Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (901. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yazdım , benim işlemcim için geçerli tam kütük. 4770k da elime 4.7 ghz olan işlemcide geldi stock frekansı 3.9 un üstüne çıkmayan işlemcide.. Benim işlemcinin problemi ram mhz i 3200 mhz fazla geliyor herbiryerden voltaj zorlamak gerekiyor 1.5v vermek istemediğim için uçmuyor 2133 2666 mhz ramlar ile 4.5 gibi değerler görebiliyorum stabilitesi tartışılır vaziyette ama 3200 ile olmuyor..
  • ben karakterin saçında bazıyerlerde çizimde kusurlar dalgalanmalar gördüğüm için msaa açıyorum çokta hoşuma gidiyor bu şekilde görüntü benim için msaa lı çok daha akıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

ben karakterin saçında bazıyerlerde çizimde kusurlar dalgalanmalar gördüğüm için msaa açıyorum çokta hoşuma gidiyor bu şekilde görüntü benim için msaa lı çok daha akıcı

aynen gerçekten yok böyle bir grafik msaa açınca çok değişiyor detaylar
  • Psycho53 P kullanıcısına yanıt
    Bu sizin sisteminiz özelinde yaşadığınız bir problem olarak gözüküyor . Overclock olmuyor demek büyük haksızlık olur bilmeyene de yanıltıcı olur . Hiçbir şeyini kurcalamadan işlemci kendini 4,2 ye boost ediyor zaten . Zaten birkaç gündür problem yaşıyorsunuz bence diğer bileşenlerinizde bir başka durum olmalı .
  • quote:

Ben yazdım , benim işlemcim için geçerli tam kütük. 4770k da elime 4.7 ghz olan işlemcide geldi stock frekansı 3.9 un üstüne çıkmayan işlemcide.. Benim işlemcinin problemi ram mhz i 3200 mhz fazla geliyor herbiryerden voltaj zorlamak gerekiyor 1.5v vermek istemediğim için uçmuyor 2133 2666 mhz ramlar ile 4.5 gibi değerler görebiliyorum stabilitesi tartışılır vaziyette ama 3200 ile olmuyor..

4770K overclock'unun rem hızıyla ne alaksı var onu anlamadım çarpanı açık işlemciyi FSB/blck ile mi overclock yapmaya çalışıyorsun.

Ayrıca ddr3 dual kanal remi 2400'den sonra overclock yapmanın okuma hıza olumsuz etkisi var.

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

garip takılma olmaması lazım. fps düşüşü olması lazım.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    3 slot kaplamadığı müddetçe sığıyor aslında ama ITX kasaya ufak PCB koymak daha hoş olur diye düşündüm. TR fiyatı açısından da nispeten daha uygun fiyatlıydı.

Ancaaak! Siparişi iptal ettim. Başka bir fırsat çıktı önüme :) Kart 1080 bile olabilir. Yarın belli olacak.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    4770k yı 2400 mhz dominator platinum ile o.c ettim cpu çarpanı ile , bclk herzaman stabil olmuyor hiçmi kimse ramlerin mhz inin cpu overclock una nasıl ettiğini bilmiyor ram mhz i düşünce overclock potansiyeli artar.

Ram mhz i yüksek ken overclock potansiyeli düşer cpu nun içindeki entegre dımm entegresine voltaj abanırsınız çıkarsa çıkar vccin gibi birçok değerler atarsınız voltaj konusunda overclock işine girince ama ram mhz i temel etkendir.

3 nesildir aynı işlemci ailesini overclock ediyorum ben 3770k da @5 ghz e çıktım 4 , 5 tane 4770k değiştim herbirini ayrı ayrı overclock ettim , limit onda @4.7 idi kendi sonucum olarak daha iyisi elime düşmedi , mhz i nekadar kısarsanız kısın core un limite geldiğiniz zaman aşırı voltaj vermediğiniz sürece.. direk iptal oluyor sistem 1.35v a kadar verdim 3770k 4770k ailesinde custom water cooling kullandım şimdi zalman cnps14x var , 1.35v üstü vermiyorum hali ile.. 3200 mhz kullanmak istediğim için ramleride overclock olmuyor çünkü 3200 mhz de ramler tam performansta iken okuma yazma kopyalama hızları en üst seviyede overclock etseniz bile işlemciyi mhz i düşürünce bu değerler aşırı düşüyor..

