Şimdi Ara

Reeder A8i 4.4.2 Kitkat Root // Araçlar // Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
3.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bırakmayacağız peşini 4.4 root demiştim ve onu ensesinden yakaladım ve rootladım . Root konusunda @GodisCoking hocamında yardımları var.

A8i 32 gb versiyonunda denenmiştir.16 gb versiyonu ve diğer reeder intel işlemcili 4.4.2 sürümlü tabletlerde de çalışacağını düşünüyorum.

Bir sorun olacağını sanmıyorum ama olursa sorumluluk benim değil. Sorularınızı sorun elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Dosyalar;
    Bu linkteki :http://www.reedertablet.com/reeder/yazilim/reeder_a8i_32gb/4.4_tool&driver.rar

iSocUSB Driver ve IntelAndroidDrvSetup u kurun. Tabletiniz ne olursa olsun driverlar aynı benim dediklerimi kurun.

Root Araçları Masaüstüne çıkarın ve talimatlara uyun :http://www24.zippyshare.com/v/YPorpBl1/file.html

Anlatım

- Ayarlar/hakkında/derleme numarasına 20 kez basın ve geri gelin. Geliştirici seçeneklerine girin ve aktig edin sonrasında usb hata ayıklama modunu aktf edin.

- Tableti bilgisayara bağlayın.

- Çıkan soruyu resimdeki gibi yanıtlayınız.

- RAR'dan çıkardığınız 2 klasörden myKIT_BATCHv1.1.x isimli olanı açın. run-me.bat işlevini çalıştırın ve büyük harflerle ACCEPT yazıp enter tuşuna basın

- 2 yazıp enter tuşuna basın

- A1 yazıp enter tuşuna basın

- 2 yazıp enter tuşuna basın

- R2 yazıp enter tuşuna basın

- Büyük harflerle ACCEPT yazıp enter tuşuna basın. Yükleme işlemi başlayacaktır.

Yükleme işlemi başladığında
    bilgisayarda böyle

tablette şöyle bir görüntü ile karşılaşacaksınız

İşlem bittiğinde tablet açılacak ve root işlemi tamamlanacak. Bu işlem sonrasında google playden supersu yu güncelleyiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ellerine sağlık hocam

• Ellerine sağlık
    Askerlik bitsin deneyeceğim :)
    Atarsa 37 Kastamonu :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reeder A8i quad Andorid sürümü 4.4.4

Ayarlar/hakkında/derleme numarasına 20 kez basın ve geri gelin. Geliştirici seçeneklerine girin ve aktig edin sonrasında usb hata ayıklama modunu aktf edin.
    bunu yaptım fakat usb ye bağladığım zaman usb ayıklama aygıtına izin ver diye bir seçenek çıkmadı

FAILED (remote: unknownr OEM command)
    finished. total time: o.245s

complete

devam etmek için bir tuşa basın...

• quote:

Orijinalden alıntı: namarame

reeder A8i quad Andorid sürümü 4.4.4

Ayarlar/hakkında/derleme numarasına 20 kez basın ve geri gelin. Geliştirici seçeneklerine girin ve aktig edin sonrasında usb hata ayıklama modunu aktf edin.
    bunu yaptım fakat usb ye bağladığım zaman usb ayıklama aygıtına izin ver diye bir seçenek çıkmadı

FAILED (remote: unknownr OEM command)
    finished. total time: o.245s

complete

devam etmek için bir tuşa basın...

