Şimdi Ara

Tabletin ekranı kırıldı -Galaxy Tab S T700-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler tableti evdeyken elimden düşürdüm, üzerinde kılıf olmasına rağmen samsungun saçma sapan kılıfları yüzünden kılıfındanda çıkarak yerde kaldı. Tabletin ekranının yarsından çoğu şu an simsiyah ve dokunmatiği çalışmıyor. Kalan kısımda ise dokunmatik bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Tabletin modeli Galaxy Tab s T700.
    Tableti 800 tlye yakın almıştım, daha 3 ay belki olmuştur. Garantisi duruyorda kapsamayacağını biliyorum.
    Ekranı tamir ettirmeye kalkarsam, samsung servisinden kaça yaparlar? 800tllik cihaz için 500tl istemezler umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxspencer -- 7 Aralık 2015; 17:40:24 >

• Ekran kırılmışmı anlayamadım, yoksa ekran pimi anakarttan mı çıkmış, makine kapalı iken kırık varsa işiniz zor, yan sanayide alsanız ekranı bence ekranı tatmin etmez, mecburen servisten fiyat alın ama aldığınız fiyatı çıkarırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın ustunde temiz, alt camda kırık var. Yani yukarıdan her hangi bir pürüz yok ama içeride çatlak gözüküyor. 3 parçaya bölünmüş iç ekran.
    Yani bir 300tl isteseler razıyımda tabletin fiyatını istemesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxspencer -- 27 Temmuz 2015; 18:02:43 >
  • Geçmiş olsun, yurt dışı fiyatı 180dolar türkiyede 550tl ue satılıyor, servis neder sormak lazım.

• Tamiri çok pahalı oluyor hocam, yenisini almak daha makul gibi.
  • Bir kaç güne servise yollayacam, verdikleri fiyata göre yol alacaz artık.
    Sizide bilgilendiririm
  • Hocam 10,5 olanını ben 40cm den düşürdüm ekranın üst camı çatladı. Dokunmatik lcd herşey çalılıyor sadece çatlaklar var sağ altta servise verdim ekran camı lcd ile bütünleşik dedi ve 780tl. Fiyat çıkardı. 8.4 de sanırım 500 tl. Civarında. Özel servislerde 350 400 arasında fiyat veriyorlar sizinkine ben 500den aşağı bulamadım 10.5i o yüzden yaptırmadan satıyorum yarı fiyatına ama sizinkinde ekranda yok ister özel serviste yaptırın veya hiç masraf etmeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir süre Bursa'da bulundum. Tableti oradaki servise götürdüğümde gerekli parçaları bulunmadığını İstanbul'a gitmemi söylemişlerdi. İstanbul'a geldikten (uzun) bir süre sonra (uzun süre tableti kullanmayınca bende alışmıştım bununda etkisi var) servise verdik. Adamlar tablete tek bakışta pert olduğunu söylediler. Yanında faturasınıda götürmüştüm. 850 lira fiyat istediler faturadaki alış fiyatından fazla olduğunu bildiklerinden birde güldüler.
    Yani samsungu kötülemek gibi bir niyetim yok ancak tabletin pert olma durumunu şöyle açıklayabilirim; tablet açılıyor dokunmatiğin bazı kısımları çalışmıyor yahut görüntü bozuk. Bu tabletin pert olma ihtimali var mı? Kullanıcıyı neden mağdur ediyorsun cihaz çalışıyor bir ekran değişmek için 850 lira istenirmi? Bitişik yapmışlar falan demeyin bunlarada pazarlama yöntemi derim

Samsungun parayı cihazdan değil arkadaş canlısı servislerden kazanmaya çalışması saçmalık
    Aldığım fiyattan fazlasını hiç istiflerini bozmadan istemeleri zaten ayrı bir komiklik
    Tabletin yarı çalışıp yarı çalışmaması trajedik olduğunu düşünüyorum.

Yinede tableti 3 ay gibi bir süre kullandım. Isınma gibi ufak problemleri saymazsak ve boynunuza ip ile bağlayacaksanız alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxspencer -- 27 Kasım 2015; 19:07:56 >

• Şunlarıda eklemek istiyorum tablete kılıf falan almayın. Benim tablet üzerinde orjinal kılıf olmasına rağmen az bir mesafeden kırıldı. Bulabiliyorsanız telefonlarda kullanmaya alışık olduğumuz (slkon mu plastikmi desem) yumuşak etrafını saran bir kap alın. İçinden de çıkmasın bir zahmet...
  • Merhaba, aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Tabletin akıbeti ne oldu acaba daha ucuz bir yer bulup yaptırabildiniz mi yoksa çöp müdür? Ben şuan yan sanayi ekran arayışındayım fakat bir yer bulamadım yaptırabileceğim. Teşekkürler
  • Bu arkadaş ile temas kurun belki 200 tl ye tamir olur:

http://www.tablettamircisi.com/samsung-tab-s-8-4-sm-t700-on-cam-dokunmatik-degisimi.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.