Şimdi Ara

LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)

Forumda MiUi hakkında düzgün bir kaynak bulamaadığımdan bu konuyu açma gereği gördüm. Konu romun xda'daki ana konusundan ve Ludo13B isimli kişinin mesajından faydalanarak yazılmıştır.

Öncelikle bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakır ve yanlış uygulama sonucu cihazınız kullanılmaz hale gelebilir. Risk size ait.

Cihazınızı modem ve efs dahil olarak tam anlamıyla yedeklemenizi tavsiye ederim.

Cihazımızda root ve custom recovery olduğunu varsayıyorum. Eğer yoksa forumda bununla ilgili konular var. Ana konuda önerilen recovery Philz. Onun da linki buradahttps://www.invisiblek.org/recovery/d855/ . Bu linkteki img dosyasını Flashify programı ile flashlayabilirsiniz. Program Play Store'da ücretsiz.

Gelelim romu yüklemeye.
    1- Öncelikle Kitkat modemini telefonumuza atıyoruz.
    2- Sonra recoveryden wipe system, data, cache işlemlerini yapıyoruz. (Yedekleme işlemlerini yapmayı unutmayın)
    3- Kitkat modemi yüklüyoruz.
    4- Miui rom'u flashlıyoruz. Buradan telefonumuzun model kodunu seçiyoruz. d855 versiyonu international versiyonudur.
    5- Yeniden başlatıp kurulumu yapıyoruz.

Buradan sonra google play hizmetleri durduruldu hatasını alabilirsiniz. Eğer bu hatayı alıyorsanız recovery kısmına gelip gapps flashlamak gerekmekte. Gapps flashlandıktan sonra wipe dalvik ve wipe cache gibi işlemleri yapmadan yeniden başlatıyoruz ve cihazımız kullanıma hazır.

ROM zip, Miui 7:
    Son versiyon, her zaman güncel, resmi website:
    https://www.xiaomi.cn/post/37093637

Not: Root "Güvenlik-->İzinler" bölümünde.
    Ayrıca sanal tuşlar "ayarlar-lg settings-virtual keys" bölümünde.
    Sorularınızı bu konudan iletebilirsiniz.
    Tekrar belirtmemde fayda var bu işlemler riskli işlemlerdir. Daha önce root rom vb. tecrübeniz yoksa yapmamanızı tavsiye ederim. Cihazınızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz.
    Herkese iyi forumlar.

MIUI 7 ekran görüntüleri.

LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)LG G3 MIUI 7 (6.5.30) (TÜRKÇE) (v10n - Stock KK Based)

Bu rom ile birlikte kullanmanızı önerdiğim programlar

QuickPic - Benim gibi stok galeri uygulamasından hoşlanmadıysanız çok güzel bir alternatif.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=tr

Xposed Framework - Birçok kullanışlı yardımcı aracı kurabilmenize imkan sağlayan program.
    http://repo.xposed.info/

MinMinGuard - Xposed üzerinden kurulan ve adaway benzeri programlardan daha başarılı bulduğum reklam engelleyici.
    https://androidfilehost.com/?fid=24052804347788767

Flat Style Colored Bars - Yine Xposed ile birlikte çalışan bir program. Durum çubuğu ve sanal tuşların renklerini ekrandaki öğelerin renkleriyle uyumlu hale getiriyor. Görsel açıdan başarılı.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bocharov.xposed.fscb&hl=tr

Titanium Backup - Gereksiz sistem uygulamalarını kaldırıp uygulamaları yedekleyebileceğiniz kullanışlı bir program.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 29 Kasım 2016; 23:6:41 >

• birader ellerine sağlık dediğin gibi yükledim herhangi bir sorum yasamadım yüklerken sadece google play hata veriyor. eklediğin gap dosyasınıda flash ladım ama yine hata alıyorum
  • bsrsn B kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın bende de ara ara yaptı o problemi ama şu anda bu gapps dosyasını kullanıyorum hata vermiyor sizin de denemenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GroundZ3ro -- 18 Nisan 2016; 10:11:53 >
  • bi sorum olacak karadüzen bi şekilde bu romu kurdum fakat sizin koydugunuz ekran görüntüsünde olduğu gibi orta soldak sanal tusu kapatamıyorum bir türlü ayarlarda yerini buldum fakat aç/kapa seçeneği sönük yani açık değil ne yapablirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

bi sorum olacak karadüzen bi şekilde bu romu kurdum fakat sizin koydugunuz ekran görüntüsünde olduğu gibi orta soldak sanal tusu kapatamıyorum bir türlü ayarlarda yerini buldum fakat aç/kapa seçeneği sönük yani açık değil ne yapablirim

edit : onu hallettim fakat devamlı şebeke düşmesi oluyor her 3-5 saniyede bir başta yapılmasını söylediğiniz modem kurulumunu twrp de göremediğim için o olmadan romu kurmuştum ondanmı bilemiyorum arayüz çok hoşuma gitti fakat galiba beceremedim geri g4 roma dönüş yapacağım mecbur
  • quote:

quote:

bi sorum olacak karadüzen bi şekilde bu romu kurdum fakat sizin koydugunuz ekran görüntüsünde olduğu gibi orta soldak sanal tusu kapatamıyorum bir türlü ayarlarda yerini buldum fakat aç/kapa seçeneği sönük yani açık değil ne yapablirim

edit : onu hallettim fakat devamlı şebeke düşmesi oluyor her 3-5 saniyede bir başta yapılmasını söylediğiniz modem kurulumunu twrp de göremediğim için o olmadan romu kurmuştum ondanmı bilemiyorum arayüz çok hoşuma gitti fakat galiba beceremedim geri g4 roma dönüş yapacağım mecbur

