Şimdi Ara

RICOH doldurulabilir Lazer yazıcı 109 TL Bim (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.145
Cevap
53
Favori
63.278
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Cosmic plusun sitesinde 5 tüp 80 tl. Daha da ucuzları varda hiçbirinin kalitesini bilemiyoruz malesef. Özellikle kilogram ile uygun fiyata baya var uygun olduğu söyleniyor da işte kefil olmayayım :).

GG'de satan da Cosmiplus.

Kendi sitesinde kargo hariç 80 TL,

GG' de kargo dahil 91 TL ye satıyor.
  • Ben oradan alacağım bugün yarın o zaman zaten başka alternatifte yok gibi. 5 dolumluk uzun süre yeter umarım zamanla bayatlama vs. olmaz.
  • olorin_ kullanıcısına yanıt
    Bu tozu alıp evde toner bitene kadar saklasak bir sorun olur mu? 5 tane, sonuçta bittikçe dolduracağımız için beklemek zorunda. Raf ömrü falan var deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schlimazi -- 27 Eylül 2015; 18:37:55 >
  • banada 1 veya 2 tüp verin ödeme nakit, bayatlama yapıyomuş fazlası beklemesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

banada 1 veya 2 tüp verin ödeme nakit, bayatlama yapıyomuş fazlası beklemesin.

Usta s.beylideki hiçbir bimde kalmamış senmi aldın yoksa hepsini😃😃
  • Evet bide bayatlama durumu var acaba üreten firma onları ne kadar süre saklıyor elinde sonuçta orada bekledigi süre bile önemli. Ricohun orjinali gibi hava almayan pakette saklanmıyor basit bir kutu gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

quote:

banada 1 veya 2 tüp verin ödeme nakit, bayatlama yapıyomuş fazlası beklemesin.

Usta s.beylideki hiçbir bimde kalmamış senmi aldın yoksa hepsini😃😃

ben sadece otosanayi civarındaki bimlerden 3 adet aldım farklı bimlereden, çok bim var araştırın çıkar, en son Maltepe fındıklı mahallesindemi ne 2 adet vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 27 Eylül 2015; 19:06:12 >
  • merak edenler için kutu açılım videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=2o2y5wJ9BfA
  • bir tüp bir dolum 2000 sayfa 2 sene gider bana, paylaşalım birer birer, toz yıllarca beklemeye gelmez
  • redloves kullanıcısına yanıt
    ben bu tarafdan aldım, önerim gitmediğim ,Sultanbeyli gölet, mecidiye şubeleri ve oradan merkeze yenidoğana sancaktepeye doğru ara çıkabilir,
  • quote:

ben bu tarafdan aldım, önerim gitmediğim ,Sultanbeyli gölet, mecidiye şubeleri ve oradan merkeze yenidoğana sancaktepeye doğru ara çıkabilir,

İlk bir heveslendim almak için fakat bana tarayıcı ve fotokopide lazım oluyor oyüzden almaktan vazgeçtim. Gölet civarındaki bimlere uğramıştım yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

quote:

İlk bir heveslendim almak için fakat bana tarayıcı ve fotokopide lazım oluyor oyüzden almaktan vazgeçtim. Gölet civarındaki bimlere uğramıştım yoktu.

tarayıcı olsa fiyatı yüksek olur, gelmez tarayıcılı lazer, lazer olmayan cihaz yaramaz, hem cep telefonla resmini çekerek pdf kaydederek bilgisayara aktarıp yazcıya yazdırmak mümkün oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keremyan

quote:

Ben bugün 650 sayfa bastım bir pdf den çeyrek dolu toner bitmedi. Gayet okunaklı güzel ve hızlı yazıyor yazıcı. Arkalı önlü yaparken mutlaka sonraki çekeceğinizi ters koyun yani yazı siz dışardan bakınca ters olsun. Kitap gibi yapayım diye baya ugraştım sayfaları dizerken. Gidip 2 kuruşa çektirmek daha kolay bunu ben sanırım öyle lazım oldukça ufak tefek şeyleri çekerken kullanırım çünkü maliyet ugraşıya değmiyor. Muadil tozda henüz tam bulamadıj 1 kg alıp aa bu değilmiş demek istemiyorum şöyle 300-500 grlık satılsa da alsam denesem.

650 sayfanın maliyeti ne kadardır nasıl hesapladınız?

Migrostan paketini 7.5 tl den 500 lü copier bond aldım 5 paket . Tozunu tabi ki şuan var olduğu için hesaplayamam ama tek dolum 2000 sayfası en az 50 tl internette. Kaba hesapla 2000 sayfalık toner tozu 50 tl ise 500 ü 12.5 yapar 500 kağıt 7.5 tu 20 tl 600 sayfa için de fiyat 24 tl . Dışarıda 2 kuruşa çeken yerler var tam kalite bilemiyorum ancak bildiginiz yarı fiyata geliyor. Yani alet bizde kağıt bizde ancak 2 katına mal etmiş oluyoruz :) . Bu yazıcılar daha çok işte her an istediğini gibi çekersiniz büyük rahatlık yani böyle yüklü çıktı alırken ucuz yeri bulmak daha mantıklı.

2 kuruşa çeken yer nerede? marmara-istanbul-ege üniversitelerinin etraflarındaki her yere sordum en ucuz izmir'de 4 kuruşa çektirebildim.

bu ricoh markası mr.robot dizisinde times meydanındaki duvara reklam vermiş. (belki gerçekte de vardır) bim enteresan bir iş yaptı.

hocam marka kaliteli öyle sıradan fason bim ürünlerinden değil

• Beyler bende bugün almış bulunuyorum , 1 tane daha vardı Bim'de (Eskişehir)

Toner tozu ucuza mal olacaksa bende alım yapabilirim .
  • bunun içindeki tonerle kaç sayfa basılıyo (kutudan çıkanla)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

bunun içindeki tonerle kaç sayfa basılıyo (kutudan çıkanla)

500 sayfa deniyor ancak ben bugün 630 sayfa bastım henüz bitmedi.
  • quote:

quote:

Eco modda mı basiyorsunuz
  • Malatya ozalper mintikasindaki her bim de 2-3 tane var. Almak isteyen varsa bilgilendirmis olayim.
  • 35 dolar gibi bir fiyata yazici iste. Laazer yazicisi olmayanlar icin iyi firsat. Binlerce sayfa degilde.arada sirada tez odev makale vs icin yazdirmalarda kullanilir. Cakal internet kafecilere bir sayfalik is icin 1 tl verip yuzlerindeki siritisi gormekten iyidir.
  • quote:

quote:

demo toneri doldurunca 2000 sayfa çıktı alıyoruz değil mi?

bir bilgin varmı hocam
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.