Şimdi Ara

RICOH doldurulabilir Lazer yazıcı 109 TL Bim (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.145
Cevap
53
Favori
63.279
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Orada checkouta ilerleyince dolar olmuyor malesef ayrıca hindistandan toz sipariş edersek aylarımız toz beklemekle geçer. Tonerin değişmesine gerek kalmayacağı sadece dram diye bir parçanın değişmesinin yeterli olacağını yazmıştı @Free WiLL yoksa ben yarı fiyata hiç göremedim linki paylaşırsanız sevinirim.

evet mevcut toneri uzunca süre kullanabiliriz, doldurmak şartıyla, tozu bitecek çünki, @Free WiLL arkadaş ucuza toz getirtecek, dağıtacak, bu işlerle uğraşıyor, drumda uzunca süre gidebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 23 Eylül 2015; 0:00:17 >
  • Bizim yazıcı mersinde 75 tl ye satılmış.. vatandaş fişi faturayı yazıya yapıstırmış vallla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

Bizim yazıcı mersinde 75 tl ye satılmış.. vatandaş fişi faturayı yazıya yapıstırmış vallla..

75 o sahte çıktı, eski ink yazıcı fişiymiş tarihde yazmıyodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

Bizim yazıcı mersinde 75 tl ye satılmış.. vatandaş fişi faturayı yazıya yapıstırmış vallla..

75 o sahte çıktı, eski ink yazıcı fişiymiş tarihde yazmıyodu

Aslanoto arkadasım fişi fatura hepsi ok..
    sen ordan bi kamyonet bul hemen yola cık 04 gibi ankarada olursun
    benide al beraber gidelim mersindeymiş kampanyalı yazıcılar..

• yalnız herhalde ilk defa dh tarihinde bir yazıcı konusu bu kadar popüler oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bu aleti kablosuz hale dönüştürmek için ucuz yollu print server bulabilir miyiz? İnternette en ucuzu 70-80 lira

Yoksa eski PC yi server haline dönüştüreceğim böyle giderse.

Bu aleti kablosuz hale dönüştürmek için USB li ve yazıcı paylaşımına izin veren modem kullanılabilir , geri mesajda yapan var anlattı.

İşte o modem de yok bende.

• mstfzcn kullanıcısına yanıt
    at yalanı,seveyim inananı yapmış eleman resmen
    Gece Gece canım Yazıcı çekti iyi mi,yarın ben de bir bakınayım
  • https://www.youtube.com/watch?v=e_X97kqq5is

Printerla ilgili genel bilgiler var bu video da. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da tek kağıt koyunca algılamıyormuş en az 3-4 kağıt olması gerekiyor. Onun haricinde genel bilgiler test falan filan.

https://www.youtube.com/watch?v=17g5izFmN38

Bu video da da dolumun nasıl gerçekleştirildiğini gösteriyor. İngilizce değil malesef ancak nasıl yapılacağı görsel olduğu için çok net anlaşılıyor. Huni kullanmak işte çöpün olduğu yere poşet geçirip oraya iyice boşaltmak , tozun bulunduğu paketi ve en son takmadan önce iyice aleti sallıyor o tozu sallamak baya önemli sanırım çünkü oldukça vakit harcadı :D.

• quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

yalnız herhalde ilk defa dh tarihinde bir yazıcı konusu bu kadar popüler oldu

Hiç yazıcı almaya niyetim yokken bana yazıcı aldırdı bu konu.
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    valla bu kurla bu fiyat bence harika bence doğru seçim yaptınız merak etmeyin. Şu ilk kartuşu bitirelim bi bakalım ne olacak
  • seneler önce alınan hp photosmart b110 series yazıcım var hala tıkır tıkır sadece bir kere içini açıp motor vs yağladım mürekkep atıklarını filan temizledim yeni gibi oldu
    baskı kafasında mürekkep kurumuştu şırınga+ serum hortumuyla kolanya bastım içinde ne varsa çıkarttı kartuş olayı ise cecesor du sanırım oradan doldulabilir kartuş almıştık (çipleri sonsuz mürekkep var gibi gösteriyor) 4 renk olarak birde 4 renkten 2 şer litrelik mürekkep almıştık toplam 100 tl tutmuştu hala mürekkepler bitmedi şırıngayla dolduruyorum
    şuan fiyatlar ne onu bilmiyorum
  • Şuan beni de almaya istiyorsunuz :) konuyu okuyamadım tam bir arkadaş rica etsem kartuş sorununu nasıl halledecek anlatabilir mi duruma göre alayım bende bi tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Şuan beni de almaya istiyorsunuz :) konuyu okuyamadım tam bir arkadaş rica etsem kartuş sorununu nasıl halledecek anlatabilir mi duruma göre alayım bende bi tane

