz daha açıklayıcı bir cevap verebilirim

Teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.