Şimdi Ara

Mercedes C 180 W205 Pişmanlığı - Çözülmeyen Sorunlar - Yetkisiz Servis - Yargı Süreci (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
101
Favori
99.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

Geçmiş olsun.

En az problemi olan araç sanırım S60 bu segmentte gerçi o premium değil demi

Bu arada autotestpilot mudur nedir işte bu tipler yüzünden devamlı sorunlar yaşanıyor adam ne güzel anlatmış derdini ancak gelmiş burada diyor ki ıvır zıvır ukâla'ya bak hele!

Bi Volvo nun satış adetine bak birde
    Vw
    MB
    BMW
    Ye bak sorun olması için çok satması gerek

Hocam bence o iş öyle değil yani bir araç kaliteli ise her aşamasında dikkatlice üretiliyor ise o araç niye sorun çıkarsın.Son zamanlarda mercedes ve bmw'nin kalitesi düştüğünü artık 5 yaşındaki çocuk bile biliyor bence bunlar hep kalite düşmesi sonucu gelen sorunlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

Geçmiş olsun.

En az problemi olan araç sanırım S60 bu segmentte gerçi o premium değil demi

Bu arada autotestpilot mudur nedir işte bu tipler yüzünden devamlı sorunlar yaşanıyor adam ne güzel anlatmış derdini ancak gelmiş burada diyor ki ıvır zıvır ukâla'ya bak hele!

Bi Volvo nun satış adetine bak birde
    Vw
    MB
    BMW
    Ye bak sorun olması için çok satması gerek

Hocam bence o iş öyle değil yani bir araç kaliteli ise her aşamasında dikkatlice üretiliyor ise o araç niye sorun çıkarsın.Son zamanlarda mercedes ve bmw'nin kalitesi düştüğünü artık 5 yaşındaki çocuk bile biliyor bence bunlar hep kalite düşmesi sonucu gelen sorunlar.

Evet kalite düştü ama bunun en büyük nedeni patlayan talep
    Emin ol Volvo da talep patlasa oda kaliteden odun verir
    Bütün büyük firmalarda durum aynı Ülker bile merdiven altından bir rik üstü firmalara çikolata yaptırıyor Bizzat çalıştığım eski işyerine yaptırıyordu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende aynı konulardan dolayı dava açmayı düşünüyorum iletişim bilgilerinizi gönderebilirmisiz

• Bu direksiyonu çevirince gelen gacırtılı ses sıfır volvo s60danda geliyordu fakat 15bin kmden sonra kesildi o ses. Trim sesi falanda vardı. Oda gitti. Sanırım parçaların birbirine alışmasıyla alakalı bi durum. Çok pinpiriklenmeyin. Sakınılan göze çöp batar sonuçta.

• karamba89 K kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun hocam işin peşini bırakmamanız ve üstüne gitmeniz çok doğru bir hareket. Umarım dava lehinize sonuçlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Bu direksiyonu çevirince gelen gacırtılı ses sıfır volvo s60danda geliyordu fakat 15bin kmden sonra kesildi o ses. Trim sesi falanda vardı. Oda gitti. Sanırım parçaların birbirine alışmasıyla alakalı bi durum. Çok pinpiriklenmeyin. Sakınılan göze çöp batar sonuçta.

Müdahale olmaksızın kendiliğinden kesilmesi ilginç olmuş, genelde tam tersi olur.

• Mercedes-Benz genel de sorunsuzluğu ve sağlamlığı ile bilinir fakat bu 5 ileri 1.8 benzinli C serisi bilakis W204 cidden sorunlu bir araç ve cidden de çok benzin tüketimi olan bir araç.Sahibi olan 1-2 arkadaşım vardı,alması ile ellerinden çıkarmaları bir oldu,W205 için bir şey diyemem 1.6 dizel 136hp güç üreten ünitesini takriben 1 hafta kadar kullandım gerek W204'ün vasat iç mekan kalitesi olsun gerek performans değerleri olsun W204'den 3-4 gömlek üstün bir araç.

Bir de bizim piyasamıza öğretemedik gitti,günlük kullanıma 1.4-1.6 bile olsa benzinli araç almayın..hele ki İstanbul gibi trafiği her günün her saati keşmekeş olan bir metrapol de araç kullanacaksanız.

Şahsımın benzinli aracı da var fakat h.sonları keyfe keder gazlamak için kullandığım bir araç ve h.sonu gazlamalarımda 500-1.000 TL gözden çıkarıyorum (cumartesi ve pazar olmak üzere takriben 7-8 saat.)

