Şimdi Ara

Asgari ücret 1300₺ vaadi için kaynak ne ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğalgaza %20 ZAM - Elektrik %20 Zam - Su %20 ZAM

al sana kaynak :d
  • yandaş firmaların trilyon dolarlık vergi borçları nasıl siliniyor? o silinen borçlar kimden çıkıyor?

bunları bir gün olsun gündeme taşıdınız mı?

yazık size be kardeşim..
  • NOT : Bu bir ironi konusudur yoksa asgari ücret arttırılmalıdır, yeterli değildir. Burda amacımız 4 ay önce asgari ücreti arttıracağız diyenlere demediğini bırakmayanlar nasıl olduda şimdi kendisi benzer vaatleri veriyor.

Asgari ücret işverenle işçi arasındadır asgari ücret 1300 lira olursa kaç işyeri kapanır ? Ve devlet bu kaynağı nereden bulacak ?

Davutoğlu 4 ay önce :http://www.gazetevatan.com/asgari-ucret-sitemi--795748-ekonomi/
    http://m.yeniakit.com.tr/haber/davutoglu-asgari-ucret-1500-lira-olursa-kac-is-yeri-kapanir-69110.html

Video:http://www.youtube.com/watch?v=64QjqWSYPZ4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zteska -- 4 Ekim 2015; 16:03:47 >

• Bu anlattıklarım size dalga gibi gelebilir ancak gerçek malesef.

Bilen duyan arkadaşlar vardır, 2 sene önce felan Algida Konya'ya dondurma üretim fabrikası açtı. O zaman alım yaparken 1500 TL maaşla, eleman alımı yaptı Algida. Daha sonra bu mevzu herkes tarafından yayıldı işte. 1-2 hafta geçmeden Konya Ticaret Odası, TOBB konya başkanı, birkaç sanayi başkanı daha hemen ziyarete gittiler. Adamların afedersiniz götü tutuştu 1500 TL yi duyunca.
    Adamları dövecek gibi kardeşim siz ne yapıyorsunuz 1500 TL ye işçi mi çalıştırılır diye. Milleti ayaklandıracak mısınız vs. Çalışacak işçi bulamacayağız diye sürekli olarak baskı yaptılar firmaya. Daha sonrasını tahmin edersiniz 1100 civarı bir paraya düşürdüler maaşları.

Asgari ücretin artmasını devletten ziyade, işçinin kanını emen o STK lar, memur-sen, kamu-sen, Sanayi odası başkanları denen üçkağıtçı, vicdansız, kanıbozuk herifler istemez.

Keşke daha fazla olsun asgari ücret ancak, bizim patronlarımızın zihniyeti bozuk olduğu için, benim cebimden gitmesin de işçiden gitsin zihniyetinde oldukları için milletini kanını emiyorlar.
  • Asgari ücreti 2000 tl de yapsa akp ye oy yok. Vatan hainlerine oy yok. Şehitlerimizin hesabını verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eiens.Upload

Gayet makul bir rakam kimileri gibi 1800 lira demiyorlar 1300 yapılabilecek bir rakam kaynağa gelince takip ettiğim yazarlar var onlar açıklar bende yazarım buraya .

Yani chp nin vaatleri icin kaynak yok ama akp nin vaatleri icin kose yazarlari bile kaynak bulabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

quote:

Orijinalden alıntı: pastek123

Seçim vaadlerime gerçekleştiremezse halkı kandırmış olur. Halkı kandırmaya hakları mı var ?

diğerleri %99 kandırıyor bunlar %10 kandırıyor aradaki fark bu

Al işte kafaya gel ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: emc2xy

2000-3000 liralara oranla mantıklı.

Vay arkadaş bizim millet harbi fakirmiş para verene oy veriyoruz. Akp'de çözmüş işi.

"Troller" gibi satılmadık biz. Hakkımız olanı istiyoruz. Yaşam standartları olması gerekenin çok altında.

"Para verene" değil yani işin başında askere saygısı olacak. İkincisi yalan söylemeyecek. Üçüncüsü dini kullanmayacak. Bunun gibi şeylere oy veriyoruz.

Önce sen kime oy veriyorsun onu bi ölç biç ondan sonra millete laf sok.
  • iş yerleri neden kapansınki ödememek içinmi ödeyemeyecek oldukları içinmi
  • asgari ücret zaten bürüt 1.273 tl kesintiden sonra net 1000 tl net 1300 olucaksa iyi. bide büyük devlet en alt tabakadaki kişilere biraz töranas tanımalı . en düşük devlet memuru 2500 tl alırken en alt tabakadaki insanlar 1000 tl ye calışıyor. ekmeği 2500 tl alanda 1.25 alıyor 1000 tl alanda bu adaletsizligin önüne devlet hiç olmazsa asğari ücretliden kesilen verğileri almasın devlet işverenden vergisini alsın ama kasasına koymasın bunu asğari üçretliye versin.
  • emc2xy kullanıcısına yanıt
    Yandaşa ne kadar para aktarılıyor bir bilsen keşke. Mevcut sistemdeki para nerelere gidiyor görsen. Misliyle alır demek verdiği parayı güldürme insanı Yunanistandaki kriz nasıl bir şeydi merak ediyorsan açıp bakabilirsin. Üstte de yazdım en basitinden taşeronluk kalksa asgari ücret fiyatları 1500den aşağı olmaz. Diyceksin ki taşeron aslında özel oluyor devlet karışamaz. Hayır taşeronlara parayı veren devlettir. Ülkede hukuk kalmamış, adalet kalmamış, gelir adaleti mi var sanıyorsun şu an? Hukukla birlikte bütün adaleti sağlayabilirsen söylediklerin hayal olmaz. Ha dersen ki ben memnunum halimden, yaşam standartı en düşük ülke konumunda kalmaya devam edebiliriz bu şekilde. Litvanya avrupanın en gelişmiş ülkesi değil bu arada, kıyaslama yapmam niye bu kadar zoruna gitti onu da anlamadım. Gerçi doğru ya, karşılaştırmayı jüpiterde yaşan kolonilerle yapmalıydım, benim hatam.
  • turkeytv kullanıcısına yanıt
    Yetersiz çünkü yükseltilmeli yükseltilebilir zor bişey değil. Ekonomide yeterli. Bu konuda amaç ironi unutulan laflar 4 ay önce denilenler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alp Er Timur

