Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
40.505
Cevap
310
Favori
1.290.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    benim cihazım samsung işlemci 1 ay olmadı alalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.koc

İslemci farki nedir hocam ?

Tsmc nin pil tuketimi daha başarılı aşırı bir fark yok fakat imkan varken tsmc çıkana kadar değiştirmeyi düşünüyorum tsmc çıkmazsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eagle_beagle kullanıcısına yanıt
    Hocam o benimde başıma gelmişti birebir aynısı hemde. Şarjı bitmiş gibi oluyor birden bitiyor hatta şarja tak ve bekle düzeliyor 1 saate falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Hız konusunda yüksek değil. İkisi de aynı frekansta çalışıyor. Samsung üretimi A9 işlemci 14 nm üretildi. TSMC üretimi olan A9 işlemci 16 nm üretildi. Fakat Samsung üretimi olan işlemcinin daha verimli olması gerekirken pili daha çabuk tüketiyor ve daha çok ısınmasına sebep oluyordu. Kısacası Samsung A9 üretiminde başarısız oldu. Hattâ bu sebepten ötürü Apple iPhone 7'deki işlemci olan A11'in tüm tedariğini TSMC'ye verdi.

@fasson arkadaş burada işlemci farkını sormuş. Bu arada ben iOS'e Symbian'dan geçtim. Tüm özellikleri kullkanıyordum. Ama iPhone'u alırken bazı özgürlüklerden feragat edeceğimi bilerek aldığım için çok da sorun olmadı bugüne kadar. Yani Android de kullansan iOS'e geçerken bunları göze alarak geçen bir Android kullancısı sistemi yadırgamaz. Ama bunları bilmeyip sonra da iOS böyle miymiş derse olmaz. Kalite olarak ise Samsung'un hiçbir telefonu iPhone ile yarışamaz. Samsung ağzıyla kuş bile tutsa premium cihaz aldığım hissi uyandırmıyor bende. Sanki sıradan bir cihaz almışım gibi hissediyorum. Bugüne kadar hiç Android cihaz almadım. Alırsam da Nokia'dan başka hiçbir marka bana Android aldırtamaz.

Marka algısı kesinlikle iphone daha iyi zaten 6s i bu sebebten aldım, samsungda evet premium algısı yok malesef, bunun bir sebebi tüm tüketici gruplarına hitap eden ucuz bir sürü telefon cikartmasininda etkisi var bence, sağlamlık konusuna gelince bu konuyu çok iyi bilmiyorum, kasadan mi bahsediyoruz ama 4-5 senedir s3 kullanan yakınlarım var, iphone 6s sehpada yanimda duruyor ve ben wi-fi ile bağlı, sim karti olmayan samsung cihazimi kullanıyorum, ios ta bir özgürlükten feragat olarak görmediğim tamamen saçma bir duruma daha şahit oldum, örneğin biriyle yazistin watsaptan çıkıyorsun orta tuşa basip, tekrar watsapa girdiğinde ekran hala o kişide kalıyor ekranda ki tuştan geri geliyorsun, androidde uygulamadan ciktinmi watsapi bastan başlatıyor direk istediğin kişiye yaziyorsun, bir örnek daha geri planda çalışan uygulamalari kapamak için teker teker elinle yukari itip kapatiyorsun, androidde hepsini ayni anda tek tuşa dokunarak kapatiyorsun, böyle 100 örnek yazabilirim, bunun adi özgürlükten feragat değil işkence, ios pişmanlıktir. (Üst duzey bir işte çalışmayıp, hava algisi yaratmak durumundada degilseniz, hiç boşuna paranızı saçmayin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 1 Aralık 2016; 20:02:34 >

• İşlemci muhabbetiyle caninizi sıkmayin gecen sene 6s 64 aldim ve batarya problemi cikti kendi kendi kapanmaya başladi 22 kasim da gönderdim 1 aralikta bitiyor garantisi bugun görüştüm cihaz değişimi olmuş o yüzden gelen cihaz tms miş samsung muş gibi işlemci mevzusuna aldirş etmeyin.!

• 5aylık 6s 64 gb yurt dışı cihaz ne kadar arkadaşlar ?

• Her ne kadar Samsung ve TSMC islemcilerin aynı frekansta calıstığı belirtilse bile TSMC ler agır yükte daha dusuk frekansta calısıyor deniliyor (1.76-1.82 gibi) haliyle geekbench gibi sentetik testlerde daha az puan alıyorlar. Diğer tarafta pil ömürleri konusunda ben iki işlemciyi de defalarca kullanmış biri olarak en ufak fark göremedim biraz göreceli sanırım. Gerçi thgtr gibi dergilerin yaptığı testler de bu durumun şehir efsanesi olarak kaldığını belirtmişti, konu başlarında defalarca kez konuşuldu tartışıldı artık işlemci muhabbetinden ziyade güncel başlıkları tartışmak gerek.

• Benim dusuncemde hocam 14 nm daha az tuketmeli ve bu arada apple samsung ile kavgali oldugu icin samsung u kotulemek adina olusan bir algi ?

