Şimdi Ara

DOTA (WC 3)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gencler bu aralar acaip derecede dota oynuyorum, evimden taşındığım için internetim kesildi ama yılmadım AI haritalarla devam ediyorum..
    Oynayanlar varsa aranızda konusalım, tavsiyelerde bulunalım...

Mesela bence ordaki en saglam herolar naix ve spiritbreaker

naixle 25 leveldeyken roshanı tek başıma enerjim dogru dürüst açılmadan kestim..

evet yorumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 20 Aralık 2006; 15:35:54 >

• aslında roşhan pek bişi deil ben de oblivion la alıyorum pek bi sorun olmuo

ama yine de başarılar
  • Evet pugnayıda severim çok güzel sömürüyor ultisiyle :))
    Ama yinede str heroları tercih ederim,

Dün bloodseeker ve sladarla oynadım,

skorum
    bloodseekerla 27 e 1
    sladarla 31e 1

özellikle sladara bayıldım resmen intelligence herosu katili, -15 armor ultisi atıp stunlayınca 3-4 vurusta indiriyor garipleri
    Hız büyüsünü acınca hic biri kacamadı, aynı sonu paylaştılar
  • birini kesince gelen seslere bayılıyorum, acaip gaza getiriyor adamı
  • kastıktan sonra her hero iyi derler ayrıca belli ıtem leri yapınca her hero ile roshan ı tek alabilirsinz...

arkadaşlar yeni başladıysanız aklınızda sorular varsa sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardım ederim

bu forumda cok az insan dota oynuyor..
  • ben dotanin hastasiydim.ama eve bi turlu kuramadim battle net edition la europe server ini nerden indirebilirim yardimci olursaniz sevinirim
  • eurobattlenet serverini kast ediyorsun sanırım.o server için 1.20.e sürümünü yüklemen gerek.turk serveri20.c ile oynanıyo.mesela bende 2 adet warcraft var.bbiri 20.e battlenet için öbürü 20.c türk serveri için.
    yapman gereken önce sıfırdan warcaraftı ve frozen i kurmak ve 1.20.e patc ını yüklemek.sonradahttp://eurobattle.net/index.php bu adresten üyelik almak.birde bi regedit dosytası var onu siteden arayıp yükledinmi tamamdır.
  • aga simdi sirayla hepsini daha ayrinitii yazrsan sevinirim oyunu yukledim diyelim.1.20c yi nerden indircem trojenssiz.sonra turk serveri icin uyelik nerden alcam oyunun icinden mi herhangi bi siteden mi?
  • turk server içinwww.wepla.com adresinden üyelik alıyosun.
    sırayla warcraft3 ve frozen throneyi yükledikten sonra onunun kendi sitesindenhttp://www.blizzard.com/support/?id=mwr0744p (türk serveri için 20.c eurobattlenet için 20.e yi indir ve kur)
    (patcı kurmadan crack fln yapma)zaten herşeywww.wepla.com adresinde ayrıntılı olarak yazıyo.ilk olarak oraya baq..
  • tesekkurler simdi yeni versiyonda cok bug var diyol.arkadasim mesela melee herolar bitti diyolar kendi kendilerini olduruyolarmis.3 tane kalkan yapinca adini unuttum damage return verenler varya. son 1 soru noob hostlar hala var mi?
  • bana pugna nın itemlerini yazabilirmisiniz
  • Mesela aganim, satanic kesinlikle olmalı..
    Critic'te vurmak lazım yoksa vur vur ölmez o hayvan (hpsi 15000)
  • buradan ayrıntılı bılgı alabılırsınız..

http://forum.donanimhaber.com/m_7394788/tm.htm

• beyler dota favorim zeus ve riki dir riki neredeyse oyunun tamamını görünmez oynar bu arada dota 6.40 çıktı nse beyler ben dotayı şu an eurobattle.net sunucusunda oynuyorum merak edenler nasıl oynanır nasıl bağlanılır gibi soruları sorabilir nse size riki ye dizilcek son itemleri gösteriyorum:(resim koymayı beceremiyorum belki çıkmayabilir):

