Şimdi Ara

Hiremco Zapper HD Plus Kullanıcı Grubu(Ana Konu) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.511
Cevap
30
Favori
76.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar beleş server ile hotbirdteki Türkçe dil seçenekli belgesel kanallarını izleyebiliyormusunuz ?? eğer öyleyse bu cihazdan bende alacam hemen kampanya varken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

diseqc 1.0 acık port 2 yapman lazım

Hocam teşekkürler sayende Problem çözüldü. İyi akşamlar
  • cimbomly kullanıcısına yanıt
    Fransız paketi olmasi lazim

• Cccamla absat paketindeki yayinlari türkçe dil seçeneği ile izlersin abmoteurs turkce bende

• quote:

Tkgsli esnek yapıp hem gunceller hem taşıma yaparsın kanal isimi de bozulmaz
    Ben yine eski yöntemden şaşmayayım.Teşekkür ederim.
  • ben de bu cihazı alma arefesindeyim evdeki uydu dandik bir sey ve uydudan da bazi kanallari cikardilar daha da cekilmez bi hal aldi tv, icimiz disimiz yemek evlendirme programi siyaset vs oldu. simdi sadede geleyim. bu uyduyu alirsak internet uzerinden bedava yayin seyredebilecek miyiz? mesela kanalturkun internet yayinini veya bbc cnn national geographic discovery gibi eglence belgesel yabanci kanallari. uydunun paket iceriginde hdmi, ethernet kablosu falan var mi varsa mesela ethernetin uzunlugu kac mt. (tv-modem arasi mesafe 3-4 mt civari) flash bellekten film izlemek istesem cihaz mkv mp4 gibi formatlari cozebiliyor mu?

'okumadım kardeş durumumuz yoktu' demeden kisa kisa bilgilendirme yapabileceklere tesekkur ediyorum :)

Düzeltme: youtube programını sormayı unutmuşum. sorunsuz kullanabiliyor mu uygulama full hd video izlenebiliyor mu ya da en azında 720p?

Duzeltme2: cihazi nerden alirsak alalim icinde sinirsiz iptv ve 1 senelik ccam olacak mi? valla cok soru sordum fakat benim gibi almak isteyen tuketicilerde faydalansin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öndersinan35 -- 19 Kasım 2015; 15:15:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam arkadaşlar. Ben de bu cihazı yeni aldım. Sanırım anten ayarlarımda sorun var epeyce bir kanal yok bende.

Show TV hem HD hem de SD olanı yok mesela. Daha bir sürü de yok ama dediğim gibi bu büyük ihtimalle ya anten ayarından ya da bizim eve gelene kadar yapılan bir sürü ekten kaynaklı.

Bugün cihazı ethernet üzerinden internete de bağladım ancak internete giremiyorum. Ne yazılım güncelleme ne Youtube. Hepsinde bağlantı yok diyor.

Elle IP verdim ayarlarından ve internete bağlı bir dizüstü bilgisayardan web arayüzüne ulaşabiliyorum. Ancak cihaz internete bağlanmıyor. Şimdi USB'den en son yazılımı ve kanal listesini yükleyeceğim. Bir de öyle deneyeceğim.

Genel olarak görüntüsü başarılı geldi bana. Kanal değişimi de fena değil. Sanırım benim sinyal seviyesi ve kalitesi nedeniyle özellikle HD kanallar arası geçişte biraz yavaşça ama rahatsız edici değil.

Kumandası çok kaliteli değil. Ama kötü bir hissiyatı da yok. Direk cihaza tutmaya bu kadar ihtiyacı olmayan bir kumanda olsa daha iyi olurdu.

Gelişmeleri buradan yazarım.

Yazılım olarakhttp://www.hiremcoteknik.com/Hiremco-Zapper-HD-Plus.html sitede alttaki yazılımı (V11) USB ile yükledim. Ama ana sayfada V17'nin çıktığı duyurusu da var. Tek çanak kullanıyorum ve diğer özellikleri genelde annemle babam kullanacağı için çok lazım değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamut -- 20 Kasım 2015; 13:12:44 >

• Mamut M kullanıcısına yanıt
    Aselam
    Cihazda tkgs özelliği vardır otomatik konuma alırsanız kanalları kendi ekler
    Her ek yüzde. 10 sinyal kaybı yapar
    Mümkünse kabloyu degisin

İnterneti dhcp.açık konuma alıp
    İnternetin bağlı olduğuna bakın
    Kendiniz ip vermenize gerek yok
    Bağlanmıyor sa modemi kapatıp acin

Yazılım güncelleme için
    Http://xsamba.com yazin kayitedin

• arkadaşlar...v.18 yeni yazılım ne zaman gerçekleşir?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...v.18 yeni yazılım ne zaman gerçekleşir?...

https://www.merihvideo.com.tr/softwares.php buraya gır

Zapper HD Plus Kurtarma Yazılımı bu yazılımı ındırıp rardan acıp flash atıp cıhazı kapat

flash tak cıhazın on panleınde bır tusa basılı tut cıhazı aç

ön ekranda f001 dıye yazmaya baslayınca elını bırak cıhazın acılınca

v.20 yazılımı oluyor bırsey degıl

• Sorunları epeyce çözdüm. Cihazı internete bağladım.