• Bugün 6s sahibi oldum. Efsane cihaz gercekten android kullandigim gunler için üzülüyorum.

Facebook yuklemek istedim ancak ios surumunuzu guncelleyin seklinde bir uyari geldi. Iosu guncellemeden facebook u nasil yukleyebiliriz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ngrkem N kullanıcısına yanıt
    İtunes uzerinden yuklemeyi dene olmadi mecburen guncelleyeceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Kararsizkalanadam

İtunes uzerinden yuklemeyi dene olmadi mecburen guncelleyeceksin

Itunes uzerinden derken bilgisayara itunes kurup telefonu bilgisayara baglayip mi deneyeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ngrkem

Bugün 6s sahibi oldum. Efsane cihaz gercekten android kullandigim gunler için üzülüyorum.

Facebook yuklemek istedim ancak ios surumunuzu guncelleyin seklinde bir uyari geldi. Iosu guncellemeden facebook u nasil yukleyebiliriz?

Facebooku yüklemek bile zahmet ve androidli günlere yazik, bana efsane bir özellik gösterin lutfen, cihazı duvara carpasim geliyor.

• 3d touch kardeşim androidleri silmeye yeterli bir özellik

• Bir uygulamada kaydedilmiş metni başka bir uygulamada kopyalayaman bir sistem, ekrana vuruş hızı ile bildirimin bir kısmını yada tamamını gösterse ne olur, birkac destekleyen oyunda işe yarayacak bir özellikten baska birsey degil, verdiğim 2500tl ye inanın hala acıyorum, birde ios dışında baska bir sistemi şebeke uzerinden görüntülü arayamiyor, iyiki watsapa gelmiş görüntülü arama o engelleme işe yaramaz olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 2 Aralık 2016; 2:52:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Bir uygulamada kaydedilmiş metni başka bir uygulamada kopyalayaman bir sistem, ekrana vuruş hızı ile bildirimin bir kısmını yada tamamını gösterse ne olur, birkac destekleyen oyunda işe yarayacak bir özellikten baska birsey degil, verdiğim 2500tl ye inanın hala acıyorum, birde ios dışında baska bir sistemi şebeke uzerinden görüntülü arayamiyor, iyiki watsapa gelmiş görüntülü arama o engelleme işe yaramaz olmuş.

Androidlerin %80 de nerdeyse şebeke üzerinden arama yapamıyor amiral gemileri dahil.Androiddeki lag olayı bu cihazda yok aşırı ısınma yok.Pil performansı %80-90 ından dan iyidir bunada eminim

• Luken Drew kullanıcısına yanıt
    Aliexpress uygulaması yüklü mü hocam

• Ayar Kolu kullanıcısına yanıt
    Evet ama yeni üye oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: proygt

quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Bir uygulamada kaydedilmiş metni başka bir uygulamada kopyalayaman bir sistem, ekrana vuruş hızı ile bildirimin bir kısmını yada tamamını gösterse ne olur, birkac destekleyen oyunda işe yarayacak bir özellikten baska birsey degil, verdiğim 2500tl ye inanın hala acıyorum, birde ios dışında baska bir sistemi şebeke uzerinden görüntülü arayamiyor, iyiki watsapa gelmiş görüntülü arama o engelleme işe yaramaz olmuş.

Androidlerin %80 de nerdeyse şebeke üzerinden arama yapamıyor amiral gemileri dahil.Androiddeki lag olayı bu cihazda yok aşırı ısınma yok.Pil performansı %80-90 ından dan iyidir bunada eminim

Iphone 6s, 2 gündür bende iki telefonun pil kapasitesi hemen hemen aynı 1700-1800mah, sarj dayanim süreleri aynı, ikiside benim kullanimda 8saatte %20ye düşüyor, evet 6s sarj olurken ısınmiyor, alphada ısınmiyor, yanliz ısınma olayını kabul ediyorum eşimde A7 2016 var sarj olurken yanacak saniyorum o derece ısınıyor, lag olayına gelince, 40 yaşındayım kullandığım oyun hiç yok ve alpha hiç kasilmadi, eğer oyun oynayan biri olsaydım 6s den bu konuda belki memnun olurdum, şebeke uzerinden arayamiyor kısmını anlamadım, androidi batiran olay bence akıllı telefon pazarında olan tum markalarin bu sistemi kullanması ve düşük ram li cihazları piyasaya sürmesi, sonuç olarak 6s çok estetik ve prestiji çok yüksek bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Auerbach1

6s pluslarda batarya sorunu yaşayan var mı 10.1.1 sonrası iki gündür %15 %17 de kapanıyor normalde %1/2 ye kadar düşürür öyle şarj ederdim normal değil bu kapanmalar sorun 6s pluslardada var muhtemelen deneyimleyenler yazarsa sevinirim

Seninki buyuk ihtimalle kalibrasyonla alakalı bir deneyin gecmezse servise verin değişim olur.

• İos 10 ile daha iyi oldu pilim saka bi yana siz bi kalibrasyon yapın hocam , yine. 15-20 de kapanırsa randevu alın apple ya pili değiştirir yada sıfır cihaz verir

• 
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.