Şimdi Ara

Focus'un yakıt tüketimi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
2
Favori
189.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gençlik bende 2004 collection var, lpg taktirdim yaklaşık 18 Ykr yakıyor, bu bana çok geldi biraz, ama lpg takmadan öncede şehir içinde 26 Ykr yakıyordu.
    kış nedeniyle artmış olabilir diyorum ama bu kadar artması sizce normal mi?
  • bende 2004 model ford focus comfort 1.6 var. yakıt yönünden rahat etmek için lpg taktırdım. Allaha şükür bi sorunum yok. İzmir - kula arasında 115 km yaptım ort. 110 km hız ile. 13,50 ytl yaktı. yani 117 ykr yakmış.
    çok ama çok iyi...
  • helal olsun valla.117 ykr yakıyorsa sen o arabaya gözün gibi bak.içimden bir ses yanlış hesap yaptın gibi geliyor ama neyse.bu yakıtla sen hiç arabadan inme.ben ne araçlar biliyorum 170 ytl nin altına düşmüyor lpg ile
  • turgayefe arkadaşımın dediğine katılıyorum. ben benzin ile şehir dışında 100 km de 7 litrenin altında yakıyorum. yaklaşık 190 bin lira yapıyor.lpg taktırsam bunun %60 ını yakacaktır. O da 115 bin yapar.

gebs arkadaşım sen hangi araç için diyorsun 170 bin. onu da belirtirsen iyi olur.
  • 2004 model focus c-max 1.6i benzinli aracım var.şehiriçi dikkat etmedim ama şehirdışı bir depo ile 700 km ye yakın yol yaptım(araçta 3 kişi vardı ve c-max in bagajı ve arka koltuklarda boş kalan kısımlar eşyelarla doluydu).
    işin ilginç yanı bu değeri 120 km civarı bir süratte elde ettim 120 nin altına pek inmedim.yakıt,konfor,sürüş her konuda çok memnunum focus c-max ten
  • arkadaşlar ben dizel focus aldım. bu yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi doğru sonucu veriyormu. ben yeni aldımda .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

FOCUS DA KARİZMA OLMUŞ YA VAH TÜRKİYEM VAH

BEN CLİO İLE ARABAYI KIYASLADIM SERİLİK KONUSUNDA

KONFORUNU TARTIŞMIYORUM CLİODAN ÜSTÜN AMA 1,4 CLİO

0-100 2-3 ARABA BOY ATAR YAKIT BAKIMINDAN DA DAHA EKONOMİKDİR

dotum bu muhabbete karışmak istemedim ama beni zorladın.bede 2001 focus var bundan önce megane,marea,tipo vardı focusada önceden hiç binmemiştim.sen bırak teneke clio yu.bir üst sınıfı araçlara nal toplatır.inanki şuna her yönüyle süper araba.clio dedigin araç nedir şirkette hergün kullanıyorum bana göre türk halkını küçük görüpte renault çıkardıgı teneke yıgını bir araç.kullananlarıda biliyorum 100 bin km.olunca motor yeniliyolar.benim aracım 23 yk.yakıyor isterse 500 yk.yaksın sorunsuz bir araba.ben 2 senedir biniyorum65 000 km.gittim sorun çıkmadı şimdi 125 000 km.de sen clio yu kaç sefer tamire götürdün.bırak clioyu üts sınıf araçların eline verir.harika bir arabaymış.almadan önce sıradan araba gözüyle bakmıştım ama yanılmışım binilecek 2-3 arabadan 1 tanesi.

• ARKADAŞLAR MERHABALAR
    2006 YENİ KASA BENZİNLİ FOCUS TREND SAHİBİYİM
    3 DEFA DEPOYU DOLDURUP YAKLAŞIK 350-450 KM(BUNUN MAXİMUM 50 KMsi ŞEHİR İÇİDİR) DENEDİM
    SAKİN KULLANIMLA ARACIM 1.8 krş/kmyi GEÇMEDİ.
    AÇIKCASI 1.7 krş/km BİLE OLDU.
    BENCE MÜKEMMEL BİLGİNİZE,,,
    SAYGILAR
  • son tahlilde ankarada şehir içinde 60 ytl ile tam 300 km.
  • arkadaşlar 2003 focus comfort sahibiyim ve izmirde lpg için marka ve bayi önerilerine ihtiyacım var..ilgilenirseniz sevinirim...
  • BENİM KULLANDIĞIM FOKUSLAR ACABA 3500 MOTORLU MU DA 0,25DEN AŞAĞI DÜŞMÜYOR
  • bence sen hiç focus kullanmamışsın gibime geliyor yoksa clio ile karşılaştırmak gibi bi hata yapmazdın.
  • Ya ben anlatamıyorum ya sizin benim söyledikleirmi anlayacak kadar kapiseteniz yok.
    Çekiş konusunda idda ediyorum Clio 1,4 kafa kafaya hatta kanımca geçer 1,6 fena tokatlar focusu.
    Konfor kalite konusunda focusun üstünlüğüne diyeceğim bir kelime yok
  • kapasite eksiğimiz var kusura bakma !
    bizim kibi kapasitesiz insanlara laf anlatmaya çalışma , sanada yazık :)
  • HA ÖYLE DE CANIMI YE

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

kapasite eksiğimiz var kusura bakma !
    bizim kibi kapasitesiz insanlara laf anlatmaya çalışma , sanada yazık :)
  • C max'ımdan önce 6 yıl reno kullandım, allahıma büyük konuşmayayım hayatta bir daha reno almam.
  • şu laflara bak hele

bunları ispatlar bir haber, bir test, karşılaştırman varmı?

bir arkadaşın lafı aklıma geldi; ağzı olan borozancı başı

quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

HAKKINI VERDİĞİNİ FALAN SÖYLEMİŞLER KONFOR KONUSUNDA BİR ŞEY DİYEMEM AMA 1,4 DÜZ 2002 CLİOLAR BİLE DAHA SERİ YOL TUTUŞU YOL TUTUŞU DİYE TUTTURMUŞLARYA O DA FASARYA ÇÜNKÜ SINIFINDAKİ HİÇ BİR ARABADAN BANA GÖRE YOL TUTUŞU KONUSUNDA HİÇ BİR ARTISI YOK AMA AYRODİNAMİĞİ GÜZEL 215 YAPIYOR İNİŞTE DÜZDE DE 200 GÖRÜYOR
    ÖN TAKIMLARDA SÜREKLİ ARIZA ÇIKARIYOR MASRAFLARI DA OLDUKÇA AĞIR STANDARTLARA GÖRE
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

buna cevap vereni döverim :)

pardon
  • quote:

Orjinalden alıntı: karenin

son tahlilde ankarada şehir içinde 60 ytl ile tam 300 km.

Karenin aracın ne, Ankara için değerin çok iyi.
    Bakımlarını özel servistemi yoksa fordda mı yaptırıyorsun
    Ben özel servis arıyorum onun için sordum.
    Birde Aracın benimkine uygunsa kullanma klavuzunun
    bir kopyasını alabilirsem bana büyük iyilik yapmış olursun.
  • Selamlar yaw ben yeni aldım 1 haftalık aracım daha
    focus tdci ghia cvt hb ya bakıyorum ortalama 9.5 un altına dusmedi.Bu biraz abartılı değilmi yoksa bu ilk depo oldugu için mi bu kadar fazla?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.