Şimdi Ara

0.52 Promil Alkol ile El konulan Ehliyet...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
9.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce 3 arkadaş arka arkaya 3 araba şeklinde bara gidiyorduk. Ben ortada en önde başka bir arkadaşım arkada başka bir arkadaşım vardı. En önde olan arkadaşım yanında Ruhsatını almamış babasında kalmış. Tabii benim yanımdada Ruhsat yok ( Annemde ) Arkadaşlar dedim bakın yanlarımızda ruhsatlar yok birşey olmasın dedim. Birşey olmaz dediler.

Neyse yola koyulduk. Tam bara gireceğimiz sokakta çevirme. En öndeki aradaş ruhsatı yanında değil diye yusufladı hemen çekti sağa. Onun arkasında bizde durduk. Polis şüphelendi ve yanında geldi arkadaşımın. Bu sırada bizde indik.. Hayırdır neden çevirmeyi görünce küt diye durdun dedi polis.

Bizde güze güzel anlattık dedik böyle böyle ruhsatlarımızı yanımıza almamışız, o yüzden yusufladık durduk. Hmm dedi polis hemen bakalım dedi. Telsizle plakaları söyledi. Arabalar tabii üzerimize olunca birşey demedi. Sadece ruhsat bulundurma cezası yedik 41.00 YTL neyse can sağlığı..

Durun bakalım birde alkol testi yapalım dedi, tabi biz kendimizden eminiz buyurun yapabilirsiniz dedik.

Benden başladı, bende birşey çıkmadı. Sonra diğer arkadaşımdan ondada birşey çıkmadı. Sonra en önde giden yusuflayan arkadaşa geldi sıra, ölçtü 0.52 Promil alkol çıktı. Biz ve arkadaş şaşırdık. Sabahtan akşama kadar beraberdik hiç bir alkollu içecek içmemiştik. Anlattık derdimizi dedik ya hiç içmedik sabahtan beri beraberiz, arkadaşımda derdini anlattı ama yok anlamadı. Dedik tekrar bakalım. Bir daha baktık 0.52 Promil yine.. Hayretler içinde kaldık.

Yapmayın etmeyin dedik ama nafile. 0.52 Promil alkol ile ehliyetine el koydular. Evet evet 0.52 Promil ile el kondu. Sinirden resmen ağladı arkadaşım. Ama anlayan kim?

Olan oldu arkadaş ehliyetini kaptırdığıyla kaldı. Neyse bana dedi ki arabayı kim götürecek. Tamam dedim benimkisi burada kalsın benm onu çeker gelir kendi arabamı alırım dedim tamam dedi. Sizin ehliyetinizi alayım sorumlu olarak birde imza atacaksınız dedi. Tamam dedim. Verdim ehliyeti. Neyse polisler arkadaşın ehliyetini aldılar gittiler.

Tabii bu arada arkadaş kızgın, direksiyona geçti. Olum napıyosun dedim ver ben götüreyim ilerde bi çevirme daha olursa bende yanarım sende dedim. Birşey olmaz hadi gidin evlerinize dedi. Biz dağıldık.

Şimdi neye yanayım? 0.52 promil alkol ile 6 ay alınan arkadaşımın ehliyetine mi yoksa kendimemi? Neden kendime evine gideceği yolda bir çevirme daha olsa bende sorumluyum ya, polisler bana tekrar dönüp sen neden sorumluluğu kabul ettin derlerse, ne olacak?

Bu arada nasıl çıktı o 0.52 promil alkol anlamış değiliz. Hiç bir alkollu içecek içmedik ya, nasıl onda çıkarda bizde çıkmaz? Veya nasıl olurda 0.50'yi geçer? Hiç bir b.k anlamadım ben bu işten??????

Çok kötü bir geceydi. 41 YTL ceza yediğimle kaldım. İlk defa yanımda ruhsatsız trafiğe çıktım, lanet olsun.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 20 Aralık 2006; 1:15:25 >

• geçmiş olsun hocam..daha kötüsünü görmessin umarım..

o cihazlar bence sorunlu..

tekila+50 cl bira içtim 1 saat sonra ölçümde 00.0 çıktı..

başka bir gün 1 adet dark+50 cl bira içtim 1.5 saat sonra 00.9 promil alkol çıktı
  • Aynısı bizim başımızada geldi Mahkemeye verdik bakalım ne olacak avukar %90 alırız diyor...