Sönük olan seçeneğin altındaki tiki kapatıp açın sonra üstteki aktifleşir. TWRP de install bölümünden indirdirdiğiniz modem zip dosyasını rom flashlar gibi flashlayacaksınız. En güncel modemi bu linkten indirebilirsiniz.https://mega.nz/#!5oFjCb4b!lnhcjycE46uLi9PewGr2dWdpbCiejmbL3Qj6S3yBbZM

• ben romu kurdum yalnız soyle bı sıkıntım var mobıl verıde yanı 3gde playstoreden bıse ındırmıor kablosuz uzerınden ındır dıye bı uyarı gelıor ıkıncı sorunum ıse saat olsun takvım olsun sımgelerı gorunmuyor sadece yazısı yazıyor benmı bı yerde yanlıs yaptım bılemıorum herseyı sıkıntısız kurdum bırde bu cıft tıkla kapatma acma olayı varya onu nasıl yukleyeblrz ??
  • Merhaba arkadaşlar miui roma bugün geçtim ve ben kurduğumda google play falan içindeydi galiba google playin olması gapps paketi olduğuna işaret neyse benim tekrar gapps flashlama gerek varmı bunu merak ettim cevap için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayhemxxx

ben romu kurdum yalnız soyle bı sıkıntım var mobıl verıde yanı 3gde playstoreden bıse ındırmıor kablosuz uzerınden ındır dıye bı uyarı gelıor ıkıncı sorunum ıse saat olsun takvım olsun sımgelerı gorunmuyor sadece yazısı yazıyor benmı bı yerde yanlıs yaptım bılemıorum herseyı sıkıntısız kurdum bırde bu cıft tıkla kapatma acma olayı varya onu nasıl yukleyeblrz ??

İndirilenler uygulamasında mobil veri ile indirilebilecek en yüksek dosya bölümünü belirlediğiniz bir yer var. Oradan o ayarı sınırsıza getirerek istediğiniz büyüklükteki dosyaları 3g üzerinden indirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorce

Merhaba arkadaşlar miui roma bugün geçtim ve ben kurduğumda google play falan içindeydi galiba google playin olması gapps paketi olduğuna işaret neyse benim tekrar gapps flashlama gerek varmı bunu merak ettim cevap için şimdiden teşekkürler.

Evet dediğiniz gibi gapps paketi romun içinde ancak çok fazla kişide play store durduruldu hatası vardı. Bu hatanın çözümü ise linkteki gapps dosyasını flashlamak. Eğer böyle bir problemle karşılaşmadıysanız flashlamanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekduyan

quote:

Orijinalden alıntı: gungorce

Merhaba arkadaşlar miui roma bugün geçtim ve ben kurduğumda google play falan içindeydi galiba google playin olması gapps paketi olduğuna işaret neyse benim tekrar gapps flashlama gerek varmı bunu merak ettim cevap için şimdiden teşekkürler.

Evet dediğiniz gibi gapps paketi romun içinde ancak çok fazla kişide play store durduruldu hatası vardı. Bu hatanın çözümü ise linkteki gapps dosyasını flashlamak. Eğer böyle bir problemle karşılaşmadıysanız flashlamanıza gerek yok.

Şimdilik gayet memnunum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım cevap için teşekkürler.

• merhaba 5.8.30 guncellemesınde lg g3 32gb versıon da gereken hepsı yapıldı ama surumde sıkıntı war sebeke yok rehber yok telefonun kımlık bılgılerı ımeı mac vs dıger bılgılerı bulamıyor arama ekranına girmiyor oncekı surum olan 5.8.8 i kullandıgımda her hangı bı sıkıntı yok ama 5.8.30 a guncelledıgımde yazdıklarım calısmıyor dıger guncellemelerı denedım onlarda da aynı sıkıntılar war bu konuda yardımcı olurmusunuz..
  • Dostum miui 6 dayım ancak iternetten indirdiğim temaları kuramıyorum sadece miui marketten inen temaları uygulayabiliyorum yardımcı olabilirmisin ?
  • Merhaba Dostum rahatsız ediyorum kusura bakma bu gün Lg g3 cihazıma Miui 7 kuracağım ancak elimde kitkat modem dosyası yok senin paylaştığın linkteki modem dosyası da silinmiş rica etsem bir yere upload edip verebilirmisin ? Kusura bakma senide yoracağım şimdiden yardımın için çook teşekkürler
  • kkmodem mega linki silinmiş tekrar yükleyebilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: krishnamurti

kkmodem mega linki silinmiş tekrar yükleyebilirmiyiz

Link yenilendi
  • Miui7 güncel gaaps eklermisin miui sitesinden indiremedim.

Birde bize ne zaman miui 7.2 çıkar acaba. Şu anki güncel miui çok ram yiyor uzun kullanımda bug oluyor kasıyor bazen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firatalir F kullanıcısına yanıt
    Bende kasma falan yok ama ben sadece whatsapp twitter için kullanıyorum telefonu o yüzden farketmemiş de olabilirim
  • Hocam miui en son sürümünü kullanıyorum ama beni zorlayan bir sorun var çift tık ile uyandırma yaparken geç algılıyor ben ekran kapalı iken iki defa tıklıyorum ama aradan birkaç saniye geçince ekran uyanıyor. Bu özellikle cihazı uzun süre kullanmadım diyelim 1 saat vs garanti geç uyanıyor. Hatta şunu gözlemledim telefonu 5 dk kullanmayayım ondada oluyor bu çift tıkı geç algılama. Varmı bir tavisyeniz hocam.
    Bazen uyanmadığı zaman bile oluyor o zaman mecbur arka tuştan yardım alıyorum ama malum sürekli arka tuşa gitmek insanı zorluyor önde home butonu falan olmayınca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorce -- 5 Haziran 2016; 23:27:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.