Çok hoşuma giden bir özellik oldu. Cihaz multimedya cihazı olarak Windosw Gezgini'nde çıkıyor ve yaptığınız kayıtlara vs. rahatça ulaşabiliyorsunuz.

Show TV sorunu dalgalı. Bazen çalışıyor bazen gidiyor. Ama dediğim gibi bu kesinlikle benim anten ve kablolama sistemimden kaynaklanıyor.

Genel olarak memnunum cihazdan. Tavsiye ederim. Hele ki IPTV vs özelliklerini kullanacak kişiler için tam bir fiyat performans cihazı.
  • Mamut M kullanıcısına yanıt
    gule gule kullanin dostum. ben de dün siparisi verdim. 4 ustte bircok soru sormustum yeni bir kullanici olarak deneyimlerini ogrenmek isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Eutelsat çanağı var evde. Cihaza bu çanaktan gelen kabloyu taktığımda kanald, trt vs gibi kanalları açtı. Sıkıntı yok.

Hotbird ile eutelsat birbirine yakın olduğu için hotbird uydusundaki bazı kanallardan da eutelsattaki kalite-kuvvet aynı değerleri alıyor. Ancak kanalları açmıyor? Paylaşım(cccam connected. onda sıkıntı yok) Şuan beleş kanallar kapalı mı acaba?

Eutelsat'a doğru bakan lnb'yi 7 derece sola kaydırınca hotbird'i görecek. Fakat şuan dediğim gibi bazı hotbird kanallarından kuvvet ve kalite %60'ın üzerinde olmasına rağmen görüntü gelmiyor. Ben de boş yere hotbird'e döndürmeyeyim diyorum çanağı. Sizce sorun nerede?

EDIT : UYDUDAKİ LNB DIGITURK'A AİT. BU YÜZDEN OLABİLİR Mİ ACABA?

EDIT 2 : LNB'ye baktım universel single lnb. Problem olmaması gerekiyor diye biliyorum. Yine de next'in lnb'sini taktım sonuç yine.

Fotolarda gördüğünüz gibi kalite-kuvvet değerleri fena olmamasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor.

Hiremco Zapper HD Plus Kullanıcı Grubu(Ana Konu)

Hiremco Zapper HD Plus Kullanıcı Grubu(Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 22 Kasım 2015; 13:09:24 >

• arkadaşlar...hiremco iptv güncelleyişini sürekli gerçekleştiriyormu şimdilik önceki yazılımı kullanıyorum 200 civarında dünya televizyonu iptv üzerinden seyrediyorum şayet yeni yazılımı yüklersem eğer makinama tavsiye edermisiniz genellikle bütün internet uygulamaları yeni yazılımın üzerinden çalışıyormu beleş server başarılı görüntü sergiliyormu bilgi veriniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartilkisi -- 22 Kasım 2015; 14:18:55 >
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    Lnb tamam ama öyle senin dediğin gb değil hemen yanı olsa ne güzel kimse aparat takmasına gerek kalmazdı
    6 derece fark var
    Ya hotbirde tam ayarlayın izleyin yada eutelsatda açan kanal yok
    Trt sifresiz kanaldi.daha fazla bilgi veremiyorum

• quote:

Lnb tamam ama öyle senin dediğin gb değil hemen yanı olsa ne güzel kimse aparat takmasına gerek kalmazdı
    6 derece fark var
    Ya hotbirde tam ayarlayın izleyin yada eutelsatda açan kanal yok
    Trt sifresiz kanaldi.daha fazla bilgi veremiyorum

fazla bilgi istemiyorum hocam zaten merak etmeyin :)

Dediğiniz gibi 6 derece fark var ama kalite ve sinyal aldığı için acaba 2sini de mi görüyor dedim.

Trt şifresiz olduğu için eutelsat'da açık. Fakat trt dışında hd olmayan tüm show, kanald vs kanalları da açıktı. Her neyse uyducu gelecek zaten. Geldiği vakit sorun düzelir umarım.
    Digerleri açılmaz forumda yazildi

Dediğinizi tam olarak anlayamadım..
    Anladığım kadarıyla Çanak 7 derecede ayarlı iken Hotbird kanalından sinyal alıyorsunuz.
    Eğer bahsettiğiniz buysa aynı frekans Hotbird uydusunda da var demektir ve o kanalda sinyali varmış gibi gözüküyor.
    Ama aslında yok.
    Uydunuzu hotbird'e çevirirseniz kanallar açılır..
  • quote:

Digerleri açılmaz forumda yazildi

fatih bey ben de forumu inceleyip sizin tavsiyenize de uyarak bir zapper hd plus siparişi verdim.
    gelince yorumlarımı buraya yazacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz mı çok kalitesiz yoksa şansıma mı bana sorunlu ürün geldi anlamadım daha 1 ay bile kullanmadan cihazım arızalandı. V17 yüklüydü normal seyrederken kanal değiştirmek istedim ok tuşuna bastım kanal listesini açmamla cihazın gitmesi bir oldu. Hiç bir elektrik gelmiyor gibi cihaza. Bakalım servise götürücem ne işlem yapacaklar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.