Şimdi Ara

HIREMCO ZAPPER HD PLUS FULL HD UYDU ALICI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
10
Favori
31.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://dosya.co/0x4inb8chczx/Hiremco_2016_10_15_1.01.27_0.dbase.html

yukarıdaki link tarafımdan kanallar düzenlenerek listelenmiştir. 15.10.2016
  • Peki bir sorum var ? Konuyu açan arkadaşa ve diğer bilgisi olanlara.
    Hiremco zapper veya Hiremco Mini Hd plus ile avrupa liglerindeki maçları ve uefa şampiyonlar ligi, avrupa ligi maçlarını izleyebilir miyim?
    Bu uydu ile beinsports ve benzeri kanalları izleyebilmek mümkün mü?
    Mümkünse nasıl ?
    Teşekkür ederim.
  • ACİL YARDIM!!!...

Uydu düzenlediğim kanalları, favori kanallarımı sürekli siliyor...Yeni eklediğim tv 8,5 - Tlc- gibi kanallar, favoriler tüm füzenim gidiyo aldığımdan beri. Bitürlü çözemedim bu sorunu. Cihaz kenfi kendine edki düzene, fabrika ayarlarına dönüyo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

ACİL YARDIM!!!...

Uydu düzenlediğim kanalları, favori kanallarımı sürekli siliyor...Yeni eklediğim tv 8,5 - Tlc- gibi kanallar, favoriler tüm füzenim gidiyo aldığımdan beri. Bitürlü çözemedim bu sorunu. Cihaz kenfi kendine edki düzene, fabrika ayarlarına dönüyo...

Ayarlıyorum, kendi düzenimi kuruyorum, gereksiz uydu ( hotbird, arap...vs) ve kanalları diliyorum.... 2-3 hafta, bilemediniz 1 ay içinde eski düzene geliyo uydu cihazı kendi kendine...
  • Tkgs ayarlarında otomatik güncelleme açıksa sıfırlanıyor diye biliyorum. Ayarlarını bir kurcalayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremhan77

ACİL YARDIM!!!...

cıhaz kendı kendıne sıfırlama yapmaz Tkgs ayarlarında otomatik güncelleme kapalı konuma alın ayarınız bozulmaz ...
  • Zaten TKGS ayarları > işkem modu < kapalı> dayken bunları yaptı...bütün kanallarım eski ayarda ve eski halüne getirmek 30 dakikamı alıyor..yazık bizlerede.. 15 sene önceki Redline marka dandik cihazım bile bu " ihaneti" yapmazdı..;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Ben de bu üründen alıp Zapper'cılar kervanına katılmış oldum.

Aklımda Goldmaster HD 3030 almak vardı ancak biss çözmediğini öğrenince mecburen vazgeçmek durumunda kaldım. Neta 6400'ün fiyatıda biraz uçuk geldi. 6000 ise bulamadım.

Cihaz'ın görüntü kalitesi gayet iyi deniyor, anladığım kadarıyla Neta'nın bir tık altı gibi bir yere konumlandırılıyordu. Fakat benim rahatsız olduğum noktalar var.

1 - Cihazın kontrast seviyesi (beyaz dengesi) patlak. Mesela çok parlak ışıkları olan stüdyolarda beyaz gömlek giymiş birinin gömleğinde ki detaylar seçilmiyor. Bazı kalibrasyon videoları oynattım, durumu doğrulattım. Aynı videoları TV'nin kendi media playerında oynatıp kontrastla oynama yapınca tepki veriyor. Ya kendileri kontrast seviyesini biraz düşürüp optimize etsinler ya da bize kontrast parlaklık ayarı versinler biz yapalım.

2- HD yayınlar bana biraz soft geldi. Soft derken kenar keskinliği (sharpness) değil, cihaz gayet derinlikli görüntü veriyor ancak mesela insan yüzünde ki, cildinde ki gözenekler, kıl dipleri (sivilce izi, çukur, sakal dibi vs. daha belirgin şeylerden bahsetmiyorum) ya da elbise dokuları dibine girsen bilehiç bir kanalda gözükmüyor, su efekti dediğimiz eski VCD'lerde olan bulanıklaşma var gibi. Sanki yazılımda aşırı agresif gürültü/parazit filtrelemesi yapılıp, sonra sharpness arttırılmış gibi geldi bana.

Ben mi çok şey istiyorum yoksa sinyalim kuvvetli değil ondan mı anlamadım (TRT HD kanallarını %54, diğerlerini %70-75 kalite seviyesinde alıyorum)

3- SD yayınlar benim 7 yaşında ki Next 2000 FTA USB'den bir tık kötü.

Onun dışında derinlik, renk doygunluğu falan güzel.

4- Cihazın düğmeden açılması ile kanal görüntüsü gelmesi arasında ki süre 24 saniye ölçtüm. İnsanlar 6-7 saniye veya 10 saniye demişler, ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum anlamadım.

