Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
39
Favori
269.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim sorum zoom la ilgili bir noktaya yavaş yavaş nasıl zoom yaparım direk zoom deil yanlız ekran yavaş yavaş kucule kucule zoom yaptıgım ekrana gelmesini istiyorum

bi de ilk actıgımda yazı secenekleri cok fazlaydı comic sans gibi ancak bi daha actıgımda yarıya yarıya gitmişti ozel harf turleri yoktu :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TehRedFlag -- 29 Şubat 2008; 0:45:08 >
  • Arkadaşlar Ben Acemiyim Ve Koca Kafaların Nasıl Yapıldığını merak ettim araştırdım bana Sony Vegas Programı ile Yapabilirsin dediler fakat nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok yardımcı olma şansınız varmı ?
  • Vegas'ta Klip yada Film başlığı ekleme nasıl yapılıyor?
  • Media Generators,
    Credit Roll,

Ordan beğendiğini timeline'a sürükle... devamı çok kolay! program zaten yol gösteriyor.... eğer "ğ, ü, ş" gibi haflerde sorunun olursa onu da ayrıca anlatayım.

Eğer kullandığın Vegas Pro 8 ise, gene
    Media Generators,
    Pro Type Titler.

Acayip gelişkin bi yer. Hemen hemen yok yok! İstediğini yapabiliyorsun!
  • Sağolasın şimdi yaptım onu, bir de sormak istediğim ekran görüntüsüne zoom yapıp örneğin yüz görüntüsünde sadece gözlere zoom yapıp orayı kullanmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?
    Sony Vegas Pro8 kullanıyorum
  • Timeline da video ya da fotoyu aç.
    Sonlarda 2 tane kutucuk göreceksin. Üsttekini tıkla.
    Burada hem köşelede hem de ortalarda cursor'ı takabileceğin yerler "tırnaklar" göreceksin.
    Büyütme ve küçütme ve resmi döndürme bunladan.
    Ağrıca sağ klik ile videodaki ya da resimdeki, diyelim gözlere, nereye istiyorsan oraya sürükleyebiliyorsun.

Keyframe işini söktün mü?

Yani mesela genel görüntü... giderek gözlere doğru zoom yapıyor... iyice abartırsan bu işi, gözlerden devam edip bu kez de resmin öbür yüzüne geçmiş gibi oluyor.... Büyümeye başlıyor yeniden....
  • PM'in üzerine biraz daha detay:
    Foto ya da video timeline'da açılır.
    Son kısımda 2 tane kutucuk. Üstteki dörtgen. Cursor'ı üzerine getirince "Event Pan/crop.." diyor.
    Bu kutucuk tıklanacak.
    F harfi.
    Her köşede ve
    köşeleri birleştiren çizgilerin tam ortasında cursor'a duyarlı minik kareler.
    Cursor üzerlerine gelince ya
    a-iki ucu ok işareti olan bir çizgi (küçütüp büyültmeye yarayan) (F harfi büyüdükçe resim küçülmüş olur) (ya da tersi, F harfi küçüldükçe resim büyür)
    b-yuvarlak bir şekil (resmi fırıl fırıl döndürmeye yarar)

Diktörgenin içine tıkla. "+" işaret her bir ucunda ok! resmi sağa sola, yukarı aşağı kaydırmaya yarar.

Sol üst köşede preset yazar.
    Altında bir sürü şekil.
    O şekillerin en alttaki.
    Ona tıklayınca "sadece sağa sola" bi daha tıklayınca "sadece yukarı aşağı" bir daha tıklayınca "ister yukarı ister aşağıya"hareket ettirebilirsin.
    F harfini hareket ettirken, cursor çizgilerin üstüne gelmesin.

• quote:

1- cehalet ne kötü bi şey ya Rabbim! 2- insanın kafasının basmaması daha da kötü bir şey!

