Şimdi Ara

\ıı/ DH GENİŞ KATILIMLI HEAVY METAL TURNUVASI \ıı/ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.388
Cevap
12
Favori
29.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Crith Ungol daha hoşuma gitti. Daha yumuşak, daha tatlı, bass yoğunluğu muazzam olmuş. Bu sebeple oyum Crith Ungol'a.

Sword: 4
    Crith Ungol: 3
  • Sword cidden old schoolmus haniBenim old school sevdiğimi aramızda bilmeyen kalmadı herhaldeKlasik bir albüm ne öyle aşırı sevdim diyebilirim ne de çok kötü arafta kalmış bence.
    Bence asıl epik olan albüm Crith Ungol olmuş, tarz kaymaları bana zevk verdi.Her zaman klasiğe sırf klasik diye old school diye oy verecek halimiz yok herhalde, bu karşılaşmada biraz ortalığı karıştırmak da istiyorum açıkçasıOyum Crith Ungola bakalım neler olacak.
    Crith Ungol: 4
    Sword: 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi toparladı Ungol

Jüri listesinde bulunan diğer üyeler umarım katılacaklar bu oylamaya artık..
  • Arkadaşlar anca hallettim işlerimi. Bir süre katılamadığım için kusura bakmayın. Albümleri dinliyorum şimdi bitince veririm oyumu.
  • Sword daki old school a atıyorum oyumu.

Sword: 5
    Crith Ungol: 4
  • Arkadaslar hem cekismeli bir mac oldugundan hem de benim bilgisayara erisim(sizlik) durumumdan dolayi yeni maci aksama ya da aksamdan sonraya koyacagim. Bakalim kazanan son iki oyla degisecek mi

• Yetmedi süre Cirith Ungol'a, kötü oldu. Ayrıca 10. karşılaşma için güzel bir yeni-eski kapışması oldu

\ıı/ DH GENİŞ KATILIMLI HEAVY METAL TURNUVASI \ıı/

Scorpions - Taken by Force (1977)

VS

Black Label Society - The Blessed Hellride (2003)

• öncelikle iki albümde güzel ama ben takdir hakkımı scorpions'tan yana kullanmak istiyorum.Zakk Wylde yetenekli bir gitarist olabilir,güzel çalışmaları da var saygı duyarız ama Scorpions'ın bu albümü daha hoşuma gitti.albüme genel olarak baktığımda steamrock fever,we'll burn the sky,sails of charon gibi şarkılar gözüme çarptı.albüm sound olarak 70'lerin melodik rock'ı kulvarında gidiyor.gayet güzel gitar melodileri var(uli jon roth sağolsun),ben sert bir şeyler dinlemek isterim diyenler BLS'yi dinlesin derim.

Scorpions-1
    BLS-0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5CBAC2479 -- 8 Ekim 2015; 20:08:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scorpions: 1
    Black Label Society: 1

Haydi beyler.
  • İki albümüde daha önce fırsatım olmultu tekrar dinledim ve gerçekten scorpions'un hakkı olduğunu düşünüyorum

Scorpions:2
    black label society:1
  • Sanki heavyden çok bir hard rock kapışması var ortada, dinliyecem bugün

• Bls nin albüm pek tat vermedi bana. Herşey yerinde vokalin sesi güzel riffler vs ama birşey eksik gibi geldi bana. Çözemedim ne olduğunu. Scorpions zaten pek bir sakin gidiyor albüm. Daha önce hepinizin dinlediği şarkılar olduğuna eminim albümde zaten. Ben kulak aşinalığından dolayı ve bls nin albümünden pek haz etmediğim için scorpions a veriyorum oyumu.

scorpions 3
    bls 1
  • Kulaklara eziyet korkunç bir karşılaşma olmuş,iki albümü de sonuna kadar dinlemek çok zor geldi açıkçası,birer defa dinledim. İki albüm de birbirinden kötü yorum yapma ihtiyacı bile duymuyorum. Özellikle Scorpions ciddi anlamda tat vermeyi bırak bir kenara adeta bir yük oldu bir eziyet oldu bana. Black Label Society albümün ortasına doğru biraz daha çekilir bir hal aldığı için oyum Black Label Society'in ama bir sonraki turda muhtemelen elenecektir.

Scorpions : 3
    Black Label Society : 2
  • Hacı pelerin

Böyle olunca albümlere haksızlık oluyor bence çünkü 2-3 senede bile müzikal anlamda bir sürü gelişme oluyorken 20-25 yıl fark olan iki albümü karıştırmak bence iki albüme de haksızlık, 77 yılındaki kayıt kalitesi, müzik vs...

Buna biir düzenleme getirebilirsin. Mesela geçmişten günümüze gelebilirsin veya aralarında en fazla 5 yıl olur gibi ne bileyim.
  • Bir kriter olarak dusunmuyorum. Cunku album yapildigi donemi izlerini elbetteki tasir ama biz bu turnuvada oncelikle muzikal acidan sonrasinda zevken en basarili albumu ariyoruz, muzikal acidan modaya uysa bile kalitesinin bununla alakasi olmaz. Album eger guzelse o yil da guzeldir, sonrasinda da. Kaldi ki gecmistekilerin daha yakin zamani elediklerini gorduk, bunda da Scorpions onde (buyuk ihtimalle benim oyumla esitelenecekler ama oyumu yarin verecegim, Scorpions daha bitmedi).

Bastan boyle basladigi icin degistirmeyi dusunmuyorum.

• 'Taken by Force' için neler neler denilmiş, vövvv...

Herşeyi geçtim The Sails of Charon'un açılış riffi karşısında nasıl kayıtsız kalabilir bir insan ?

Scorpions 4
    BLS 2
  • Cidden dediğim gibi ortada heavyden çok bir hard rock kapışması vardı.Scorpions daha slow bir albümle çıkıyor karşımıza fakat en iyi rock gruplarından birisi ve benim metalden sonra en çok sevdiğim tür rocktır.BLS daha sert daha metal ama ona da tam olarak metal diyemem.Ama ikisi arasından bir seçim yapmam gerekirse ben scorpions diyorum özür dilerim Zakk abi
    SCORPIONS 5
    BLS 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Che. -- 10 Ekim 2015; 20:24:01 >
  • Scorpion'la huzura kavuştum.
  • Cloven hoof'unki gibi albüm kapaklarını çok mu arıyorlar

Arkadaşlar bir sonraki kapışmada Ozzy Osbourne'un No More Tears albümü yarışacaktır ancak youtube'da albümün tamamı yok, oy verenler albümü edindiklerini belirttikleri anda onun eşleşmeyi koyacağım.

Runnig Wild - Branded And Exiled (1985)

VS

Cloven Hoof - Dominator (1988)

Edit: Patlamada ölen her vatandaşımıza Allah rahmet eylesin, sevenlerine Allah sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 11 Ekim 2015; 12:50:51 >

• Benim açımdan çok kötü bir eşleşme nedeni ise iki albüme de bayılıyorum....
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.