Şimdi Ara

SEAT CORDOBA NASIL BİR ARABADIR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
158.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SEAT CORDOBA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI NASIL BİR ARABA NE GİBİ ÖZELLİKLERİ VAR 27 BİNLİK FİYATI VAR ACABA BU PARAYA DEGER Bİ ARAÇMIDIR YOL TUTUŞU FALAN NASILDIR

• Ben geçen hafta bir tanıdığın dizel olanına bindim.
    Geniş, tutumlu ve sağlam.
    Ama hem tutumlu, hem performanslı, hem çok satan hemde geniş bir araç istersen KIA RIO'ları diğer topicde çok övüyorlar.
    Dahada ucuz galiba RIO...
    Fakat Cordoba az yakan geniş bir aile aracı. Arkasında da DOĞUŞ OTOMOTİV var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 147BLACK

Ben geçen hafta bir tanıdığın dizel olanına bindim.
    Geniş, tutumlu ve sağlam.
    Ama hem tutumlu, hem performanslı, hem çok satan hemde geniş bir araç istersen KIA RIO'ları diğer topicde çok övüyorlar.
    Dahada ucuz galiba RIO...
    Fakat Cordoba az yakan geniş bir aile aracı. Arkasında da DOĞUŞ OTOMOTİV var.
    Seat klübünde yine bir arkadaş sormuştu baya bilgi verdik istersen bakabilirsin ama fiyatına göre en donanımlı araç,yol tutuşu çok güzel fakat süspansiyonları biraz sert ve orjinal lastikleri ile sert ötesi,ama lastiğini değiştirip kaliteli bir lastik alırsan dört dörtlük oluyor..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih*

Seat klübünde yine bir arkadaş sormuştu baya bilgi verdik istersen bakabilirsin ama fiyatına göre en donanımlı araç,yol tutuşu çok güzel fakat süspansiyonları biraz sert ve orjinal lastikleri ile sert ötesi,ama lastiğini değiştirip kaliteli bir lastik alırsan dört dörtlük oluyor..!

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sizlere katılmıyorum.cordoba hiç de geniş bir araç deil.tabi sizin boylarınız 1.50 falan sa size geniş gelebilir.ben 1.94 üm ve arkasına oturduğum zaman fenalık geliyor.arka diz mesafesi çok dar.geniş fln deil.tavsiye etmem.o yüzden alcaksan sakın alma.performansı da oyle ahım şahım değil.eğer 2 kişi binip arkaya kimseyi almıycaksanız belki düşünülebilir ama onun dışında tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: toksin

arkadaşlar sizlere katılmıyorum.cordoba hiç de geniş bir araç deil.tabi sizin boylarınız 1.50 falan sa size geniş gelebilir.ben 1.94 üm ve arkasına oturduğum zaman fenalık geliyor.arka diz mesafesi çok dar.geniş fln deil.tavsiye etmem.o yüzden alcaksan sakın alma.performansı da oyle ahım şahım değil.eğer 2 kişi binip arkaya kimseyi almıycaksanız belki düşünülebilir ama onun dışında tavsiye etmem.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: toksin

B segmenti hiç bi araç seni tatmin etmez ki dostum

Boyun çok uzun. seni anca D segmenti paklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Loop

quote:

Orjinalden alıntı: toksin

B segmenti hiç bi araç seni tatmin etmez ki dostum

Boyun çok uzun. seni anca D segmenti paklar

Alıntıları Göster
    Ben de geniş olduğuna katılmıyorum. Arka koltuk hem baş hem de diz mesafesi olarak ufak. Bir de dizellerin motor sesi çok geliyor kabine, yalıtım biraz az yapmışlar. Ama tipi güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

Ben de geniş olduğuna katılmıyorum. Arka koltuk hem baş hem de diz mesafesi olarak ufak. Bir de dizellerin motor sesi çok geliyor kabine, yalıtım biraz az yapmışlar. Ama tipi güzel

Alıntıları Göster
    Ben ön tarafa bindiğim için demek iyi gelmiş. Hatırlatmalar için sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 147BLACK

Ben ön tarafa bindiğim için demek iyi gelmiş. Hatırlatmalar için sağolun.

