Şimdi Ara

sportage severler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba..30-35.000 liraya 2005-2006 model sportage almak istiyorum.tavsiye edermisiniz.yoksa başıma iş alırmıyım..sportage çok hoşuma gidiyor ama param o
    kadar.motor veya şanzımandan sorun yaşarmıyım,her ne kadar servise baktırıp alsamda 10 senelik araç nede olsa..teşekkürler

• Motor şanzımandan yana sıkıntın olmaz ama otomatik ise ş.içi 10-11 lt den aşşağı yakmaz. Çünkü 4 ileri tork konvektör dediğimiz eski tip şanzımandır...

Benim sınıfımda öğretmen olup hukuk okuyan bir abimiz vardı 2007 otomatik sportage ı eylül ekim ayları mazor fiyatları ile 45 den kr dan aşşağı yakmıyor demişti... Bu yakıt değeri size normal gelirse iyi arabadır ama 30-35 bütçesi olan insana tahminimce baya fazla gelecektir...
  • YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    uyardığın için saolasın kardeş..bütçem kısıtlı,alacağım araç yakıt konusunda haddimi aşabilir onuda biliyorum..ama manyak bişey bu sportage insana bir bulaştımı başka bir araç görmüyor insan..hayalim bunu alıp ailemle ege ve akdeniz turu...
    Benim korkum birde motor veya şanzımandan yarın birgün sorun yaşarsam dizel araçların motoru pahalıya yapılıyormuş diye duydum
    Birde bazı ilanlarda tam otomatik bazılarında yarı otomatik yazıyor..ama vites kolunun yanında + - işareti hepsinde var..+ ve - işareti tiptronik vitesler için değilmidir.2005-2006-2007 modeller tam otomatik ve yarı otomatik olanlarda mı var yoksa hepsi yarı otomatikmi..beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum arkadaşlar...şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Tural

uyardığın için saolasın kardeş..bütçem kısıtlı,alacağım araç yakıt konusunda haddimi aşabilir onuda biliyorum..ama manyak bişey bu sportage insana bir bulaştımı başka bir araç görmüyor insan..hayalim bunu alıp ailemle ege ve akdeniz turu...
    Benim korkum birde motor veya şanzımandan yarın birgün sorun yaşarsam dizel araçların motoru pahalıya yapılıyormuş diye duydum
    Birde bazı ilanlarda tam otomatik bazılarında yarı otomatik yazıyor..ama vites kolunun yanında + - işareti hepsinde var..+ ve - işareti tiptronik vitesler için değilmidir.2005-2006-2007 modeller tam otomatik ve yarı otomatik olanlarda mı var yoksa hepsi yarı otomatikmi..beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum arkadaşlar...şimdiden teşekkürler

Tam otomatik yazılım desteği ile +/- var

Düşünceniz güzel ama bu arabanın bagajı 325 Lt olması lazım baya küçük tur yapacağınızda baya sıkıntı yaşarsınız.

Dizel motor normal atmosferik Benzinli motora göre fazla maliyetli şekil yenilenebilir ama atla deve değil burda fiyat arttıran turbodur...

Ben önermem yakıtı çok ama çok fazla bunun yerine D segment Superb yada 2006 model Primera 1.6 tüplü tekna modeline bakın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    tamam teşekkürler uyardığın için,bakalım artık...biraz çerçeveyi genişletelim o zaman...belki 7 kişilik station wagon olabilir,biraz hoşuma gidiyor.ama aklım ve gözüm yine sportage de bakalım,hayırlısı artık.Bir gelişme olursa buradan tecrübelerinizden tekrar faydalanmak isterim..ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.
  • Hocam Sportageları alacakların hepsi hevesliniyor beğeniyor yakıtını duyunca duvara çarpmış gibi duruyor hem yeni kasa hem eski kasa için.