Baba beni anlatmışsın sen bu sony vegas palatinium 8.0c en son sürümmü baba..onu mu kursam diyorum pc ye.. 86 mb görünüyor inndir.com dan indireceğim ne dersin işimi görür mü bu baba?
    filme ses dosyası eklemeyi contrabas anlattı onu becerdik.. filmin arasına beyaz geçişleri nasıl koyuyorsunuz baba ..2 aydır beceremedim mereti örnek vid koyayayım..bir kafa yorun başbaşa
  • http://www.sonycreativesoftware.com/download/updates/moviestudiope
    Burada versiyon 8.0d yi gördüm!
    Araya beyaz geçiş için (ya da herhangi bir renkte geçiş için)
    a-photoshopta 720 x 576 ya da 1049 x 576 boş resimler üret. istediğin renkte. aralara bunu serpiştir.
    b-programı açınca transitions var. orayı tıklayınca
    cross effect
    dissolve
    flash
    bunları dene. işine yarayan bulunacaktır mutlaka.
    Aslında bir yerlerden "Spice Master 2.5" plug in'leri bulabilirsen, acayip zengin geçişler var... çoğununu sen ayarlıyorsun, nasıl olacaklarını....

• teşekkürler baba
    d yi inderiyim o zaman baba
    pc de yer yaratmam lazım akşam
  • PC'de yer mi yaratman lazım???
    Eğer belli miktarda boş yerin yoksa...render ederken... Belli miktarda boş yere ihtiyaç gösteriyor program, doğal olarak... Umarım bunun için yerin vardır!
    Yap dediğini yapacak kadar bir yere...
  • Meraklısına :
    HDV veya AVCHD kamerayı bilgisayara bağlayıp da doğrudan PC'ye kayıt yapmak! Vegas 8.0b. V7.0d daha iyi sonuç veriyormuş!
    Deneyen olursa bi bildiriversin:)

Dragged out my HC5, never tried this one before!

1) Make certain ONLY the camera is on the firewire port.
    2) Wait for Windoz to do a long of bounking around while it configures your new AVC Unit hardware. Might even help to have the camera powered up before you start Windoz.
    3) Start Vegas.
    4) File>Capture> SDI or HDV.
    5) Wait for Vegas to find the device and configure it.
    6) Click the Preferences Icon in the capture window and pretty well disable every option. By now you should see and hear the camera. Turn down your speakers or feedback may happen.
    7) Configure where you want to capture to as per usual.
    8) Press the red Record Icon.
    9) Pray. It did work. The captured file looked just fine. Be aware there will be a monster delay between what the camera sees and what you see in the Preview Window. This is pretty normal as there's a significant delay in the camera and no doubt more as Vegas decodes the stream.

Good Luck. It looks like it will work but it certainly doesn't feel too stable, unlike doing this with DV. Before doing anything important test, test, test. It could well be 100% OK but it's not part of what Vegas is supposed to do.

I did find the last few frames before I stopped capturing were messed up. The top half was correct but the bottom half was from a few seconds before!

This was all with Vegas 8.0b. V7.0d might be more stable. Worth a try if you've got it.

• PCI 1394 - Fireware- 4 port çoklayıcı takmak gerekiyor gibi pc ye sanırım baba .olmıyan için tabiki
  • herkese selam benim ustalara bir sorum olacak aslında sorum çokta sony vegas 8 de yapılan çalışmayı save As yapmak istiyorum ama video formatı bulamadım avi mpeg ğibi sadece "render save As" seçeneğiyle iş tamam oluyorda e buda baya uzun sürüyor bunun başka yolu varmı. saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: MIND GAMES

Keyframe işini söktün mü?

Yani mesela genel görüntü... giderek gözlere doğru zoom yapıyor... iyice abartırsan bu işi, gözlerden devam edip bu kez de resmin öbür yüzüne geçmiş gibi oluyor.... Büyümeye başlıyor yeniden....

