Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
39
Favori
269.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, yanlışlıkla biryere bastım fotoğraftaki koyu gri yer çıktı ve görüntü kısmı tek satırdan 2 satıra geçti bunu nasıl düzeltebilirim?

'Sony Vegas' Çözümleri

Edit:Programı kapatıp açtım şu an video tracke eklediğim parçalar bir aşşağıda bir yukarıda gözüküyor.Video bozulmadı eskisi gibi ama kafa karıştırıcı gereksiz bir duruma geldi.

'Sony Vegas' Çözümleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xginxa -- 26 Ocak 2015; 19:45:10 >

• arkadaşlar yardım... videoyu düzenliyorum fakat önizleme bölümünde izlerken video donuyor. ne yapabilirim? prieview falan hepsini denedim işe yaramadı...
  • Arkadaşlar resimde sarıyla işaretlediğim yerleri dalgınlığıma geldi kapattım ve sonuç diğer resimdeki gibi oldu ve şimdi onları geri getiremiyorum nasıl geri getirebilirim??
     'Sony Vegas' Çözümleri 'Sony Vegas' Çözümleri

• quote:

Orijinalden alıntı: coldcamper

Arkadaşlar resimde sarıyla işaretlediğim yerleri dalgınlığıma geldi kapattım ve sonuç diğer resimdeki gibi oldu ve şimdi onları geri getiremiyorum nasıl geri getirebilirim??

View-> Default Layout tıklayın.

Tutorial izlemenizi tavsiye ederim. Basics kısmında açıklanıyor bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok teşekkürler hallettim
  • alperklnc A kullanıcısına yanıt
    Şu linkteki resmi videonun üstüne atın, sinematik görüntünüz hazır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, yeni bir Sony Vegas kullanıcısı olarak ilk videomu yaptım. Videomun uzunluğu 2 dakika 30 saniye. Render aldım sorunsuz. Ancak ortaya çıkan video ilk 14 saniye oluyor. Sebebi nedir? Neyi eksik yapıyorum acaba? Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Merhaba arkadaşlar, yeni bir Sony Vegas kullanıcısı olarak ilk videomu yaptım. Videomun uzunluğu 2 dakika 30 saniye. Render aldım sorunsuz. Ancak ortaya çıkan video ilk 14 saniye oluyor. Sebebi nedir? Neyi eksik yapıyorum acaba? Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

işe yaramayabilir ama dene.

zaman çizgisinin üstünde en solda duran bi sarı ok var. o oka çift tıkla videonun üstünde bi çizgi oluşturucak. render as tıkladıktan sonra Loop Region kutucuğunu işaretle ve render et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkm1

quote:

Orijinalden alıntı: Kahlenberg68

Merhaba arkadaşlar, yeni bir Sony Vegas kullanıcısı olarak ilk videomu yaptım. Videomun uzunluğu 2 dakika 30 saniye. Render aldım sorunsuz. Ancak ortaya çıkan video ilk 14 saniye oluyor. Sebebi nedir? Neyi eksik yapıyorum acaba? Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

işe yaramayabilir ama dene.

zaman çizgisinin üstünde en solda duran bi sarı ok var. o oka çift tıkla videonun üstünde bi çizgi oluşturucak. render as tıkladıktan sonra Loop Region kutucuğunu işaretle ve render et.

İşe yaradı hocam. çok teşekkürler. el elden üstündür demiş atalarımız. yeter ki doğru yerde doğru kişilere sor. tekrar teşekkürler.

• arkadaşlar aşağıdaki videodaki gibi yazıyı nasıl yaparım ?
    https://www.youtube.com/watch?v=Jaw5YRAz5YM#t=200
  • bir videonun teknik özelliklere dokunmadan bir kısmını nasıl kırpabilirim. kırpma işlemini, render etmeyi biliyorum ama ben renderleyince hem görüntü kalitesi bozuluyor hem de boyutu yüksek oluyor. orijinal video mp4 formatında, toplam bit hızı 15000kb/sn. ben bu özelliklerle render edince boyutu büyük oluyor. ben istiyorum ki orijinal video 1 gb, %10 luk bölümünü alınca aldığım kısmın boyutu 100 mb olsun hem de görüntü kalitesi original videdaki gibi olsun. bunu nasıl yapabillirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakayev

arkadaşlar aşağıdaki videodaki gibi yazıyı nasıl yaparım ?
    https://www.youtube.com/watch?v=Jaw5YRAz5YM#t=200

