Şimdi Ara

RICOH doldurulabilir Lazer yazıcı 109 TL Bim (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.145
Cevap
53
Favori
63.271
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: azomania

İlginç bir tespit yaptım. Bir önceki silik ve dağınık yazma problemine cevap atanlara teşekkür ederim.

Toneri sağa sola salladım ama değişen bir şey olmadı. Ama resimdeki yeşil aparatı yukarı kaldırdığımda daha düzgün yazıyor. Bu sefer de kağıt yüksek sıcaklıktan dolayı kenarları hafif içe bükük çıkıyor. Tekrardan indirdiğimde ise tozlar dağılmış çıkıyor.

Şimdiden sorun yaşamanız üzücü yani tonerin çalkalanmasıyla ilgili durum olsa sonradan yapıncada düzelmeliydi ilginç. Umarım biz böyle sorunlar yaşamayız şansa kaldık gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Aldım yazıcıyı. Üniversitede kitapları pdf den yazdırmam gerekiyor bu yüzden tarayıcı çok önemli değil. Pc den komutu algılasın yeter. Aleti bayramdan sonra deneyebileceğim. Binlerce sayfalık kitapları basarken sorun olmaz diye umuyorum. 5 dolumluk toz 85 tl ise dolumu 17 tl ye geliyor. 17 tl de 2000 sayfa işte 1 kuruş yapar yaklaşık gayet iyi. Zamanla bende tecrübelerimi yazarım umarım hepimizinki sorunsuz çalışır.

1 kilo toz 11 doluma tekabül ediyor dolum 80 gram olduğu için. 1 kilo fiyat 45 tl gibi

Hocam dolumu 80 gr ise 12 dolumu 960 grama denk geliyor yani işte 12.5 dolum yapar. Kilosunun 45 tl oldugu linkini paylaşabilir misiniz? Ben birde demo kartuş olayını çözemedim çeyrek dolu geldigi için mi dolu deniyor yoksa çeyrek bitince yeni kartuş alıp onu mu doldurmalıyız?

ortalama BK polyester iyi toz 1 kilo 45 tl gördüm genellikle, şuanki toner bittiğinde geride resimde gösterildi tapa açılacak ordan toz doldurulacak 20 gramla gelen tonere 80 gram dolduracağız ne kadar alırsa, demekki sınır yok az çok olur ve toner sağa sola sallanacak yerine takılacak, yeni bir toner alınmayacak, ne zaman bu toner iş görmezse yeni toner bakacağız.

• quote:

İlginç bir tespit yaptım. Bir önceki silik ve dağınık yazma problemine cevap atanlara teşekkür ederim.

Toneri sağa sola salladım ama değişen bir şey olmadı. Ama resimdeki yeşil aparatı yukarı kaldırdığımda daha düzgün yazıyor. Bu sefer de kağıt yüksek sıcaklıktan dolayı kenarları hafif içe bükük çıkıyor. Tekrardan indirdiğimde ise tozlar dağılmış çıkıyor.

yeşil aparatı yukarı kaldırdığımda daha düzgün yazıyor dediğin gibi, biz aparada dokunmadık o yukarda duruyor öyle yukarda kullan mesele çözülmüş . kağıdın az bükük gibi çıkması normal fırından çıkıyor sonuçta, yazı düzgün kağıt temizse tamamdır

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Umarım kimse yaşamaz ve umarım kronik bir sorun değildir.
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Herkes yukarda mı kullanıyor acaba, sanmıyorum hocam. Aşağıya alınca kağıt dümdüz, yukarıda kalınca kağıt rulo olmaya başlıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aldım yazıcıyı. Üniversitede kitapları pdf den yazdırmam gerekiyor bu yüzden tarayıcı çok önemli değil. Pc den komutu algılasın yeter. Aleti bayramdan sonra deneyebileceğim. Binlerce sayfalık kitapları basarken sorun olmaz diye umuyorum. 5 dolumluk toz 85 tl ise dolumu 17 tl ye geliyor. 17 tl de 2000 sayfa işte 1 kuruş yapar yaklaşık gayet iyi. Zamanla bende tecrübelerimi yazarım umarım hepimizinki sorunsuz çalışır.

1 kilo toz 11 doluma tekabül ediyor dolum 80 gram olduğu için. 1 kilo fiyat 45 tl gibi

Hocam dolumu 80 gr ise 12 dolumu 960 grama denk geliyor yani işte 12.5 dolum yapar. Kilosunun 45 tl oldugu linkini paylaşabilir misiniz? Ben birde demo kartuş olayını çözemedim çeyrek dolu geldigi için mi dolu deniyor yoksa çeyrek bitince yeni kartuş alıp onu mu doldurmalıyız?