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    hocam bu işlemci böyle 1.5v gömmeden 3200 mhz ramleri çalıştıra bilen gördünüzmü ? ben bu değerler altında işlemci daha üst frekanslara çıkmıyor diyorum yanlış birşeymi söylüyorum ? Afedersinizde hocam bu benim ilk tecrübem değil.. 4.2 ye sabitlediğiniz zaman bile 3200 mhz ram ile arıza çıkartıyor öyle bir işlemci.. Ve tek bu sorunu yaşayanda ben değilim nasıl sizin değerinin arttığını gördüğünüz işlemciler varsa onlar iyi ise böyle berbatlarıda var.
  • quote:

hocam bu işlemci böyle 1.5v gömmeden 3200 mhz ramleri çalıştıra bilen gördünüzmü ? ben bu değerler altında işlemci daha üst frekanslara çıkmıyor diyorum yanlış birşeymi söylüyorum ? Afedersinizde hocam bu benim ilk tecrübem değil.. 4.2 ye sabitlediğiniz zaman bile 3200 mhz ram ile arıza çıkartıyor öyle bir işlemci.. Ve tek bu sorunu yaşayanda ben değilim nasıl sizin değerinin arttığını gördüğünüz işlemciler varsa onlar iyi ise böyle berbatlarıda var.

Xmp açık mı kullanıyorsun ramleri yoksa manul timing ayarlarını sen mi ayarladın?
  • xmms kullanıcısına yanıt
    Malesef x.m.p kullanıyorum bir miktar sorun geliyor tabiki buradan.. kart baştan uyarıyor power on selft test te hatalar çıkar diye.. gerçi timingleri xmp dışdıa verseniz bişey değişmiyor böyle bir deneme yaptığımı zannediyorum ekran kartı sorununu tam olarak çözsem detaylı olarak hem ram i hem cpu yu ince eleyip sık dokumam lazım

vııı ranger kullanıyorum skylake xmp stability olarak araştırma yapmam lazım fırsat bulamadım , kartın mevzusumu yoksa z170 ile gelen birşeymi henüz bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 23 Ağustos 2016; 17:24:49 >
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Tek fan ile ısınır abim. Stok hızlarında bile 70c rahat olur sanırım. Fanda ses yapardı. iptal etmen iyi olmuş.

Fırsat haberini bekliyorum bakalım ne çıkacak :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    Darboğaz yapmaz dostum.

xmp skylake işlemcilerde o.c ta sıkıntı yaratır normal timing frekansınıda kaç mhz ise o şekilde ayarlarsan sıkıntı çıkmaz kanımca. Bende de ddr3 lu z170p-d3 var.Kullandığım ramler 1866 mhz 16 gb cl 10 xmp de sorun çıkarıyor ben manuel ddr3 2000 mhz 9 10 10 24 cammand rate 1t zamanlamalarıyla kullanıyorum sıkıntı yok.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Aynı kartı daha ucuza aldım. Değişen pek birşey olmadı :)

• Ustanak U kullanıcısına yanıt
    Merak ediyorum.Paylaşın lütfen

Firmanın rezilliği utanacak bir durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatchway

amp ex kullanıyorum soruları yanıtlayabilirim

hocam sizde ki 1080 mi 1070 mi?? kartta cw durumu nedir.. ısınma durumu nedir?? birde zotac yurtdışı garanti durumu nedir?? ses durumu nedir?? o.c kaç mhz kart çıkabiliyor.. ram ler en fazla kaç mhz e çıkıyor??
  • gtx 1080 kaç ay sonra 2000-2100 civarına düşer arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akane Tsunemori

gtx 1080 kaç ay sonra 2000-2100 civarına düşer arkadaşlar ?

Tahminimce 1 sene sonra

• quote:

hocam ddr3 ile 3200mhz o.c mi yaptınız.. bravo ne diyelim.. i7 4770k iyi bir işlemcidir.. 4,5 gz de stabil çalışması lazım.. 4.5 tan sonra ısı ve voltaj devreye giriyor. işlemci pek stabil durmaz.. dursa bile 4.5 tan farklı performans vermez.. stok olarak zaten 3,5 ghz olarak gelen işlemciyi turbo ile 3,9 iken 4,5 ghz iyi değerlerdir.. ben 6700k kullanıyorum.. yaz ayında 4,5 ghz den gıdım yukarı çıkmam havalar serinlerse 4,7 ile çalıştırırm.. ama ddr3 ile 1866 mhz üstüne ben çıkmadım..

• 
Sayfa: önceki 899900901902903
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.