Keyframe ile teker teker yazıyı yazman harf harf yada photoshop ile yazıyı a-b-c-d-oluşturup vegasta frame frame eklemen işi biliyosan 10 dakkada tamamlarsın kanımca.

quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

bir videonun teknik özelliklere dokunmadan bir kısmını nasıl kırpabilirim. kırpma işlemini, render etmeyi biliyorum ama ben renderleyince hem görüntü kalitesi bozuluyor hem de boyutu yüksek oluyor. orijinal video mp4 formatında, toplam bit hızı 15000kb/sn. ben bu özelliklerle render edince boyutu büyük oluyor. ben istiyorum ki orijinal video 1 gb, %10 luk bölümünü alınca aldığım kısmın boyutu 100 mb olsun hem de görüntü kalitesi original videdaki gibi olsun. bunu nasıl yapabillirin

hocam formatfactory veya allok mp4 olması lazım tam emin değilim isminden ama dediğin işi yapar gibime geliyor denemenizde fayda var

• Video dosyasinda belli sahnelere nasil efekt ekleyebilirim. Video uzerinde yon tuslariyla shift'e basili sekilde sectigim kisimi Split mi yapmaliyim? Video icinde belli bir kismi cikardiktan sonra kalan bolume devamini nasil bir gecisle tamamlamaliyim(dugun videosu duzenleyecegim bir arkadasim icin). Vegas pro uzerinde henuz yeni oldugum icin biraz yardimci olabilirseniz sevinirim.
  • Proje dosyasını yüklenirken bir hata oluştu diyor ingilizcesi An error occured while loading the project file lütfen cevap verin
  • an error occurred during registration of vegas pro 11.0. Hatasının
    cozumunu Bılen Varsa Yardımcı olsun ?
  • an error occurred during registration of vegas pro 11.0.
    hatasının cozumu ?
  • arkadaşlar acil yardım ederseniz sevinirim.zorrentten vegas 13 proyu çektim ama renderladıktan sonra videoda mavi sony vegas bannerı çıkıor arada bir.bunu nasıl engelleyebilirim ?
  • sony vegas pro 8.0 kullanıyorum[biliyorum eski bir sürüm ama hepsi birbirine benziyor] video fx ekliyorum ama video fx eklerken altta işte ışık efektinin fln saniyelerini belirliyodum bir anda gitti o zaman yeri ne yaptiysam getiremedim yardim
  • Arkadaşlar hayırlı günler. Forumda Tasarım ve grafik bölümüne yaşadığım sorunun konusunu açtım ama bu başlığı yeni fark ettiğimden konuyu burada da paylaşıyorum.

Sony Vegas Pro 13.0 sürümü ile düzenleyip render'ladığım videoların köşelerinde siyah ekran sorunu yaşıyorum. 19" 4:3 Samsung LCD monitör kullanıyorum.

Youtube'den indirerek düzenlediğim 4:3 videonun Windows Media Player Classic ile açılmış halinde görüntü tam ekran görünüyor. Burada bir sıkıntı yok;

'Sony Vegas' Çözümleri

Ancak videonun, sony vegas pro'daki düzenleme işlemini bitirip render'lediğimde ise videoyu gene Windows Media Player Classic ile açtığımda (bütün media oynatıcılarında durum aynı) enine ve boyuna eşit ölçüde siyah kenar boşlukları oluyor;

Bunun üzerine switches sekmesinde "maintain aspect ratio" yu aktif ederek yeniden aynı formatta renderliyorum ancak bu seferde siyah kenarlar sadece enine tam oturuyor, dikine hala boşluk kalıyor;

İşin garip tarafı, her iki seçenekte de "Video Preview" kısmında videonun boyutunun aynı gözükmesi.

Şu videoyu, youtube'den indirdiğim ve ekrana tam sığan 4:3 şekli ile aynen düzenleyip render'lemem Sony Vegas Pro ile mümkün değil mi arkadaşlar anlamadım gitti? Yoksa ben mi yapamıyorum. Program hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa minnettar kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 8 Mart 2015; 22:15:45 >

• Sony vegas programından çıkan videolar çok yüksek boyutlu bunların boyutunu küçültmek için gerekli olan bu videoda var
    videonun kalitesinde değişiklik yok süper 1,50 GB'tı 20 MB'ta kadar küçülte biliyot

Tam anlatım linki
    https://www.youtube.com/watch?v=jc2TbTvFnfg&index=2&list=PLTHjPGMeK6TtbmtBaXXIWYKq7IRz4p5Rr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık ınal -- 8 Mart 2015; 22:28:02 >

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.