Şimdi Ara

arkadaslar evkur telefonj imei kapatabilirmi lutfen yardimm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar evkurdan alinan telefonu 2. El fiyattan aldim. Fatura imei hersey tutuyor 07.07.2015 de alinmis a7 1800 tl. Faturanin ustunde cihaz taksitleri odenmez ise iletisime kapatilacaktir. Diyor.
    Evkurun boyle bi hakki varmi ya.
    Yani bana cok sacma geldi. Ben sifir tel aliyorum evkurdan misal. Satiyorum. Tel kapaniyor. Sattigim kisi magdur oluyor. Buna kimin hakki var ???
    Arkadaslar evkuru aradim 3 ay taksit odenmez ise 15 gunluk. Yasal surec sonunda cihaz kapatilir dediler. Samsungu aradim evkurun boyle bi hakki var dediler. Btk yi aradim bilgi doldurun dediler. Doldurdum cevap bekliyorumm.

Forumda bi kisi ayni durum ike karsi karsiya kalmis sanirim. Demiski btk ile gorustum faturadaki isim savciliga sikayette bulunmadigi surece evkur tarafindan cihaz kapatilamaz dedi. Ne kadar dogru yanlis bilmiyorum. Benim simdi ne yapmam lazim benim yerimde olsaniz siz ne yaparsiniz. Arkadaslar son bi soru . En kotu ihtimalle cihaz kapatildi diyelim. Kapatildiktan sonra baska bi imei attirip telefonu kullanabilirmiyiz? O zaman garanti disi kalirmi cihaz. Lutfen yardim edin dostlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisi olan varmidir ? Fikirlerinizi bekliyorum

• Anlamadım ödemeyeceksen niye alıyorsun telefonu? Öde kapanmasın.

Pardon sen yeni almamışsın ben yanlış anladım. Yeni uyandım kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpesifikBrush -- 4 Eylül 2015; 11:01:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adliye çalışanı olarak böyle bir tahhüt kapsamında o fatura altına imza atılmışsa kapatılabilir, fakat hiç rast gelmedim böyle bir olaya, em basitinden kapatamasalar bile ellerinde imei numarası olduğundan taksit ödenmezse sırf kötülük olsun diye imei başka cihaza yazıp cihazınızı klon imei ye düşürebilirler, bu yüzden telefoncuların çoğu evkur malı almaz
  • Siz parasını verip evkurdan alan adamdan aldıysanız bence parayı evkurdan alan adam ödemeli taksidi

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Konu güncelliğini yitirmiş sanırım ama bende geçtiğimiz aylarda ikinci el bi telefon aldım Evkur'dan alınma. Faturadaki bu ibareyi yeni gördüm. Aldığım adamın ismi ve adresi var doğal olarak faturada. Önlem olarak ne yapabilirim? Böyle bir durumla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Konu güncelliğini yitirmiş sanırım ama bende geçtiğimiz aylarda ikinci el bi telefon aldım Evkur'dan alınma. Faturadaki bu ibareyi yeni gördüm. Aldığım adamın ismi ve adresi var doğal olarak faturada. Önlem olarak ne yapabilirim? Böyle bir durumla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Hocam aldığınız kişiden "x Kişisi taksiti ödemezse benim cihazım ile bir ilgisi kalmayacaktır" gibi bir senet yapıp altına ikinizde imzayı atmalıydınız.
  • Eugnie kullanıcısına yanıt
    Peki bu şekilde IMEI numarasının kapatıldığına dair bir örneğe rasladınız mı daha önce? Ben forumları, sözlükleri vs. taradım fakat uygulandığına dair bir örnek göremedim. Aldığım arkadaş sıkıntılı birisi değil aslında ne kadar içim rahat olsa da yinede aklıma bir kurt düşmedi değil Ev adresi, yeri yurdu, iş yeri belli. Öyle bırakıp kaçacak birisi de değil. En iyisi Evkur'u arayıp bir soruyum ben belki taksitlerin ödenip ödenmediği konusunda bir bilgi alabilirim
  • Kardesim ben samsungu aradim evkurun yasal olarak boyle bi hakki var dedi. Evkuru aradim 3 ay taksit odenmez ise 15 gunluk yasal takip sonucu kapatiyolar. Ben sahibinden almistim ilk defa gordugum bi insandi. Telefonun oda ikinci sahibi oldugunu solemisti bana. Telefonu kapatamayacahini falan iddia etti. Ben iade istedim. Alllah razi olsun gene kabul etti geldi. Gerci 50 tl mazot olarak kesti fln onemli degil. Ben evkurla konustum 2 ay taksit odenmemisti. Iyiki tekrae cikardim elimden. Bidaha ders oldu. Kesinlikle evkurdan alinma 2.el cihaz kimseye tavsiye etmiyorum.

Sizde arkadasi taniyosaniz sorunyok. Ama evkurun boyle yasal bir hakki var.

Ilerde arkadasinizin basina bi is gelir odeyemez sknti yasarsiniz. En iyisini siz bilirsiniz tabi. Ben acaba bu ay ki taksidi odedimi diye dusunmektense tamamen kafa rahatligini sectim kendime bi iyilik yaptim saygilar...