• beyler bi tane çıkmış şimdi koyuyorum anca üç tane koyabildim devamı geliyo

• bu da devamı şimdi item tanıtımları:
    +2 hp/sec regen.
    Needed for early game. Sell later.
    2.
    Ancient Tango of Essifation (100)
    Actived (2 charges): Eat tree to gain 100 hp.
    Item disappears when charges used up
    Needed for early game. Stack up on these.
    3.
    Wraith Band (460)
    +3 to All Attributes
    +3 Agility
    Slippers of Agility + Circlet of Nobility + Wraith Band Recipe Scroll
    Good starting item. Sell later.
    4.
    Power Treads (1530)
    +65 Run Speed
    +35% Attack Speed
    Boots of Speed + Gloves of Haste + Power Treads Recipe Scroll
    Good starting item. Sell later.
    5.
    Boots of Travel (2800)
    +90 Run Speed
    Active: Teleport
    60 Second Cooldown 3 Second Cast Time
    Boots of Speed + Boots of Travel Recipe Scroll
    Chasing, escaping and teleporting all in one.
    6.
    Mask of Madness (2000)
    10% Life Leech
    Activate: Frenzy
    +75% Attack Speed
    +15% Run Speed
    +20% Damage Taken
    12 Second Duration 30 Second Cooldown 25 mana
    Orb effect does not stack
    Mask of Death + Mask of Madness Recipe Scroll
    Everyone likes having a little bit of health more.
    7.
    Sange&Yasha (5000)
    +16 Agility
    +16 Strength
    +16 Damage
    +10% incr movement speed, +10% incr attack speed
    Effect: Maim
    10% chance, -35% attack speed
    -35% movement speed for 6 sec
    Orb effects do not stack
    Yasha + Sange + Sange and Yasha Recipe Scroll
    For Agility and Strength combo.
    8.
    The Butterfly (5950)
    +25% Chance to Evade
    +20 Damage
    +25% Attack Speed
    +25 Agility
    Eaglehorn + Quarter Staff + The Butterfly Recipe Scroll
    One of the best items in the game.
    9.
    Buriza-do Kyanon (6200)
    +75 Damage
    Passive: Critical Strike
    20% Chance 2.2x Damage Multiplier
    Crystalis + Demon Edge + Buriza-do Kyanon Recipe Scroll
    Damage multiplier... WHOA!
    10.
    Eye of Skadi (7050)
    +150 Hit Points, +200 Mana
    +25 to All Attributes
    Passive: Frost Attack
    -20% Attack Speed
    -30% Run Speed
    2 Second Duration
    Melee Eye of Skadi is an orb effect, and does not stack with orb effects; Ranged Eye of Skadi is NOT an orb effect, and stacks with some orb effects.
    Ultimate Orb + Ultimate Orb + Point Booster + Eye of Skadi Recipe Scroll
    The most ultimate stat increaser. (need to drop items then pickup to make)
    dotastrategy den alınmıştır.

• dota-allstars.com'dan forumlara girerseniz dünyanın en iyi dota oynayanlarından yüzlerce taktik öğrenebilirsiniz. Benim de furion, faceless void, dusa guide'larım var, eğer halâ duruyorlarsa. Takıldığınız herhangi bir yer varsa örneğin hangi heroya karşı hangi hero seçilir, ne item yapılır ya da bir heroyu en etkili oynamak için ne itemler yapmak gerekir ve nasıl oynamak gerekir sorabilirsiniz. Dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışırız.

