Şimdi Ara

Redline TS 5000 CI HD Plus kullanan var mı tavsiye edermisiniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
4
Favori
15.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TS 5000 CI PLUS uydu alıcıyı 2015 10. aydan beri kullanıyorum.
    Makinayı eleştiren arkadaşların biraz abarttığını düşünüyorum.50 inç plazmada kullanıyorum ve ben kesinlikle SD ve HD görüntüsünden kesinlikle memnunum.Makinada bir gram bile ısınma yok.Normal kumandası da iyiydi, çoğu makinanın kumandasına göre daha kaliteliydi.Ben akıllı kumandayla kullanıyorum tv ye de kumanda edebilmek için. Bunda da hiç bir sorun yok. Türksat ve Hotbird ile kullanıyorum.Makinayı aldığımda laptop için aldığım ama yedekte bekleyen Dark nano mini usb wifi yı şak diye tanıdı sıfır problemle kullanıyorum, hatta cep telefonu internetine bile bağlanıyor hotspot olayı ile.Dsmart ve Filbox modül kullanımında sıfır sorun.
    Yazılım konusunda ile kesinlikle sınıfta kalıyor.Aslında sınıfta kalan makina değil tabiki, yazılımcı arkadaşlar. Makinayı ilk aldığımda içindeki mevcut yazılım en iyisiydi, lakin power vu yoktu haliyle, yada xtream davaları yoktu ki, bunlarda umurumda olan şeyler değil açıkçası.Bazı server kanallarında ses problemi vardı, o da ses ayarını değişince düzeliyordu, ama bunu sorun çıkan her kanalda yapmak durumundaydınız.
    Çıkan her yeni yazılım problem içerdi, + larının ise bana hiç bir faydası yoktu iptv ticareti yapanlar için kolaylık sağlayan şeylerdi.en son 15.50 yazılımı ile sorunsuz kullanıyorum şu an.
    Lakin , hem burada hem başka forumda bir kaç arkadaşın daha sorunlardan bahsedip iade etmelerine şahit olunca, benim aklıma ikinci seri üretimde bazı sorunlar olabileceği kuşkusu doğurdu.Çünkü sizin bahsettiğiniz sorunlar benim makinada yok kardeşim.Seve seve kullanıyorum server parasına makina.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45
    Çıkan her yeni yazılım problem içerdi, + larının ise bana hiç bir faydası yoktu iptv ticareti yapanlar için kolaylık sağlayan şeylerdi.en son 15.50 yazılımı ile sorunsuz kullanıyorum şu an.
    Lakin , hem burada hem başka forumda bir kaç arkadaşın daha sorunlardan bahsedip iade etmelerine şahit olunca, benim aklıma ikinci seri üretimde bazı sorunlar olabileceği kuşkusu doğurdu.Çünkü sizin bahsettiğiniz sorunlar benim makinada yok kardeşim.Seve seve kullanıyorum server parasına makina.

İkinci seri mi bilmiyorum ama 4 ve üzeri uydu bağlandığında en azından bana gelen kullanılmaz duruma geliyordu. İmkan varsa 4-5 uydulu bir sistemde deneyin. Şu an son yazılım olarak ne var acaba? Neden 15.50 kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LTE

quote:

İkinci seri mi bilmiyorum ama 4 ve üzeri uydu bağlandığında en azından bana gelen kullanılmaz duruma geliyordu. İmkan varsa 4-5 uydulu bir sistemde deneyin. Şu an son yazılım olarak ne var acaba? Neden 15.50 kullanıyorsunuz?

15.50 den sonrakilerde özellikle HD kanal geçişlerinde anlık karelenmeler oluşuyordu ve üstelik bana bir faydası yoktu, getirisi yoktu yani.4 çanaklı bir sistem bulma şansım zayıf denemek için.
    En son bir kurtarma yazılımı ile flaşı yeniledim sanki daha iyi oldu.

• quote:

15.50 den sonrakilerde özellikle HD kanal geçişlerinde anlık karelenmeler oluşuyordu ve üstelik bana bir faydası yoktu, getirisi yoktu yani.4 çanaklı bir sistem bulma şansım zayıf denemek için.
    En son bir kurtarma yazılımı ile flaşı yeniledim sanki daha iyi oldu.

