Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (508. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.474.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkça si ben otomatik vites sürüsünü yapmadim çekindigim nokta arabanin ic mekani ve sanzumaninin nasil oldugu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acikcasi otomatik test surusunu yapmadim.arabanin malzeme kalitesi ve sanzuman performansinin nasil oldugu dusunduruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: incu6us

Yarın 308 1.6 e-HDi active model arabamızı almaya ankara tekoto bayisine gideceğiz alüminyum grisi arabamızın resimlerini çekip en kısa zamanda burada paylaşacağım. Peugeot'lu olmaktan çok mutluyuz

ne kadar fiyata aldınız sorsak ayıp olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczaci20

quote:

Yarın 308 1.6 e-HDi active model arabamızı almaya ankara tekoto bayisine gideceğiz alüminyum grisi arabamızın resimlerini çekip en kısa zamanda burada paylaşacağım. Peugeot'lu olmaktan çok mutluyuz

49,400 tl'ye aldım hocam

• dun peugeot bayisine gidip 308 otomatik sanzuman 1.6 e-hdi siparisini werdim sanirim 7 gun icinde alacagim arabayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bykaranlik

dun peugeot bayisine gidip 308 otomatik sanzuman 1.6 e-hdi siparisini werdim sanirim 7 gun icinde alacagim arabayi.

308 ler güzel araçlar,lakin dizelleri de motor problemleri mevcut deniliyor, bu 308 lerin sadece benzinlisi 1.6 vti modeli sorunsuz, tv 8 deki otomobil testlerindeki görüş bu yönde..
  • quote:

quote:

quote:

49,400 tl'ye aldım hocam

bu fiyata daha başka altarnatifler mevcuttu.. hayırlısı olsun

• quote:

Acikcasi otomatik test surusunu yapmadim.arabanin malzeme kalitesi ve sanzuman performansinin nasil oldugu dusunduruyor.

ben yaptım hocam, kavrama mükemmel,ama yokusta tekliyor tam karar veremiyor,geçişler bir hayli hissedilir nitelikte...
  • arkadaslar bugun peugeot yetkili servisiyle gorustum iaedigim araci bulamamislar ve 1 ay sure icinde bulabileceklerini soylediler bende siparisi iptal ettim.nasip de yokmus demekki

• quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

quote:

quote:

quote:

49,400 tl'ye aldım hocam

bu fiyata daha başka altarnatifler mevcuttu.. hayırlısı olsun

Alternatifler nelerdir? stop start özellikli otomatik vites dizel aynı yakıt değerlerine sahip active model özellikleri taşıyan?

• quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

quote:

dun peugeot bayisine gidip 308 otomatik sanzuman 1.6 e-hdi siparisini werdim sanirim 7 gun icinde alacagim arabayi.

308 ler güzel araçlar,lakin dizelleri de motor problemleri mevcut deniliyor, bu 308 lerin sadece benzinlisi 1.6 vti modeli sorunsuz, tv 8 deki otomobil testlerindeki görüş bu yönde..

Arkadaşlar yapmayın dizelleri sorunlu mu ne gibi sorun ? VTİ'ler avrupada testlerde en sorunsuz benzinli motor olarak gösteriyorlar ama PSA dizellide hafife almayın Tek peugeot değil kullanıldığı bütün modellerde kendini sorunsuz olarak kanıtlamıştır, avrupanın üst üstte sorunuz dizel markası PSAdır.

• melih arkadaş;
    formu okuduğum kadarıyla peu konusunda bilgilisin.
    bende bir peu 308 sahibi olarak sana sormak istiyorum
    bu arada aracım 2012 mart çıkışlı 1.6hdi 112h6 active manuel xenon paketli modeli...
    eleştirileri hayretle okudum... arabayı kullanmasam, bilmesem bende inanacağım bu şikayetlere...
    ben arabamdan çok memnunum, çok beğenerek kullanıyorum, direksiyona kimi oturtuysam kullanan çok memnun kalıyor kısaca ben zevkle kullanıyorum. tek sıkıntım bu ağır, hantal direksiyonu;
    sorumda burada başlıyor
    1- direksiyonu değiştirebilirmiyim(508 direksiyonu taktırabirmiyim, teknik olarak bu mümkün mü)
    2- değiştirmedende yumuşatabilirmiyim, bildiğin, önereceğin bir uygulama var mı

