Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet kullanabilirsiniz. Renkli ve siyah beyaz için kullanabilirsiniz.
  • Mf211 iyidir
  • Sayın forum üyeleri 2 yıl önce aldığım canon pixma mg5450 yazıcımın ömrünün sonuna geldim galiba şu anda yazıcı kafası değişikliği yapmayı düşünüyorum. Kafayı değiştirmeden önce son bir kez sizlere danışayım istedim. Şöyle ki :

1-Her yazıcıda karşılaşılması ihtimal kafa tıkanıklığı benim yazıcıda da oldu. Bu arada kolay dolum kartuşları ve cescesor mürekkep seti kullanıyorum.
    2-Yazıcı kafasını söktüm internette izlediğim videolardaki gibi yazıcı kafasına şırınga ile sıcak basınçlı su sıktım. %95 lik etil alkol çözeltisinde 10 saat beklettim.
    https://www.youtube.com/watch?v=J61WxOduqQg
    https://www.youtube.com/watch?v=yYuBv0wgbPk

3-Sonuç nafile, gönderdiğim resimdeki denetim deseni yazıcı kafasının ömrünün bittiğini gösteriyor gibi.

https://store.donanimhaber.com/da/5d/f8/da5df8e11ac67ba4c8aba7599e4cf507.jpg

4-Alkolde bekletirken yazıcı kafasındaki iletken kontaklara yollara zarar vermiş olabilir miyim ? Nozzle ların yanması gibi bir şey olmuş olabilirmi ?. Alkolden çıkardıktan sonra iyicede kurutup taktım yazıcıya. Zaten bir kısa devre olsa hata verirdi yazıcı diye düşünüyorum.

5-Son olarak ümit yok diyorsanız aliexpress ten bu kafayı sipariş edeceğim. Kafayı taktığımda da benzer sorunlar yaşarımıyım bilemiyorum ???

yazıcıya 360 tl vermiştim kafa 45 dolar yaklaşık 130 TL ne dersiniz ne yapmayılım ?? Bu arada garanti bitti onuda söyliyeyim...

http://tr.aliexpress.com/item/ORIGINAL-NEW-QY6-0082-QY6-0082-000-Printhead-Print-Head-for-Canon-iP7220-iP7250-MG5420-MG5450/32275437316.html?spm=2114.010208.3.2.fD5HEF&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_5_10017_10036_10005_10035_10006_10034_10021_507_10022_10020_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=800dbd63-cccf-4856-9de6-16c12539d5b3
    Bu mesaja eklenen görseller:

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !

• quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Canon şu ana kadar orjinal ürünü mü vardı da biz tavsiye etmedik ?
    Kartuş maaliyeti gerçekten yüksek.
    Ayrıca dolan kartuş vs ürün satmadım hiç. sattığım 1 kişi bulursanız bende merak ettim.

1 kişi bul dedin buldum sonra mesajı sildirmissin. madem bulunca mesajı sildireceksin niye tribünlere oynuyorsunuz halen?
  • cavlakcekirge C kullanıcısına yanıt
    alkol zarar vermiyor ben cok kez denedim ama bu hic vermeyecek anlamına da gelmez. madem siringa ile uclara basınclı sıvı verebiliyorsunuz o zaman mr.muscle cam sil alın onu sırınga ile basın. alt uctan duş gibi tüm deliklerden püskürdügünü görene dek. mr. muscle ve alkol karısımıda yapabilirsiniz. tabiki profesyonel bir acıcı daha iyi olacaktır bunuda unutmayın.
    resimden delikler tıkalı ama yollarda sorun yok gibi. ayrıca kafanın altında siyah birikmesi var gibi duruyor. maviye karısmıs biraz sanki. altta mürekkep birikmesi iyi degil. hangi siyahın altta birikme yaptıgını bulmada fayda var.
  • Meco cevap için teşekkür ederim .
    Kafaya sıcak sıcak su ve alkol uygulamadan önce PGBK kareli desende hiç bir problem yoktu , Yellow ve magenta desenleri hiç gözükmüyor ve BK nın üzerinde çok az çizgiler bulunuyordu.
    Kafayı söküp bahsettiğim işlemleri yaptığımda PGBK desenide berbat oldu. Ama diğer renkler geri geldi

Kafanın altında siyah birikmesi nasıl olur. Birikmeyi anlamak için yazıcıyı söküp dağıtacakmıyım ?? birikmeyi görmek için neresine bakmalıyım. Bu arada mavi derken yazıcı kafasınına bilgi götüren data kablosu maviye boyanmış zamanla

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !
     Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavlakcekirge -- 14 Nisan 2016; 16:24:35 >

PGBK öncesinde sorun yoksa halen yoktur belki kurulama yaparken tıkamıs olabilirsiniz (tuvalet kagıdı, pecete silerken kagıt tozu bırakabiliyor). BK şuanda en kötüsü gözüküyor. Şiringa ile temizlemeye devam etmek gerek, yada bir-iki gün daha solüsyonda bekletmek gerek. Sıcak suyun altına tutacaksanız dövdeye mümkün mertebe su girmesin diye gövde üzerindeki delikleri bantlamakta fayda var.

