Şimdi Ara

MOBİL OPERATÖRLERE KAFA TUTMAK MÜMKÜN MÜ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
5
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hangi operatör olursa olsun mevcut müşterilerine yönelik kampanya yapmıyor ve onları üvey evlat yerine koyuyor. Peki, bizler buna dur diyebilir miyiz? Bir yere kadar evet. Burada tamamen iyi niyetli olarak forumdaşlara kendi uyguladığım sistemi anlatmak istiyorum. (Katılırsınız katılmazsınız ayrı konu ama iyi niyet çerçevesinen lütfen uzaklaşmayalım.)

Öğretmenim, 3 yıl önce operatörlerin tutarsızlıklarına isyan ederek kafa yormaya başladım. Avea faturalı hattım vardı, bir de Vodafone faturasız hat aldım. Kombo yapmak adına özellikle internet yönünden elimin rahat olması için ayrıca Turkcell data hat aldım. İnternet,dk ve sms alışkanlıklarımı 3 ay kadar test edip gerçek ihtiyaçlarımı belirledim.

Bundan sonra kampanyaları kovalamaya başladım. Hatları gerektikçe/kampanya oldukça birbirine taşımak çok önemli. 3 hat çok, vergi vs diyorsanız vergiden muaf olmak için tümünü yılda en az 1 kez taşıyacaksınız. Hattın biri kesinlikle faturasızda olacak,diğeri faturalıda ve taahhütlü olabilir ama 3. de faturalıdaysa ya taahhüt vermeyeceksiniz ya da 3. hattı faturalı/faturasız olacak şekilde dolaştıracaksınız.

İnterneti data üzerinden halledeceksiniz, dk ağırlığınız varsa bunu diğer 2 hatta paylaştırcaksınız. Diğer hatlarda da internet alabiliyorsanız sms ye fazla ihtiyacınız olmayacak. Benim gibi kamulu olabiliyorsanız veya referans bulabiliyorsanız bu hatlara yöneleceksiniz. Uygun kampanya olduğunda taahhütlü hattınız bile olsa o hattı son ay taşımaktan çekinmeyeceksiniz. Çünkü taahhüdü tamamladığınızda zaten size yüksek fiyata tanımlayacaklar, son ayın son 5-6 gününde başvurursanız sıkıntı yaşamazsınız. 1-2 günle taahhüt bozsanız bile bu size 5-10 TL den fazla ek ücret olarak yansımayacaktır.

3 hattım için birebir örnek vereyim: Öğretmen olduğumdan hattın birini tamamen veliler için düşündüm. Az dk az sms az net iş görür hesabı ve faturasız paketler arası gitgeller de yaparak ortalama şöyle oluşturdum: 400-500 dk 500-1000sms 1gb: 17 TL Yaz tatillerinde bunun dk ve sms azaltarak veya sadece 250 dk ya düşürerek: 12 TL ye kullandığım ya da 3 ay hiç yükleme yapmadan sıfır TL de tuttuğum zamanlar oldu.

2. hattım için taahhüt verdim ama bozma durumunu göz önüne alarak bana uymadıysa/yetmediyse ilk ay müşteri hizmetleriyle ısrarla muhatap oldum. Sonuç alamadığım durumlarda çekinmeden rakip operatöre taşıdım. Bu işlemi ilk ayın 24. günü yaptığım için hiç bir taahhüt bozmada 10 TL den fazla ek ödemedim ve taşımadaki 5-6 günde haklarımı sonuna kadar kullandım. Duruma göre 1000-1500 dk 500-1000 sms 500 mb net:25 TL yi geçmeden kullandım. Gün geldi sms olmadı net 1 gb oldu ama ücret 25 TL yi geçmedi.

3. data hattımı mümkün olduğunca faturasızda ve hoşgeldin kampanyalarında tuttum. Sadece aylık değil 3 aylık paketler aldım, kamudan yararlandım, kamu indirimi aldım. Yeri geldi taahhüt verdim ama taahhütte kampanyaların alt/üst geçişleri olmasına dikkat ettim. Okuldaki ve özel işlerimdeki yoğunluğa göre 5 gb den sınırsız 15 gb ye kadar kullanımlarım oldu. Hoşgeldin kampanyalarında hatta Turkcell de aylık 5 gb yi 15-18 TL ye 3 aylık 10 gb yi 35-38 TL ye, 3 aylık 15 gb yi 40-45 TL ye kullandım. 6 aylık/1 yıllık kontratlar verdiğimde de 5-6 gb yi 20 TL ye 8-10 gb yi 30 TL ye 15 gb (hız düşümlü sınırsızı) 40-45 TL ye kullandığım zamanlar oldu. Özellikle Avea da %50 indirim tanımlattığım geçen yılı unutamam. 3 hattım da ilk kez Avea da buluştu, 500 dk 500 sms 1 gb yi 17 TL ye 1000 dk 1000 sms 2 gb yi 20 TL ye 15 gb (hız düşümlü sınırsız) 38 TL ye kullandım. O hesaba göre toplamda 1500 dk 1500 sms 18 gb yi (hız düşümlü sınırsız) 75 TL ye kullandım. Sonra istediğim indirimler verilmeyince 3 hattımı her opertöre kardeş payı yaptım.

