Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: krmypr

arkadaslar otomotıve destek paketı gelıyormus.bundan guzel haber olamaz.boylece benım premıum alma ıhtımalımde yukseldı.

devlette bir kuruş para yok.ötv indirimi tarzında bir açıklama geldi. ama sürekli açıklama geliyor hiçbirşey yapamazlar.ben denizcilik sektöründeyim. armatörler 3 hafta önce 2.5 milyar dolarlık bir istekle ulaştırma bakanına gittiler. aldıkları yanıt, tek kuruşumuz yok. zaten ımfden de borç alacağız. yeni vergiler gelecek. sonunda söylenen seçimlerden sonra halkın canını okuyacağız tarzı olmuş. bende ocakta arabayı alırken 10 gün beklemiştim. paket çıkacak diye. birşey olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reisG

quote:

arkadaslar otomotıve destek paketı gelıyormus.bundan guzel haber olamaz.boylece benım premıum alma ıhtımalımde yukseldı.

devlette bir kuruş para yok.ötv indirimi tarzında bir açıklama geldi. ama sürekli açıklama geliyor hiçbirşey yapamazlar.ben denizcilik sektöründeyim. armatörler 3 hafta önce 2.5 milyar dolarlık bir istekle ulaştırma bakanına gittiler. aldıkları yanıt, tek kuruşumuz yok. zaten ımfden de borç alacağız. yeni vergiler gelecek. sonunda söylenen seçimlerden sonra halkın canını okuyacağız tarzı olmuş. bende ocakta arabayı alırken 10 gün beklemiştim. paket çıkacak diye. birşey olmadı.

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete, Sonumuz hayır olsun. Bencede indirim filan olmaz bu yoklukta boşuna beklememek lazım.

Emre,

Önce direksyon yarım tur çevrilerek arkasındaki vidalardan açılarak airbag çıkarılıyor sonrasında direksiyonu göbekten ayırıyosun. Tek sorun söken kişinin airbag ile direksiyonun bağlantı yerinde tamir kiti adı verilen ( diğer aracımda ismi buydu) bu kit korna düğmelerinin parçaları bunları düzğünce pimlerine zarar vermeden sökmesi.. zor birşeyde değil zaten 5 dakikada sökmüşlerdi diğer araçtan :-)

• arkadaşlar led li park ampulünün siparişini verdim pazartesi elimde olur sonucu sizlerle paylaşırım
    çifti 69.58TL
    12V çift duylu çapraz pimli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Redline_ -- 14 Mayıs 2009; 11:53:29 >
  • Arkadaşlar deri direksiyon döşemesi konusunda Artcar'ın sahibi Cem Bey ile konuştum.Artcar'ın yeri Beşiktaş'tan Akaretlerden Maçka çıkan yolda....Cem Bey daha önce Peugeot'a toplu olarak 128 adet deri direksiyon işi yapmış ve hatasız olarak teslim etmiş kişi. Direksiyon daha önce deri kaplı değil ise üzerinin soyulması deri kaplama için oyukların açılması vakit alan işler tabii bir de kısa süreli vakit harcasa bile kalıbın çıkarılması gerekmekte. düz klasik deri kaplama fiyatı 150 TL bundan iskonto yapacak. Alkantara istersek (gri veya siyah oluyor) 250 TL bundan da iskontomuz olacak.3 ustasını da verirse aynı gün 3-5 arasında aracın işi bitiyormuş. Bilgilerinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reisG -- 13 Mart 2009; 15:06:53 >
  • quote:

Otomotive destek paketi gelmeyeceği bugun açıklandı bilgilerinize...........
  • quote:

Orjinalden alıntı: Peugeotcu

quote:

bildiğim kadarıyla başbakan otomotiv firmaların elindeki mevcut araçlardan alınan ÖTV'nin üç ay süreyle indirileceğini söylemiş, tabi ne kadar indirilecek tam net deil galiba.
  • Ben tersini duydum. Kim açıkladı destek gelmeyeceğini
    quote:

Orjinalden alıntı: Peugeotcu

quote:

• Bugün bir tv kanalında destek gelmeyeceği açıklandı Okan abiye onu konuşup yazdık.

Fakat diğer tvler ve medya kuruluşları destek geleceğini açıkladı ama durum şu ki araçlara zam geliyor. 308 de 800 TL zam geliyor. ÖTV oranının ne kadar düşeceği belirsiz...
  • paket hazırmıs basbakan bugun acıkladı.ınsalah zam gelmez araclara.yuzde 37 olan otv kaca duser sızce ne kadar ındırım olur aceba.
  • Allah ını seven yardım etsın PREMIUM - 1.6 HDi 110 hp - AUTO6R ve ford focus tıtaunum 5k.16 dizel.fordun otomatıgı yok tabı.bu aracların fıyatları bırbırıne yakın 42000 cıvarı.ben bu otv ındırımı paketınden sonra 39000 cıvarına duzecek dıye dusunuyorum.yanılıyorda olabılırım.Sız olsanız hangısını secersınız ikısıde donanımlı arabalar bırının otomatık olması avantajı var dıgerınınde ıscılık ve mazemesı ustun dıye dusunuyorum.Goruslerınız benım ıcın onemlı.Syg
  • bizim evimizde hem FOCUS TDCİ GHIA ve hemde 308 hdi auto6r var.

Eğer focusun malzeme kalitesi ve işçiliği daha iyi diye düşünüyorsan baştan yanılıyorsun söyliyeyim.