Hayırlı olsun cihazınızı iyi günlerde kullanın. Belki yeni cihazlarda daha güncel sürüm olduğu için sıkıntı oluyordur. Bende alıp sorunlar sebebiyle aynı gün iade edenlerden biriyim, belki 15.50'yi yükleyip (tabi geri dönme şansı varsa) çanak sayısını 2'ye düşürseydim donma, kasma gibi sorunlar olmazdı.
  • quote:

TS 5000 CI PLUS uydu alıcıyı 2015 10. aydan beri kullanıyorum.
    Makinayı eleştiren arkadaşların biraz abarttığını düşünüyorum.50 inç plazmada kullanıyorum ve ben kesinlikle SD ve HD görüntüsünden kesinlikle memnunum.Makinada bir gram bile ısınma yok.Normal kumandası da iyiydi, çoğu makinanın kumandasına göre daha kaliteliydi.Ben akıllı kumandayla kullanıyorum tv ye de kumanda edebilmek için. Bunda da hiç bir sorun yok. Türksat ve Hotbird ile kullanıyorum.Makinayı aldığımda laptop için aldığım ama yedekte bekleyen Dark nano mini usb wifi yı şak diye tanıdı sıfır problemle kullanıyorum, hatta cep telefonu internetine bile bağlanıyor hotspot olayı ile.Dsmart ve Filbox modül kullanımında sıfır sorun.
    Yazılım konusunda ile kesinlikle sınıfta kalıyor.Aslında sınıfta kalan makina değil tabiki, yazılımcı arkadaşlar. Makinayı ilk aldığımda içindeki mevcut yazılım en iyisiydi, lakin power vu yoktu haliyle, yada xtream davaları yoktu ki, bunlarda umurumda olan şeyler değil açıkçası.Bazı server kanallarında ses problemi vardı, o da ses ayarını değişince düzeliyordu, ama bunu sorun çıkan her kanalda yapmak durumundaydınız.

Altına imzamı atarım. Mutabıkız. Ben de memnunum.

• Bu cihazda biss sifreleme cozuluyor mu, uyduyu hem d smart modul icin hemde azerspace uydusu icin almayai dusunuyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Biss ve çeşitli şifreleme sistemlerini açabilir. 2 yıl boyunca server var. 3 ay iptv var. Dolu dolu bir cihaz. Ben 5 aydır kullanıyorum sadece server için bile alınır. Tabii ki server kullanmak için astra ve hotbird uydularini da kurmak gerekiyor. Ben 8 uydu ile kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinser

Biss ve çeşitli şifreleme sistemlerini açabilir. 2 yıl boyunca server var. 3 ay iptv var. Dolu dolu bir cihaz. Ben 5 aydır kullanıyorum sadece server için bile alınır. Tabii ki server kullanmak için astra ve hotbird uydularini da kurmak gerekiyor. Ben 8 uydu ile kullanıyorum.

Bana, d smart ve azerspca uydusunu acsin yeter.. fazlasini istemiyorum..
    ikinci el satan var mi acaba, N11 de 190 tl satisi var..

• Bu cihaz icin guncel kanal listesi olan var mi acaba.. yada kanallari siralayabilecegimiz bir program..

• Herkese merhaba, cihazı yeni aldım. Yazılım güncelleme sonrasında ekranda sağ üst köşede (normalde kanal değiştirirken numara görülen nokta) sürekli "WrongS" mesajı çıkıyor ve numara girerek kanal değiştiremiyorum. Bu nedenle diğer hiçbir özelliğini deneyemedim.

Bu sorunun yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı acaba?
  • Bende cihazi yeni aldim. Fakat memnun kalmadim.
    Cihaz hd goruntu kalitesi cok vasat.
    Goruntude canlilik ve keskinlik yok. Ayar menulerinden ne kadar ugrassamda mat ve golgeli.
    Ayrica hd kanal gecisilerinde goruntude mozaiklenme ve kare kare ilerleme var bu 5. 10 saniye surmekte. Daha once digiturk next mni hd cihaz vardi onun goruntu kalitesi daha iyi.
    Tv lg smart onun bile dahili uydu alicisin goruntusu de cok iyi. Bu cijaz neden boyle anlamadim. Iade etmeyi dusunuyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: kutay2455

Bu cihaz icin guncel kanal listesi olan var mi acaba.. yada kanallari siralayabilecegimiz bir program..

31.07.2016 tarihli kendi kanal listem linktedir. Türksat ve Hotbird var.

https://drive.google.com/file/d/0B5xxlWgw39TZQzdkQkhORFBOTWFYVjc3alJIM1IzQ1ZwZ1VJ/view?usp=drivesdk

Tivibu Spor HD eksik.

quote:

Bende cihazi yeni aldim. Fakat memnun kalmadim.
    Cihaz hd goruntu kalitesi cok vasat.
    Goruntude canlilik ve keskinlik yok. Ayar menulerinden ne kadar ugrassamda mat ve golgeli.
    Ayrica hd kanal gecisilerinde goruntude mozaiklenme ve kare kare ilerleme var bu 5. 10 saniye surmekte. Daha once digiturk next mni hd cihaz vardi onun goruntu kalitesi daha iyi.
    Tv lg smart onun bile dahili uydu alicisin goruntusu de cok iyi. Bu cijaz neden boyle anlamadim. Iade etmeyi dusunuyorum..

Mozaiklenme sorununu ben de yaşamıştım, lnb'yi polarize edince yani kendi etrafında hafifçe döndürünce (1-2 derece) sorun düzelmişti. Bende 50" LG Plazma TV vardı, o TV'de Next Mini HD (pembe renkli) alıcının görüntü kalitesi çok kötüydü, onu iade edip bunu almıştım.