Alıntıları Göster
    Arkada diz ve baş mesafesi dar. Geri kalan herşeyi dört dörtlük bnce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legion90

Arkada diz ve baş mesafesi dar. Geri kalan herşeyi dört dörtlük bnce.

Alıntıları Göster
    Bagaj hacmi de oldukça geniş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Bagaj hacmi de oldukça geniş.

Alıntıları Göster
    cok basık ama uzunluk iyi.ama eni dar geliyo boyum 1.85 daralıyorum içinde
  • kuzenlerimde var çok memnunlar hem az yakıyor hemde performansınden memnunlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmk

kuzenlerimde var çok memnunlar hem az yakıyor hemde performansınden memnunlar..
    HİÇ DİZELİN SESİNİ DUYMADINIZ MI ARKADAŞLAR..YALITIM BERBAT.TRAKTÖR GİBİ SES GELİYOR.KUSURA BAKMAYIN AMA
  • dizel oldugu için cook satıyo yalnız 2.elde fıyatı muthış dusuyo tutumlu konforlu ama leon gıbı değil dususun nedenıde bence bızım mıllette mıllı servet bakış avsının olmaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: conbayy

dizel oldugu için cook satıyo yalnız 2.elde fıyatı muthış dusuyo tutumlu konforlu ama leon gıbı değil dususun nedenıde bence bızım mıllette mıllı servet bakış avsının olmaması
    Pazardan seçme yorumlarla değil, kullanıcılarının yorumuyla araç almak isterseniz buyrun SEAT KLÜBÜ başlığını inceleyin.

En doğru, geniş ve doyurucu bilgiyi orada bulacaksınız. Uzun zaman boyunca çok şey paylaşıldı.

http://forum.donanimhaber.com/m_7682695/tm.htm

Eğer yeterli gelmezse, en azından soracağınız soruyu/soruları orada sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEAHAWK_3025 -- 22 Eylül 2008; 1:23:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SEAHAWK_3025

Pazardan seçme yorumlarla değil, kullanıcılarının yorumuyla araç almak isterseniz buyrun SEAT KLÜBÜ başlığını inceleyin.

En doğru, geniş ve doyurucu bilgiyi orada bulacaksınız. Uzun zaman boyunca çok şey paylaşıldı.

http://forum.donanimhaber.com/m_7682695/tm.htm

Eğer yeterli gelmezse, en azından soracağınız soruyu/soruları orada sorabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    arkadaşımda 1.4 tdi var 2005 model 60000km yi devirdi, taş gibi araba, hiç sorun yaşamadı. donanımlı, kabin içi şık ve sade,

• quote:

Orijinalden alıntı: sscasta

arkadaşımda 1.4 tdi var 2005 model 60000km yi devirdi, taş gibi araba, hiç sorun yaşamadı. donanımlı, kabin içi şık ve sade,

Alıntıları Göster
    (-)Kabinde sert malzemeler kullanılmış,sert süspansiyonlar kasislerde rahatsız ediyor,motor alt devirlerde cansız,gürültücü ve yalıtım zayıf,arkada diz ve baş mesafesi çok yetersiz.Farlar buğu yapabilir.Serviste fiyatlar biraz yüksek.
    (+)STYLANCE İÇİN KONUŞUYORUM)Full+Full araç;ABS+EBD,Çift Airbag,dijital klima,hız sabitleyici,elektrikli,ısıtmalı katlanabilen aynalar,4 cam otomatik,çelik jant,sis farı,CD-MP3 çalar,immobilizer vs. bulunuyor.Motor 2500-3500 devir aralığında çok canlı,195nm. torkun etkisiyle 3,4 ve 5.viteslerde araç çok atak,olduğundan güçlü hissettiriyor.TDi motor çok ekonomik,şehiriçi yüksek devirli ve seri kullandığım halde 5.5-6 litre,uzun yolda 4-4.5 litre yakıyor ki bu da şehiriçi bir depo ile 850-900km,şehirlerarası 1050-1100km. demek.(Deposu 45lt.)Yol tutuşu sınıfına göre gayet iyi sert süspansiyonların da etkisiyle.VW bünyesinde olduğu için servis ve parça sorunu yaşamadım çünkü mesela (motoru Polo motoru olduğu için)Seat servisi yoksa VW servisi de ilgilenebiliyor.