Up
    Ben de aynı durumdayım. Aslında almamam lazım ama yazıcim da yok, çok da ucuz diyor herkes.

Tavsiye ediyor musunuz, alayım mı arkadaşlar? Dün akşam bimde bir tane gördüm almadım. Kaldıysa sabah bakayım hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schlimazi -- 23 Eylül 2015; 4:29:28 >
  • Bunu söyleyince belki diğer kullanıcılar kızacaklar ama Almanızı tavsiye etmiyorum.Bu yazıcının muadil toneri yok gibi birşey. 5 dolumdan sonra yeni toner,drum set almanız gerekecektir oda yazıcının iki katı fiyatı.Dolum tozları ~57TL, ilk alımda demo toner geliyor ~500 sayfa, toz alcaksınız yazıcının size ilk maliyeti ~166TL gelir.

http://m.n11.com/ricoh-407062-refill-toner-2000-sayfa-sp-100sp-100su-P65624311

http://m.n11.com/ricoh-sp-111-toner-ve-drum-kiti-P33435257

Bunun yerine piyasada muadil toneri (85A ~20-25TL) MaşALLAH çok ucuz ve kolay bulunan HP Laserjet Pro P1102 Laser Yazıcı (~225TL) almanızı tavsiye ederim. Rahat edersiniz. Uzun ömürlü olur.(Kablosuz modelinide tercih edebilirsiniz.P1102W)

http://m.istanbulbilisim.com.tr/p1102-ce651a-hp-laser-yazici-en-ucuz-fiyatlari,28475.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 23 Eylül 2015; 7:49:20 >

• Sizce ürunü bulma ihtimalim var mı
  • bu yazıcılar android box gibi cihazlara takılıp kullanılsa keşke. pc kullanmaz oldum evde.
    çok nadir kullanacağım için demo bitene kadar kaç sene giderse oluruna mı bıraksam yoksa ilerde arar bulamayız diye sp101e kodlu tonerden alıp kenara atsakmı? paketinde senelerce dayanırmı? yoksa paketinde beklemeninde ömrü varmı toner için?
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    Hocam fazla bilgim yok lazer yazıcı konusunda, 5 dolum baya uzun gitmez mi? Ben öyle sık çıktı almam. Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schlimazi -- 23 Eylül 2015; 8:13:10 >
  • cd romum bozuk.dolayısıyla kurulum cd sinden kuramadım. kurulum cd sini başka bir pc yardımıyla kopyaladım, oradan kurmaya karar verdim. setup dedim, türkçe dili seçtim, usb hızlı kurulum,ddst kurulumu ayrı ayrı denedim, bu kezde yazdırma işlemi var(35) hata mesajı aldım, kurulum iptal oldu. Yazıcı ekle dediğimde sp111 listede yok. yazıcının usb kablosunu taktığımda belirtilmemiş de sp111 gözüküyor. Support-ricoh dan çekeyim dedim. win 10 kullanıyorum,arkadaşların tavsiyelerine uyarak win 8.1 den download edeyim dedim. bu kez de winzip dosya çıktı, unzip diyorum 17 dosya başarıyla unziplendi diyor. klasörü açtım, komut set up yok,(not defteri çıkıyor.)
    sorunsuz zipsiz kurulum yapabileceğim bir link ayar var mı? (bir arkadaş makina donanımı algılar kurmaya gerek diyor ama kur

sorun çözülmüştür.(Quattro isimli arkadaşın desteği sayesinde.) teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Üsküdar Gerçekleri -- 23 Eylül 2015; 12:34:00 >
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Proteus üstünden el işi kağıdı ile baskı devre çıkarmak için aldım yazıcıyı inşallah el işi kağıdıyla sorun çıkarmaz
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.