Şimdi Ara

Merkezi Sistem - Isı Pay Ölçer - Termostatik Vana

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nisan- Mayıs aylarında tadilat yaptırarak Haziran ayında taşındığım apartmanda DAF marka ısı pay ölçer sistemi ile merkezi ısıtma sistemi var.
    Tadilat esnasında peteklerde sadece su girişinde vana varmış, tesisatçı çıkışlarla beraber hepsini yenilemiş ve sabit vana takmış.
    Petekleri yazın taktırmıştım va şimdi malum havalar soğumaya başlayınca kaloriferleri yakmaya başlarlar diye DAF firmasından servis çağırdım ve ısı pay ölçerleri peteklere taktırttım.
    Gelen arkadaş termostatik vana olsa daha iyi olur, böyle bir zorunluluk yok ama daha fazla fatura ödersiniz dedi.
    Bu ne derece doğru?
    Daire zaten 2. kat ve normalde zaten sıcak olan bir daire. Daireden geçen borular filan daireyi ısıtıyormuş, Ayrıca su giriş vanalarını sonuna kadar açmak yerine kısık bir ayarda tutsam bile gene bu ısı pay ölçerdeki değeri çok etkiler mi?
    İlla tasaruf için, düşük fatura için böyle bir sistemde de termostatik vana lazım mı?
    Ayrıca bütün gün evde kimse yok zaten. Akşamdan akşama 3-4 saat evde oluyoruz anca.
    Ev zaten 90 m2 2+1 , hepi topu 4 tane petek var. Vana parasında değilim de git gel usta bul taktır su akttı akıtmadı uğraşmasından üşeniyorum sadece:)

Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
    Teşekkürler

• bir bilgisi olan yok mu acaba?
  • keremx kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Termostatik vana sizin tercih ettiğniz konfor şartlarını size sağlayan bir aracı alettir.En küçük numarada kalırsa kat maliklerinin kabul ettiği minumum sıcaklık ile bulunduğu oda ısıtılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.