Şimdi Ara

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
677
Cevap
19
Favori
402.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5 kasımda ben de teslim olacağım kantin ödemeleri konusunda bi sorum olacak. Çoğu yerde askeriyede kart sistemine geçildi deniliyor hangi banka atmlerine erişim oluyor kışla içerisinde ?
  • Dostum Ziraat bankasinin kartini zaten sana askeriyede cikaracaklar. Benim askerlik yaptigim yerde Garantinin atmsi vardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aralıkta teslim olacak var mı ?
  • Bugün yemin edip çıktım 58. Piyadeden ne desem bilemiyorum...

• bende bugün yemin edip ayrıldım. 3 tabur 7.bölükteydim. Aralık celbinde gidecek arkadaşlar bu bölüke düşerse hiç endişe etmeyin askerliğin nasıl geçtiğini anlamadan gülerek yemininizi eder gidersiniz. Bütün komutanlar cok cok iyi ve eğlenceli insanlar bir tanesi hariç ama isim vermiym. Özellikle Emin Uzmanıma selamlarımı söylüyorum her eğitimi karın ağrısı ile bitiyor sebebi sadece gülmek. Askerliki sevdirdi diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srht akar

bende bugün yemin edip ayrıldım. 3 tabur 7.bölükteydim. Aralık celbinde gidecek arkadaşlar bu bölüke düşerse hiç endişe etmeyin askerliğin nasıl geçtiğini anlamadan gülerek yemininizi eder gidersiniz. Bütün komutanlar cok cok iyi ve eğlenceli insanlar bir tanesi hariç ama isim vermiym. Özellikle Emin Uzmanıma selamlarımı söylüyorum her eğitimi karın ağrısı ile bitiyor sebebi sadece gülmek. Askerliki sevdirdi diyebilirim.

Ben vereyim isim Ramazan mı ? :)
    Emin uzmanı özleyeceğiz ya.
    hangi mangadaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: Naut1lus

quote:

Orijinalden alıntı: srht akar

bende bugün yemin edip ayrıldım. 3 tabur 7.bölükteydim. Aralık celbinde gidecek arkadaşlar bu bölüke düşerse hiç endişe etmeyin askerliğin nasıl geçtiğini anlamadan gülerek yemininizi eder gidersiniz. Bütün komutanlar cok cok iyi ve eğlenceli insanlar bir tanesi hariç ama isim vermiym. Özellikle Emin Uzmanıma selamlarımı söylüyorum her eğitimi karın ağrısı ile bitiyor sebebi sadece gülmek. Askerliki sevdirdi diyebilirim.

Ben vereyim isim Ramazan mı ? :)
    Emin uzmanı özleyeceğiz ya.
    hangi mangadaydın

Ta kendisi 😄 emin uzman insana askerliği sevdirir. Arkadasım sana , sana sana kayıyorum. Hala sebebsizce güldürüyor. 2. Takım 12. Mangadaydm bu arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 19 aralikta burdurdayim ins hangi boluge dusecegimiz teslim olma saatimize mi bagli yoksa simdiden belli midir

• quote:

Orijinalden alıntı: rakon

19 aralikta burdurdayim ins hangi boluge dusecegimiz teslim olma saatimize mi bagli yoksa simdiden belli midir

hangi ilden gidiyorsunuz ?
  • Adana

• quote:

Adana

Bende Ankaradan geliyorum hocam.
  • İstanbuldan Burdur acemi için, ordan da usta birlik Antalya bakalım..
  • Arkadaslar biz simdi kısa dönem olarak burdur da kac gun acemilik yapacaz ve izin kullanmassak kac toplam kac ay kac gun

• quote:

Arkadaslar biz simdi kısa dönem olarak burdur da kac gun acemilik yapacaz ve izin kullanmassak kac toplam kac ay kac gun

Burdur un acemiliği 21 gün.21 inci gün yemini eder 11 gibi çıkarsın , izin kullanmazsan gidicegin yere göre yol alırsın 0-800 km 1 gün 800-1600 2 gün 1600- den sonrasına 3 gün , ortalama 183 gün askerliğin var , 12 günde iznin var hiç izin kullanmazsan 183 ten 12 çıkarırsın 171 dersin.Kullanırsan kullandığın gün kadarını üzerine eklersin.
  • ekip listeyi kontrol ediyorum. kesinlikle yanına alın dedikleriniz ne var. banko alınanlar

traş takımı
    2 içlik aldım. (1 tane ordan verilcek)
    10 boxer 10 tişört
    terlik çorap aldım.

kilit alcam. havlu eldiven fln alıyo muyuz?
    fazla ıvır zıvır almamak lazım önemliler dışında
  • quote:

Orijinalden alıntı: memole

ekip listeyi kontrol ediyorum. kesinlikle yanına alın dedikleriniz ne var. banko alınanlar

traş takımı
    2 içlik aldım. (1 tane ordan verilcek)
    10 boxer 10 tişört
    terlik çorap aldım.

kilit alcam. havlu eldiven fln alıyo muyuz?
    fazla ıvır zıvır almamak lazım önemliler dışında

Bugün aldıklarımın resmini çekip atayım hocam.
  • 10 gün önce burdur acemilik bitirmiş arkadaş ile konuştuğumda yine forumdan attığı PM şu şekilde.

gelrken kesinlikle içlik al yanına hava gerçekten cok soğuk. İyi bir dudak kremi al. Ortapedik tabanlıklar var keçeli oluyor ondan al ayağı sıcak tutar. Çift kat tabanlı çoraplar var onlardan al mutlaka. Birde eldiven var kar eldiveni gibi dışı kamuflaj içi pamuk onlardan bulabilirsen al, onun dışında çok birşey getirmene gerek yok çorap vs herşey kantinde çok çok ucuz , sadece ilk 1 hafta seni idare edecek malzemeni getir çünkü ilk hafta sıra olur fazla alamayabilirsin , onun dışında askeriye sana havlunu terliğini 2şer adet çamaşır çorap vs veriyor. Diş fırçanı ve diş macununu kendin getir askeriyenin verdikleri biraz dandik. Aynı şekilde traş malzemeleride. Yani kısaca hocam hava çok soğuk burdur da . Soğuka karşı önlemini al yeterli. Kısa dönemsen umarım benim bölüküme düşersin çok rahat askerlik yaparsın.

• @11072008 eyv müdür
  • Gelirken hiçbirşey getirmeyin. kendinize yük yapmayın. herşeyi devlet veriyor. iç çamaşıri traş takımı vs herşey var kantinlerde ve dışarıdan daha ucuz. ne zaman askere gelelim diye düşünürseniz yaz celplerini tercih edin. acemi olduğunuz için 21 gün full time dışardasınız. kışın g..t..n..z donar :) atış yaparmıyım diye düşünürseniz heveslenmeyin. elinize sadece sağa dön sola dön için verirler :)

Torun gelir dede kaçar :)

Çavuştan sevgilerlee...

N.K.

Ş : 18 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi five93 -- 11 Ocak 2015; 15:15:02 >
  • 5 şubatta burdur

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.