Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (613. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 34-35 civarı cok km yapmamıs 2009-2011 mazotlu 308 bulamaz mıyım? hasarlı kazadan degil ama cizikten boyanmıs kapı sacını onemsemiyorum. farklı modellere de bakmıyor degilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

quote:

merhaba arkadaşlar ufak bir maddi sıkıntıdan dolayı sıfır gibi düşük kilometreli 40 bindeki 2012 dizel otomatik active aracımı satıyorum.dosta gidecek temizlikte ve kondisyondadır.
    uzun yıllar ağır bakımı olmaz,ben çok araştırıp,baktırıp almıştım.120 bin km ye kadar ağır bakımı olmaz yağ su filtrre ile 4-5 sene binerim diyordum fakat kısmet değilmiş.
    takas temiz 2009-2010 dizel otomatik premium 308 lerler ya da 2005 üstü otomatik 5 kapı a3 lerle olur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-boyasiz-degisensiz-tramersiz-sifir-gibi-dizel-otomatik-308-342999494/detay/

güncel

aracım satılmıştır arkadaşlar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

quote:

Orijinalden alıntı: HBOPEL

308 1.6 dizel 2011 premıum plus yağ ve filtreleri değiştirmem gerek tahmini ne tutar ?

350 yag ve Filtreler + 130 tl mazot filtresi toplam 480 tl yetkili servis fiyatı gecen hafta sordum erkaralar mı karabaylar mı öyle garip bir ismi var ikitelli tarafinda
    mepa ve deniz den 550 tl fiyat almıştım

kendin alırsan mazot filtresi dahil 130 ile 180 tl arası markasina göre değişiyor tanidik ustan varsa 50 tl de o alır 180 ile 230 tl arasi tutar özelde

bende 120 bin ağır bakima giricem baya araştırıyorum bu aralar

120.000 ağır bakım olmamalı.

2010 sonrası motorlar 180.000 yada 10 yıl.

Tabii bu veriler dizel motorlar için bilgidir, benzinli araçları bilmiyorum.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar,

2008 model 308 aracım var. 1.6 vti premium otomatik. Sol güneşlik katlanmıyor uzun zamandır. Sürekli inik vaziyette. Geceleri bile güneş varmış gibi güneşlik inik dolaşıyorum:)

Daha önce rastlayan oldu mu bu soruna. Servise sormuştum. Fiyatı tam hatırlamıyorum ama 50 euromu neydi. İnternetten nerden ısmarlanabilir. Bir sürü yedek parçacı var ama güneşlik bulamadım fazla.
  • selamlar arkadaşlar... forumda yeniyim.. sahibinden de begendiğim, almak istediğim bir 308 var... sizin fikriniz nedir? yorum yaparmısınız lütfen?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2010-model-peugeot-308-1.6hdi-110hp-5k-bayii-den-360671710/detay/
  • TylerZ TylerZ kullanıcısına yanıt
    merhaba
    arka iki yerden başka boya değişen varmı ona baktırın,tramer kaydı ne kadar ona baktırın,
    1-2 bin daha pazarlık yaparsanız iyi bence.
    direksiyone deri kılıf diktirirsiniz 35-40 tl ya da 10 tl ye kendiniz alıpda dikebilirsiniz.
    hayırlısı olsun nasibinizde varsa bu araç sizin olur.
  • Beyler ocak ayında aracımı satmayı düşünüyorum ,
    2010 dizel otomatik premium 118 binde o zamana kadar 120 olur
    Triger seti 116 binde değişti
    4 yeni lastik 115 binde alındı
    Değişen yok 2 parça boya ön ve arka çamurluk
    Son ve tek kazası 2010 yılından 1700 liralık
    Yağ hava su bakımları yapılı
    Temiz
    59 plakalı bir arac
    Piyasası nedir acaba kacdan gider ?
    Yeni ötv düzenlemesi ile piyasa yükselirmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balikcibili B kullanıcısına yanıt
    bence bekleyin hocam aceleniz yoksa ötv zammını.
    bende görmüşnüzüdür konuda da paylaştım 2012 e hdi otomatik active 40 bin km de hatasızını 50 ye verdim,aslında 52 etmesi lazımdı çünkü ankara göral 48 bin tl vermişti.ama millette para yok. ilanı ilk koyduğumda 50 vermişlerdi vermemiştim 1,5 ay bekledim yine 50 ye verdim :)
    sizin arabada full premium cam tavanı olmayan heralde.
    2008-2010 premium sizin km lerde 42-43 bin liraya vardı geçen .
    sizin araçta şuan o paraları eder.
    başta dediğim gibi aceleniz yoksa bekleyin ötv olayını.
    arabayı satarkende sakın aman satılırmı ne olur fazlamı yazdım falan demeyin,bu işler nasip işi alacak adam arar pazarlığını yapar 3 aşağı 5 yukarı alır.
    niyeti olmayanda düşük fiyat verir.benim 50 ye sattığım arabama dananın teki 45 vermişti.
  • quote:

bence bekleyin hocam aceleniz yoksa ötv zammını.
    bende görmüşnüzüdür konuda da paylaştım 2012 e hdi otomatik active 40 bin km de hatasızını 50 ye verdim,aslında 52 etmesi lazımdı çünkü ankara göral 48 bin tl vermişti.ama millette para yok. ilanı ilk koyduğumda 50 vermişlerdi vermemiştim 1,5 ay bekledim yine 50 ye verdim :)
    sizin arabada full premium cam tavanı olmayan heralde.
    2008-2010 premium sizin km lerde 42-43 bin liraya vardı geçen .
    sizin araçta şuan o paraları eder.
    başta dediğim gibi aceleniz yoksa bekleyin ötv olayını.
    arabayı satarkende sakın aman satılırmı ne olur fazlamı yazdım falan demeyin,bu işler nasip işi alacak adam arar pazarlığını yapar 3 aşağı 5 yukarı alır.
    niyeti olmayanda düşük fiyat verir.benim 50 ye sattığım arabama dananın teki 45 vermişti.