daha önce 207 kullandığım(5 yıl) için, malum tek ellekullanmaya alışmışım bu sebepledir ki bu ağır direksiyona bir türlü alışamadım, hatta bu ağırlıktan dolayı kaza dahi yapacaktım zor kurtardım.
    yardımcı olabilrsen sevinirim
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soso48 -- 30 Ağustos 2012; 12:04:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soso48

melih arkadaş;
    bu arada aracım 2012 mart çıkışlı 1.6hdi 112h6 active manuel xenon paketli modeli...
    eleştirileri hayretle okudum... arabayı kullanmasam, bilmesem bende inanacağım bu şikayetlere...
    ben arabamdan çok memnunum, çok beğenerek kullanıyorum, direksiyona kimi oturtuysam kullanan çok memnun kalıyor kısaca ben zevkle kullanıyorum. tek sıkıntım bu ağır, hantal direksiyonu;
    sorumda burada başlıyor
    1- direksiyonu değiştirebilirmiyim(508 direksiyonu taktırabirmiyim, teknik olarak bu mümkün mü)

daha önce 207 kullandığım(5 yıl) için, malum tek ellekullanmaya alışmışım bu sebepledir ki bu ağır direksiyona bir türlü alışamadım, hatta bu ağırlıktan dolayı kaza dahi yapacaktım zor kurtardım.
    saygılar...

Merhaba forumdaş,

forumu okuyorum bende inanamıyorum bazen markaya göre sempati yapan arkadaşlarımız var, hatta kullanmayıp markayı öven desen onlarda ayrı bir sayfa neyse, zaten bilen insan inanmaz. Burada Peugeot ön yargısını kesinle görürsünüz fakat bilenler peugeot alır diyorum, dizel motor konusunda TDİ sonra DCİ ve HDİ kullandım hiç biri kısa süreli değil, HDİ yarı otomatik 6R aracı ağır bırakıyor ama fiyattına göre en olumlu baktığımda 6R diğerlerinin fiyattı oldukça yüksek en sarsıntısız olanlar fiyatta göre EDC uzun kullanma imkanım olmadı ama iki üç saatlik kullanımda hayran bıraktı tam istediğim bir otomatik vitesti 308 dökülür derler ben tarla taş geziyorum sükür sorunum v.s yok Köyde gezerken görenler sasırıyor peugeot algısı olsa gerek, direksiyon özellikle sert benimde hoşuma gitmeyen bir yanı bu lastiklerin geniş taban olmasından kaynaklanıyor dediler sahsen araştırdım elektro hidrolik direksiyon sistemi bu ebattaki lastik ve geniş tabana tasarlanmamış gibi geliyor o kadar sıkıntı yaratmaz ama spor kullanıma gelmiyor malesef

1-Ankara şaşmazda bir kaç hurdacıyı gezdim 508 direksiyonu teknik olarak olmaz dediler(zaten pahalı olsada), RCZ direksiyonu takırsa biraz daha hoş durur gibi geliyor.
    2-Zor gibi görünüyor böyle kullanmaya devam fazla oynamak iyi değil fakat diğer 308'lerden sert ise direksiyonunda sorun olabilir takviye hızlı yada yavas calışma ihtimali olabiliyor.

207'nin direksiyonu baya güzel ondan geçince biraz garip gelir bende jettadan geçince biraz zor oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

melih arkadaş;
    sorumda burada başlıyor

saygılar...

Merhaba forumdaş,

forumu okuyorum bende inanamıyorum bazen markaya göre sempati yapan arkadaşlarımız var, hatta kullanmayıp markayı öven desen onlarda ayrı bir sayfa neyse, zaten bilen insan inanmaz. Burada Peugeot ön yargısını kesinle görürsünüz fakat bilenler peugeot alır diyorum, dizel motor konusunda TDİ sonra DCİ ve HDİ kullandım hiç biri kısa süreli değil, HDİ yarı otomatik 6R aracı ağır bırakıyor ama fiyattına göre en olumlu baktığımda 6R diğerlerinin fiyattı oldukça yüksek en sarsıntısız olanlar fiyatta göre EDC uzun kullanma imkanım olmadı ama iki üç saatlik kullanımda hayran bıraktı tam istediğim bir otomatik vitesti 308 dökülür derler ben tarla taş geziyorum sükür sorunum v.s yok Köyde gezerken görenler sasırıyor peugeot algısı olsa gerek, direksiyon özellikle sert benimde hoşuma gitmeyen bir yanı bu lastiklerin geniş taban olmasından kaynaklanıyor dediler sahsen araştırdım elektro hidrolik direksiyon sistemi bu ebattaki lastik ve geniş tabana tasarlanmamış gibi geliyor o kadar sıkıntı yaratmaz ama spor kullanıma gelmiyor malesef

