Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşların yazdığı gibi, tamamen şans işi.

Bana şimdiye kadar 2 kere vergi iadesi yapıldı. Eğer olursa, sipariş tarihinden yaklaşık 2 ay sonra Amazon'dan email geliyor.
  • Merhaba Asus GTX 1070 OC sipariş ettim acaba doğru birşey mi yaptım evga ftw ile arasında kararsızdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ustanak

Ya Rivatuner Statistics Server yüklemediniz..
    Ya da Afterburner Ayarlar/İzleme/İstediğiniz değerler/OSD'de Göster kısmını işaretlemediniz.

Tamam hocam. Şu anda tatildeyim eve gidince denerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Benim vergi iadesi almadığım alışverişim de oldu. Ancak son zamanlarda bu durum sık yaşanır vaziyet aldı.
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Sık yaşanan durum derken , vergi iadesinin verilmemesi mi ?
  • Bir süredir yeni seri kartları araştırıyorum, bütün incelemeleri ve yorumları neredeyse okudum diyebilirim. Msi Gtx 1080 Gaming X 8g alacaktım bu hafta ancak o kadar çok CW olayı gözüme çarptı ki şimdilik bekleme kararı aldım. Özellikle yurtdışı forumlarda da kartın olumsuz yorumlar kısmında birçok kullanıcı CW dan şikayetçi görünüyor. Şu Nvidia yı anlamak gerçekten mümkün değil geçen seride millete çektirdiği eziyet yetmedi şimdi yeni seride de aynısını yapmaya devam ediyor. Ya gtx 1080ti bekleyeceğim ya da İnventus'tan test ettirip alacağım kartı. Dertsiz başıma dert almaya çok da niyetim yok açıkçası. Genel anlamda kartların performans olarak çok iyi olduklarının fakındayım ancak gecenin bir yarısı sessiz bir ortamda oyun oynarken ''bızzz'' diye bir sesle veya ötme sesiyle insan nereye kadar dayanabilir ki? Cw çıkmayan şanslı arkadaşları görebiliyorum ama ben donanım konusunda genelde şanssızım nerede bozuk çürük varsa bana denk geliyor. Umarım almaya karar verdiğim anda yine aynı şeyi yaşamam.
    Bilgisayar gerçekten bir hastalık gibi insan sürekli güncel tutmaya ya da olmuşken en iyisi olsun demeye kalkınca çok ciddi paralar harcamak gerekiyor fakat o kadar para verince de ister istemez sorunsuz donanımla karşılaşmak herkesin hakkı bence. Ben marka ya da model hayranlığı hiçbir zaman yapmadım hatta yıllarca Ati ekran kartı kullanmış biri olarak dışarıdan bakıldığında Nvidia nın daha performanslı ve sorunsuz kartlar ürettiğini düşünüyordum ki 9xxx serisinden sonra çok daha dikkatli davranmak durumundayım. Son 3 kartım da Nvidia idi ancak hiçbir problem yaşamadım çok şükür. Yine de insanın içine kurt düştü mü biliyorum ki adım atarken çok daha dikkatli olmak istiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ophion84 -- 24 Ağustos 2016; 17:03:39 >

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Son zamanlardagGümrük, vergiyi tahsil etmiyor / edemiyor. Yani sık yaşanan durum verginin müşteriye iade edilmesi... Gümrükte sanırım yoğunluk var ve çoğu şey gözden kaçıyor. Bu yıl ne aldıysam vergi iade oldu. Önceki 2 yıl ise tüm vergiler tahsil edildi.
  • ophion84 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam benim fantazileride okuduysanız tam beni anlatmışsınız..

Kurtu yaşadım kartı yarın hayırlısıyla inşallah yarın geri yolluyorum amazona , bu işte monitörünüz yoksa kötü oluyor monitörde garantiye gidecek insan kabul etmek istemiyor insansı hataları inşallah para iadesi çıkarlarda kendimi kurtarırım diyorum yoksa çok pahalı monitör nereme ne yapayım onu yanına kart almak lazım.. kim bilsin nekadar beklerim şimdi ekran kartı alabilmek için 3 aydır beklıyorum fiyatlar düşsün diye
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    bendeki kart 1070 modeli kart sessiz ciddi ciddi ses yok ve serin çalışıyor 1900 mhz kendi çalışıyordu ama 2100 mhz e kadar bi sorun teşkil etmedi dahada kurcalamadım stock olarak zaten yeterince güçlü garanti durumu ben türkiyeden aldım internetten kayıt ettirdim . ürünü almadan önce bayağı araştırdım distiribütör ile iletişime geçtim çok yardımcı oldular o.c ile uğraşacağımı çok zannetmiyorum ramleride kendinden o.c ile geliyor zaten kart elinize aldığınızda kaliteyi hissettiriyor arka plakadaki push the limit yazısı çok güzel görünüyor kendi kasamın yan kapağı pencereli değil o yüzden o görsellikten faydalanamıyorum . 63 dereceyi daha geçirtemedim karta haftasonu eve gidince istediğiniz ayarlarda yada programlarda test edebiliirm gta 5 ve divisionda skyrim olabilir bu oyunlar var mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