Menü ayarlarında TV çıkış ayarları var, o bölümde farklı HDMI çıkış özellikleri var; 25, 30, 50, 60 Hz ve 1080i ve 1080p şeklinde bunları teker teker deneyin. Mutlaka beğendiğiniz bir görüntü çıkar. Renk ayarlarının da CVBS değil RGB olduğundan emin olun.

Ancak menü kalitesi vasat, buna katılırım. Şifreli kanallardaki şifreleme yöntemi gösterilmiyor, HD kanallardaki yayın kalitesi değerleri (bitrate, renk derinliği, sıkıştırma türü vs.) gösterilmiyor. En ucuz Next alıcılarda bu bilgi mevcut. Herhalde Redline'ın kullandığı Sunplus işlemcilerde bu özellik yok diye düşünüyorum, Sunplus işlemcili başka alıcı görmüş arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim.

TKGS yok, Redline kendi güncel kanal listesini uydudan yayınlıyor ama kendi kanal listesini kendi yapan benim gibi kullanıcılar için iyi birşey değil bu. Yeni kanalları sürekli elle eklemek zorunda kalıyorsunuz. Eğer kanal listesini uydudan indirip kurarsanız, sizin kendi yaptığınız kanal listesini siliyor.

Son olarak, kanal düzenleme programı var, internette bulabilirsiniz. Bulamazsanız ben gönderirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 4 Eylül 2016; 13:31:47 >

• Goruntu kaitesini biraz olsun hallettim fakat yinede arka planda golgeli gibi mat duruyor.
    Kanal duzenleme programini gonderirseniz sevinirim.
    D smart modul ile kullanniyorum cihazi.
    Lnb ye mudahale etme sansim maalesef yok. Merkezi sistem oldugu icin.
    Menude kanal tasimada zorlandim.
    Ccam ile hotbirde bazi kanallar aciyor bazilari acmiyor.
    Bana sampiyonlar ligi ve uefa maclari yayini lazim sadece, diger uygunsuz ve gereksizlerin cogunu sildim.
    Bu maclari hangi hotbird kanali yayinliyor bilgin var mi..

• Benimde bir cihaz almam lazım

Vatan Teknosa gibi yerlerde dandik makinalar var nerden ne alalım arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

Benimde bir cihaz almam lazım

Vatan Teknosa gibi yerlerde dandik makinalar var nerden ne alalım arkadaşlar

Nasil birsey ariyorsun.. modul girisli mi

• quote:

Goruntu kaitesini biraz olsun hallettim fakat yinede arka planda golgeli gibi mat duruyor.
    Bana sampiyonlar ligi ve uefa maclari yayini lazim sadece, diger uygunsuz ve gereksizlerin cogunu sildim.

Normal avrupa lig maçlarını, beinsport ve eleven kanalları yayınlıyordu ama uefa yı bilemiyorum.onuda yayınlıyorlar sanırım. bir FB maçını izlemiştim çünkü.
  • Açıkçası önceki alıcımda vardı şimdikinde yok

Neye yarar bile net olarak bilmiyorum

Digiturk yada dsmart abonesi değilim.

Şu filbox kartının takacağım gibi birşey ise. Henüz hiçbirşey e abone olmadım
    Açıkçası önceki alıcımda vardı şimdikinde yok

Neye yarar bile net olarak bilmiyorum

Digiturk yada dsmart abonesi değilim.

Şu filbox kartının takacağım gibi birşey ise. Henüz hiçbirşey e abone olmadım

• quote:

Goruntu kaitesini biraz olsun hallettim fakat yinede arka planda golgeli gibi mat duruyor.

Redline TS 5000 CI için kanal editörünu bu link'den indirebilirsiniz;

https://drive.google.com/file/d/0B777_GVjMKIFLW53NUdfTHNnWWc/view

O olmazsa bunu da deneyebilirsiniz;

http://stbsupport.com/detail.asp?id=166

Dizinin içindeki text dosyasında seri numarası yazıyor. Google Drive dizinindeki yazılımın versiyonu 3.7.245. Redline'ın kendi sitesindeki daha yeni versiyon olabilir.

Soyadı .bin olan dosyayı açıp yerini ve adını değiştirebilirsiniz. Eğer cihazdaki kanal listesini kopyalayıp bunun üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız; "menü + güncelleme + usb ile güncelleme + mavi tuş" diyerek USB belleğe kopyalamak gerekiyor. Bunu yapmadan önce de USB belleğin cihaza takılı olduğundan emin olun.

Malesef, firma tarafından bu konuda ciddi bir açıklayıcı bilgi verilmediği gibi nasıl yapıldığını gösteren bir video da yayınlanmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 5 Eylül 2016; 17:04:25 >

• Neyse hocam cihazi geri gonderdim. Gerek kalmadi ilgin icin tesekkurler..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.