1-Ankara şaşmazda bir kaç hurdacıyı gezdim 508 direksiyonu teknik olarak olmaz dediler(zaten pahalı olsada), RCZ direksiyonu takırsa biraz daha hoş durur gibi geliyor.
    2-Zor gibi görünüyor böyle kullanmaya devam fazla oynamak iyi değil fakat diğer 308'lerden sert ise direksiyonunda sorun olabilir takviye hızlı yada yavas calışma ihtimali olabiliyor.

207'nin direksiyonu baya güzel ondan geçince biraz garip gelir bende jettadan geçince biraz zor oldu

öncelikle bana vakit ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim...
    benim sorunum direksiyon simidini, görüntüsünü değiştirmek değil; 508 deki gibi bir sistem yapılabilrmi
    ufak tefek oynamalarla yumuşatılabir mi, değiştirmeden kastım bu...
    RCZ nin direksiyonu yumuşak mı, yumuşaksa ne gibi teknik bir donanıma sahip 308 den farklı olarak..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

melih arkadaş;
    sorumda burada başlıyor

saygılar...

Merhaba forumdaş,

öncelikle bana vakit ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim...
    benim sorunum direksiyon simidini, görüntüsünü değiştirmek değil; 508 deki gibi bir sistem yapılabilrmi
    ufak tefek oynamalarla yumuşatılabir mi, değiştirmeden kastım bu...
    RCZ nin direksiyonu yumuşak mı, yumuşaksa ne gibi teknik bir donanıma sahip 308 den farklı olarak..

Yumusak bir direksiyon sistemi yapmak yeni baştan sistemi elden geçirmek demek cok ama cok maliyetli olur en iyisi sen böyle kullan derim forumdaş görüntü ile idare et Peugeot kullandığın direksiyonundan belli olsun

• otomobildünyasında 308 HDi 112 hp incellendi gayet güzel bir test olmuş incelemenizi tavsiye ederim.
  • Bir ara forumda da sormuştum kimse cevap vermemişti. 2011 308 Otomatik Dizel Pre. Plus sahibiyim. Araba hareket halindeyken elektrikli katlanır aynaları nasıl katlayabilirim diye sormuştum. Sonunda buldum. Ayna ayarı düğmesi orta konumdayken aşağı doğru çekince oluyor. Bilginize.

• Aslanım ile Isparta'nın Sütcüler ilçesine giderken Bozdurmuş beli rakım: 1440

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melihdk -- 10 Eylül 2012; 23:03:40 >
  • İyi günler arkadaşlar ben dizel otomatik 308 almayı düşünüyorum. Sizce 2009-2010 110 hp'lik modellerden mi alayım. Yoksa 2010-2011 112 hp olan modellerden mi alayım arada bir fark var mı. Motor degişikliği ile birlekte Malzeme kalitesi sonradan ilk çıkan modellere göre yükseldi mi yoksa aynı mı kaldı. Cevaplarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srbg32

İyi günler arkadaşlar ben dizel otomatik 308 almayı düşünüyorum. Sizce 2009-2010 110 hp'lik modellerden mi alayım. Yoksa 2010-2011 112 hp olan modellerden mi alayım arada bir fark var mı. Motor degişikliği ile birlekte Malzeme kalitesi sonradan ilk çıkan modellere göre yükseldi mi yoksa aynı mı kaldı. Cevaplarınız için teşekkürler.

Selamlar, farketmeyen bir durum hangisi uygun fiyatta bulursanız onu alın 110'luk ile 112'lik arasında motor içerisinde fark yok! norm olarak 112 euro 5 motor olması lazım diye biliyorm.
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.