Diğer bağlamda ekonomi yapayım derken benzinli araçların daha ucuz olması ve 'kısa mesafe gidicem zaten' mantalitesi ile aldıklarına alacaklarına bin pişmanlar :) a noktasından c-d-e noktasına değil b noktasına gidicem zaten deyipte 50-100 liralık kurşunsuz benzin yakmaları ve olur olmadık yerlerde trafiğe çakılı kalıp 30-45-60dk dur kalkta sadece 50-100 liralık benzinlerini de heder ettikleri şurda kalsın :)

Ülkemiz arap ülkeleri gibi komedi değerlerde litre başı benzin fiyatları olur eyvallah,atmoferik ve benzinli motor ünitelerin 5.7-6.3 gibi devasa hacimlerin V10-V12'lerin tadını çıkarın ama Türkiye gibi bir ülke de 1.4-1.6 bile olsa benzinli araç işi yaş iş..

• Arkadaşlar merhaba;

Araç üzerinde, önümüzdeki hafta bilirkişi incelemesi yapılacak. Bu konuda hiçbir tecrübem yok. Özellikle daha önce bu süreci yaşamış arkadaşlardan tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum.

Ne yapmam lazım? Dikkat etmem gereken herhangi birşey var mı? Süreç nasıl işliyor? Bunlar gibi bir çok soru işareti var aklımda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

• graphys G kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar;

Olay mahkemeye intikal ettiğinden beri aracınızı kullanabiliyor musunuz yoksa bilirkişi incelemesine kadar aracın yatması mı gerekiyor?

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Araç sizde kalıyor. Kullanıp kullanmamak sizin insiyatifinizde. Kullanılmayacak diye bir kaide yok.

Tabi benim durumumda direksiyon problemi ciddi sonuçlar doğurabilecek bir durum olduğundan, ben sadece otoparkın içinde tur atıyorum haftada bir.

Anladım.

Tekrar çok geçmiş olsun,umarım en yakın zamanda çözülür probleminiz.Bizi de haberdar etmeyi unutmayın.

• Merak ettigim birsey var. Yargi surecindeyken aracinizi kullanabiliyor musunuz? Yoksa inceleme vs icin devlet kullanmamanizi mi istiyor?

Edit: son sayfayi okumamistim, cevap yukaridaymis. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum01 -- 10 Ocak 2016; 0:52:33 >
  • dostum gecmis olsun son durum nedir merak ettim ekside durumu okuyunca forumdaki konuya baktim en son ne asamaya geldiniz?

• Son durum nedir merak ettim.

Gelişme var mı hocam? Durumu merak ediyoruz biraz lehinize sonuçlanır umarım.
  • .
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    D sınıfında sorunsuz geçinen ama vermedik arıza bırakmayan modeller artıyor demek ki

• Öncelikle konuyu takip eden arkadaşlardan yaşattığım gecikme için özür dilerim. İşlerin yoğunluğundan ancak vakit bulabildim.

Konuya baktığımda en son bilirkişi incelemesinden 1 gün önce yazmışım. O günden itibaren günümüze kadar olan gelişmeleri yazayım.

Araç üzerinde; mahkemenin atadığı bilirkişi tarafından inceleme yapıldı. Çok detaya girmeden yüzeyel olarak sormak istediğim bir noktayı da sorup bu aşamayı geçeyim. İnceleme esnasında MBT avukatı, benim avukatım, şahsım, bilirkişi ve MBT de çalışan bir mühendis araç içinde ve inceleme esnasında bulunduk. Sormak istediğim konu hukuki olarak MBT çalışanı olan mühendisin bilirkişi incelemesine katılma hakkı mevcut mu acaba? Bu konu hakkında hukukçu arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim.

Bilirkişi incelemesi sonrasında araç gizli ayıplı olarak mahkemeye rapor edildi.

09/02/2016 tarihli duruşmada hakim karşı tarafın bilirkişi raporuna itirazlarını değerlendirdi ve bir rapor daha alınması için farklı bir bilirkişiye konuyu aksettirdi.

04/03/2016 tarihinde araç üzerinde 2. bilirkişi incelemesi yapılacak. 31/03/2016 tarihinde de bir duruşmamız daha var.

Konu ile ilgili gelişmelerin özeti bu şekilde. Yaşanan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphys -- 12 Şubat 2016; 10:36:22 >

• Türkiye ya. Türkiye işte.

Hani tatile gidersiniz, dünya harikası doğası, cennet gibi havası suyu olan bi beldedir. Dur bi beldeyi dolaşayım dersiniz, bi bakarsınız o cennet gibi coğrafyanın bütün restoranları, bütün bakkalları, bütün dükkanları barzoların elindedir. Hepsi sizi kapının önünde yakalayıp içeri çekmeye çalışır, güya türkçe konuşurlar, ne dediklerini anlamazsınız.

Türkiye burası işte. Dünyanın en güzel coğrafyası dünyanın en ilkel cahil insanlarına emanet.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.