Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.476.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: erener62

quote:

Orjinalden alıntı: Leon79

Arkadaşlar bu sabah birşey dikkatimi çekti sizlerden birşeyi denemenizi isteyeceğim 2009 model 110hp HDI kullanıyorum, aracımı sabah otoparka park ettim, teybi kapattım, durduğum yerde direksiyonu 2cm sola veya 2cm sağa doğru çok yavaş çevirirken sanki ince su dolu bir hortumunun içinden su geçmeye çalışıyor ona benzer bir ses duydum, sizlerden bunu kendi araçlarınızda denemenizi isteyeceğim.(bu ses her denememde her yöne geliyordu.) - sabırsızlıkla testinizin sonuçlarını bekliyorum, hepimizde bu ses varsa normal bir hidrolik sesi diyebiliriz.

iş çıkışı yaparım sonucuda eve gidince paylaşırım Leon79..

Ve arakaşlar benimde öğrenmek istediğim birşey var aynı şekilde akşam farlar açıkken park ettiğimde direksiyonu hareket ettirdiğimde farlar kısılıyor bu normalmi?

Farlarla ilgili durumu bende kontrol ettim, araç durduğu yerde direksiyonu çevirdiğimde far ışıklarında azalma oluyor, elektronik direksiyon için bu gayet normal, aracı kullanırken böyle birşey olmuyor.

• Arkadaşlar uzun zamandır beklediğim park ampulleri sonunda elime ullaştı sorunsuz bir şekilde çalışıyor ''12 volt,Ledli, Çift duylu, Çapraz pimli''

İŞTE GÜNDÜZ FARLARI (DAY TIME LIGHTS)

İŞTE PARK AMPULLERİ

PARK AMPULLERİ + SİSLER

GÜNDÜZ FARLARI

BİRKAÇ TANEDE ZEVK İÇİN MAKSAT FORUM ŞENLENSİN ;)

• o olay benimde dikkatimi çekti 2cm sağa sola oynatınca cayır cayır sanki bi lastik sürtme sesi geliyor
    quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu sabah birşey dikkatimi çekti sizlerden birşeyi denemenizi isteyeceğim 2009 model 110hp HDI kullanıyorum, aracımı sabah otoparka park ettim, teybi kapattım, durduğum yerde direksiyonu 2cm sola veya 2cm sağa doğru çok yavaş çevirirken sanki ince su dolu bir hortumunun içinden su geçmeye çalışıyor ona benzer bir ses duydum, sizlerden bunu kendi araçlarınızda denemenizi isteyeceğim.(bu ses her denememde her yöne geliyordu.) - sabırsızlıkla testinizin sonuçlarını bekliyorum, hepimizde bu ses varsa normal bir hidrolik sesi diyebiliriz.

Ve arakaşlar benimde öğrenmek istediğim birşey var aynı şekilde akşam farlar açıkken park ettiğimde direksiyonu hareket ettirdiğimde farlar kısılıyor bu normalmi?

Farlarla ilgili durumu bende kontrol ettim, araç durduğu yerde direksiyonu çevirdiğimde far ışıklarında azalma oluyor, elektronik direksiyon için bu gayet normal, aracı kullanırken böyle birşey olmuyor.

• cok güzel olmuş buraktamponunda ampullerinde hayırlı ola.:)
  • teşekkür ederin sayende ahmet ;)
    quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

cok güzel olmuş buraktamponunda ampullerinde hayırlı ola.:)
  • Gerçekten güzel olmuş,,
    Geçenlerde şile yolunda benim arkamdan siyah bir 308 geldi hemen dikkatimi çekti ondada bu ampüllerden vardı.. Acaba bizim forumdanmı :-)
  • quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

benim sorunum ufak bir tümsekten veya hafif bir sarsıntıda çalan cd nin takılması bir sn ara verip tekrar düzeliyor.sinirimi bozuyor ilk defa kullandıgım araçlar içerisinde böyle bişeyle karşılaşıyorum.leon aracında bir sorun oldugunu düşünmüyorum.
    dedigim gibi ufak sorunları görmezlikten gelmeye çalışırım ancak bu müzik sistemi konusunda takıntılıyım.fikri olan ya da bu sorunla karşılaşan?

gt ön tampon siparişi geçildi fransaya 10 gün veya biraz daha fazla bir sürede gelecek.cok zor oldu ugraştık baya türkiye ye böyle bir tampon girişi olmadıgı için.bu arada eğer fiyatta anlaştım aslında ancak maddi durumu zorlamama seviyesinde bir zaman diliminde yani mayıs gibi olabilir orjinal rinjani ya da lincancabur takabilirim.

oto_glr ; Bende MP3 çalar yok, dolayısı ile track çalar :-) aynı sorunu bende yaşıyorum ser çukur yada sarsıntılarda, çok acn sıkıcı servise danışacağım bu konu ile ilgili.

• quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

quote:

Normal mi değil mi bilmiyorum ama benim 308'de de oluyor. Diğer araçlarımda oluyor muydu hatırlamıyorum. Araç rölantide çalışırken şarj dinamosu belli miktar enerji üretiyor. Dolayısıyla enerji tüketimi hem bu üretilen elektrikten hem de aküden karşılanmakta. Direksiyonu çevirirken hidrolik pompası da çalıştığı için belli miktar enerjiyi bu sistemden kullanmak durumunda ve farlar bundan etkileniyor. Aynı işlemi gaz vererek yapın mesela bir şey olmuyor. Çünkü üretilen enerji fazlasıyla yeterli oluyor bu durumda. Eğer yanılmıyorsam durum bundan ibaret.

konuya biraz da şöyle bakmak lazım. otomobillerdeki akülerin ürettiği enerji 12 Volt üzerinden araçta kullanılır. Son yıllarda otomobillerde kullanılan eletronik sistemler o kadar artmıştırki. Bunlardan bazıları araç park halinde bile devrededir. Yola çıkıldığında devreye girenlerin sayısı o anki durumlara göre artmaktadır. Bu kadar çok sistemin devrede olması enerji üreten aküleri zorlamakta ve akü şarjının bitmesi olayına sık sık rastlanmasını yanı sıra konusunu yaptığımız farlar açıkken direksiyonu çevirdiğimizde farlar kısılıyordur. Bunu görsel olarak biz farkedebiliyoruz. Fark etmediğimiz pek çok şeyde olmaktadır. Bunun çaresi öncelikle akünün amperini arttırmak mesela 60 tan 100'e çıkarmak gibi gelse de esas sorunun 12 voltluk beslemenin artık yetmediğidir. Bir süre önce okuduğum bir makale de büyük otomotiv firmalarının 48 voltluk enerjinin akülerden(yeni bir sistemel) alınması ve araçların 48 voltla beslenmesini araştırdıkları hatta Renault'un bir Scenic modeli üzerinde prototip geliştirdiğini yazmışlardır. Yani yüksek amperli bir akü öncelikli çözüm olabilir. ama sonuca götürmeyecektir.Tabii 48 voltun kullanılması çok büyük bir devrim değildir. ama otomotiv sektöründeki elektrik ve elektronik parça üreten tüm firmaların bu bazda üretim yapması çok büyük bir yatırım olacağından geçiş süreci zaman alacaktır. Bu arada eski VW kaplumbağaların akü üretim gücününün 6 volt olduğunu söyleyeyim.

• 50.000.000.'nuncu peugeot hayırlı uğurlu olsun.
  • redline;
    taktığınız ampuller şu sitedekinden mi acaba? nerden nasıl aldığınız konusunda bilgi veririmisiniz.

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/index.php?catId=300&gId=2575&pId=6188
  • ewet doğrudur ampulleri bu siteden aldım 12V çift duylu çapraz pimli model bizim araçlara uygun sorunsuz çalışıyor ;)
    quote:

Orjinalden alıntı: InsMuh

redline;
    taktığınız ampuller şu sitedekinden mi acaba? nerden nasıl aldığınız konusunda bilgi veririmisiniz.

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/index.php?catId=300&gId=2575&pId=6188
  • ARKADAŞLAR OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARDA GAZ PEDALINA SONUNA KADAR BASTIGINIZDA BİR TAKILMA YAŞIYORMUSUNUZ ''TIK!'' DİE BİR SES GELİYOR
    LÜX ARAÇLARDA OLAN ROKETLEME DİE TABİR EDİLEN OLAY DEĞİL YALNIZ O DİKKATMİ ÇEKTİ DE!
  • Arkdaşlar merhaba,

15000 Km bakımına servise gideceğim fakat hangi servisi kullanacağım konusunda karar veremedim. Sizin istanbul için tavsiye edebileceğiniz servis hangisi olur. ilk bakımın yanında park sensörü ve premium ön ızgarayıda araca taktırtmak istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Ha yaşa
    Aynı sorun bendede var Araba soğukken yapıyorr ısındığında pek işitilmiyor su şırıltısı gibi.Çok bilmiş servise götürdüm tabi nato kafa nato mermer bir boktan anlamadılar bende nasıl olsa araç 2 yıl garantili diye pek üstelemedim ileride ses daha fazla artar bariz kendini gösterirse götürecem.Servisler maalesef kullanıccıları hiçbirşeyden anlamaz ve çok evhamlı zannediyorlar halbuki yok öyle şey ben şahsıma 25 yıldır araba kullanıyorrum belki 1000000 km yapmışımdır.Servis yok bir şey size öyle geliyor dedi birde silecek suyu kapağına bakın 2 açıp kapama ile plastik kapak yerinden kopuyor bir diğer şikayetim ise biraz komik ssilecek suyunu cama püskürttüğümde arabanın içini lağım kokusuna benzer bir koku kaplıyor