ortalama BK polyester iyi toz 1 kilo 45 tl gördüm genellikle, şuanki toner bittiğinde geride resimde gösterildi tapa açılacak ordan toz doldurulacak 20 gramla gelen tonere 80 gram dolduracağız ne kadar alırsa, demekki sınır yok az çok olur ve toner sağa sola sallanacak yerine takılacak, yeni bir toner alınmayacak, ne zaman bu toner iş görmezse yeni toner bakacağız.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/ricoh-407062-refill-toner-2-000-sayfa-sp-100-sp-188105643

RICOH orjinal toz fiyatı gg de 55 tl ve 2000 sayfa yani 1 dolumluk. Bence bu fiyat çok fazla. Yan ürünlere yönelmekte bana mantıklı gelmiyor. Ayrıca ben SP111 i hiçbir yerde göremiyorum. Sanki bim için özel üretilmiş gibi. SP 100 ile SP 111 in farkını biliyor musunuz acaba? Bu tozu 5 kere doldursam sonra toneri değiştirmem gerekirse toner 80-100 den aşağı olmaz bence. Ben 1500-2000 sayfalık kitapların çıktısını almam gerekiyor almadan önce aslında biraz daha araştırsaydım daha iyi olabilirmiş :D .

Edit= Ürün sayfasında Duty Cycle yani toner ömrü vs gibi düşünsek 10.000 sayfa yazılmış. 5 dolumluk diyebiliriz sonrası için masraf ne kadar bilemiyorum bilgilendiren olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 22 Eylül 2015; 22:30:17 >

• Şimdi arkadaşlar dediğim gibi dolum yeri belli fakat haznenin boşaltılması için çöp haznesini sökmek lazım. Ben muadil toz kullanacağım zaten bu işin içindeyim en kötü seneryo olarak dram çizilse bile 8 tl gibi bir ücreti var zaten aşınan kısmı orası oluyor. merak edenler için yeşil olan silindir şeklindeki parça. Bu arada makinanın iç aksamında kullanılan parçalarda oldukça başarılı zira dişli aralıkları bile kalın ve büyük bence temiz kullanılırsa ömürlük bir cihaz. Olmazsa ilk dolum yapacağım zaman olması gereken bölüme konuyu açarız oradan daha rahat bir şekilde yardımlaşabiliriz.
  • BK polyester tozları , GG yerine çok markete bakın, 45 dediğim diğer markalar, SP111 yazması şart değil RICOH tüm yazıcılar aynı tozu kullanır, daha düşük farklı fiyatlar var, biz bitince arayacağız. olmadı ucuza yurt dışı getireceğiz
  • quote:

Herkes yukarda mı kullanıyor acaba, sanmıyorum hocam. Aşağıya alınca kağıt dümdüz, yukarıda kalınca kağıt rulo olmaya başlıyor.

yeşil vites bende en yukarda duruyor, kağıt rulo değilde biraz preslenmiş izlenimi vererek çıkıyor yazı güzel zararı yok, az indirince ortaya alınca nasıl çıkıyor denemedim, siz baktınızmı ?
    toptancım var zaten oldukça uygun fiyata alabiliyorum kiloluğunu Ben kısmet olursa yedek dram siparişi geçeceğim ek olarak ne olur ne olmaz diye.

yazdırırken kirli çıktı alan varsa kartuşu yerinden çıkarsın ve kuru yumuşak bir bezle dramı (yeşil olan kısmı) fazla bastırmadan silsin daha sonra word de boş bir sayfayı 4-5 kere yazdırsın daha sonra normal çıktı alsınlar. Kartuşu yerine oturturken biraz kaba kuvvet uygulasınlar biraz zor oturuyor. ha birde grafik felan çıktısı alıyorsanız arkadaşlar yazıcı varsayılan olarak 600 dpi ayarıyla geliyor ayarlar bölümünden 1200 dpi seçerseniz daha kaliteli baskılar alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free WiLL -- 22 Eylül 2015; 22:43:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

toptancım var zaten oldukça uygun fiyata alabiliyorum kiloluğunu Ben kısmet olursa yedek dram siparişi geçeceğim ek olarak ne olur ne olmaz diye.

yazdırırken kirli çıktı alan varsa kartuşu yerinden çıkarsın ve kuru yumuşak bir bezle dramı (yeşil olan kısmı) fazla bastırmadan silsin daha sonra word de boş bir sayfayı 4-5 kere yazdırsın daha sonra normal çıktı alsınlar. Kartuşu yerine oturturken biraz kaba kuvvet uygulasınlar biraz zor oturuyor. ha birde grafik felan çıktısı alıyorsanız arkadaşlar yazıcı varsayılan olarak 600 dpi ayarıyla geliyor ayarlar bölümünden 1200 dpi seçerseniz daha kaliteli baskılar alabilirsiniz

hocam toptancınıza ricoh toz ve dram siparişi geç fazla gelsin talep var, yurt dışı uğraşmayalım, bu yazıcıyı bim yaygınlaştırdı, bilinmiyordu önceden.