Yazılım versiyonum v21.

Firmanın destek bölümüne mail attım. Şu kontrast vs. meselesi ile ilgili bakalım ne diyecekler.

• Herkese merhaba.Uzun süredir digitürk kullandığım için bu uydu olaylarında epey uzak kalmışız burda hiç duymadığım terimler var o yüzden bir kaç soru sormak istiyorum.İnternet aracılığıyla dizi ve film izlemek için ne yapmam lazım.Torrentten indirmekle uğraşmadan hd kalitede film ve dizi seyredebilir miyiz?Bir de başka ne gibi extralar var maç falan veren kanallar var mı?Şimdiden teşekkürler.
  • merhaba, evde merkezi sistem eutelsat uydusu var. bu üründe bir sorun yaşar mıyım? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Mese

Herkese merhaba.Uzun süredir digitürk kullandığım için bu uydu olaylarında epey uzak kalmışız burda hiç duymadığım terimler var o yüzden bir kaç soru sormak istiyorum.İnternet aracılığıyla dizi ve film izlemek için ne yapmam lazım.Torrentten indirmekle uğraşmadan hd kalitede film ve dizi seyredebilir miyiz?Bir de başka ne gibi extralar var maç falan veren kanallar var mı?Şimdiden teşekkürler.

selam bu cıhazı alırsan bunları ızlemek ıcın ya ıptv satın alıcaksın

yada bu cıhaz yerıne androıd veya enıgma2 lınux cıhaz alırsan portallardan fılm dızı ındırmeden ızlersın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reathzul

merhaba, evde merkezi sistem eutelsat uydusu var. bu üründe bir sorun yaşar mıyım? teşekkürler.

merhaba bu cıhazla eutelsat uydusu sıfresını kırmaz sadece trt kanallarını ızlıyebılırsın

cıhazı alıp turksat uydusunu baglatırsan yerel kanalları ızlıyebılırsın yada free ıptv uzerınden canaksız yerel kanalları ızleyebılırsın

yada paralı ıptv alırsan ınternet uzerınden herseyı ızlıyebılırsın ...
  • Bu ip tv nereden ne kadara satın alabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu ip tv nereden ne kadara satın alabilirim

pm attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

Bu ip tv nereden ne kadara satın alabilirim

pm attım

Bende pm alabilirmiyim

• fatihmc kullanıcısına yanıt
    Hocam en son surum yuklu artik iptv kulanamiyorum , sadece youtube calisiyor yeni surum verilecek mi yoksa bunun bir caresi var midir ?

• Selam beyler 3 ay önce bnde mini hd plus aldim asagi yukari 1 aydir bazen gunde 2-3 kere bazende 2-3 gunde bir kere ekran donuyor. Daha dogrusu goruntu,ses geliyor ama kumanda calismiyor cihazi kapatip acinca duzeliyor var mi daha once boyle bir sorunka karsilasan???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar son durum nedir cihazla ilgili tavsiye edermisiniz?
    Birdfe bunun içerisindeki cccam ve ıp tv ayry ayrı kaç kanal açıyor, full ip tv almaya gerek olurmu ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatist

Arkadaşlar son durum nedir cihazla ilgili tavsiye edermisiniz?
    Birdfe bunun içerisindeki cccam ve ıp tv ayry ayrı kaç kanal açıyor, full ip tv almaya gerek olurmu ne dersiniz?

100 TL civarı alabileceğin en f/p uydu alıcısı diyebilir ki ben 1 yıl kadar önce 175 TL + anteni ile bilikte 200 TL 'ye falan almıştım. 100 TL kadar inmiş fiyatı.

Uydudan ne beklediğin önemli tabi ki burada tercih yaparken, ancak kanal geçişleri olsun, kumandasının sert olmaması, sd, hd kanal kalitelerinin vasatın üzerinde olması iyi yönü. Ancak IPTV, CCCAM konusunda diyeceğim şu IPTV deki kanallar senin internet hızına bağlı. Birçok kanal var ancak çoğu yabancı. IPTV kendi kanal listeni hazırlayıp sisteme tanıtıyorsun deniyor, ancak ben birçok kez denedim olmadı ya da başaramadım.
    Özetle; sıradan bir kullanım için alınabilecek en iyi cihaz diyebilir, ancak IPTV veya başka özellikler için tatmim etmez. Haaa bir de DLNA üzerinden film izleme özelliği var . Ben bu özelliğini de beğeniyorum.

• Keremhan77 K kullanıcısına yanıt
    Benim evde 2 ad hd recever var zaten. Özellikler iptv için satın aldım dün hepsi burda dan. İP tv özelliğinde ise fx tv de olan dizileri izlemek için istedim yerli platformlarda var ama sanırım iptv de şuanda yok. Yükleyeceklermiş gibi bir duyum aldım bakalım artık eğer yüklenirse izleyebileceğim omadı fazladan bir recever ımız olacak :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.