Focus'un artıları;

+daha iyi yoltutuş
    +daha iyi direksiyon sistemi
    +daha iyi müzik sistemi

Focusun -leri
    -çok kötü motor ve yol sesi yalıtımı(ince camlarında etkileri var)
    -işçilik ve malzeme kalitesi 1 kademe daha düşük
    -daha fazla yakıyor
    -çok daha konforsuz
    -dizel de otomatiği yok
    -makyajlandı ve yakında kasa değiştirecek

308 +lar
    +çok iyi yalıtım
    +çok daha konforlu
    +otomatik ve daha az yakıyor
    +iç mekan ve ferahlık focusa göre çok daha geniş
    +malzeme kalitesi 1 kademe daha iyi
    +göstergeler ve yol bilgisayarı ekranları çok daha güzel
    +ESP!!!(yol tutuşu esp siz model için focusun biraz arkasında kalsada esp nin olması çok büyük +dır)
    +frenleri!!!

308-ler
    -direksiyon ve tepkileri
    -aynı motor olmasına rağmen yaklaşık 200kg daha ağır olduğu ve otomatik olduğu için 100 km de 1,6 sn daha yavaş.

Ne alırsan al bunlar objektif ve bizim ailedeki herkesin ortak fikridir. Yani gerçeklerdir. Gönlün hangisini istiyorsa onu alır kazasız belasız kullanırsın inşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 13 Mart 2009; 20:48:55 >

• kalite, malzeme ve işçilik üstünlüğü, model yeniliği, 100-0 fren performansı,otomatik ops. ile kesinlikle 308 her ikisi ile bir test sürüşü yap farkı göreceksin.308 çıkalı 1,5 yıl oldu ford yeni makyajlandı yani focus 3 sene sonra kasa değiştirir. 308 ,6 yıl piyasada olacak
  • 308 in Otomatiğinin düz vitesinden daha az yaktığını sanmıyorum. Sabit bir hızda şehirlerarası yolculuk yapılıyorsa olabilir ama onun dışında şehiriçi kullanımda düz vitesi daha az yakıodur bence...
  • auto 6 R otomatikleştirilmiş çok modern bir düz vites sistemidir. düz vitesten daha az veya eşit yakması olasıdır.
  • Az yakıyor gerçekten. Neden mi ;

Normal düz vitesli araçta 5ileri kademe oranları var. Fakat auto6r de 6 ileri kademe oranı var. E tamam canım bir vites daha eklemişler diyip işin içinden çıkmak olmuyor işler o kadar kolay değil elbette. Şanzıman oranlarıda ona göre değişiyor. Dolayısıyla eğer auto6r nin ilk 5 vitesini hesap edersek örneğin 5.vites 2000 devirde düz vitesli araç 90 km/h ile yol alırken, auto6r 5.vites 2000 devirde 80 km/h ile yol alabilmektedir. Ve uzun şanzıman oranları ile şehir içi kullanımda yakıt tüketimi artar. Ancak daha auto6r ise daha kısa şanzıman oranları nedeniyle daha çok vites değiştirmek zorunda kalır. Dolayısıyla sistem hemen hemen dengelenir. Ancak tamamen auto modda baskı balatayı ve devir kesme işini en verimli şekilde gerçekleştiren auto6r(veya otomatik mekanizmaları) sayesinde manuel den daha az yakar veya aynı yakar genellikle. Ancak profesyınel anlamda manuel kullanan vites değişimlerini parametrelerle hesaplıyabilen bir şöför elbette manuel ile daha az yakabilir...

• quote:

Orjinalden alıntı: OmerG

Bugün bir tv kanalında destek gelmeyeceği açıklandı Okan abiye onu konuşup yazdık.

Fakat diğer tvler ve medya kuruluşları destek geleceğini açıkladı ama durum şu ki araçlara zam geliyor. 308 de 800 TL zam geliyor. ÖTV oranının ne kadar düşeceği belirsiz...

indirim gelecekmiş ama araçlara zam gelmeye başladı hatta doğuş ve baylas erken davranmış..Bu demek oluyor ki firmalarda kriz yokmuş keşke ötv 1600 için %50 civarına çıksada istedikleri zaman fiyatlarda ne kadar indirim yapabilirler hep beraber izlesek

• şu parça yerinden çıkmış gibi ama bi türlü yerinede oturmuyor, plastik bişey fazlada zorlamak istiyorum.
    geçen hafta lastiği değiştirtirken oldu büyük ihtimal. hatta sağdakini kırmışlar bile.
    lastikçide de başında durup krikoyu nereye koyuyorlar iyice bakmak , adama tarif etmek lazım.
    yaptığı üç kuruşluk iş açtığı zarara bak bide.
    usta milleti hep ezbere iş yapıyor valla.
  • elimdeki hurda parçalardan kendime aux bağlantısı yaptım. mp3 playerden ve cep telefonumdan gayet güzel ses alıyorum.
    parçaları elimdeki malzemelerden yaptığım için para vermedim. yalnızca peugeot serviste aux u aktif ettirmek için 35 tl verdim.
    ömer kardeşime yardımlarından dolayı teşekkürler.
    yaptırmak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim.
  • BAĞLANTI SOKET ŞEMASI VARSA BURADA GÖRÜNTÜLERMİSİN.(KULLANDIĞIN MALZEMELERLE)
  • Ey Ahali Nerelerdesiniz???

Bari birkaç güncel 308 fotoğrafı koyayımda ortalık şenlensin...

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.