Bende 2013 var benzinde yaktınız duyan kaçıyor tüp var takılıyor diyorum 30 kr yakıyor tüp ne kadara mal olur diyor 3000-3200 diyince birde tüpe karşı bir insan ise vaz geçiyor

Ama eskiside yeniside çok zevklidir. Kia Cee'd sw alabilirsiniz dizel manuel çünkü Crdi motorlarda Tork konvertör fazla yaktırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hundai tusconda aynı fabrikanın malı galiba..söylediklerinizin hepsi onun için de geçerli değilmi zaten sportage daha yakışıklı duruyor onun yanında....ama inanın fikirlerinizi ve verdiğiniz bilgileri aldım cebe koydum...artık sizde dersiniz ki kendi düşen ağlamaz..çok teşekkür ediyorum ilginiz için,sizide meşgul ettim..saolun
  • Ahmet Tural kullanıcısına yanıt
    2.0 CRDİ Tucson ve Sportage aynı platform herşeyi aynı sadece tipleri değişik ikisinin direksiyonları bile aynıdır sadece amblem farkı vardır.

Birşey değil alınmayacak araba değil güzel konforlu heybetli gösterişli araba ama bizdeki yakıt fiyatları ile oldukça zor. Alısanız paşa paşa kullanırsınız da ben önermem zar zor 30-35 çıkıcak sonrasında masraf çıkarsa iyice sarsılacaksanız aman ha illa cip tarzı araç olucaksa CRV bakın 2.0 benzin tüpe uyumlu kolay kolay arızada çıkarmaz
  • CRV harika benimde hoşuma gidiyor..yakıtı daha uygunsa ona da bakıcam.tekrar teşekkür..umarım sizi sıkmıyorum..ama birçok şey öğrendim sayenizde..en çok merak ettiğim vites konusuydu.
    Birde alakasız araçlar ama vw touran nasıl istediğiniz zaman bagajda açılan koltuklarla 7 kişilik oluyormuş..iyi geceler dilerim
    zaten başka kimse cevap yazmıyor
  • crv çok pahalı çoook
    size dedikten sonra baktım bildiğiniz 98 modeline 34 yazıyor... Piyasa çok uçmuş diyorlardı bana bende yükseldi ama uçmuş değil diyordum 98 model CRV ye 34 yazında uçmamış uzaya fırlamış...

Yok sıkmıyorsunuz ben üniversite öğrenciyim ve yaz ayındayız sıkıntı yok :)

Touranlar 5 koltuktur yada Ford C max bakın size tam uyacak araç parçası her yerde bulunuyor... 1.6 benzinlisi tüpte ş.içi 23-25 kr yakar.Konforu iyidir geniştir tam aile aracıdır sizin fiyatlara deri toplusu çok çok iyi bulunur

Hocam olmadı özelden bana telefon numaranızı atın size çok daha yardımcı olurum çekinmezseniz tabi...
  • toyota rav 4 36500 tl..2005 model 134000 km ilanı verdiler..nasıl iyimidir kardeş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-dacia-lodgy-1.5-dci-90hp-55000-kmde-7-kisilik-223096133/detay

Bu araca yoğunlaşın az yakar parçası ucuz yeni model hemde 2. eli canlı. Aham şaham bir araç değil ama sizin ihtiyaçlara en iyi cevap olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-dacia-lodgy-1.5-dci-90hp-55000-kmde-7-kisilik-223096133/detay

Bu araca yoğunlaşın az yakar parçası ucuz yeni model hemde 2. eli canlı. Aham şaham bir araç değil ama sizin ihtiyaçlara en iyi cevap olur...

kardeş kusura bakma bayağıdır foruma giremiyordum..hani şu benim sportage hastalığı varya,hala geçmedi..üstüne afiyet mi derler ne derler açık oto pazarlarını da dolaştım yok...herkes şikayetçi ama alan satmıyor,ne işse...alıp en az bir sene bari kullanayım,hevesim geçsin sonra satarım diyorum ne yapayım..hatta ona benziyor diye hyundai ye bile baktım..santa fee çok çirkin 2000 motor,yalnız bagajı büyük..sonra kimse önermedi vazgeçtim...tuscon da hem pahalı aynı parayı verdikten sonra hyundai alma sakın,bekle dediler..piyasa düşsün diye...
    citroen picasso ve grand vitara yı da 7 kişilik oldukları için düşünmeye başladım.ama dacia düşünmüyorum açıkçası.. sen yinede saolasın kardeş,çok teşekkür ediyorum sana uğraşmışsın...
    bak bu arada alıntı yapmayı da öğrendim

Grand Vitara Suzuki'dir sağlam iyi arabadır ama dizeli gene 40-50 kr yakar ve servis ağı çok az bu yüzdende 2.eli çok ama çok yavaş... Ha belli olmaz her malın alıcısı vardır o ayrı mesele... Citroen Picasso olabilir ama eski modelleri olucaktır ve kmleri gene fazla olucak biraz düşünmek lazım temizi tek elden kullanılmışı olursa düşünülür....