• quote:

Şimdi arkadaşlar dediğim gibi dolum yeri belli fakat haznenin boşaltılması için çöp haznesini sökmek lazım. Ben muadil toz kullanacağım zaten bu işin içindeyim en kötü seneryo olarak dram çizilse bile 8 tl gibi bir ücreti var zaten aşınan kısmı orası oluyor. merak edenler için yeşil olan silindir şeklindeki parça. Bu arada makinanın iç aksamında kullanılan parçalarda oldukça başarılı zira dişli aralıkları bile kalın ve büyük bence temiz kullanılırsa ömürlük bir cihaz. Olmazsa ilk dolum yapacağım zaman olması gereken bölüme konuyu açarız oradan daha rahat bir şekilde yardımlaşabiliriz.

polyester atık bırakmayan tozlar yaygın satılıyor, sanıyorum bu tonerde atık bırakmıyor olabilir, tonerde atık için boşaltıma gerek kalmaz, yeni alacağımız tozda atık bırakmıyor olacak sanıyorum.

• Bu yazıcının toneri her 2 doldurmada bir değiştirilmesi önerilir diyor sitesinde ancak görev döngüsüde 10.000 sayfa yani 5 dolum diyor. Diyelim 10.000 i götürdü sonra toner almak istedik nereden alacağız ve fiyat nasıl olacak?
  • Free WiLL kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde çıktı kısmındaki mavi-yeeşil kol aşağı doğru mu yukarı doğru mu çıktı alıyorsunuz. Aşağı ve yukarıda farklı sonuç alıyor musunuz?
    sıkıntı değil hocam dediğim gibi ilk kartuşu bitireyim konuyu açar sarf malzeme konusunda da yardımcı olmaya çalışırım. Zaten bu işin içindeyim. Şöyle örnek vereyim kullandığım canon mx410 yazıcımın sadece siyah kartuşunu 100 den fazla doldurdum varın siz düşünün millet ilk dolumda sıkıntı yaşarken ben sayısını bile unuttum. Bir tek renkli kartuşum 50. dolumdan sonra sıkıntı çıkardı onda da boya malesef ışığa maruz kalmış ve bayatlamış ondan dolayı gitti Aynı şekilde sakın olaki ayda 200-300 sayfa çıktı alanlar 5 dolumluk seti almasınlar dayanmaz o tozlar. Özellikle önümüz kış rutubetten yalan olur giderler. 1 tane topan toz parçası bile dramı çöpe atmaya yetecektir

• quote:

sıkıntı değil hocam dediğim gibi ilk kartuşu bitireyim konuyu açar sarf malzeme konusunda da yardımcı olmaya çalışırım. Zaten bu işin içindeyim. Şöyle örnek vereyim kullandığım canon mx410 yazıcımın sadece siyah kartuşunu 100 den fazla doldurdum varın siz düşünün millet ilk dolumda sıkıntı yaşarken ben sayısını bile unuttum. Bir tek renkli kartuşum 50. dolumdan sonra sıkıntı çıkardı onda da boya malesef ışığa maruz kalmış ve bayatlamış ondan dolayı gitti Aynı şekilde sakın olaki ayda 200-300 sayfa çıktı alanlar 5 dolumluk seti almasınlar dayanmaz o tozlar. Özellikle önümüz kış rutubetten yalan olur giderler. 1 tane topan toz parçası bile dramı çöpe atmaya yetecektir

Hocam konuyu dışında burada da bilgilendirme yaparsanız daha iyi olur. Forum büyük malum. Buluyoruz bulamıyoruz karışıyor

• Ben bugün 1 tane aldım.

Eksi Yanı: Biraz büyük ve kaba duruyor. Kağıdı üstten alıyor.

Artı Yanı: 109 TL yani bedava.

Sonuç: Benim gibi ayda 10-20 arası baskı alan için bulunmaz nimet. 90 Liraya tozunu alsam bana 20 yıl yazıcılık yapar.

Not: Linkte satılan toz sp100 için. Umarım sp111 de sorun çıkarmaz.
    hocam ne kadar orda bırakmaz yazsada mutlaka yanmayan toz oluyor ve dramın etrafına bakarsanız orda plastik silikon kıvamında bir parça göreceksiniz o işte dram üzerinde yanmayan tozu topluyor yani mutlaka o hazneye toz gidecektir. Şayet o plasitk parçayı dolumdan sonra silmezseniz dramı çizmeye başlıyor. ya da en kötü seneryo olarak çöp haznesi dolar ve çıktılarınızda siyah siyah izler görmeye başlarsınız. Yani tamamı yanıyor diyen adam yalan söylüyordur
  • yukarıda aşağısı genelde zarf gibi baskılar yapacağınız zaman kullanılıyor
  • Free WiLL kullanıcısına yanıt
    tamam hocam kilo almayalım biz az kullanıyoruz tüketemeyiz beklerken toz bayatlar yıllarca beklemeye gelmez diyorsun, ozaman siz topdan alıp birer ikişer dolumluk halinde hazırlayın fiyatda uygun olsun dediğin gibi alalım.
    bu cihaza A3 büyük kağıt yazdırabilirmiydik ?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.