Hocam şu keyframe olayını da anlatırsan çok iyi olur, zoom in yapmamda sorun yok ama keyframe ile kamerada zoom yapılmış gibi zoom yapmak istiyorum yani yavaş yavaş zoom in yapıp yine belirli yani istediğim bir hızda zoom out yapmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?
  • 1-Timeline'da fotoğrafı ya da videoyu açıyorsun,
    2-sonlarda iki tane simge göreceksin. üsttekini tıkla bu "Event pan/crop" denen yer. Aynı yere "sağ klik" sonra da "video even pan/crop"tan da ulaşabilirsin.
    3-Bir "F" harfi göreceksin. çevresinde kesik çizgiler. bir de tam köşelerde + bu çizgilerin tam ortasında fare ile tutabileceğin yerler göreceksin.
    4-Bunlardan istediğini tutup, hafifçe dışarıya doğru çek.(resmin dışına). F harfinin büyüdüğünü göreceksin.(görmen lazım yani)
    5-"Event pan/crop penceresinin sağ alt köşesinde "+" "-" gibi işaretler göreceksin.
    6-Burayı tıkla. Pencerede, altlarda sürgü gibi bir şey var. onun en sona geldiğini göreceksin. (ya da görmen lazım yani)
    7- 4. adımda yaptığın işlemin bu sefer tersini yap. içeri doğru çek. F harfinin küçülüyor olması lazım. "F" harfi, eğer hiç dokunmazsan, en ortada
    küçülmüş olarak durur.
    8-Bu küçülmüş olan F harfini istediğin yere sürükle. Mesela gözlerin üzerine. Bu sürükleme işlemi sırasına, sol üst köşede "preset"i bul. Bunun altında bi sürü şekiller olacak. En alttakinin 4 bir yöne doğru gidebilir olduğunu kontrol. "Move freely x or y" yazısını gör. Zira bir şekilde sadece sağa sola ya da sadece yukarı aşağı hareketler yapabilir hale getirmiş olabilir, kazayla. "Move in X only" falan derse, o zaman bu zorluk çıkartır sana.

Bunların sürelerini ayarlama:
    Aynı anda hem "ctrl" hem de "sol klik"e bas.(Notebook'taki)
    Fareyi, timeline daki fotoğrafın ya da videonun en sonuna getir. Bir işaret çıkacak. "ileri doğru" işareti.
    Aynı anda hem "ctrl" hem de "sol klik"e basarken videoyu da sağa doğru sürükleme başla. arada kırık çizgiler çıktığını göreceksin. Bu doğru yoldasın demek. Ağır çekim haline getirdin!
    Bunun tersi, fareyle aynı yerden bu sefer sola sürükle, hızlı çekim elde ettin demek bu!

İşleri daha profesyonel hale getirmek istersen :
    -video dosyasına sağ klik
    -insert/remove envelope
    -velocity
    tam ortada bir çizgi çıkacak
    -istediğin yeri tıkla, yeni kare oluşacak, mesela bunu yukarı sürükle, bu yeni kareden tutup da
    başka bir yeri tıkla, oluşan yeni kareyi bu sefer mesela aşağı sürükle
    hareket bir hızlanacak bir yavaşlayacak

Hareketi tamamen durdurmak, dondurmak istiyorsan, mesela filmin sonu, o zaman bu oluşturduğun karecikler var ya
    ona sağ klik de
    "Set to..." diye bir seçenek görücen, onu seç
    ekranda "100%" yazısını görücen
    bu "100%" nin 100'ünü sil, oraya "0" yaz...
    O zaman hareket donacaktır artık...

Aklıma gelenler şimdilik bunlar...
    Takıldığın yer olursa sor...
    Tabi yeni bir şeyler sormak istersen, gene sor...

Kolay gelsin, umarım hemen, kolaylıkla çözersin olayı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIND GAMES -- 6 Haziran 2008; 18:45:16 >

• Bir sorum daha olcak,
    ProType Titler bölümünden ekrana uçuşan yazılar gelsin istiyorum. "Collections" bölümünden "Fly in" seçiyorum hani şu "The Brown Fox" yazısının çıktığı yer. Ancak o "The Brown Fox" yazısını birtürlü değiştiremedim, ben oraya benim yazdığım birşey gelsin istiyorum. Bu konuda da yardımcı olursan sevinirim
  • bi karıştırayım bakayım:) ben de öğrenmiş olurum bu sayede!
  • merhaba, sony vegas 8 de mpeg dosyasını açmaıyorum şöyleki; doyayı vegasta açıyorum ama ses yok sadece görüntü trackı var acil yardım lütfen.
  • Ben de aynen bu soruyla başlamıştım, yıllar önce!
    Main Concept,
    Morgan Multimedia,
    ya da benzeri, aklı başında bir codec paketi yüklemeniz gerekmekte.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.