Dacia yı yeniden düşünün. Yine diyorum çok iyi yada süper değil ama ş.içi 5-5 LT yakar.Mazot fiyatına göre 17-21 Kr arası para yapar... Parçasını her yerde bulunur. Özellikle motorunun parçası bulunmazsın şok geçirim çünkü 1.5 DCİ Renault motoru. 2. eli canlı çünkü en çok satılan MPV.

Ha ben Daciayı severmiyim hayır. Bunu önermemdeki sebep 7 kişik araç arıyorsunuz vergisinin ucuz olmasını istiyorsunuz ve az yakmasını şiddetle bekliyorsunuz...

Ama hevesiniz varsa alın 6 ay 1 yıl binin ha Sportage'da böylemiş deyin satın. Ama 6ay -1 yıl bezdirebilirde haberiniz olsun.

• merhaba arkadaşlar. formunuza yeni üye oldum.. bende sportage kullanıcısıyım. nette ararken sizlerin formuna ulaştım ve de kayıt oldum..

bir sorun var sportage ile onun hakkında bilgi almak icin nette bilgi arıyorum..

afrika da yaşıyorum. sportage 2007 dizel otomotik vites 93000 km de. bir iki haftadır başıma gelen bır sıkıntı var sebebine ulaşamadım.. burda mazot cok kirli. o yüzden teklif edilen araçların mutat bakımlarını yaptırmak boylece sıkıntıdan uzak kalınmıs olur. mesela yag degısımı, filitlerin degişimi gibi... bununla bırlikte birde servis bulmak zor, olsada cok ama cok pahalı.. o yuzden guvendıgınız bırısıne gıtmenız gerekıyor ama cok artısanale. genelde de teknolojı kullanılmıyor vede otomotik dizel ise ne .. yazıkkı hıc ama hıc tecrube yok. bır kucuk parcayı yapayım derken arabayı kayıp etme ihtimali de yuksek. bundan dolayı birisine gitmeden once problem hakkında bilgi almak icin net uzerınden araştırmaya başladım..

yaşadıgım problem şu. araba hali keyfi yerinde iken iki haftadır yolda iken aniden stop ediyor. 15-20 bazen 30 dk sonra tekrar çalışıyor. artık şansıma eve getirebiliyor veya tekrar durabılıyor... mazot filitresinden olabılır dedık değiştirdeim.iki gun boyunca her şey yolunda idi. ama yine aynı problem tekrarladı..ama unutmadan ilk bir ziyaretten sonra araba calışmadı. sanki mazot yemiyormuş gibi bir hali var dı. yani marş yemiyordu. 30 dk sonra çalıştı. çalıştırmaya çalıştırırken ilk defa başıma geldıgı ıcın tekrar tekrar denedım. en sonunda çalıştı ancak motor check ışığıda yandı. belli bir müdet sonra sondu. mazot filitresinden dir diye mazot filitresini değiştirdim. sonra motor marş almadan onceki ısınma sürecinde yanan semboller yağ, akü, el freni yaninda check sembolude yanmaya başladı. hatıladıgım kadarıyla daha check sembolu onceleri yanmıyordu arabayı çalıştıramadan once. ama motor marş aldıgında check ışığıda kayıp oluyor.. stop ettikten sonra bekleme süresi vede tekrar çalışmasından sonra belli bir müdet check ışığı tekrar yanıyor.

diyagnostik icin bilgisayardan baktık P0335 veya po336 tam hatırlamıyıorum krankmili sensoru problemini verdi..

bu problemı yaşayan oldu mu? cozumu nasıl buldu? veya beni yönlendirecek bir site var mı?

yardımlarınızı, deneyımlerınızı beklıyorum

teşekurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.