Ben de eu serverındayım, sık sık takılanlar beni kesin tanırlar, en köklü oyunculardanım övünmek gibi olmasın

Nick'im Laertes, en iyi dota oynayanlardan toklu, taste, vengeance, elit, osborne, gniew, mirkenzo vs hep arkadaşız, genelde oyunları da birlikte atarız. Eğer tanıdıklarınız varsa hep birlikte tanışırsak iyi olur. Bu arada euda oynuyorsanız tr kanalına girmeden oyun beklemeyin. Channel seçeneğini seçip tr yazıp girin, oradakilerin hepsi Türk zaten. Oyun kurarlarsa oraya yazarlar, çünkü genelde private oluyor tr oyunları yabancılar girmesin diye ve sadece tr kanalına yazılıyor oyun ismi. Ben de tr kanalına girmeden önce eu ve diğer ülkelerin oyunlarına girmek için uğraşırdım, artık hep Türklerle birlikte oynuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 14 Ocak 2007; 21:43:23 >
  • RIKIYLE ZEUS U NASIL ZIBARTIRIM DAVE Bİ ANLAT RIKIYLE COGUNLUĞU ALIYOM ZEUS'TA TAKILIYOM
  • aslında bu taktik sayılmaz, yani elbette biliyorsundur ama her zaman ward ya da gem al. Eğer onda gem varsa sen de gem al,wardları koruyamazsın tek tek yıkar. Başta kastırdıysan artık yapılacak şeyler çok kısıtlıdır. Ama yine de guinsoo ile eğer dps'si yüksek bir heroya sahipsen kesebilirsin. Yalnız unutma, rikinin tek ezici yanı permanent invisi değildir, skilleri ve skillerinin cooldownlarının kısa olması, agility'sinin çok yüksek olması da rikinin görmezlikten gelinemeyecek özelliklerindendir. Ama hpsi azdır, buna göre yine dps'si yüksek bir hero ile kolaylıkla 1v1'de kesilebilir. Bol bol gang'a geliyorsa hızlı lvl atlamak ve farm yapıp iyi itemler ile oyunu baştan kazanmak yerine o line'da başka bir takım arkadaşınla 2 kişi kasmak daha mantıklıdır. Çünkü biz ölünce kaybettiğimiz parayı, doğmayı beklerken geçen zamanda kazanamadığımız experienceyi ve farmı düşünmesek de karşı taraf bizim kaybettiklerimizi kazanmakta. Yani bu süreçte o bizden daha güçlü hale gelecektir. Riki özellikle nuker herolara başlarda çok güçsüzdür. Ve başlarda kasılmazsa riki çok etkisiz bir hero olacaktır. Ama unutmayın ki kötü hero diye birşey yoktur, her heronun çok iyi oynayanı vardır. Örneğin çoğu oyuncu tinkerı beğenmez rpk ya da swap atar, oynayanlar da yanlış item build yapar. Ama tinkera yapılacak itemler bir int herosuna yapılacak itemlerden biraz farklıdır.

Zeusa karşı manta güzel olabilir ama zeusun büyüleri alan ve çoklu büyüler olduğu için, özellikle static yani 3. özelliği late game için iyi bir skill olduğundan sağlam itemli sağlam zeus oyunun sonuna kadar ezici olabilir. Genelde bilinen, zeusun early game herosu olduğudur ama bu oynayana ve oynayanın tecrübesine göre çok farklı şekilde değişebilir. Manta yaptığımızda kopyalarımızı anlamak zeus gibi nuker bi hero için çok basittir, en az hpsi giden gerçek olandır. Ama mantaya bastığımızda kopyalandığımız zaman unutmayın ki kopyalar da mana burn yapıyor.Aslında iyi bir heroya yapılacak şeyler pek azdır. Önemli olan başta ezmektir, hata yapmamaktır. Benim ve çoğu dotayı iyi bilen arkadaşlarımın en büyük sorunu başta işleri gevşek tutmak, first blood için canı pahasına uğraşmaktır. Eğer oyun gidiyorsa da tek hata yapılmaz ama yine de karşı takım gerek skor gerekse item build olarak bizi katladığı için oyunlar çok zor hale gelir.