quote:

Gayet makul bir rakam kimileri gibi 1800 lira demiyorlar 1300 yapılabilecek bir rakam kaynağa gelince takip ettiğim yazarlar var onlar açıklar bende yazarım buraya .

Yani chp nin vaatleri icin kaynak yok ama akp nin vaatleri icin kose yazarlari bile kaynak bulabiliyor

CHP yi sevmiyorum ve de güvenmiyorum kadroları ortada ekonomiyi kemal dervişe verecem diyen adamdan ne beklersin .

Yaşın kaç bilmiyorum ama sana şu kadarını söyleyim; ülke şuanda dervişin hazırladığı ekonomik sistemle yürüyor.
  • AKP asgari ücrette çark etti

CHP’nin asgari ücret vaadiyle dalga geçen AKP, 1 Kasım öncesi asgari ücreti 1.300 liraya çıkarma sözü verdi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/ekonomi/akp-asgari-ucrette-cark-etti-951053/

Başbakan Ahmet Davutoğlu

CHP’nin 7 Haziran seçimlerinde asgari ücreti 1.500 liraya çıkarma vaadine “Kılıçdaroğlu’nda ergen psikolojisi hissettim. Ergenlikte bir babaya ve anneye öykünme olur, ’Aile bütçesi bende olsa istediğimi yaparım’ der ergenler.

ŞİMŞEK: İŞÇİYE EN BÜYÜK ZULMÜ YAPARSINIZ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in

Nisan ayında yaptığı bir konuşmada CHP’nin asgari ücreti artırmaya yönelik vaatlerine ilişkin “Siz ‘asgari ücreti 1.500 liraya çıkarttım’ derseniz, devlette asgari ücretli çalışan yok, işçiye en büyük zulmü yaparsınız” ve “Belli ki seçim öncesi bol keseden atmışlar. Hayal, içi boş. 100 günde kayıt dışını nasıl azaltacaksınız? Popülizmin dozu o kadar kaçmış ki oturup, zahmet edip kaynakların yüzde 10′unu dahi ortaya koymamışlar”

dediğini aktaran Erdem, şu soruları yöneltti:

http://odatv.com/kaynagi-nereden-buldun-0410151200.html

• sanki ilk defa ikitadar olacaklarda vaadlerde bulunuyorlar 13 yıldır nerdeydin diye sorarlar adama.

• Bi ara kamuda çalışan işçilere de kadro verilecekti.

Bunu en son 2011'de okumuştum. Az önce sabah gazetesine baktım taşeron işçilere gene kadro verilecek haberini okudum ve kahkaha attım.

Resmen milletle dalga geçiyorlar 2011'den beri güya kadro gelecek vs vs vaatlerle insanları Kandırıyorlar.

Akp eğer samimiyse, asgarî ücret zammını ve kadro verilmesi işini şimdi yapsın.

Bu işler hemen olmaz demeyin, akp nasıl işine gelince hemen gece yarısı vergilerle ilgili yasaları geçiriyorsa bunu da yapabilirler.
  • Asgari ücrete zam filan yok, akp tamamen laf dolandırıcılığı yapıyor.Zam için ön gördükleri tarih aralık 2016, yanlış duymadınız aralık 2016 tam 1.5 sene sonrası.Zaten asgari ücretin 1150 dolaylarına gelmesi çok büyük sürpriz olmayacak.Tamı tamına 150 lira zam yapacak 1.5 sene sonra ve garantisi yok.Ayrıca o zamana kadar hayatın pahalalaşacağını düşünürsek asgari ücret çalışanının cebine para girmeyecek.

Seçim vaadinde bile dolandırıcılık yapan tek parti ünvanını da eline aldı akp, durmak yok yolmaya devam.
  • devulations kullanıcısına yanıt
    Benim düşüncem kapanmaz ama davutoğlu nun düşünceleri bu benim değil. İroni yapıyorum burada :))

4 ay önceki laflarını unutuyorlar.
  • TITAN291 T kullanıcısına yanıt
    Video da var ama montaj derler...
  • asgari ücreti acik artirmaya cikarmislar, o zaman gidin haydar basa verin oyunuzu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.