Selamlar...

• aracımın ön çamurluğu çizildiği için aracımı tamire vermiştim
    bu sırada geçici olarak kullanmam için bana 2009 model 1500 km de seat cordoba araba verdiler
    arabayı geçtiğimiz hafta 4 gün boyunca yaklaşık 350-400 km kadar kullanma imkanım oldu
    benim kullandığım araçta nissan micra olup aslında cordobadan bi alt sınıf araç sayılabilir
    düşüncelerimi sorarsan
    aracı alırken dizel mi yada benzinli mi diye sormayı unuttum ama araç o kadar çok ses çıkartıyorduki kesin dizeldir dedim sonra giderken ruhsata baktım benzinli olduğunu gorunce çok şaşırdım hatta benzinlikte inanamadım birde depo kapağına baktım,
    2009 model bir araca göre orta kokpit yapısını kalitesiz buldum,
    1500 km deki aracın 4-5 yerinden tıkırtılar geliyordu,
    aracın benzin kapağı bile içerden açılmıyor anahtarı çıkartıp anahtar ile benzin kapağını açtırıyorsunuz buda bana garip geldi,
    aracın asıl maharetini ise 120 km nin üstüne çıkınca gördüm gerçekten inanılmaz bir gürültü alıyor içeri ben şahsen çok şaşırdım zaten korkumdan 150 km nin üstüne çıkamadım ani frenlerde ise araç biraz yalpalama yapıyordu,
    daha önce seat kullanmamış biri olarak seat a duyduğum tüm sıcaklığı benden alıp götürdü araç açıkçası birden soğuttu beni seattan ,
    tabi benim görüşlerim sadece 4 gunluk kullanım sonucu aldığım deneyim sürekli kullanan arkadaşların görüşleri tabiki daha gerçekçi olabilir , bu deneyimi yaşarken karşılaştırdığım araçlar sürekli kullandığım için ww jetta, nissan micra ve toyota corolla hatcback bu araçların hepsine göre bence daha kotuydu,(çoğu farklı sınıfta aslında) ,
    her ne kadar ucun olsada 2009 model bir araca göre ben seatı çok geri buldum
    hoşuma giden tek yanı ise aracın gec göstergeleri şıklar yanınca gerçekten guzel gorunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hknmrt

aracımın ön çamurluğu çizildiği için aracımı tamire vermiştim
    bu sırada geçici olarak kullanmam için bana 2009 model 1500 km de seat cordoba araba verdiler
    arabayı geçtiğimiz hafta 4 gün boyunca yaklaşık 350-400 km kadar kullanma imkanım oldu
    benim kullandığım araçta nissan micra olup aslında cordobadan bi alt sınıf araç sayılabilir
    düşüncelerimi sorarsan
    aracı alırken dizel mi yada benzinli mi diye sormayı unuttum ama araç o kadar çok ses çıkartıyorduki kesin dizeldir dedim sonra giderken ruhsata baktım benzinli olduğunu gorunce çok şaşırdım hatta benzinlikte inanamadım birde depo kapağına baktım,
    2009 model bir araca göre orta kokpit yapısını kalitesiz buldum,
    1500 km deki aracın 4-5 yerinden tıkırtılar geliyordu,
    aracın benzin kapağı bile içerden açılmıyor anahtarı çıkartıp anahtar ile benzin kapağını açtırıyorsunuz buda bana garip geldi,
    aracın asıl maharetini ise 120 km nin üstüne çıkınca gördüm gerçekten inanılmaz bir gürültü alıyor içeri ben şahsen çok şaşırdım zaten korkumdan 150 km nin üstüne çıkamadım ani frenlerde ise araç biraz yalpalama yapıyordu,
    daha önce seat kullanmamış biri olarak seat a duyduğum tüm sıcaklığı benden alıp götürdü araç açıkçası birden soğuttu beni seattan ,
    tabi benim görüşlerim sadece 4 gunluk kullanım sonucu aldığım deneyim sürekli kullanan arkadaşların görüşleri tabiki daha gerçekçi olabilir , bu deneyimi yaşarken karşılaştırdığım araçlar sürekli kullandığım için ww jetta, nissan micra ve toyota corolla hatcback bu araçların hepsine göre bence daha kotuydu,(çoğu farklı sınıfta aslında) ,
    her ne kadar ucun olsada 2009 model bir araca göre ben seatı çok geri buldum
    hoşuma giden tek yanı ise aracın gec göstergeleri şıklar yanınca gerçekten guzel gorunuyor
    Sana taksi çıkması, kilometresi sıfırlanmış, bakımsız bir cordoba verdiler herhalde arkadaşım.
    7 senedir Cordoba kullanıyorum. Dediklerinin hiçbirini yaşamadım... Daha önceden 2000 model ford fiestam vardı. 4 senede fiesta kullandım. iki arabanın arasında dağlar kadar fark vardı. Tabi birde 4 yıllık bi teknoloji farkı var.
    Hoş arkadaşımın 2005 40.0000 km rede fiesrtası var. birkaç gün benim aracı kullandı. hayran kaldı.