Mürekkep birikmesi yazıcı kafasının altında oluyor. Eklediginiz resimde kafanın seramiğinde her iki tarafta da mürekkep birikmesi olmus. Bu birikip iceri akma ve damlama yapar ki kagıt rulmanlarının boyanmıs olması zaten bunun oldugunu acıkca gösteriyor.

Bu akma kartus dolumunun yanlıs yapılmasından yada dolum kartusundaki bir sorundan olabilir. Normalde kafa altına sizdeki gibi mürekkep akması normal degildir. Asagıdaki konuyu bir inceleyin derim
    http://forum.donanimhaber.com/m_115804379/tm.htm

• Meco teşekkür ederim beni umutlandırdın kafa tıkanmamış umut var diyorsun.

Bir kaç sorum olacak

1- Yazıcının içerisindeki rulmanlarda biriken mürekkebi yada daha değişik yerlerde biriken mürekkebi temizlemem için yazıcıyı açmam gerekecek bunu nasıl yaparım. yazıcının sökülüp dağıtıldığı bir video linki biliyor musun ?

2- Yazıcı kafasını yeniden temizlerken nerelere su ve alkol temas etmeyecek, alkole yatırırken bantla kapanması gereken yer neresi tekrar resim üzerinde gösterebilir misiniz ? ben örnek bir resim yüklüyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !

•  Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. !

Daire içine aldığım yerlerde sırayla ışık yanıyor. Resim falan çekmiyor sürekli o ışıklar yanıyor. Ne gibi bir arıza olmuş olabilir?

canon mp230

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4A1-S -- 15 Nisan 2016; 17:19:46 >
  • canon e484 yazıcım var. a4 fotoğraf kağıdını zor çekiyor. bu yüzden kağıdın üstünde boşluk kalıyor 1-2 cm kadar. yapabilceğim birşey varmı?
    sıfır gibi olmaz belki ama bu kadar gelmisken vazgecme diyorum. kartus temizleme solüsyonuda denemelisin.
    1- yazıcıyı parcalama veya sökme cünkü canon alt tarafta o kadar cok kece kullanıyor ki kolay kolay dolmuyor acmana gerek yok. rulmanları ıslak mendil ile veya solüsyonlu kulak cöpü ile filan temizlemeye calıs derim.
    2- kafayı bu kadar parcalamak en son caredir. 3 numara cok kolay acılır zaten. 2 numara uç kısımdır solüsyon icinde bekletilmesi gereken yer. 1 numara sıvı temasından kacınılması gereken epromdur.
    eproma sıvı kacmazsa daha iyi olur bu sebeple ön kısmındaki kartusun tırnaklarının geçtigi delikleri bantlamak fayda saglar. arkaya sıvı kacmasın diye (sıcak suyla yıkarken)

siz sadece büyük bir siringa ile sıvı basın uc kısımları acmaya calısın. bu videoya bakabilirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=8xjUcyda-ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 15 Nisan 2016; 18:25:22 >

• Meco

Dediğiniz gibi kafaya sıcak su, Mr muscle alkol karışımı enjekte edeceğim. Epromu bantla kapatıp alkolde 2 gün bekletmeyi düşünüyorum.
    Daha öncesinde kafanın seramik bölümünde bulunan vidaları sökerek nozzla ra giden lastiği çıkarıp temizleme yapmıştım dilerim eprom etkilenmemiştir.

Bu arada Eprom un resetlenmesiyle ilgili bazı bilgiler okudum. Benim karşılaştığım bu durumun çözümü için eprom un resetlenmesine gerek varmı ?

Yada bu yazıcı (mg5450 ) kafası için eprom resetleniyor mu ?