Acelem yok fakat subatta 6 aylıgına yurtdısına gidecegim , şimdi martta muayenesi , subatta 6 aylık vergisi gibi giderleri var.
    Ek olarak eger satarsam kasko ve sigortaya verdigimiz miktarın bir kısmını geri alma durumu var yaklasık 1000 lira
    Durdugu yerden para yiyecek kimse kullanmayacak
    Bu sebeple satmayı dusundum
    6 ayda faiz getıriside olurdu 40 binin fakat 2.el araba almaya tövbeliyim türkiyede o sebeple eger satarsam 2 yıl arabasız kalıcam babamda satma kalsın diyor kararsızım

hocam arabanızdan memnunsanız satmayın çünkü dönünce aynısını yani masrafsızını bulamayabilirsiniz.
    onun için kimse kullanmayacaksa siz yokken.araca çekme belgesi alın yani trafikten düşürün 6 ay boyunca trafik vergi ödemezsiniz.
    dönüncede arabayı muayeneye sokup geri trafiğe çıkartırsınız.
    çekme belgesi alma diye araştırın hocam.
    kışın kamyonunu kullanmayacak esnaflar araçlarına çekme belgesi alır yarın dönem vergisini ödemez ve trafik sigortası parası da ödemezler.
    tabiki arabayı kullanmayacaksanız.
  • quote:

hocam arabanızdan memnunsanız satmayın çünkü dönünce aynısını yani masrafsızını bulamayabilirsiniz.
    onun için kimse kullanmayacaksa siz yokken.araca çekme belgesi alın yani trafikten düşürün 6 ay boyunca trafik vergi ödemezsiniz.
    dönüncede arabayı muayeneye sokup geri trafiğe çıkartırsınız.
    çekme belgesi alma diye araştırın hocam.
    kışın kamyonunu kullanmayacak esnaflar araçlarına çekme belgesi alır yarın dönem vergisini ödemez ve trafik sigortası parası da ödemezler.
    tabiki arabayı kullanmayacaksanız.

Biraz ugrastırıcıymış fakat 700 800 lira için yapılır fakat en önemli soru şu
    Eğer çekme belgesi alınırsa kasko bozulurmu ?
    700lira için arabadan olmayalım
    Bir calınırsa geçmiş olsun babalara gelirim

onu sigorta şirketinizle konuşun hocam bilgim yok ama bence sigortası olmayan arabaya kesin kasko olmaz :)
  • quote:

onu sigorta şirketinizle konuşun hocam bilgim yok ama bence sigortası olmayan arabaya kesin kasko olmaz :)

O zaman yatsın araba kapının onunde 600 700 Lira için degmez ugrasmaya ,para var huzur var
    6 aylık mazot parası cebimde kalır babam felan kullanır ara sıra

• 308 cc nasıldır acaba yakıt dısında
  • Arkadaslar bu araba 307 gibi sorunlar çikartiyormu ?

Birde 207 ile aralarinda ciddi farklar varmi ? Birde 308 de arka suspansiyonlar bagumsiz mi ?

Tesekkurler

• Bu arabanın 2010 hdi otomatik dizel modelini çözdüm tamamıyla

Gecen istanbul içi 50 km yaptım.35 km si ağır trafikde geçti 4.9 litre yakıt tüketimi aldım

Yine geçenlerde 10 km yaptım yakın mesafe nispeten dizel için 4.4 aldım ortalama tüketim

İstanbul içi bir depoyla en az 900 km gidiyorum

Hoş mazot bu kadar pahalı olmasa böyle az tüketmek için uğraşmazdım belkide veya benzinli bir araç alırdım ama malum fiyatlar sebebiyle sakin kullanıyorum makas atmayı dip gazları ani kalkışları ani ivmelenmeleri bıraktım iyice
  • 34dxf 3 kullanıcısına yanıt
    307 gibi sıkıntılı değil207'den bariz farklar var arka süspansiyon ise bağımsız değil

• Benzin veya dizel otomatiği alınır mı? parasına göre iyi de 307 vardı ben de sogumuştum pejodan ama alacak bir şeyler bulamadım
  • Selam,

2009 model, dizel otomatik, premium donanımda bir 308 satın alarak ile aranıza katıldım.

37.000 TL'ye aldım. 160.000 km de. Bakımlı, özenle kullanılmış, irili ufaklı bir çok boyası bulunan, ancak kazası değişeni olmayan bir araç.

Bu fiyata bu dolulukta bir araç almak gerçekten mümkün değil..

Hepinize iyi yıllar..

/// PEUGEOT 308 ///

• Triger'i kaç Km de değiştirmek lazım. Peugeot 308 2012 E-hdi aracım var?
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.