Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
6
Favori
35.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer Predator XB270HU modelinden sonra , Asus'ta PG278Q nun halefini duyurdu .

PG279Q’nun en büyük farkı 2560x1440p WQHD çözünürlükte 144 Hz yenileme hızı ve 4 milisaniye tepki süresini IPS panel ile sunabilmesi. Daha önce IPS panellerde bu kadar hızlı tepki süresi sunulamadığı için TN paneller kullanılıyordu. Ancak ROG Swift PG279Q ve yeni bazı üst seviye modeller bunu değiştiriyor. Nvidia’nın G-Sync teknolojisini barındıdan ROG Swift PG279Q oyuncu monitörü aynı zamanda ULMB ve 3D Vision teknolojilerini de destekliyor.

27" panel
    16:9 ekran oranı
    IPS panel ile geniş görüş açısı
    WQHD 2560 x 1440 çözünürlük
    144 Hz tazeleme hızı
    1000:1 kontrast
    350 cd/m2 parlaklık
    NVIDIA G-Sync teknolojisi
    Kolay OSD navigasyon tuşu
    Akıllı kablo yönetimi
    Ergonomik tasarım

Tanıtılan diğer ürünlere buradan ulaşabilirsiniz ...
    https://rog.asus.com/422592015/labels/event/computex-2015-asus-rog-announces-latest-range-of-gaming-gear/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 16 Eylül 2015; 23:56:07 >

• Şunların neden 24inçi çıkarmıyor anlamış değilim.hem fiyattan,hem yerden tasarruf sağlar,27 inç çok büyük değil mi bir oyunu monitörü için?
  • Stalker ben ilk 24" monitör aldıgımda aynı tepkiyi vermiştim , abartı abi bu gözümüz yetmez demiştim :) Xl2420T ile 2 senedir alıştım ve 27" geçtiğimden bu yana da başka monitörün bana tat vermediğini anladım , açıkcası herşey alışana kadar :) benim gibi iş üzerine kullanıyorsan hele ki ips + 27" olmasının yanı sıra oyunalr için ayrı bir TN panel gerektirmeyecek olması beni çok mutlu etti , çıksada alsak ön sipariş modundayım o derece :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

Stalker ben ilk 24" monitör aldıgımda aynı tepkiyi vermiştim , abartı abi bu gözümüz yetmez demiştim :) Xl2420T ile 2 senedir alıştım ve 27" geçtiğimden bu yana da başka monitörün bana tat vermediğini anladım , açıkcası herşey alışana kadar :) benim gibi iş üzerine kullanıyorsan hele ki ips + 27" olmasının yanı sıra oyunalr için ayrı bir TN panel gerektirmeyecek olması beni çok mutlu etti , çıksada alsak ön sipariş modundayım o derece :D

Daha satışa çıkmadı sanırım sitelerde satışına raslamadım ama fiyatı acerdan pahallı olacağı kesin.bunlar çıkınca tn roglar ucuzlar sanırım,onlarda alınabilir :)

27inçte nette dolaşırken,bir yazıyı okurken monitöre yaklaşman gerekirdur o zman büyük bir ekranla karşı karşıya kalıyorsun rahatsız etmiyor mu?

• Yine güzel bir çalışma yapmış asus. Bu monitörün ederi aslında en fazla 1200. Ama ROG sembolünü koydukları için ve oyuncu monitörü diye adlandirildigi için 2300den aşağıya gelmeyecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizde 4000 tl den satışa sunarlar bakın Tn panelli rog swift e 3600lerde geziniyor Bu arada monitör 144 hz değil 165 hz.
  • yunus3441 kullanıcısına yanıt
    şimdi o konu hakkında net bir açıklamaya ben ulaşamadım , asus iddaa ediyor bir boost sistemi ile 165 hz kadar verebilecekmiş monitör fakat bu nasıl birşey olacak ürün piyasaya çıktıgında ki incelemelerde daha rahat göreceğiz
  • monitörleri ben kendim modluyorum nette takılacagım zaman text büyük olacak şekilde ve daha düşük mavi ışık şeklinde ayarlıyorum BENQ monitörümde , bunuda aynı şekilde ekndinize göre modlayabilirsiniz ve tek dokunuşta modalr arası geçiş yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefirEmre -- 13 Eylül 2015; 23:28:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus3441

Ülkemizde 4000 tl den satışa sunarlar bakın Tn panelli rog swift e 3600lerde geziniyor Bu arada monitör 144 hz değil 165 hz.

aynen 165hz.
    http://www.guru3d.com/news-story/asus-rog-swift-pg279q-gets-165hz-refresh-rate.html
  • Benim monitör sorun çıkardı ve Asus'dan değişim için rapor aldım. Aldğım yere gittim ve para iadesi yaptırdım. Şimdi PG279Q gelmesini bekliyorum

Acaba TR geliş tarihi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Benim monitör sorun çıkardı ve Asus'dan değişim için rapor aldım. Aldğım yere gittim ve para iadesi yaptırdım. Şimdi PG279Q gelmesini bekliyorum

Monitor nasıl bir sorun çıkarttı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 23 Ekim 2015; 20:42:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yeni seriside bir piyasada düşmedi gitti,neyin nazıysa hani
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Benim monitör sorun çıkardı ve Asus'dan değişim için rapor aldım. Aldğım yere gittim ve para iadesi yaptırdım. Şimdi PG279Q gelmesini bekliyorum

Monitor nasıl bir sorun çıkarttı?

Ekrandaki tüm renkler birbirine giriyordu. Güç kablosunu çıkarıp tekrar takmadan düzelmiyordu. Sonrasında titreme sorunu başladı, 144HZ'de titreşimden dolayı hiçbirşey okunmayacak seviyeye geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla beklemekteyiz bizde gözümüz yollarda kaldı ustad :D bende 278q almamak için kendimi zor tutuyorum
  • Zaten alma o monitörü , biraz nette baktımda kronik problem gibi duruyor.
  • bayağı bir söylenti var midemi bulandırdı açıkcası bir torba para vereceğiz öyle salak saçma şeylerle uğraşmak istemem açıkcası
  • PG279AQ olan modelide var isterseniz 3800x2100 IPS gibi bişey 60hz diyor ama gsync var muhtemelen oda 75-80hz oc oluyordur... 34" 21:9 wide monitorler hakkında ne düşünüyorsunuz
    mesela acer xr341cka 3400x1440 / IPS 75hz (100hz oc) gsync var AH-IPS.. xr341xk (freesync) xr341cka (gsync) .. tam pixel sayılarını bilmediğimden yuvarladım..
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    pg278q 3200 den aşagı yok.. aynı bandın monitoru ama daha cafcaflısı.. 4000 tl +/- 300TL den çıkar..
  • https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG279Q/

çok şükür resmi siteye eklendi tüm özellikleri ile beraber kasım sonu Türkiye de olur büyük ihtimal ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

https://www.asus.com/Monitors/ROG-SWIFT-PG279Q/

çok şükür resmi siteye eklendi tüm özellikleri ile beraber kasım sonu Türkiye de olur büyük ihtimal ...

Söylediğiniz gibi inşallah kasım sonuna kadar türkiyede de satışa çıkar. Ekstra bir bilgiye ulaşabilirsem paylaşıcam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.