Şimdi Ara

Grafik Tablet Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Ben dijital çizim yapmak için grafik tablet almayı düşünüyorum. Bütçem pek fazla değil.500 Lirayı aşmaması gerekiyor. Biraz araştırdım,başlangıç için şu tablet olabilir dediler.http://www.hepsiburada.com/uc-logic-lapazz-h851s-cift-kalemli-a5-profesyonel-hot-key-grafik-tablet-siyah-uch851s-p-BD600698

Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Bir de 3D modelleme için de grafik tablet kullananlar varmış.(ZBrush için) Onun için de tablet önerisi yapabilir misiniz?

• genel olarak Wacom'un ürünleri daha çok tercih ediliyor. Intuos ve Cintiq (Ekranlı model) fiyatları
    biraz daha yüksektir. Hatta Cintiq'in kendi ekranı olduğundan epeyce pahalıdır.

Bana sorarsanız başlangıç için 2nci el bile alabilirsiniz, en azından eliniz alışır, bu sırada da cihazları tanırsınız.
    UC Logic fiyat olarak güzel, A5 olarak biraz ufak kalabilir. Wacom'un bamboo'sunu geçenlerde bir arkadaş 60 tl'ye
    alıyordu. Bunu da araştırabilirsiniz. Kablosuz olan modellerin fiyatları da 1000 tl üzerine çıkıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wacom-bamboo-touch-ingilizce-ctt-460-en-graf-175555124

• quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

genel olarak Wacom'un ürünleri daha çok tercih ediliyor. Intuos ve Cintiq (Ekranlı model) fiyatları
    biraz daha yüksektir. Hatta Cintiq'in kendi ekranı olduğundan epeyce pahalıdır.

Bana sorarsanız başlangıç için 2nci el bile alabilirsiniz, en azından eliniz alışır, bu sırada da cihazları tanırsınız.
    UC Logic fiyat olarak güzel, A5 olarak biraz ufak kalabilir. Wacom'un bamboo'sunu geçenlerde bir arkadaş 60 tl'ye
    alıyordu. Bunu da araştırabilirsiniz. Kablosuz olan modellerin fiyatları da 1000 tl üzerine çıkıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wacom-bamboo-touch-ingilizce-ctt-460-en-graf-175555124

Sağolum hocam. Bunlar programlarla uyumlu mudur? Photoshop vs.?

• Genellikle hepsinde çalışıyor, bazılarında photoshop için plugin'i var.
    Biraz araştırmanızı öneririm. Bir sürü model var, hangisi ne yapıyor bilemiyorum

Modeli belirleyip, sitesinden güncel sürücü ve user manual'lara bakarsanız size
    daha faydalı olur. Zbrush ayrı bir program bunu kullanmadım yani grafik tablet ile kullanmadım.
    Hepsi bir yana mutlaka yakından inceleyin, çok ufak çalışma ebatlı olanlar var.
    Sıkıntı verebilir. Bir çoğu kabloludur ve yine bir çoğu için ayrıca kalem satın almanız gerekebilir.
    Paket içinden kalem çıkmayan bir sürü model bulunuyor.

Seçiminizde başarılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

Genellikle hepsinde çalışıyor, bazılarında photoshop için plugin'i var.
    Biraz araştırmanızı öneririm. Bir sürü model var, hangisi ne yapıyor bilemiyorum

Modeli belirleyip, sitesinden güncel sürücü ve user manual'lara bakarsanız size
    daha faydalı olur. Zbrush ayrı bir program bunu kullanmadım yani grafik tablet ile kullanmadım.
    Hepsi bir yana mutlaka yakından inceleyin, çok ufak çalışma ebatlı olanlar var.
    Sıkıntı verebilir. Bir çoğu kabloludur ve yine bir çoğu için ayrıca kalem satın almanız gerekebilir.
    Paket içinden kalem çıkmayan bir sürü model bulunuyor.

Seçiminizde başarılar...

Çok teşekkürler hocam. Acemiliğimizi çıkartsa yeter. Biraz daha araştırmada fayda var. :)

• Merhaba arkadaşlar
    2.el çok temiz CTH480S-N almayı düşünüyorum. 250 TL sizce nasıldır ?
  • Arkadaşlar ben ders anlatmak için kullanmak istiyorum. Matematik anlatacağım . Ucuz ve işimi Görsün kaliteli olsun istiyorum ne önerirsiniz ikinci el alsam sıkıntı Yaşar mıyım
  • Başlangıç için wacom bamboo iyi seçim olur.
    Bamboo touch&pen A5 boyutunu kullanıyorum ve yetiyo.
    adobe serisi, paint, corel gibi programları çalıştırıyo.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.