Bu arada yanlış bir anlaşılma olmuş, senin hero zaten riki imiş, ben de her ikisini nasıl alırsın diye sana taktik veriyordum:)

O halde;

Sange yasha ya da vanguard yapıldıktan sonra direk bkb(black king bar)a gidilir, aktif hale getirilir, ve blinklendikten sonra smoke atılır, içerisinde kesilir. Zeus'un attackları riki ya da diğer heroları yalnızca okşayacağından ve zaten smoke içerisinde atakların çoğu miss olacağından böylece zeus etkisiz hale getirilip içeride güle oynaya kesilir. Zaten bunu da yapamıyorsan demekki zeus çok kasmıştır, smoke'tan kaçar büyüleri saydırır(Eğer gem ya da ward varsa) Dikkat et 3. özellik invisleri visible yapar

item build sorarsan riki için,

Sange and Yasha: Yüzde 26 atak hızlandırma, +16 dmg, kaçmaya çalışan heroları maimleyerek yavaşlatma, yüzde 10 yürüyüş hızı, bir miktar hp(304) için güzel itemdir. En iyi morph, riki ve dps'si yüksek herolarda işe yarar.
    Treads(Early Game): arttırılan movespeed boostu ve atak hızı ile early game'in agi ve str(Bazı attack speed'i çok düşük herolar hariç; Örn lucifer) heroları için vazgeçilmez itemidir. Oyunun sonuna doğru az hp ile kaçan düşman heroları yakalamak ve line control sağlamak için travel ile değiştirilir.
    Butterfly: Zaten arada sırada görünen riki için survive itemidir.Görüldüğü zaman tüm düşman heroları rikinin üzerine çullandığından ve genelde 1.5 saniye geçmeden(Invis için) öldüğünden hp, armor ya da miss itemleri riki için birebirdir. Ayrıca yüzde 45 atak hızını arttırması da azımsanamayacak bir özelliktir.
    Bkb, tarrasque ya da linken: Bunlar survive itemleri olduğundan gerek duyulursa alınmalıdır, zira tarrasque ve linken pahalı itemlerdir, bkb de sadece gerekli ise yapılmalıdır. Eğer karşı takımda çok nuker var ise bkb ya da linken, çok dps herosu var ise tarrasque yapılabilir. Göreceli itemlerdir.
    Radiance: İlk zamanlarda riki ile komik anlar yaşatsa da artık yerini lamerlerin oyununa bırakmıştır. Ayrıca pro gamerlar asla invis herolara radiance, basillus, regen aura, vladmir gibi itemler yapmaz zaten. Creeplere aura vererek yerlerini belli eder ve karşı takımı korkutur ya da gang için diğerlerini toplar. Orada olduğun bilindikten sonra görünmez olsan da olmasan da pek birşey değişmez.
    Mkb(Monkey king bar): attack speed ve +75 dmg vermesi, ayrıca 0.1 saniye stun şansı ile teleport olacak heroların ya da channeling büyüleri ile can yakan int herolarının başbelasıdır. Yüksek dps'si sayesinde stun şansı da yükseldiğinden riki için en iyi itemlerdendir.
    Buriza: Dps'si yüksek herolar için vazgeçilmez item olan buriza, riki için de olmazsa olmazdır.

Yazılar biraz hızlı yazıldı, zamanım dar, eğer eklemek istediğiniz item var ise ekleyebilirsiniz. Tüm itemler aklıma gelmedi ve riki geldiğinde repick ya da swap attığımdan en son ne zaman rikiyle oynayıp ne yaptığımı hatırlayamadım
  • ya ben arklar arasinda ne kadar ii oynasam da bi turlu battle.net e baglanamiyorum. her ne kadar 1.20e yi indirsem we cogu yerden bilgi toplasam bile. yardimci olacak biri lazim:(
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.