• Forumdaki bütün arkadaşların dikkatine bu sorun önemli.Sabah araç çalıştırıldığında direksiyon ssola sağa çevrildiğinde boşalan ssu şırıltısı şeklinde veya ark yapan elektrik kablosuna benzer bir ses çıkmakta bu konu ile ilgili var veya yok şeklinde cevap bekliyorrum çok büyük problem olabilir

• quote:

Orjinalden alıntı: toper

Forumdaki bütün arkadaşların dikkatine bu sorun önemli.Sabah araç çalıştırıldığında direksiyon ssola sağa çevrildiğinde boşalan ssu şırıltısı şeklinde veya ark yapan elektrik kablosuna benzer bir ses çıkmakta bu konu ile ilgili var veya yok şeklinde cevap bekliyorrum çok büyük problem olabilir

Abartmayın problem fln yok arkadaşlar. Daha öncede söyledim bir kaç mesaj yukarda 70. sayfada, SORUNUN NEDENI DIREKSIYON HIDROLIK SIVISININ BIR MIKTAR EKSIK OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR.!!!! DUYURULUURRRRRRRRRRR....

• Orjinalden alıntı: _Redline_

ARKADAŞLAR OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARDA GAZ PEDALINA SONUNA KADAR BASTIGINIZDA BİR TAKILMA YAŞIYORMUSUNUZ ''TIK!'' DİE BİR SES GELİYOR
    LÜX ARAÇLARDA OLAN ROKETLEME DİE TABİR EDİLEN OLAY DEĞİL YALNIZ O DİKKATMİ ÇEKTİ DE!
    [/quote
    Roketleme denen olay şudur. Otomatik vitesli araçlarda vites D konumdayken belli bir hızda gidilirken gaz pedalına sonuna kadar basıldığından araç o anda kaçıncı viteste gidiyorsa vitesi bir altına düşürür ve gerekli devri kazandıktan sonra bir üst vitese geçirir.Lüks araçlarda olan bir özellik değildir.tüm gerçek otomatik vitesli araçlarda vardır. ani hızlanmak için kullanılır ,downsizing denilir.-hatam varsa düzeltirsiniz. bazı otomatik vitesli araçlarda olan ve vitesin yanında bulunan S veya sport yazan tuş ise ; sistem normal konumda ortalama 3000 devirde vites değiştirirken S moduna aldığınızda 4.500 veya 5.000 devirde vites değiştirir. bu değerler aracın gücüne ve vitesin programına göre değişkenlik gösterir.babamın daha önce kullandığı otomatik 620 Rover'ı normalde 2750 devirde vites değişirken Sport moduna geçtiğinde 5250 devirde vites değiştiriyordu. araç 2 lt. 1360 kg. 4 ileri otomatik vites ve 131 bg.di. üzerindeki motor Honda Prelude motoruydu. Rover Honda ortaklığında üretilmiş bir araçtı. son sürat 220 km.yi TEM de görmüştüm.
    Auto 6 R otomatikleştirilmiş düz vites olduğundan bundaki sorunuzun cevabını kulananlar verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 27 Mart 2009; 13:33:46 >

• quote:

Forumdaki bütün arkadaşların dikkatine bu sorun önemli.Sabah araç çalıştırıldığında direksiyon ssola sağa çevrildiğinde boşalan ssu şırıltısı şeklinde veya ark yapan elektrik kablosuna benzer bir ses çıkmakta bu konu ile ilgili var veya yok şeklinde cevap bekliyorrum çok büyük problem olabilir

Hepimizde bu ses olduğuna göre bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum demek ki işleyiş olarak hortumlardan geçen hidrolik sesi veya elektornik mekanızmanın sesi dikkat ettiğimizde duyulabiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Abartmayın problem fln yok arkadaşlar. Daha öncede söyledim bir kaç mesaj yukarda 70. sayfada, SORUNUN NEDENI DIREKSIYON HIDROLIK SIVISININ BIR MIKTAR EKSIK OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR.!!!! DUYURULUURRRRRRRRRRR....

Peki sesin daha sonra kesilmesini nasıl açıklıyorsun o zaman

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.