Bir süredir yeni seri kartları araştırıyorum, bütün incelemeleri ve yorumları neredeyse okudum diyebilirim. Msi Gtx 1080 Gaming X 8g alacaktım bu hafta ancak o kadar çok CW olayı gözüme çarptı ki şimdilik bekleme kararı aldım. Özellikle yurtdışı forumlarda da kartın olumsuz yorumlar kısmında birçok kullanıcı CW dan şikayetçi görünüyor. Şu Nvidia yı anlamak gerçekten mümkün değil geçen seride millete çektirdiği eziyet yetmedi şimdi yeni seride de aynısını yapmaya devam ediyor. Ya gtx 1080ti bekleyeceğim ya da İnventus'tan test ettirip alacağım kartı. Dertsiz başıma dert almaya çok da niyetim yok açıkçası. Genel anlamda kartların performans olarak çok iyi olduklarının fakındayım ancak gecenin bir yarısı sessiz bir ortamda oyun oynarken ''bızzz'' diye bir sesle veya ötme sesiyle insan nereye kadar dayanabilir ki? Cw çıkmayan şanslı arkadaşları görebiliyorum ama ben donanım konusunda genelde şanssızım nerede bozuk çürük varsa bana denk geliyor. Umarım almaya karar verdiğim anda yine aynı şeyi yaşamam.
    Bilgisayar gerçekten bir hastalık gibi insan sürekli güncel tutmaya ya da olmuşken en iyisi olsun demeye kalkınca çok ciddi paralar harcamak gerekiyor fakat o kadar para verince de ister istemez sorunsuz donanımla karşılaşmak herkesin hakkı bence. Ben marka ya da model hayranlığı hiçbir zaman yapmadım hatta yıllarca Ati ekran kartı kullanmış biri olarak dışarıdan bakıldığında Nvidia nın daha performanslı ve sorunsuz kartlar ürettiğini düşünüyordum ki 9xxx serisinden sonra çok daha dikkatli davranmak durumundayım. Son 3 kartım da Nvidia idi ancak hiçbir problem yaşamadım çok şükür. Yine de insanın içine kurt düştü mü biliyorum ki adım atarken çok daha dikkatli olmak istiyorsunuz.

Gaming X'de ayrıca farklı rem markası kullanılmasından dolayı artifact problemi yaşayanlar olmuş. Doğru, MSI ve EVGA kartlarda cw sesi daha fazla. Ayrıca bazı arkadaşlarda cw yok filan yazmışın onların yok dediği az cw var, cwsiz kart diye birşey yok, az cwli veya çok cwli kart var.

• Bana kalirsa Cw birazda 3 cu parti ureticinin elinde ve maliyeti artiracagi icin cözume yanaşmiyorlar.

• NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

• Hatchway kullanıcısına yanıt
    Hocam Asus mu msi mi? Ben msi gmng. En yüksek 73 derece gordum tabi İzmir yanio buralar, 1860 mhz en fazla grdm gaming msi app de.

• 1080p gtx 1070 oc mod
    2 msaa vs 4x msaa
    full ayarlar.
    4msaa 40 fps min max 64
    2 msaa 58 min max 80 "sadece suyun dibinde 40 fps düşüyor."

kombine olarak tavsiyem 1070, i5 ,anakarta falan fazla para vermeyin. 60 hz monitör.
    ilerde slı düşünenler anakartı degiştirir. i7 alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginy15

Vergi nasıl iade ediliyor onu anlamadım gitti, kesinlik var mı yoksa ihtimal mi?

yüzde beş ihtimallle.. benim kadar şanlı olanlar için marsa doğan slx ile gitmek kadar mümkün..
  • xstrayder123 X kullanıcısına yanıt
    bende izmirde yaşıyorum kartım zotac amp extreme :) kasadaki havanlandırma vs fotoğraflarını cuma akşam çekip atabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

Hocam fazlara falan takılmayın fazlar boş işmiş. 10+2 varda ne haltıma yarıyor kart yukarı çıkmıyo %50 voltaj arttırmamımı beklıyor nedir anlamadım.