Şimdi 3 hattım 3 farklı operatörde bulunuyor. Son 3 ayda tatil olduğundan faturasıza yükleme yapmadım, neti 5 gb ye alt pakete düşürdüm, taahhütlü olan ise aynen kaldı. Masrafım da 45 TL altına indi.

Eylül başındaki kampanyaları bekliyorum. İndirimler için 3 operatöre de yazdım, arıyorlar ama net karar vermedim. Belki hepsini tek operatöre toplarım ve tümden indirim talep ederim. Bu arada aslen benim üzerime olan ama anne/babamın kullandığı 2 hattı da duruma göre bu kombolara ekleyip indirim pazarlığı konusu yapıyorum. Emin olun etkili oluyor.

Toplamda 5 hattım var ve çalışan memurum. 3 yılda operatörlerin şifrelerini az çok çözdüm, hangi dönemlerde indirim olduğunu, indirim sınırlarını, hangi tarifeye taahhüt verilip verilmeyeceğini az çok yaşayarak öğrendim. Şimdi de buraya yazdım. İnşallah bunları forumdaşlarla paylaştığım için pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 12 Ağustos 2015; 19:57:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

96kbps hız artımına bir çare var mı?

Size alternatif olarak sınırsız 1 gb (128 kbps ile devam) önerebilirim. Pttcell internet paketi olup sadece 10 TL dir. İşte linkihttp://www.pttcell.com.tr/faturali-paketler/1gb-internet-paketi

*Örneğin, Pttcell 14 lük tarifeye geçip üzerine yukarıdakini tanımlatabilirsiniz. Bu tarifede de 250 mb internet sonrası 64 kbps ile hız devam ediyor ve ek ücret yansımıyor. 14 lük tarife linkihttp://www.pttcell.com.tr/faturali-tarifeler/14luk-tarife

** Bu durumda size toplamda 25 TL gelir ki internet kotalarınız bittikten sonra 128 kbps ile devam eden sınırsız internet sanırım işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 23 Ağustos 2015; 21:28:05 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: day1972

quote:

Hızı düşürülüyor mu sınırsızın?

Hocam 14 lük tarifedeki 250 mb internet kotanız bitince hız 64 kbps ile sınırsız devam ediyor ama yukarıda linkini verdiğim 1 gb sınırsızı da tanımlatırsanız toplamda 1250 mb kotanız oluyor, kota bitimi hızınız 128 kbps ile devam ediyor ki 96 kbps den daha iyidir ve daha sorunsuzdur. Çevremdeki bayan öğretmenlerin çoğu okulda bu şekilde idare ediyorlar. Toplamda 25 TL ödüyorsunuz, iyi tarafı şu ki, her yöne dk yetmez diyorsanız aileden en az 1 kişiyi 14 lük veya diğer tarifelerden birine geçirirseniz 3500 dk Pttcell grup içi ücretsiz görüşme hakkı kazanıyorsunuz.

49lık internette hız düşüyor mu?sınırsız?

Arkadaşlarımın uyarısıyla kampanyanın son halini inceledim. Fiyat 90 krş artmış ama kota 50 gb dan 60 gb ta yükseltilmiş. Başka operatörde taahhüdünüz varsa bunun 120 TL ye kadar olan kısmını da Vodafone net karşılıyor. Yalın internet seçenekleri (60-75-150-200 AKK) güzel hepsi sınırsız hatta 100 mbit hızda 200 gb AKK sınırsız internet 89.90 TL ki bu işlerin üstadları yorum yapsa iyi olur derim. İşte yalın internet seçenekleri güncel linkihttp://vodafoninternet.com/telefonsuz-internet.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 23 Ağustos 2015; 22:09:16 >
  • Avea Faturalı taraftar tarifeleri içinde sınırsız 600 tarifesi ilgimi çekti. Maçlar da başladı, yeni hat alımlarında ve numara taşıma yoluyla 1 yıl taahhüt vererek 27 TL karşılığında 3 gb net, HY 600 dk, HY 100 sms, taraftar hatlarıyla sınırsız konuşma ve takımınızın haber paketi tanımlatıyorsunuz. Burada 600 dk çoğu tarifedeki gibi 60 sn ile değil de 6 sn olarak ücretlendiriliyor. Yani aç kapa yapsanız 1 dk gitmiyor, her 6 saniyede 1 düşüm gerçekleşiyor. Ayrıca 3 gb net de çoğumuzun internet işini fazlasıyla görür. İşte linkihttp://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/Sinirsiz600TarifesiYeniMusteri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi day1972 -- 25 Ağustos 2015; 13:10:04 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.