Cordoba'da eksi olarak gördüğüm şeyler zaten herkezin yazdığı şeyler.
    1. Cordobanın arka koltuklar biraz dar (fakat bagajı baya geniş).
    2. Sert süspansiyonlara sahip (Gerçi Bu süspansiyonlar arabanın yol tutuşu daha güçlü hale getiriyor.)

Diğer yandan tüm özellikleri ve konforu, fiyatı ile kıyaslanınca piyasadaki aynı sınıf arabalardan çok daha cazip...

7 senelik tecrübelerimi aktardım arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadelus -- 16 Ocak 2011; 1:00:58 >

• Konu üzerinden biraz zaman gecmis ama ben bakan olur diye yazmak istedim. Abi'm 2005te 0 km s-rider aldı yani ful paket. Araç gayet az yakan, dizel olmasına rağmen turbo olması sayesinde çok performansli. Bazı arkadaslar şikayet etmiş bir arkadasa emanetten araç vermişler. Allah bilir kaç kisi bitmiştir araca da o hale geldi. Bu fiyatlarda binebileceginiz bu kadar özelliğe sahip başka bir araç yok. Evet bazı konularda yalıtım gibi vs. Sizi tatmin etmeyebilir. Boyun uzunsa rahatsız edebilir. Ama diğer konularda tek gecerim. İsikta bir renault megan bir de benzinli Toyota corolla gaz veriyorlardı. Araçta 3-4 kisi olmasına rağmen yetişemediler. Ve yokuşlarda da vites düşürmene gerek kalmıyor. Az yakan performansı bir araba 5 yıl boyunca bir kere arıza vermedi bu da artı bir özellik. Şahsen almayı düşünüyorum bu sıralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinneo

Konu üzerinden biraz zaman gecmis ama ben bakan olur diye yazmak istedim. Abi'm 2005te 0 km s-rider aldı yani ful paket. Araç gayet az yakan, dizel olmasına rağmen turbo olması sayesinde çok performansli. Bazı arkadaslar şikayet etmiş bir arkadasa emanetten araç vermişler. Allah bilir kaç kisi bitmiştir araca da o hale geldi. Bu fiyatlarda binebileceginiz bu kadar özelliğe sahip başka bir araç yok. Evet bazı konularda yalıtım gibi vs. Sizi tatmin etmeyebilir. Boyun uzunsa rahatsız edebilir. Ama diğer konularda tek gecerim. İsikta bir renault megan bir de benzinli Toyota corolla gaz veriyorlardı. Araçta 3-4 kisi olmasına rağmen yetişemediler. Ve yokuşlarda da vites düşürmene gerek kalmıyor. Az yakan performansı bir araba 5 yıl boyunca bir kere arıza vermedi bu da artı bir özellik. Şahsen almayı düşünüyorum bu sıralar.
    bence araba fiyatına göre alınabiliecek en iyi araba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.