Dediğim driverlar yüklümü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsi yüklü hiç bir sıkıntı yok ama root yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: namarame

hepsi yüklü hiç bir sıkıntı yok ama root yapamadım

Bilgisayarınızdaki diğer usb portlarına bağlamayı deneyin

• Tabletten usb hata ayıklamayı aktif edip pcye bağlayın.Driverlar vs yüklenip tableti tanıdıktan sonra verdiğim rarın içindeki programı rardan çıkarıp çalıştırın.
    Program açılınca 'Y' harfine basın ve 10-20 saniye arası bekleyin.Tablet kapanıp açılacak ve açıldığında cihaz rootlanmış olacak.programı kapatabilirsiniz,kolay gelsin.

https://drive.google.com/open?id=0B75Mo3DkmwBuQUpnWHQ5V2tEdTg

edit:pcye tableti bağladıktan sonraki süreçte tableti gözlemleyin yetki isteyebilir izin verin.Sorun oluyor rootlanmıyorsa cihaz;usb kablosunu çıkarın geliştirici seçeneklerinden usb yetkilerini kaldır gibi bir seçenek var ona basıp evet diyin.Daha sonra pcye tekrar bağlayın cihazı ve programı çalıştırıp 'Y'ye basın.bu sırada tableti gözlemleyin izin isteme olasılığı yüksek izin verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodisCoking -- 7 Kasım 2015; 21:54:56 >

• Hocam benim tablet 16GB, senin paylaştığın dosyayı mı indirmem lazım yoksa farklı bir dosya var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam benim tablet 16GB, senin paylaştığın dosyayı mı indirmem lazım yoksa farklı bir dosya var mı??

benim paylaştığımı indir

• DeveloperAli kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yedeği alıp yüklüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 23 Kasım 2015; 17:13:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reeder a7i 4.4.2 tablette ROOT işlemi yukarıda anlatılan yöntemle başarıyla gerçekleşmiştir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: komikaze35

Reeder a7i 4.4.2 tablette ROOT işlemi yukarıda anlatılan yöntemle başarıyla gerçekleşmiştir :)

Sevindim.Bu bence bütün intelli tabletlerde çalışır.

• DeveloperAli kullanıcısına yanıt
    merhaba ; bizim bebe A8i QUAD tabletin desen şifresini karıştırmış, format atmaya çalışıyorum olmuyor... sitede falan da herhangi bir bilgi yok... başlangışta kurtarma için ses +kapama vs. de çalıştıramadım manufactoring diye bi programla kurmaya çalışıyoruma ama onunda 32 GB olanının dosyasını buldum 16 GB olanınnı yok... yardım olabilirmisiniz.. 32 GB yi kursam sıkıntı olur mu.. yada tableti tekrar nasıl kullanılır hale getirebilirm.

• kadirkeserci K kullanıcısına yanıt
    Hocam power + ses açma ya bastığınızda bir menü gelecek ordan recoveryi seçin sonra wipe data yapın fabrika ayarlarına döner olmazsa;
    http://reedertablet.com/reeder/yazilim/reeder_a8i_quad/A8i%20Quad_20151007.rar bu linkteki yazılımı deneyin. bide sizin tabletin 32 gb versiyonunu göremedim ben nette
  • HOCAM 2 DEDİKTEN SONRA KIRMIZI OLUYOR YAZILAR VE UNKNOWN YAZIYOR ÇÖZÜM NEDİR

• 4.2.2 cihaza sorunsuz root kurdum.ancak en çok ihtiyacım olan swap dosyasıyla 1gb ram dar boğazını aşacak ram expander uygulaması çalışmadı.kernel swap file için uygun değilmiş ne demekse.çalışsa tek ve en büyük sorun olan hafıza sorununu halledecektim.ainol novo 7 1ghz tek çekirdek 512 ramli aleti ayağa kaldırdı bu program.acaba 4.4 rootlu kullanan biri aşağıdaki uygulamayla
    swap uyumlumu değilmi deneyip söyleyebilirmi?test uygulaması bu
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roehsoft.meminfo&hl=tr
  • Driverlar kurulumu bütün yaptığınız işlemleri kontrol edin

• intel driverını yüklerken pc ye güvenli kaynak değil uyarısı geliyor buna rağmen yüklensin mi diyorum evet dediğim halde yüklenmiyor ne yapabilirim
  • FAİLED..unknown oem command??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.