Faz işleri hikaye oldu resmen kart fazlardan gücü %60 kimi zaman ½80 nadiren ½90 olarak çekiyor. %130 versem bile kart o gücü çekmiyor. fazlar boşa gidiyor yani kendi kanaaticme kullanamıyoruz zaten tdp değerlerinden çıkartıp sen daha fazla watt çek demesi lazımdı ancak bu iş yüksek frekanslara yüksek voltajlar ile kartı yakmadan çıkabilirseniz ancak işe yarayabilir gib iduruyor oda ihtiyaç duyarsa..

Edit:Xoc da %10 vs.. fazla voltaj veriyorum mV artmıyor , çok garip şeyler dönüyor bitek banamı dönüyor ne oluyor anlamadım

hocam bende 1070 ftw vardı biraz zayıf geldi.. yani beklentiler test sonuçları ile 2k da oyunlarda fsb değeri bana düşük geldi.. kart 107 mhz üstü ve ram 325 mhz üstü o.c verdiğin anda kart kısa süre sonra sistem sorun veriyordu.. ne yaptıysam ne ettiysem kart ile olumlu fsb değeri alamadım daha önemlisi kart oyunlarda fanlar % 60 sevyisesinde kart 75-80 derece arasında çalışıyordu.. en son iade ettim..
    tabii birde şu var acaba tek güç girişli 5+1 fazlı evga sc lerde durum nedir.. eğer aynı hızlara kadar o.c oluyorlarsa ftw nin fazla güç girişleri tamamen aksesur özelliği taşımaktadır..
    kart yanımdayken akıl edip tek girişle çalıştırmadım.. tek 8 pin bağlayıp deneseydim keşke.. sonradan aklım başıma geliyor ne yazık ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Bana kalirsa Cw birazda 3 cu parti ureticinin elinde ve maliyeti artiracagi icin cözume yanaşmiyorlar.

hocam sorun bobin teknolojisinde.. 300 yıldır aynı .. değişmedi değişmiyor.. yarı iletkenin üzerene bakır sar oldu sana manyetik süzgeç.. kondansatör, tristör hatta direnç bile değişti.. bobin hep aynı arada bir fark var GÜNÜMÜZDE BAKIR MİKTARI AZALTILMIŞ iletken kullanılıyor.. yani diğer bileşenler kaliteye giderken bobinler geri gidiyor.. en zayıf halka oluyor.. eskiden elktrik devrelerinde en fazla arızalar kondansitörün yağ sızdırmasıydı, daha sonra transistörün çıkış kapısı yarı iletkenin yanması o da çözüldü, ama bobin arızası bir parçanın çalışmasını engellemiyor.. demir tel ile bobin devresi kursanız kalitesiz olarak yinede çalışır.. bobinlerin durumu çinde üretim başladığından beri var.. sadece bobinleri zorlayacak çalışma prensibi yoktu... ama artık var..8800 gtx ekran kartını 1500 mhz gibi değerlere çıkarmayı başabilirseniz tüm mahalleye Coil Whine şarkısı dinletirsiniz.. veya ati 9200 se ekran kartı içinde geçerli..

• quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

onlar eski işlemciler hocam 2400 mhz ram ile 4.7@ çıkmıştım 4770k da ama 6700k da 3200 mhz xmp ram var bırakmıyor overclock edemiyorsunuz aşırı istiyor.. 1.5 volt vermiyorum diye yemiyor gömsem yer. Autoda bıraktım 4.2 den 4.4 yaptım cache 41 den 42 yaptı 1.52 verdi içim acıdı resmen eski custom loop umda yok hava soğutma 78 derecelerı falan gördü..

ram mhz i düşmedikçe ortada soru nvar birde xmp profil sorunu var.. xmp profili aktif etmeden yapmaklazım gibi duruyor overclock u özellik ile skylake da.

ddr4 te 3200 mhz ramler rahat çıkar.. corsair ramler şu an pc de 3200 mhz de çalışıyor.. 1,35 v ile çelışıyorlar.. 6700k işlemci 4.6 ile stabil çalışıyor. 4,7 hızı denemedim hocam.. ramler xmp ile 3200mhz hızına çıktı.. ekstra bir şey yapmadım.. ama forumlarda xmp yerine manuel daha iyi o.c değerleri yakalandığı yazıyor.. denemedim ..

• GTX 1070 için hangi markayı önerirsiniz acaba ? Çok marka var kararsız kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.