Şimdi Ara

beslenme ve diyetetik bölümü hakkında bilgi sahibi olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
6.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar beslenme ve diyetetikle ilgili net bir bilgi bulamadım (maaş,meslek,iş olanakları,devlete atanma durumu,özel sektör...)Bu bölümü okuyan veya mezun olanlar varsa bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebir_15 -- 6 Temmuz 2015; 22:15:58 >

• Arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen
  • upp!!
  • Tercih doneminde bu forumdaki herkes tum meslekleri okumuşta birakmiş gibi fikir sahibidir. Ölçün bu forum olmasın, gidip birinci ağızdan dinlemeni öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıl okuduktan sonra bıraktğm bölümüm

8 kıza 1 erkek gibi oran vardır

4 yıllık okullar arasında en kolay bölümlerden birisidir

1.sınıfta yemek yapar ve bulaşık yıkarsınız eğer sevmeden gittiyseniz her seferinde küfür etme ihtimaliniz yüksek ama severek gittiyseniz çok keyif alırsınız

sadece vize final haftası çalışarak 4 üzerinden 3,5 ortalama yaparsınız

mf-3 ve ygs 2 arasnda bir fark yoktur mf3 olanlar fakültedir yani okulun kendi binası ayrıdır ama ygs2 olanlar yanında hemşirelik ebelik gibi bölümler bulunur tek fark budur

1400 kişi mezun olur her yıl 300 ünü sağlık bakanlğı atar

erkekseniz sakal traşı olmak zorunludur sakallı gittğnzde hoca labdan kovabilir

1.sınıfta matematik gibi uyduruk bir ders var tam sayılar rasyonel sayılar falan anlatılır derse girmezsiniz zaten

2.sınıfta anatomi fizyoloji gibi temel dersler görülür onları herkes geçiyo zaten sıkıntı yapmayın

• Cevabın için teşekkür ederim.Bölümü neden bıraktın acaba? Şimdi ne okuyosun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebir_15 -- 6 Temmuz 2015; 22:43:42 >
  • cebir_15 C kullanıcısına yanıt
    Tıp istiyordum birtakım özel sebeplerden diyetisyenlik yazmak zorunda kaldım bıraktım tekrar sınava hazrlandım işte Allah a şükür tıp geliyor bu yıl...

• Bide hangi üni.ydi senin, ben afyonu yazmayı düşünüyorumda
    Ege

• tebrik ederim.Aslında benimde hedef tıptı ama kısmet.
    Hedef tıpken diyetisyenlik yazmak zorunda kalmak o duyguyu çok iyi biliyorum nasip kısmet...

• İş imkanlarını araştırmış mıydın peki yada maaş durumunu filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizsimetri

Hedef tıpken diyetisyenlik yazmak zorunda kalmak o duyguyu çok iyi biliyorum nasip kısmet...

sessizsimetri çok ilgimi çekti bu bölüm
    yüksek lisans yapmak gerekiyor mu yoksa mezun olunca özel sektörde kolayca iş bulabiliyor musun?

Evet araştırmıştım yukarıda bahsettim zaten iş imkanlarından ama özel diyet merkezi açma yetkin yok o yetki dahilye doktorunda var

• Yükseklisans yaparsan akademik alanda ilerlersin diyetisyenlikte yüksek lisans pek işe yaramaz ama bence çünkü şu anda hocalarn çoğu yrd.doç. Yani önün kapalı olur baya onlar prof. Olana kadar

• Okulun önemi var mı? Yani ben özel sektörde hacettepe dışında alım yok gibi bişey görmüştüm de...
  • quote:

Yükseklisans yaparsan akademik alanda ilerlersin diyetisyenlikte yüksek lisans pek işe yaramaz ama bence çünkü şu anda hocalarn çoğu yrd.doç. Yani önün kapalı olur baya onlar prof. Olana kadar

özel sektörde iş bulabilir miyim?
    tek şansım kpss mi?
    detaylı bilgi verebilir misin
    gerçekten ilgimi çekti :)
    alternatif bölüm araştırıyorum da

Hacettepe den 100 kişi mezun oluyor özel sektörde çok daha fazla ihtiyaç var bence özel sektör her yıl 300 kişilik alım yapar en az diyaliz merkezlerinde falanda çalışıyolar çünkü

• 300 kişi devlete atanır kpss ile 300-400 kişi özele atanır 50 kişi de akademik olarak devam eder

Her yıl 1500 mezun olduğunu düşünürsek yaklaşık %50 iş bulma garantisi olan bir bölüm

• quote:

300 kişi devlete atanır kpss ile 300-400 kişi özele atanır 50 kişi de akademik olarak devam eder

Her yıl 1500 mezun olduğunu düşünürsek yaklaşık %50 iş bulma garantisi olan bir bölüm

Bölümün içeriğinden ve çalışma alanlarından da bahseder misin?
    mesela dersler nasıl?
    mezun olunca nerelerde çalışabilirim?
    tabi bunları internetten de araştırabilirim ama bizzat o bölümü okumuş birine sormak daha iyi olur diye düşündüm

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.