Şimdi Ara

TTNet Hipernet + TTNet Alo Hizmetini 15 Günde Aktive Edememe Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Durumumu başkalarına kaynak bilgi olabileceği açısından burada da paylaşmak istedim. Özetle;

1. Superonline Fiber Hizmetinin Nakil ve İptal İşlemleri

Superonline sadece ADSL verdiği için fiber taahhütümün cezai şart olmadan iptalini yasaya dayanarak talep ettim ve başarısız oldum...

http://creacity.net/2015/08/superonline-fiber-internet-tasima-ve-taahhut-cayma/

2. Hipernet + TTNet Alo Hizmetine Online Başvuru ve Yeni Abonelik İşlemleri

TTNet online başvuru yaptığım için hattımın bir türlü aktif edilememesi problemi...

http://creacity.net/2015/09/ttnet-hipernet-ttnet-alo-15-gunde-aktivasyon/

Al birini vur ötekine...
    Çaresiz ve öfkeliyim. Yapabileceğim de bir şey yok gibi. Dediğim gibi sadece ilgilisi ile paylaşmak adına buradan da yazmak istedim.

Edit: Link...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüseyin Yiğit -- 6 Eylül 2015; 16:30:31 >

• Yalniz degilsiniz. Bende bana olanlara anlatsam...hala bekliyorum hatlarin baglantisi icin.
  • bende aynı şekilde online başvuru yaptım bir haftadır aktif olmasını bekliyorum sabrim taşıyor :@
  • Herkese tavsiye edin; sakın ama sakın online başvuru yapmasınlar; hele hele TTNet Alo seçmesinler...
  • En azından benim durumumda Türk Telekom'dan da sonuç alamıyoruz. Türk Telekom kaydın askıda olduğunu, kendilerinin hiç bir işlem yapamadığını, kaydı / satışı açan kanalın işlem yapması gerektiğini söylüyor ısrarla. Çağrı merkezi de tam tersini; telekomun işlem yapması gerektiğini söylüyor. Onların kendi aralarında anlaşamamasının cezasını da 15 gündür internetsiz kalarak ben ödüyorum maalesef. Bugün 15. gün ve iptal edilmesini umuyorum; ama aldığım yanıtlar henüz maalesef aynı. Bakalım ne olacak...
  • Benim bağlantı bugün gerçekleşti. modem değerler

24 mbps e kadar fakat bu hızı değelerime bakınca 50 mbps e kadar yükseltip verim alabilirmiyim sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakpinar

Benim bağlantı bugün gerçekleşti. modem değerler

24 mbps e kadar fakat bu hızı değelerime bakınca 50 mbps e kadar yükseltip verim alabilirmiyim sizce ?

Hocam bende adsl isigi yaniyor internet isigi yanmiyor aktive olmamis demek mi bu
  • Vdsl mi aldınız ? Ben modemi bağladıktan sonra 5 dk içinde başka bir işlem yapmadan bağlandı. Kullanıcı adı ve şifreyi otomatık ayarladı. Modem ttnetin verdiği modem.
  • Ttnetin fiber haritadında sizin bulunduğunuz bölgede adslmi görünüyor sadece ve vdsl bağlantısından memnunmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 4 Eylül 2015; 13:39:37 >
  • Bugün daha anca gerçekleşti bağlantı. Şu an yorum yapmak doğru olmaz,fakat altyapı destekliyorsa adım adım hızımı yükselttireceğim. Upload 2 mbps download ise 21-22 mbps..cepten hız testi yapınca bu değerler çıkmıştı. Ping ise 22 civarında. Akşam eve gidince tekrar denicem bilgisayardan. Değerleri burdan paylaşırım.
  • Guzel bi hız geliyor zaten 24 mbs hızların cogu 22 23 mbs olarak geliyor uploadda 1.95 civarı oluyo
  • Diğer Paketlerde hız kaybı mı yaşanır diyorsunuz ? Ben muhtemelen bugün hızı 35 e yükseltirim. Arada fazla bir fiyat farkı yok. Tek sıkıntı şu kota. 100 gb akn bizim için yeterli gelmeyebilir. Evde interneti aktif beş kisi kullanıcı var. Youtube, skype,online oyun indirme vs derken kota hızlı doluyor.
  • Bu da en son durum. Hızı 35 mbps e yükselttirdim. 35mpbs hız sonuçları
  • Bugün "sonunda" diyebileceğim bir tespite ulaşabildim; ama henüz sonuç yok tabii ki. Bugün artık 15. gün oldu, iptal edelim hadi diye modemi alıp telekomun yolunu tuttum. Orada çözüm masası görevlilerinin dışında bir bey daha vardı. Beyfendi adres nersiydi deyip ben adresi söyleyince, "aaa biz o sitede fiber geçişi yapıyoruz, 15 gündür orada yeni abonelik işlemleri yapmıyoruz" demez mi. Güleyim mi, ağlayım mı, sevineyim mi, adama söveyim mi bilemedim... Meğer benim ikamet bölgemde nufus az ve yeni abonelik nerdeyse yılda 1 - 2 defa oluyor diye fiber operasyonuna buradan başlamışlar. Saha ekibi olarak bu durumu da sadece kendileri biliyormuş (!)... Ulan bari çağrı kayıtlarına yanıt verin de 15 gündür bugün yarın diye beklemeyelim; bilelim ki 10 gün sonra gelecek...

Neyse, özürler, müdüre telefon açmalar filan, bugün veya yarın test sinyali verip geçici de olsa internet vereceklerini, daha sonra da fiber hizmeti sunacaklarını ifade ettiler. Pazartesi gelin, kesin olarak bir çözüm üreteceğiz size dediler. Bakalım 15 gündür net yok derken birden fibere kavuşursam muhteşem bir şey olur ama, hayırlısı bakalım deyip pazartesiyi iple çekeceğiz gibi görünüyor.

• Sonunda internetim var! 18 günlük eziyet sonucunda hipernet bağlantım test sinyali ile yapıldı... Abonelik işlemlerim ne olacak henüz tam belli değil; ama artık beklerken de internetsiz olmayacağım en azından. Hızlarımda 24 Mbit sınırlarına uygun; 21 22 / 1,95 sonuçları alınıyor...
  • Güle güle kullanın. Bende 24 den sonra aynı gün 35 e yükselttirdim. 50 mbps destekliyor fakat şu an 35 mbps işimi fazlasıyla görüyor.
  • sakpinar S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler; öyle bir mağduriyetten çıktım ki; hiç dokunmayın çalışsın modundayım... 18 gün... neredeyse 1 ay yani...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.