Şimdi Ara

Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı? [ANA KONU] (Rehber - Kendiniz Test Edin!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
6
Favori
10.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sorulara kendiniz cevap verebilmeniz için açılmış bir konudur, sisteminizi nasıl test edebileceğiniz anlatılmıştır. Yine de yazmanız gereken bir soru var ise bu konu altından paylaşmanız rica edilir.

1) Öncelikle bu sorunuza cevap verebilecek siteler var:

a. Can You Run It?
    https://www.systemrequirementslab.com/cyri

Listeden oyunu seçin, site sisteminizi tarayıp size cevap versin. (Java ve 3. parti program gerekebilir)

b. Game Debate
    https://game-debate.com/can-I-run
    https://game-debate.com/systemspecs.php

Siteye sisteminizi girin, oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağınızı söylesin.

2) Oyununuz Steam'deyse sisteminizde çalışıp çalışmayacağını sizin için söyleyebilir, şu şekilde:

Hatırlarsınız eskiden oyunların steam sayfalarının altında bastığınızda sistem gereksinimleri ile sizinkini karşılaştırıp oyunu kaldırıp kaldırmayacağını söyleyen bir buton vardı, nedense artık yok.
    Aynı işlemin manuel olarak yapılabildiğini keşfettim:

1) Öğrenmek istediğiniz oyunun appid'sini bulun. (Google'a -oyunun ismi- 'boşluk' appid yazdığınızda steamdb sayfasında gelir)
    2) steam://checksysreqs/appid bu kodda appid yerine yapıştırın, örnek: steam://checksysreqs/298110 (Far Cry 4)
    3) Herhangi bir windows penceresi açın, örneğin: Bilgisayarım
    4) appidsini yazdığınız yukarıdaki kodu adres çubuğuna yapıştırın.
    Not: Steam programı açık olmak zorunda.

3) Model laptobunuz veya markası belli bir ekran kartınız varsa oyunun sizin kartınızda hangi ayarlarda çalıştığını öğrenmek için Youtube ve Google'da kilit kelimeler ile aramalar yapabilirsiniz, örneğin:

"GTX 765M Witcher 3" veya "MSI GE70 Witcher 3" gibi.. Çok büyük ihtimal ile Youtube'da sizin kartınız/bilgisayarınız ile test edilmiş o oyunun videosunu bulabileceksiniz. Genellikle videoyu çeken veya incelemesini yapan kişiler o sistem ile oynadığı o oyundan hangi değerleri aldığını videonun açıklamalar kısmına eklemiş olur. Bunların hiçbirine ulaşamadıysanız yeni aramalar yaparak bilgiye ulaşabilirsiniz.

4) Oyunun sisteminizde çalışıp çalışmayacağını kendiniz yorumlayabilirsiniz. Steam vb. benzeri yerlerden oyunun sistem gereksinimlerini bulun ve kendi sisteminiz ile karşılaştırın:

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teşekkürler çok yararlı bir konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sagolasin

• En üstteki sitenin kadırmaz dediği oyunları yüksek detay oynamışlığım var senin sistemindeki gücü yok sayıp alt işlemci numarası görürse carpı koyuyor sistem gereksinimleri ve siteler kesin sonuç vermezler oyuncuların yaptığı bencmarklara bakmak daha iyi bence yani en iyisi 3. seçenek
  • Game-debate de eklenebilir. Çözünürlük girerek bile test yapılabiliniyor. Ayrıca pc özelliklerini kendimiz girdiğimiz için yeni pc alacaklara hangi oyunları oynayabileceklerini öğrenebilir.

Edit: Konuda varmış görmemişim pardon :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanus08 -- 28 Eylül 2015; 22:15:53 >
  • kenanus08 K kullanıcısına yanıt
    Dediğin site en başından beri konuda var zaten? ( 1. b. )
  • Güzel bir derleme olmuş eline sağlık
  • Çok Sağol Valla Dostum

ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN :)

DONANIM HABER'İN OLUMLU YANI :) :) :)

• Hocam çok sağol,çok yararlı bir konu,ellerine sağlık
  • Benim içinde aynısını söylemişti bu internet sitesi asus x550jk var 8 ram i5 4.nesil nvidia 2gb gtx850m var gta 5 için kaldırmaz oynatmaz dediler high ayarlarda kasmadan sorunsuz oynadım halen oynuyorum :)
  • arkadaşlar bende gts 250 256 bit dx10 ekran kartı var mad maxi açarmı bilgi verirmisiniz
  • çok saolun çok işime yaradı teşekkür ederim
  • canyourunit i yıllardır kullanırım
    gerçekten çok faydalı bir site
    yanlız şöyle de birşey var
    eğer anakartınız ve işlemciniz güçlüyse ekran kartınız olmasa dahi sadece onboard ekran kartıyla büyük oyunları oynayabilirsiniz
    örmek olarak
    ben i5 7. nesil işlemci ve 60 usd lik anakart ve 8g ram ile
    watcdogs 2 ve kimgdom come ı çalıştırdım (ekraqn kartım onboard intel 650 )
    kısacası denemek lazım
  • Şöyle bir site olsa hani sistem değerlerimizi girelim ve piyasadaki buna uygun tüm oyunları listelese iyi olurdu ne var ne yok görürdük.
    Game debate kullanıyorum ama her oyun için tek tek değer girmek gerekiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yararlı bir proğram teşekkürler
  • Merhabalar 3k sistem düşünüyorum acil olarak karar vermem gerekiyor elimdeki en iyi sistem şuana kadar bu:

Sinerji Value A32-570 Ryzen 5 1600 8GB 480GB SSD RX570

Başka önerisi olan varsa paylaşırsa çok hoş olur ya

• up, gerilerde kalmış belki birisinin işine yarar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.