Teşekkürler iyi çalışmalar......
  • Merhabalar öncelikle...
    Epson 1500w sahibiyim. Yazıcımda bir arıza var nedenini çözemedim. İlk açılışta baskı kafası önce sağ kenara iki kere hızlıca çarpıyor sonra sol tarafa geçip garip bir ses çıkarıyor.. Sonrasında kağıt ve mürekkep ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Teknik servise telefonla danıştım yazıcım sublimasyon için dönüşüm yapıldığı için ondan kaynaklı bir sorun olabilir dedi ama daha önce de aynı yazıcıyı sublimasyon dönüşüm yaptım ve hala kullanıyorum sorunsuz... Sorunun kaynağı ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Yazıcının videosu da bu link belki sorunu anlamanız açısından yardımcı olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=vrwvfg4TmEs

eprom resetlemeye gerek yok.
    kafayi parcaladiniz madem seramigin vidalarini sökün sadece seramigi mr.muscle cam sil icine koyun 1gün veya 2gün bekletin. sonra seramigi akan sicak suda her 2 yüzünü de yikayin uzun uzun. vidalayip kafayi sabitleyin. sonra siringa ile üstten mr. muscle basın uclardan duş gibi püskürsün. kurulayin ve yaziciya takip deneyin. sonucu buradan paylasin tekrar.

kurularken kagit havlu kullanabilirsiniz ama sakin silme ve sürtme yapmayin sadece bastir cek seklinde emdirerek kullanin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba epson l850 yazıcı aldım fotoğraf yazdırırken kağıdın altında siyah mürekkep geliyor bunun sebebi nedir ve ne yapmalıyım teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canon g3400 aldım birkaç sorum var
    Önlü arkalı çıktı alamıyor muyuz? Bundan önce hp deskjet 5525 vardı kağıdın bir tarafına basıp sonra geri çekip diğer tarafına da baskı yapıyordu otomatik.
    İphoneda airprint ten yazdıramıyor muyuz? Yazıcıyı bulamıyor. Uygulaması da sadece son çekilen fotoğraf albümünü gösteriyor hiçbirşey yok başka.
    Önceki yazıcımı 250 liraya almıştım bütün bu özellikler vardı ve üzerindeki lcd ekrandan da çok rahat işlem yapılabiliyordu.
    Bu yazıcıda bu özellikler yoksa bu kadar para sırf tanklı olduğu için verdim sanırım.
    İos uygulaması zaten bir acaip türkçe desteği bile göremedim.
    Geri iade etmeyi bile düşünebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tridz

canon g3400 aldım birkaç sorum var
    Önlü arkalı çıktı alamıyor muyuz? Bundan önce hp deskjet 5525 vardı kağıdın bir tarafına basıp sonra geri çekip diğer tarafına da baskı yapıyordu otomatik.
    İphoneda airprint ten yazdıramıyor muyuz? Yazıcıyı bulamıyor. Uygulaması da sadece son çekilen fotoğraf albümünü gösteriyor hiçbirşey yok başka.
    Önceki yazıcımı 250 liraya almıştım bütün bu özellikler vardı ve üzerindeki lcd ekrandan da çok rahat işlem yapılabiliyordu.
    Bu yazıcıda bu özellikler yoksa bu kadar para sırf tanklı olduğu için verdim sanırım.
    İos uygulaması zaten bir acaip türkçe desteği bile göremedim.
    Geri iade etmeyi bile düşünebilirim.

Hocam çıktı kalitesi Nasıl özellikle fotolarda

• agah07 A kullanıcısına yanıt
    Henüz fotoğraf kağıdı ile deneme yapmadım yarın birkaç foto çıktısı alıp bilgi verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tridz

Henüz fotoğraf kağıdı ile deneme yapmadım yarın birkaç foto çıktısı alıp bilgi verebilirim.

Çıktı alabildinizmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: erolbaser

Merhabalar öncelikle...
    Epson 1500w sahibiyim. Yazıcımda bir arıza var nedenini çözemedim. İlk açılışta baskı kafası önce sağ kenara iki kere hızlıca çarpıyor sonra sol tarafa geçip garip bir ses çıkarıyor.. Sonrasında kağıt ve mürekkep ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Teknik servise telefonla danıştım yazıcım sublimasyon için dönüşüm yapıldığı için ondan kaynaklı bir sorun olabilir dedi ama daha önce de aynı yazıcıyı sublimasyon dönüşüm yaptım ve hala kullanıyorum sorunsuz... Sorunun kaynağı ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Yazıcının videosu da bu link belki sorunu anlamanız açısından yardımcı olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=vrwvfg4TmEs

bu sorun yazıcı kafasının arkasındaki şeffaf banttan kaynaklanıyor olabilir o bant yerinden çıkınca yada pislenince de yazıcı kafası nerede duracağını bilemeyip kafayı vuruyor

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.