Şimdi Ara

Ygs Lys

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eğitimin ücretsiz olduğu çoğu ülkenin şartları arasında Türkiye'de YGS-LYS'de 4 yıllık bir bölüm kazanmış olmak var.

Lise diploması ile kayıt yaptıracağınız ülkeler var ( Bulgaristan-Rusya-Ukrayna-Polonya vs) gibi.

Ancak buradaki önemli olan konu artık denklik yasası değişti.

2 türlü şansınız var

CWTS,Urap Shangai ranklarından herhangi birinde ilk 500de olan bir üniversitede eğitim almak

ya da

Gitmek istediğiniz bölümü Türkiye'de kazanıp öyle kayıt yaptırmak..

Olay bundan ibaret.

Denklik konusunu tartıştığımız bölüm
    http://forum.donanimhaber.com/m_107669342/tm.htm

YÖK Kanunu
    YÖK

İlk 500'deki üniversitelerin Rank Kontrolü
    http://forum.donanimhaber.com/m_107743020/tm.htm

• arkadaşlar merhaba,

2005 ticaret lisesi mezunu
    2010 aöf işletme lisans mezunuyum
    yurtdışı üniversite düşünuyrum paralı yada devlet ; bunun için hangi sınava girmem gerkiyor lise diplamasıylamı lisans diplomasıyla mı?
    hangi yolu izlemeliyim hangi sınav puan

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpsf -- 30 Ağustos 2015; 18:45:40 >

• Teşekkürler hocam inceliyorum...

Diğer tavsiyeleri olan varmıdır?
  • Denklik her sene değişiyor diye biliyorum bura Türkiye yarin ne olacağını bilemezsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hello002

Denklik her sene değişiyor diye biliyorum bura Türkiye yarin ne olacağını bilemezsiniz :)

Denklik prosedürleri her sene değişmiyor..Bu yıl ki alınan kararlar denkliğe yönelik önşartlar sadece.Yani sen oku et ama Türkiye'de geldiğinde diploman şu şartları sağladı isen geçerli diyor adamlar.Denklik yok demiyor.
  • Hocam fazla takmaya gerek yok 3-5sene YÖK kalmaz gibi çok kural cigniyormus
  • +1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbaris114 -- 31 Ağustos 2015; 21:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

Ya arkadaş benim anlamadığım denkliği niye dert ediyorsunuz ki? Denklik bu kadar önemli ise neden Türkiyede okumuyorsunuz. Yurt dışında okuduktan sonra Türkiyeye gelip öğrendiğinizi köreltmenin ne anlamı var?

AB ülkelerinden mezunlar için evet dediğinize katılıyorum..

Ama Rusya-Ukrayna-Bulgaristan gibi ülkelerden mezun insanlar için bu biraz sorun..Çünkü bu türden ülkeleri seçmiş insanaların zaten maddiyat sorunu vardır.Mesela buralardan mezun adamlar AB'de bi yerde denklik almak istese bile uğraşması ve öncelikle 1-2 sene boyunca maddiyatını konuşturması gerekiyor.Bu ülkelerden mezun olan veya mezun olacak herkesin denkliği takması gerekli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.