Aklınızda olsun bence hemen yarın bi tanıdık Avukatla konusun ...
  • Zaten öyle yapıcaz, avukata gidicez. Tonla şahit var, sabahtan akşama kadar beraberdik bir gram alkol almadık.
  • Ne kadar dogruluk payı var bilmiyorum ama bir arkadasim bazi meyvelerin ozellikle yemek sonrasında tuketiminin dusuk promil alkol tuketimine esdeger rakamlar verdigini anlatmisti, elma uzum vs. Bu tip birsey neden olmus olabilir belki de
  • Arkadasin portakali kabuguyla yemis olabilir mi? O da promil cikarttiriyomus olcumlerde. Keske kan testi isteseydiniz. Gecmis olsun.
  • arkadaşlar birde aklınızda olsun her saat te alkol oranınız ortalama 25 promil azalır , yani sen karakol polisi istiyorum arkadaş hastaneden rapor istiyorum arkadaş vs vs diyerek maraza cıkartsaydın zaten hastaneye gidene kadar alkol oranınız 50 promilin altına düşerdi ...

neyse geçmiş olsun

pide allah o polisi nasıl biliyorsa öyle yapsın ...
  • memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar
    pipeti değiştirmesini özellikle isteyin
    ellerinde pipet yoksa eski pipetlerden kullanmış olabilirler (ööğğyyyk)
  • gecmis olsun .. makinalar bozuk deildir de yediginiz yiyeceklerden olmus olabilir..
    av gidin hallederler
    benimde 9 ceza puanim kalmis yakinda ceza yersem benimde ehliyet gidecek
  • aynı durumla eski patronum karşılaşmıştı.... hemen bi polikliniğe gidip kan testi yaptırdı, kan testi saatini ve tarihini tahlil kağıtlarına sorumlu başhekime imzalattı.....
    ertesi gün karakola gidip beyan etti kan tahlilini....... karakoldaki amir nerdeyse yalvaracaktı dava açma diye.....

keşke hemen kan tahlili yaptırsaydınız....
  • yapacagınız o andan itibaraen bi hastaneye gidip doktor raporu almak o polis memuruna dava açmak

tek yapabileceği iş buydu onunla uğraşan polisle o da uğraşsaydı hakkını arasaydı
  • İlginç bir durum olmuş.. Ben zaten bu promil olayını anlamış değilim.. Mesela 1 tane 50cl bira içince ne kadar çıkıyo??
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit
    memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar
    pipeti değiştirmesini özellikle isteyin
    ellerinde pipet yoksa eski pipetlerden kullanmış olabilirler (ööğğyyyk)

ya böyle olmuştur ya da önceden ayarlanmıştır makine (burası Türkiye).
    burada(G.antep) komiser yardımcısı bir arkadaşım var bana şöyle birşey anlattı; trafik memurlarının eline belirli günlerde ceza koçanları veriliyor birkaç binytl lik bunlar bugün bitecek deniyor bunlarda gözüne kestirdiklerine kesiyorlar.
  • Geçmiş olsun..
  • cihazlarda sorun oldugu kesin tuborg kırmızıdan 1 yudum aldım 1 saat sonra yola cıkmı$tık polis cevirmede üfletti. dedi ne ictin??!!?? bi yudum dedim ne gösteriyo dedim bo$ver kullanabilecgin kadar gösteriyo dedi.. fln fln
  • portakal suyu da alkol almıs gibi yuksek olmasa da promil gosteriyor. Arkadaşım portakal suyu icmisti, olcum yapmıslar 0.30 gibi bir deger vermiş.
  • portakal suyundan ziyade portakalı sıkarken kabuğuda sıkılmışsa promil daha yüksek çıkabilir
    portakal yada mandalin kabuğunu bir aleve doğru sıkarsanız nasıl alev çıktığını görebilirsiniz
  • bu durumda yapılacak iş polise tiraz edip sağlık kuruluşundan rapor almak ve bu durumu ispatlamak.
    yapılacak birşey yok artık geçmiş olsun.
    o anda polise karşı çıkacaktınız gerekirse olay çıkaracaktınız.
    başka türlü polislerde anlamıyorlar zaten.
  • Dostum oncelıkle gecmıs olsun talıhsızlık sızı bulmus olmalı
    Benım aklıma portakal suyundan baska bıde surup geldı. Gecenelerde bende grıp tarzı bısey oldum surup ıcıodum onun ıcınde alkol vardı ve kapagını acınca barız ıckı sısesı acmıs gıbı koku cıkıodu. Boyle bı olay olmus olabılır.
    Benımde aklıma bu geldı soyeleyım dedım tekara gecmıs olsun
  • Chyrin geçmiş olsun,geçenlerde Gazetede okumuştum,promili yükselten yiyecekler diye dikkat etmek lazım,ama nerden bileceksin hergün buna göremi yiyeceğimize dikkat edecez.Sen Eskişehirliydin demi,geceleri çok oluyor özellikle Hasan Polatkanda,Garın orda bide bağlarda..nese tekrar geçmiş olsun..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.