• sinci80 S kullanıcısına yanıt
    Evkur'u arasam bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim? Yani taksitlerin ödenip, ödenmediği yada kaç ay taksidinin kaldığı bilgisini bana verirler mi? Fatura benim adıma değil sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 30 Ekim 2015; 23:23:32 >
  • Tabiki verirler. Durumu izah edin. Bana verdilerse sizede vermeleri gerekmezmi en dogal hakkiniz sonucta. Madem oyle bi haklar var insanlarin sucsuz yere madur olmasina vesile oluyorlarsa bal gibi solemek zorundalar. Siz arayin ogrenin

Yarın ilk işim Evkur'u aramak olacak. Peki Evkur bu cihazları kaç aylık taksitle satıyor? Örneğin benim telefon yaklaşık 9 aylık. Taksitler ödenmemiş olsa şimdiye kadar bir işlem yapılırdı, öyle değil mi?
  • Yani mantiken oyle. Taksitler odenmiski kapanmamis tel. Musteri hizmetleri bana 3 ay odenmezse ise yasal surec basliyor demisti. Bildigim kadariyla 24 ay taksitle satiyor. 36 ay muhabbeti de cikmis olabilir 12 ay da bilemiyorum orasini. Gene siz onuda sorun

• Evkuru aramana gerek yok. Koskoca evkur sırf sana kotuluk olsun diye senin imeini klonlamak ile ugrasmaz. Senin durumunda olan en az 1000 kisi vardir . Yapilacak islem evkur fatura sahibini icraya verecek eleman parayi odeyecek ha tutki odemedi evkur 1 verir 10 alir kimsede kurusunu bırakmaz ama emin ol senin telefonun hiç bir sekilde kapanmayacak.

• Ben evkurun böyle bir yasal hakkı olduğunu dusunmuyorum.korkutmak amacı ile koyuyorlardır o ibareyi faturaya.
    Devletin kurumları evkurlamı ugrasacak ödemedi kapat ,ödedi hadi acın falan ...evkur isine gelmiyorsa senetle satmasın faiş fiyatla senet ile satmayı biliyorlarsa, adamın ödememe riskinin olduğunuda biliyorlardır..kaldıki ikinci el diye bisey söz konusu ve her ne kadar herkez tel alırken faturasını istesede faturasız alanda olabilir faturası olmadan ikinci el telefon satılamaz diye bir kanun yoktur heralde.alanla satan arasında ilerde doğabilecek sorunlar için bir tutanak imzalanır olur biter.bu çalıntı olup olmadıgını belgelemek amacıyladır..sırf evkur istedi diye devlet ikinci el cihaz almış vatandaslarını madur edemez. Kişi senedini ödemiyorsa devletin icra kurumu devreye girer

• IdontKnoWw I kullanıcısına yanıt
    Forumda bi Evkur çalışanı zaten böyle bir durum olmadığını doğruladı. 5-6 senedir hiç böyle bir duruma raslamamış. Bende geçtiğimiz aylarda Evkur faturalı bi telefon almıştım. Bu nedenle uzun uzadıya bir araştırma yaptım. Kısacası şuana kadar kimse böyle bir sıkıntı yaşamamış. Piyasadaki ikinci ellerin çoğu Evkur zaten şu sıralar
    merhabalar,

Dün akşam abim de aynı şekil bir telefoncudan evkur faturalı sony z5 premium almış. Eve getirdiğinde faturada taksitler ödenmez ise kapatılacaktır yazdığını okudum telefoncuya iade etmeye çalıştık ama adam bir sıkıntı olmayacağını söyleyerek iade almamış. Nette arattım herhangi sıkıntı yaşayan birini göremedim ama gene de tedirginim. Telefon 28.04.2016 faturalı hiç kullanılmamış. Siz birkaç aydır kullanıyorsunuz bir sıkıntı yaşadınız mı? Yada bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bir bilgi öğrenebildiniz mi?
  • swcn S kullanıcısına yanıt
    Hiç merak etmeyin. Bende 6-7 aydır kullanıyorum herhangi bir problem olmadı. Ayrıca aldığım kişinin taksitleri aksattığını da öğrendim fakat bizi bağlayan bir durum yok. Şuana kadar zaten böyle bir durum yaşanmamış. Hatta forumda eski bi Evkur çalışanı vardı, özellikle ona sormuştum, çalışma hayatı boyunca bir kere bile böyle bir duruma raslamamış...
  • Merhaba arkadaşlar bende dün 1 haftalık evkur faturalı ikinci el htc desire 530 aldım. Eve gelip faturaya baktığımda taksitlerin düzenli ödenmediğinde evkur tarafından telefonun kapatılması için yasal işlem başlatılacaktır diye bir ibare gördüm. Sizce ileride evkurun btk ya başvurup telefonun imeisini kapatma gibi bi durumu olur mu ?
  • Tekrar söylüyorum şuana kadar Evkur'un böyle bir uygulaması olmamış o kadar ödenmeyen borç olmasına rağmen. Ben cihazımın borcunun 3-4 ay ödenmediğini biliyordum ve yaklaşık 1 sene kullandım herhangi bir sıkıntı yok. Özelden ayrıca mesaj atmanıza gerek yok. Konuya gereken herşeyi yazdım zaten...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.