Şimdi Ara

Güvenlik kartının şifresi nasıl resetlenir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde Winschool PCI güvenlik kartı var, arkdaş verdi ama şifresini bilmiyoruz. sanırım kendi üzerindeki ROM a yazmış şifreyi. Bilgisayara takıyoruz, disket ile güzelce kuruyoruz, gelgelelim admin ve diğer şifrelei bilmediğimiz için ayarlarını yapamıyoruz. Bir işe yaramıyor yani... Başka bilgisayara taktık yine değişmedi, unutmuoy şifreyi... üretici firmaya mail attım (Bekdata) cevap bile yazma gereği duymadılar... Kart elimde kaldı, yardımlarınızı bekliyorum...

• arkadaşım tam anlayamadım.........
  • PCI slotuna takılan ve sistemi otomatik kurtaran kartlar var ya... İşte onlardan biri var bende ama daha önce takıldığı bilgisayarda ayarlar için gerekli olan 1234 şifresi değiştirilmiş ve kartın ROM una yazılmış, bu şifreyi bilmeyin kartla ilgili ayarlar yapamıyoruz, kartta dolayısıyla görevini yapmıyor... Neresini anlamadın? bana aslında bu kartın Bios unu güncelleyebilecek bir program lazım ama bulamadım.
  • arkadaşım hemen celallenme güvenlik kartı diyorsun haliyle bir binanın giriş güvenlik kartı şifre side olabiliyo akla gelen emin olmak istedim kartın yazılımsal bölümünde şifre istiyor anlaşılan bi kaç şifre kırıcı yazılım dene bakalım 4 sayı yada haneden fazlaysa işin zor............
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranel

arkadaşım hemen celallenme güvenlik kartı diyorsun haliyle bir binanın giriş güvenlik kartı şifre side olabiliyo akla gelen emin olmak istedim kartın yazılımsal bölümünde şifre istiyor anlaşılan bi kaç şifre kırıcı yazılım dene bakalım 4 sayı yada haneden fazlaysa işin zor............

yok canım ne celallenmesi sadece açıklama yaptım... Yanlış imaj verdiysem kusura bakma... Açılışta soruyor şifreyi, yani daha Win XP arayüzünü görmeden şifreyi girmem lazım, Bu kartın şifresini resetleyebilecek bir program var mıdır?
  • yada bak bakalım rest campırı varmı.........
  • Reset Jumper ı bulunmuyor... Arkadaşlar bu kartın içindeki BIOS yazılımını resetleyecek bir program yada yöntem lazım... Bilgisi olanlar varsa lütfen yardımlarını bekliyorum. Kart elimizde kaldı...
  • tam modelini yazsana.. çiplerin üstündeki yazıları..

eğer IBM gibi hard bios kullanıyorsa o zaman işin zor. anca biosu değiştirmekle sorun çözülür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.