Şimdi Ara

Motosiklet Römorku Yapalım Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
14.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar köyde seracılık yapıyorum ve ben ilçede oturuyorum. Kral Vega 1800 KR-08 marka elektrikli motosikletim var. Onunla gidip geliyorum seraya. İşimi fazlasıyla görüyor. Ancak seradan hasat alınca ürünleri pazara getirmek için arabayla gitmek zorunda kalıyoruz. Araba da biraz masraflı oluyor. Motosikletin arkasına 2 tekerlekli bir römork yapmayı planlıyorum. Projemi geliştirmede katkıda bulunursanız çok sevinirim. Tasarladığım römork aşağıdaki şekilde olacak.

Fikir vermesi açısından bu resmi yükledim. Ancak tekerlekleri havalı el arabası tekeri kullanmayı düşünüyorum. Bir sitede buldum 13 liraya çok uygun geldi. Römorkun demir iskeleti de mevcut elimde yarın da onun resmini çekip yükleyeceğim buraya. Aks dingil koymaya gerek var mı ? Arka tekerleri nasıl yerleştireceğim ? Yalnızca mil yeterli olur mu benim için ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Bahsettiğim havalı tekerlekler bunlar.

Ayrıca demir profilin üzerini de tahta ile kaplamayı düşünüyorum. Bulunduğum yerde birsürü palet tahtaları var. Onlar da bu şekilde.

• benzinli olsa neyse uğraşın yapın da elektrikli scooter bunu çekemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 13 Temmuz 2015; 0:33:02 >
  • Elektrikli motorumla 2 kişi gidip geliyoruz köye. Toplam ağırlığımız 160 kilo oluyor. Yokuşlarda bana mısın demiyor. Şeytan kulağına bana mısın demedi bu zamana kadar. Ayrıca taşınacak yük o kadar fazla değil. Taş çatlasa 50-60 kilo taşıyacak.
  • twofunn kullanıcısına yanıt
    fotoğraftaki gibi düşündüm ben. ama 50-60kg taşımak için böyle uyduruk birşeye gerek yok. bu sizin dengenizi de bozar. en iyisi arkaya sepet benzeri bişey yapın.
  • Kışın serada marul yetiştiriyoruz. Satışa getirirken haliyle çok yer kaplıyor. Ağır olmuyor ancak hacim olarak çok yer kaplıyor. Memlekette baktım bu tarz römorklara 600 lira istiyorlar. Ben de kendim yapmaya karar verdim. Yarın iskeletin fotoğrafını paylaşınca her şey daha da yerine oturacak :)
  • twofunn kullanıcısına yanıt
    motorun yanına takılan tekerlekli sepetlerden de bakabilirsiniz. Arkada bu şekil bir romork sanki teknik olarak sıkıntı olur.
  • Dediğinizde haklısınız. Römork motora direk bağlanmış olsa arkadan dediğinize hak veriyorum ancak şu fotoğrafta görüldüğü gibi bağlamayı düşünüyorum. Aynı traktör römorklarındaki gibi olacak. Arka tekerden çatal ile bağlayıp römorktan gelen demiri bir pim vasıtasıyla bağlamayı düşünüyorum. Böylece virajlarda, dönüşlerde sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: twofunn

Elektrikli motorumla 2 kişi gidip geliyoruz köye. Toplam ağırlığımız 160 kilo oluyor. Yokuşlarda bana mısın demiyor. Şeytan kulağına bana mısın demedi bu zamana kadar. Ayrıca taşınacak yük o kadar fazla değil. Taş çatlasa 50-60 kilo taşıyacak.

motorunuzun markası ne hocam
  • Tekerlek olarak bisiklet tekeri daha iyi olur. Motosiklet ile aradaki bağlantı direksiyon mafsali gibi birsey olursa motosikletin hareket kabileyetine etki etmez, direk olarak kuyrukta sepet baglanacak yer varsa oradan bir demir uzatirsaniz tamamdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbox2

quote:

Elektrikli motorumla 2 kişi gidip geliyoruz köye. Toplam ağırlığımız 160 kilo oluyor. Yokuşlarda bana mısın demiyor. Şeytan kulağına bana mısın demedi bu zamana kadar. Ayrıca taşınacak yük o kadar fazla değil. Taş çatlasa 50-60 kilo taşıyacak.

motorunuzun markası ne hocam

Konunun ilk mesajında da belirttiğim gibi Kral Vega 1800 KR-08 motorumun markası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Tekerlek olarak bisiklet tekeri daha iyi olur. Motosiklet ile aradaki bağlantı direksiyon mafsali gibi birsey olursa motosikletin hareket kabileyetine etki etmez, direk olarak kuyrukta sepet baglanacak yer varsa oradan bir demir uzatirsaniz tamamdir.

Hocam arkadaki sepetlikten bağlantı yapsak yokuş çıkışlarında motoru olumsuz etkilemez mi sizce ? Ben motorun önünün kalkabileceğini düşünüyorum. Son paylaştığım fotoğraftaki gibi bir mekanizma olursa hem daha rahat tak çıkar olur, hem de yokuş çıkışlarında olumsuzluk yaşanmaz bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Tekerlek olarak bisiklet tekeri daha iyi olur. Motosiklet ile aradaki bağlantı direksiyon mafsali gibi birsey olursa motosikletin hareket kabileyetine etki etmez, direk olarak kuyrukta sepet baglanacak yer varsa oradan bir demir uzatirsaniz tamamdir.

Hocam arkadaki sepetlikten bağlantı yapsak yokuş çıkışlarında motoru olumsuz etkilemez mi sizce ? Ben motorun önünün kalkabileceğini düşünüyorum. Son paylaştığım fotoğraftaki gibi bir mekanizma olursa hem daha rahat tak çıkar olur, hem de yokuş çıkışlarında olumsuzluk yaşanmaz bence.

Basit olması açısından öyle demiştim, ağırlığı dengeli yaparsanız sıkıntı olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.